Binance’e NFT Nasıl Yatırılır?


binance nft

Daha önceki yazılarımızda Binance NFT nasıl kullanılır sorusuna yanıt vermiştik. Şimdi de dünyanın en iyi kripto para borsası olarak nitelendirilen Binance’in NFT platformuna NFT nasıl gönderebilirsiniz, daha doğrusu Binance’e nasıl NFT yatırabilirsiniz? Gelin hep birlikte inceleyelim.

Öncelikle Binance NFT neden tercih edilmeli buna bir bakalım.

Bildiğiniz gibi Binance kripto para ticareti açısından dünyanın en büyük ve en güvenilir kripto para borsası. Milyarlar dolarlık işlem hacmi ve kripto para rezervi mevcut. Bununla birlikte NFT platformu da milyonlarca dolar değerinde işlem hacmine sahip ve günlük on binlerce NFT, Binance NFT üzerinden satılıyor.

Yani NFT ticareti yapmak istiyorsanız veya NFT ticareti yaparak gelir elde etmek istiyorsanız Binance NFT aradığınız yer olabilir.

  • İhtiyacınız Olanlar
    • Binance Hesabı
    • Metamask veya WalletConnect Cüzdanı
    • NFT 🙂

Henüz Binance hesabınız yoksa 15sey.com okurlarına özel Binance’e kaydolarak yüzde 20 komisyon indirimi kazanmak için buraya tıklayın!

Adım 1: Binance NFT Platformuna Giriş Yapın

Binance hesabınıza NFT yatırmak için öncelikle hesabınıza giriş yapmanız daha sonra da Binance’in NFT platformuna giriş yapmanız gerekiyor. Masaüstü versiyonda, üst menüde bulunan NFT butonuna tıkladığınızda Binance’in NFT platformuna erişeceksiniz.

Adım 2: NFT Platformunda Profil Butonuna Tıklayın

NFT platformunda bir sonraki adıma geçmek için NFT’lerinizi yönetmenizi sağlayan “Profil” bölümün gitmeniz gerekiyor.

Adım 3: Profil Bölümünde Yatırma Butonuna Tıklayın

Yukarıdaki görselde de görüldüğü üzere bizim heimizde dört farklı NFT koleksiyonu ve 15 tane NFT mevcut. Ancak şu anda NFT yatırmak istediğimiz için sarı ok ile işaretlediğimiz “Yatırma” butonuna tıklıyoruz. Yatırma butonuna tıkladığınızda karşınıza bir sonraki adımda görüldüğü üzere cüzdan ve NFT ağını seçmenizi sağlayan bir panel açılacak.

Adım 4: Ağ Seçin ve Cüzdanınızı Binance’e Bağlayın

Binance’e NFT göndermeden önce bilmeniz gereken iki durum mevcut. Binance NFT pazaryerine sadece BNB Chain ve ETH ağı üzerinde bulunan NFT’lerinizi yatırabiliyorsunuz. Ayrıca Binance NFT yatırmak istiyorsanız MetaMask veya WalletConnect üzerinde hesabınız ve bu hesaplarda NFT bulunmalı.

Biz rehberimize bugün milyonlarca kişide bulunan MetaMask ile devam edeceğiz. Eğer MetaMask hesabınız yoksa Chrome Store’da eklenti olarak tarayıcınıza yükleyebilirsiniz.

Ağı ve MetaMask cüzdanınızı seçtikten sonra sizden birkaç izin istenecek. Bu izinleri onayladıktan sonra işleme devam edebilirsiniz.

İngilizce veya Türçe olarak
“Cüzdan bağlanamadı, lütfen tekrar deneyin.” tarzında bir mesaj görürseniz doğru bir şekilde cüzdanınızı bağlamanız gerekiyor.

Adım 5: Binance’e Yatırmak İstediğiniz NFT’leri Seçin

binance nft nasil gonderilir

Cüzdanınızı Binance ile bağladıktan sonra sağ taraftaki panelde, cüzdanınızda bulunan tüm koleksiyonları ve NFT’leri görebileceksiniz.

Dilerseniz arama kutusuna koleksiyon ismini yazıp, Binance’e yatırmak istediğiniz NFT’leri arama kutusu yardımıyla seçebilirsiniz.

