Binance Para Nasıl Yatırılır? Binance’e Dolar ve TL Yatırma


binance para yükleme

Binance Globale Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

En büyük kripto para borsaları arasında yer alan Binance ilk başta kullanması ve çözmesi zor olan bir platform diyebiliriz. Ancak sandığınız kadar da zor değil. Binance’e para yatırmak isteyen kripto para yatırımcılarının bilmesi gereken ilk nokta Binance’e para yatırma yollarının neler olduğudur diyebiliriz. Yazımızda Binance para yükleme adımlarını sizler için anlattık. Detaylı ve sadece bilmeniz gereken noktaları anlattığımız bir yazı oldu, keyifli okumalar!

Binance’e nasıl para yatırılır sorusunun ilk cevabı şu şekilde diyebiliriz. Öncelikle bir Bitcoin hesabı yani Binance hesabı oluşturmanız gerekiyor. 15sey.com okurlarına özel yüzde 20 komisyon indirimiyle kaydolmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Dünyanın En Çok Kullanılan Kripto Borsası

Binance

En Yüksek İşlem Hacmine ve 20 Milyondan Fazla Kullanıcıyla En Büyük Bitcoin Sitesi!

Binance'i incelediğimize Türkiye'de milyonlarca kripto para yatırımcısının en çok kullandığı platform olduğunu görüyoruz. Ayrıca yeni başlayan kripto para yatırımcıları için de çok iyi bir seçenek!

Binance hesabı oluşturduktan sonra da TrBinance hesabı oluşturmalısınız. TrBinance nedir diyorsanız hemen açıklayalım. TrBinance, Binance’in Türkiye’deki borsasıdır. Yani Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının para yatırma ve çekme işlemlerini kolaylaştırmak açısından kurulmuş bir borsa diyebiliriz.

TrBinance’de hesap oluşturduktan sonra da hesabınıza banka aracılığıyla havale ya da EFT yapmalısınız. Bu adımı da tamamladıktan sonra hesabınıza gönderdiğiniz TL’leri, USDT’ye çevirip, Binance global hesabınıza göndermelisiniz. Yani Binance globale para yatırmak istiyorsanız izlemeniz gereken adımlar bu şekilde ancak detaylı bir anlatıma ihtiyaç duyabilirsiniz. Gelin şimdi Binance globale nasıl para yatırılır bir bakalım!

Ancak Binance globale para yatırmak istiyorsanız önünüzdeki bir diğer seçenek de kredi kartıyla kripto para alma işlemidir diyebiliriz bunun için de bağlantıya tıklayabilirsiniz.

1. Adım: TrBinance Hesabınıza Giriş Yapın

binance para yükleme

Daha önce de dediğimiz gibi Binance’e para yatırmak için ilk önce Binance TR hesabınıza giriş yapmalısınız.

Daha sonra da mobil uygulamada ya da bilgisayarda cüzdan sekmesine tıklamanız gerekiyor.

2. Adım: Cüzdanınızda TRY Seçeneğini Bulun

binance nasıl para yatırılır

Cüzdan sekmesine tıkladıktan sonra karşınıza birçok kripto para birimi çıkacak. Ancak bizim istediğimiz Binance’e TL yatırma işlemi olduğu için cüzdanda TRY simgesini bulup seçmemiz gerekiyor.

3. Adım: Yeşil Yatırma Butonuna Tıklayın

binance hesabına para yatırma

TRY’yi seçtikten sonra ise karşınıza böyle bir sayfa çıkacak. Bu sayfada, gördüğünüz üzere hem hesabınızda ne kadar TL olduğunu görebiliyorsunuz hem de yatırma ve çekme işlemlerini kontrol edebiliyorsunuz. Bizim istediğimiz Binance para yatırma işlemi olduğu için yeşil ile işaretlenmiş “Yatırma” butonuna tıklıyoruz.

4. Adım: Para Göndereceğiniz Bankayı Seçin

binance para yatırma

Yatırma seçeneğine tıkladık ve karşımıza üç seçenek çıktı. Ziraat Bankası, VakıfBank ya da diğer bankalar.

Burada bir bilgilendirme yapalım. Ziraat Bankası ya da VakıfBank üzerinde kendi adınıza açılmış bir hesabınız mevcutsa bu hesaplardan para yatırma işlemini 7 gün 24 saat boyunca yapabiliyorsunuz. Yani bu işlemler havale kategorisine girdiği için herhangi bir problem yok. İş günlerinde, haftasonlarında ya da diğer resmi tatillerde bu iki banka aracılığıyla Binance’e para yatırabilirsiniz.

Ancak en alt bölümde yer alan “Diğer Bankalar” seçecekseniz bu işlemler sadece iş günlerinde ve çalışma saatleri içerisinde gerçekleşiyor. Yani pazartesi ve cuma günleri arasında yaklaşık olarak 09:00 ile 17:00 saatlerinde bu işlemi yapabilirsiniz.

