Binance NFT Nasıl Kullanılır? Bilmeniz Gereken Yeni Özellikleri


binance nft

NFT furyası 2021 yılını adeta kasıp kavurdu, onlarca milyar dolarlık NFT ticareti gerçekleşirken ödenen ücretlerse dudak uçuklattı. Elbette 2021 yılı kadar olmasa da 2022’de de NFT’ler konuşulmaya ve ticareti yapılmaya devam ediyor. NFT ticareti yapmak, NFT sahibi olmak ya da sahip olduğu NFT’yi satmak isteyen kişilerin kullanabileceği NFT platformlarından birisi de dünyanın en büyük borsalarından birisi olan Binance’dir.

Peki Binance NFT nasıl kullanılır? Binance NFT platformu üzerinden nasıl NFT alabilirsiniz? Gelin hep birlikte inceleyelim!

15sey.com okurlarına özel ömür boyu geçerli %20 komisyon indirimi sağlayan Binance kayıt linkinden yararlanmak için buraya tıklayın!

Binance NFT Nasıl Kullanılır?

binance nft nasıl kullanılır

Binance NFT platformu, hem mobil uygulama üzerinden hem de bilgisayar üzerinden kullanılabiliyor. Biz bu rehberimizde NFT platformunu bilgisayar üzerinden kullanacağız. O yüzden Binance’in internet sitesine gittikten sonra üst kısımda bulunan menüde NFT kısmına tıklıyoruz.

NFT Platformunda Pazaryeri Bölümüne Tıklayın

binance nft pazar yeri

Alacağınız NFT’yi Seçin!

binance nft nasıl alınır

NFT Direkt Olarak Nasıl Alınır?

Alım İşlemini Onaylayın

binance nft alım işlemi onaylama

NFT platformuna gittikten sonra karşınıza birçok NFT çıkacak. NFT almak istiyorsanız ya direkt olarak alabilirsiniz ya da teklif seçeneği aktif olan NFT’ye teklif verebilirsiniz.

Binance NFT’de Nasıl Teklif Verilir?

binance nft teklif verme

NFT’ye tıkladığınızda karşınıza Teklif Ver seçeneği çıkacak. Buraya tıkladıktan sonra vereceğiniz teklif tutarını girmeniz gerekiyor. Dikkat edin, teklif verebileceğiniz minimum tutar son tekliften daha yüksek olmalı.

Teklifinizi verdikten sonra onay kısmı karşınıza çıkacak. Teklifinizi onayladıktan sonra, teklifinizi geri çekemiyorsunuz. Yani başka bir alıcı sizden daha yüksek teklif vermiyorsa teklifinizi geri çekemiyorsunuz.

NFT Alırken Verdiğiniz Teklifi Nasıl Takip Edebilirsiniz?

binance nft teklif görüntüleme

NFT almak için teklif verdiğinizde profil kısmına gittikten sonra yine sol taraftaki menüde bulunan “Teklifler” bölümüne tıklamalısınız. Daha sonra ise “Verilen Teklifler” bölümüne tıkladığınızda verdiğiniz teklifleri kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

binance nft teklifler

NFT Satarken Teklifi Nasıl Kabul Edebilirsiniz?

binance nft teklifler

Binance NFT platformunda NFT satmak da oldukça kolay bir işlem. Yani satmak istediğiniz NFT’yi kolay bir şekilde listeleyebilirsiniz.

NFT cüzdanınıza gittikten sonra sol taraftaki menüde “Teklifler” kısmını göreceksiniz. Bu kısımda gelen teklifleri görebilirsiniz.

Sattığınız NFT’ye teklif geldikten sonra kabul etmek istiyorsanız “Kabul Et” bölümüne tıklamalısınız. Ardından da kabul ettiğinizi onaylamanızı isteyen bir bölüm çıkacak. Böylelikle teklif yoluyla NFT satışı yapabiliyorsunuz!

NFT Seçimini Kolaylaştırmak İçin Çözümler

binance nft araması yapma

Kesinlikle NFT sahibi olmalıyım ancak seçim yapamıyorum diyorsanız NFT seçiminizi kolaylaşıtırmak için birçok çözüm mevcut.

