Binance Spot Nasıl Kullanılır?


binance spot nedir

Binance spot nasıl kullanılır? Binance kullanıcılarının, özellikle de kripto para dünyasına yeni girenlerin
en çok merak ettiği sorulardan birisi hiç şüphesiz Binance spot nasıl kullanılıyor sorusu diyebiliriz. Peki
Binance üyeleri ya da Binance’e yeni kaydolmayı düşünenler mobil uygulamada spotu nasıl
kullanabilir? Adım adım anlattık…

Binance Mobil Uygulamasında Alım-Satımlar Bölümüne Gidin

binance spot kullanma

Binance kullanıcısıysanız muhtemelen Binance mobil uygulaması telefonunuzda bulunuyordur. Mobil
uygulamayı açıp Binance hesabınıza giriş yaptıktan sonra uygulamanın en alt kısmında bulunan “Alım
Satımlar” butonuna tıklamanız gerekiyor. Buna tıkladığımızda Binance’in “Spot alım satımlar”
bölümüne gitmiş oluyorsunuz.

Spot Alım Satım Bölümü Nasıl Kullanılır?

binance spot

Yukarıda görmüş olduğunuz ekran, “Alım Satımlar” butonuna tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan
ekrandır. İlk bakışta biraz karmaşık gelebilir ancak hiç de görüldüğü kadar karmaşık değil.

En üstten, aşağıya doğru inelim. Öncelikle “Dönüştür, Spot, Margin, Nakit ve P2P “ yazılarını görüyoruz. Biz spot piyasada işlem yapacağımız için spotu seçmemiz lazım.

Daha sonra BTC/USDT yazan ve sol tarafında oklar bulunan bir kısım var. Bu kısımda ise almak istediğimiz ya da ticaretini yapmak istediğimiz kripto parayı seçiyoruz.

Bu butona tıkladığınızda karşınıza istediğiniz kripto parayı seçmenizi sağlayan bir bölüm çıkacak. Daha sonra yan yana bulunan AL ve SAT bölümünü görüyoruz.

Hani limit emri yazıyor ya, evet işte tam da orası. AL butotuna tıklarsak alma bölümüne SAT butonuna tıklarsak satma bölümüne gitmiş oluruz. Bunun bir altında da emir tipini seçmenizi sağlayan “Limit Emri, Piyasa Emri” gibi emir tiplerini göreceksiniz.

Bir aşağıdaki bölümde ise limit emri verdiğiniz durumda hangi fiyattan alım satım yapabileceğinizi belirlemenizi sağlayan bir alan mevcut.

Bunun bir altındaki bölüm ise kaç tane Bitcoin almak istediğinizi belirtmenizi sağlıyor. Mesela 0.5 BTC almak istiyorsanız, bu alana 0.5 yazabilirsiniz. Veya bunu yazmayı düşünmüyorsanız, TOPLAM (USDT) bölümüne kaç dolar değerinde Bitcoin almak istediğinizi girebilirsiniz.

Hepsi bu kadar! En iyi bitcoin sitesi olarak adlandırabileceğimiz Binance hakkındaki diğer içeriklerimiz için aşağıdaki içerikleri okuyabilirsiniz!

Binance Para Yatırma

Binance Para Çekme

Bitcoin Hesap Açma


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, aslında ilgil alanımın tek bir şey olduğunu söylemek çok yanlış olur. Elektronik eşyaları incelemeyi, araştırmayı ve nasıl çalıştıklarını merak ediyorum. Diğer yandan dijital pazarlama uzmanlık alanım diyebilirim. Kripto para alanında da bilgim yok desem yalan olur. Keyifli okumalar. 2018'de ilk web sitemi kurduktan sonra, insanlara daha farklı yollarla yardımcı olacağımı düşünerek 15sey.com'u hayata geçirmeye karar verdim. Yazıları yazarken de ürünleri büyük bir titizlikle incelemeye başladık. Elektronik ürünlere olan ilgimi, insanlarla paylaşmaya karar verdim. Sizlere daha kaliteli ürünleri, uygun fiyata bulmaya çalıştığımızdan emin olabilirsiniz. Sitede bulunan yazılarda, konusunda uzman yazarlarla çalıştığımı da belirtmeden geçmeyelim..