Para yatırma işlemini yapacağınız bankayı seçtikten sonra karşınıza çıkan sayfada para yatıracağınız hesabın hesap adı ve IBAN adresi bulunuyor. Bu bilgileri kopyaladıktan sonra para yatırmak istediğiniz bankanın mobil uygulamasından para yatırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Önemli Bilgilendirme: Binance’e para yatırırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta para yatıracağınız hesabın, Binance hesabına sahip kişi ile aynı kişi olması. Yani siz yatıracaksanız banka hesabı size ait olmalı. Başkasının hesabını kullanarak kendi Binance hesabınıza para yatıramazsınız.

5. Adım: Hesabınıza Yatırdığınız Parayla USDT Alın

binance global para yatırma

TrBinance para yatırma işlemeni tamamladınız. Şimdi bu parayı Binance globale göndermek lazım. Ama nasıl? TrBinance’den Binance’e kripto para gönderimi yapabilirsiniz. 5. adımda “USDT” ibaresi dikkatinizi çekmiş olabilir ve evet USD’ye çok benziyor.

Peki USDT nedir? USDT değeri Amerikan Dolarına eşit, stabil bir kripto para birimidir. Yani 1 USDT’nin değeri 1 USD’ye eşittir. Tabi kripto para dünyasında birçok stabil coin bulunuyor ancak şu anda bilmemiz gereken USDT.

Mobil uygulamanın el alt bölümünde bulunan Al-Sat butonuna tıkladıktan sonra karşımıza çıkan ekran yukarıdaki gibi olacak. Büyük ihtimalle buraya ilk tıkladığınızda karşınıza USDT/TRY seçeneği gelmeyecek. Bu sebepten ötürü USDT/TRY yazan bölüme tıklayıp, arama kutusuna “usdttry” yazmanız lazım. Ardından bu seçeneğe tıklayın.

Tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekranda almak istediğiniz USDT miktarını girebilirsiniz. Burada dikkatinizi çekmek istediğimiz nokta “Limit Emri” bölümü. Burada market emrini seçmeniz daha iyi olacaktır. Daha çabuk gerçekleşiyor işlemler.

6. Adım: Binance Hesabınızda USDT Ağını Seçin

binance tl yatırma

Evet şimdi Binance hesabımıza geçiş yapıyoruz. Binance globale para yatırmak için Binance uygulamasında “Cüzdan” sekmesine gittik. Ardından USDT’yi seçtik. USDT’yi seçtikten sonra “Yatırma” bölümünü seçmemiz lazım.

Yatırma bölümünü seçtikten sonra karşımıza yukarıdaki gibi bir ekran çıkıyor. Peki bu nedir? Burası USDT’yi göndereceğiniz ağı seçtiğiniz bölüm.

Farklı farklı ağlar mevcut. Ancak bizim seçmemiz gereken ağ Tron (TRC20). Peki neden bunu seçtik? TRC20 ağı, gördüğünüz ağlar arasındaki en hızlısı diyebiliriz. Gönderdiğiniz USDT’ler dakikalar içinde cüzdandan cüzdana gidiyor.

7. Adım: TRC20 Cüzdan Adresinizi Kopyalayın

binance usd yatırma

TRC20’yi seçtikten sonra karşınıza karekod ve cüzdan adresinizin olduğu bir bölüm gelecek. Bu sizin TRC20 adresiniz, unutmayın doğru ağı seçmeniz lazım. Bu adresi “Cüzdan Adresi” bölümündeki adresi kopyaladıktan sonra TrBinance hesabımıza geçiş yapıyoruz.

8. Adım: TrBinance’den Binance Hesabınıza USDT Gönderin

binance dolar yatırma

Son adımda ise TrBinance hesabımızda cüzdan bölümünden USDT’yi seçtik. Ardından karşımıza gelen ekranda “Çekme” butonuna tıklamamız gerekiyor. Çekme bölümüne tıkladıktan sonra karşımıza çıkan ekranda ilk önce ağı seçmeliyiz. Bizim ağımız TRC20 olduğu için TRC20’yi seçiyoruz.

Ardından Binance’de kopyaladığımız cüzdan adresini yapıştırdıktan sonra ne kadar USDT göndermek istiyorsak, o kadar gönderiyoruz. Binance para yatırma işleminin son adımında ise para yatırma işlemini onaylamak için telefonumuza ve mail adresimize gelen kodları uygulamaya yazıyoruz!

Yaklaşık olarak 2 dakika içerisinde (belki o kadar bile sürmez) Binance hesabınıza USDT’ler gelmiş olacak!

Evet, hepsi bu kadar, Binance para yatırma işlemini sizler için 8 adımda anlattık!


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.