NFT pazaryerinde filtrelemele seçenekleriyle koleksiyon seçebilirsiniz. Diğer yandan NFT’ler arasında yakında satışa sunulacak olan NFT’leri de seçebilirsiniz.

Bunların yanısıra alacağınız NFT’nin hangi ağ üzerinde mint edildiği de sizin için önemli olabilir. Binance NFT platformu şu anda Binance Smart Chain ağını ve Ethereum ağını destekliyor.

NFT alımında almak istediğiniz NFT’nin sabit fiyatlı olarak mı yoksa açık arttırma şeklinde olup olmadığını da filtreleyebilirsiniz.

Hangi kripto para birimiyle NFT almak istiyorsunuz. BUSD mi, ETH mi yoksa BNB mi? Binance şu anda bu üç kripto parayla NFT ticaretine olanak tanıyor.

NFT bütçeniz için minimum ve maksimum tutar belirleyebilirsiniz.

Diğer yandan NFT’nin kategorisini yani spor, eğlence, sanat, oyun kategorileri arasında seçim yapabilirsiniz.

Son olarak alacağınız NFT’nin dosya formatını da seçilebiliyor. Yani resim, video veya ses türlerindeki formatları Binance NFT platformları üzerinde alınıp satılabiliyor.

Binance Gizemli Kutu NFT’leri Nasıl Alınır?

Binance NFT platformunun gizemli kutuları oldukça popüler ve hızlı bir şekilde tükeniyor. Bu yüzden NFT hayranları, gizemli kutuları kaçırmamak için alarm kurabiliyor. Yaklaşmakta olan gizemli kutu etkinliği için aşağıdaki şekilde alarm kurabilirsiniz!

Öncelikle Binance NFT’nin yaklaşan lansmanlarını takip edip buna göre karar vermeniz gerekiyor. NFT platformunda gizemli kutular bölümüne tıklayarak en üst bölümde yaklaşan lansmanları görüntüleyebilirsiniz. Katılmak istediğiniz koleksiyon satışı varsa tıklayarak gidiyorsunuz.

Daha sonra katılmak istediğiniz NFT koleksiyonunun lansman sayfasına giderek alarm kurmanız gerekiyor. Alarmı görseldeki gibi kurabilirsiniz.

binance nft alarm kurma

Alarm kurma seçenekleri arasında hem SMS ile hem de e-posta ile alarm kurmak mümkün. Lansman başlamadan 20 dakika önce alarmlar çalışarak size hatırlatma yapacaktır.

NFT Hesap Limitleri

Basit ve hızlı şekilde NFT almak için NFT hesabınızın limitlerini ayarlayabilirsiniz. Bu şekilde hesabınızın güvenliği de artacaktır.

binance nft hesap limiti

Binance NFT platformuna giriş yaptıktan sonra ilk önce sağ tarafta bulunan menü aracılığıyla “Profil” işaretine tıklayarak kullanıcı merkezine gitmelisiniz.gitmelisiniz. Daha sonra Ayarlar ve Hesap limiti bölümüne gittikten “Şifresiz Alım Limiti” bölümünün altında bulunan “Düzenle” butonuna tıklamalısınız.

Bunun ardından da NFT almak için hesabınıza ne kadar limit tanımlamak istediğinizi seçebilirsiniz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, aslında ilgil alanımın tek bir şey olduğunu söylemek çok yanlış olur. Elektronik eşyaları incelemeyi, araştırmayı ve nasıl çalıştıklarını merak ediyorum. Diğer yandan internet teknolojileri ve yazılım konusunda da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Kripto para alanında da bilgim yok desem yalan olur. Keyifli okumalar. 2018'de ilk web sitemi kurduktan sonra, insanlara daha farklı yollarla yardımcı olacağımı düşünerek 15sey.com'u hayata geçirmeye karar verdim. Yazıları yazarken de ürünleri büyük bir titizlikle incelemeye başladık. Elektronik ürünlere olan ilgimi, insanlarla paylaşmaya karar verdim. Sizlere daha kaliteli ürünleri, uygun fiyata bulmaya çalıştığımızdan emin olabilirsiniz. Sitede bulunan yazılarda, konusunda uzman yazarlarla çalıştığımı da belirtmeden geçmeyelim..