NFT koleksiyonlarından, yatırmak istediğiniz NFT’leri seçip, yanındaki kutuları tik işaretiyle onaylamanız gerekiyor. Daha sonra Deposit Now veya Hemen Yatır butonuna tıklayarak bu işlemi tamamlayabilirsiniz.

Unutmayın yatırmak istediğiniz NFT’ler için NFT koleksiyonlarını tek tek onaylamanız gerekiyor.

Adım 6: Yatırma İşlemini Onaylayın

Bir sonraki adımda sizden yatırılacak NFT’ler hakkında bilgi veren bir panel açılacak. Bu panelde koleksiyonu ve NFT’yi onaylanmanız istenecek. Eğer yatırma konusunda bir problem varsa yukarıdaki görselde de olduğu gibi koleksiyonun yanında çarpı işareti göreceksiniz.

Gas Ücretini Onaylayın

Unutmayın, koleksiyonu siz Binance üzerinde onayladığınızda Binance bunları işleme koyacaktır. Ancak işlemin devam edebilmesi için MetaMask üzerinden gelen onay bildirimini tamamlamanız gerekiyor.

Son Onay Adımı

Bunun için de MetaMask ve diğer cüzdanlar sizden belirli bir gas ücreti istiyor. Ağların yoğunluğuna göre bu ücret değişiklik gösterse de Binance Chain’de gas ücretleri daha uygun oluyor.

NFT Yatırma İşlemi Devam Ediyor

MetaMask üzerinde gerekli onayları verdikten sonra Binance’de karşınıza çıkan sayfada size NFT yatırma işleminin devam ettiğini ve kaç tane NFT yatırdığınızı gösteriyor. Bu işlem 2 saate kadar sürebilir diyor ancak genellikle 5 dakika içerisinde Binance NFT yatırma işlemi tamamlanmış oluyor.

Binance’e NFT Yatırırken Sıkça Sorulan Sorular

Binance NFT Yatırma Problemi

Binance’e NFT yatırma işlemi genellikle problemsiz olarak halledilebilir. Ancak NFT’lerinizi Binance’e yatıramıyorsunuz sıklıkla karşılaşılan 5 farklı problemden bahsedebiliriz.

  • Cüzdan Bağlantısı Doğru Şekilde Gerçekleşmemiştir

Cüzdanınızı doğru bir şekilde Binance’e bağlayamadıysanız, cüzdan adresinizi ve ağını tekrardan kontrol etmenizi öneriyoruz. Bazen kullanıcılar yanlış veya içerisinde NFT bulunmayan cüzdanları bağlamaya çalışıyorlar.

  • NFT Koleksiyonunuzun Sözleşme Adresi Binance Tarafından Desteklenmiyor

Bu da yine dikkat etmeniz gereken durumlardan birisidir. Sahip olduğunuz NFT’lerin sözleşme adresinin Binance tarafından destekleniyor olması önemlidir. Binance şu anda 439 tane NFT koleksiyonunu destekliyor. Yatırmak istediğiniz NFT bu koleksiyonlardan birisine dahil olmalıdır.

  • NFT Cüzdanda Olmayabilir

Birçok kişi NFT’yi Binance’e yatırmak istese de bazı zamanlarda NFT’leri başka pazar yerlerinde satışa koyduğunu unutabiliyor. NFT’nin cüzdanınızda olduğundan emin olun!

Binance NFT platformuna erişmek için hemen buraya tıklayın!


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, aslında ilgil alanımın tek bir şey olduğunu söylemek çok yanlış olur. Elektronik eşyaları incelemeyi, araştırmayı ve nasıl çalıştıklarını merak ediyorum. Diğer yandan dijital pazarlama uzmanlık alanım diyebilirim. Kripto para alanında da bilgim yok desem yalan olur. Keyifli okumalar. 2018'de ilk web sitemi kurduktan sonra, insanlara daha farklı yollarla yardımcı olacağımı düşünerek 15sey.com'u hayata geçirmeye karar verdim. Yazıları yazarken de ürünleri büyük bir titizlikle incelemeye başladık. Elektronik ürünlere olan ilgimi, insanlarla paylaşmaya karar verdim. Sizlere daha kaliteli ürünleri, uygun fiyata bulmaya çalıştığımızdan emin olabilirsiniz. Sitede bulunan yazılarda, konusunda uzman yazarlarla çalıştığımı da belirtmeden geçmeyelim..