Bitcoin Hesap Açma Adım Adım Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır?


bitcoin hesap açma

Bitcoin hesabı nasıl açılır? Bitcoin hesabı açmak için öncelikle bir kripto para borsasına kayıt olmanız gerekmekte. Bu kripto para borsasının da güvenilir, kullanıcı dostu ve borsa üzerinde yapılan işlemlerin hacmin de yüksek olması lazım. Yazımızda dikkat etmeniz gereken önemli noktaları tek tek ele aldık. Ardından Bitcoin hesap açma işlemini adım adım anlattık! Sonuna kadar okumanız yararınıza olacaktır diye düşünüyoruz.

2009 yılında ortaya çıkan Bitcoin, yıllar geçtikçe popülerleşmeye ve insanlar arasında takas edilen bir ödeme aracı haline geldi. 2017 yılında yaptığı büyük sıçramayla birlikte 19,700 dolara çıkan Bitcoin, 2020’nin son ayında ve 2021’in ilk günlerde büyük bir sıçramayla 42 bin dolara kadar çıktı. Bu sebeple de Bitcoin ve kripto paralara sahip olmak isteyen kitle bir hayli artmış durumda. Bu nedenle de sizler için Bitcoin hesap açma, Bitcoin hesabı nasıl açılır sorularının cevabını yanıtlamak için bir yazı kaleme almak istedik.

Bitcoin Hesabı İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

 • Bitcoin hesabınızın güvenliği, Bitcoin hesabı açarken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisidir. Bildiğiniz gibi hackerların en önemli hedefleri arasında Bitcon borsaları ve Bitcoin cüzdanları bulunmaktadır. İşte bu sebeple hep paranızı, hem de sahip olduğunuz Bitcoin’i koruyacak bir borsada Bitcoin hesabı açmalısınız. Yazımızın ilerleyen kısımlarda hangi borsanın daha iyi olduğu konusunda sizi bilgilendireceğiz.
 • Borsanın uyguladığı komisyon oranları da yine önemli durumlardan birisidir. Kripto para borsalarının uyguladığı komisyon oranlarını incelediğimizde, en uygun komisyon oranlarının Binance tarafından uygulandığını gördük. Peki bu komisyonlar ne anlama geliyor? Kripto para alırken ya da satarken hesap açtığınız borsaya komisyon ödemek zorundasınız. Binance’de kripto para alımı yaparken, %0,04 oranında komisyon ödemelisiniz. Yani 10 bin dolarda 4 dolar gibi bir komisyon ödemelisiniz. Ayrıca vereceğimiz link üzerinden kayıt olarak ödeyeceğiniz komisyonlarda indirim yakalayabilirsiniz.
 • Borsanın işlem hacmi, yine dikkat etmeniz noktalardan birisi. Peki işlem hacminin yüksek olması veya işlem hacminin düşük olması ne anlama geliyor? Diyelim ki borsanın işlem hacmi düşük ve siz 1 tane Bitcoin satmak istiyorsunuz. Eğer borsanın yeterli işlem hacmi yoksa, yani borsanın sattığınız Bitcoin’i alacak hacmi yoksa kar elde etme ya da en az zararla yaptığınız işlemden çıkma işleminiz uzayabilir. Bu sebeple ticaret hacmi yüksek borsalardan birisini seçmelisiniz.
Binance 24 saatlik işlem hacmi

CoinMarketCap verilerinde de gördüğünüz üzere 297 kripto para borsası arasında en güvenilir borsa Binance. Son 24 saatte 17,445,764,806 (17 milyar 445 milyon dolar) Dolarlık işlem hacmine sahip. 2020 yılında ise en yüksek işlem hacmine 52 milyar dolar ile ulaştı. Öte yandan Binance 2020 yılında 3 trilyon (3.000.000.000.000 $) dolarlık bir işlem hacmine sahipti.

 • Borsaya üye olan kullanıcı sayısı, Bitcoin hesap açma konusunda önem verilmesi gereken bir diğer nokta. Hacim ne kadar iyiyse, sattığınız kripto para anında alınıyorsa bu oldukça iyidir. Yani üye sayısı, işlem hacmini de etkiliyor.
 • Neden Binance’de Bitcoin hesabı açmalısınız? Binance’de hesap açmak için birçok sebep var. En düşük komisyon oranlarına sahip olması, kullanıcı sayısının fazla olması en önemli nedenlerden birisi. Ayrıca Binance’e üye olan 15 milyondan fazla kullanıcı var. Yani Binance üzerinde bir Bitcoin hesabı açtığınızda 15 milyon kullanıcıyla birlikte kripto para işlemlerii yapabileceksiniz. Bir diğer güzel nokta ise Bitcoin almak için kredi kartıyla ödeme yapabiliyorsunuz. Binance’de bulunan Türk lirası bakiniyenizi ise istediğiniz zaman, banka hesabınıza çekebilirsiniz.

Evet Bitcoin hesap açma konusunda dikkat etmeniz gereken noktaları sizlere belirttik. Şimdi de Binance üzerinden Bitcoin hesabı nasıl açılır sorusunu yanıtlayacağız.

Bitcoin Hesap Açma Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır?

Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır?

 1. Adım: Binance.com’a Gidin

  Bitcoin hesabı açmak için linke tıklayarak en iyi bitcoin borsaları arasında yer Binance’in internet sitesine gitmeniz gerekmekte. Ayrıca linke tıklayarak Binance’e ödeyeceğiniz komisyonlarda yüzde 10 oranında indirim kazanabilirsiniz. Binance.com’a Gitmek İçin Tıklayın

 2. Kullandığınız Mail Adresini ve Güvenli Şifrenizi Girin

  Yukarıda gördüğünüz adrese, Bitcoin hesabı açmak istediğiniz mail adresini ve şifrenizi girmeniz gerekiyor. Şifre konusunda da size birkaç bilgi verelim. Şifrenizin güvenilir olduğuna dikkat edin. Nokta, virgül, büyük harf, küçük harf, rakam ve diğer işaretleri koyarak güçlendirebilirsiniz. Diğer yandan Binance şifrenizi unutmamaya veya herhangi bir kağıda not almayı ihmal etmeyin. Binance şifrenizi unutursanız, değiştirdiğiniz takdirde 24 saat boyunca kripto para alım satım işlemlerini güvenliğiniz gereği yapamıyorsunuz.

 3. Adım: Doğrulamayı Tamamlayın

  Şifre ve mail adresinizi girdikten sonra, sizin bir robot olmadığınızı ya da kötü amaçlı bir yazılım olmadığınızı kanıtlamanız için resimde görüldüğü gibi bir yap-boz ile karşılaşacaksınız.

 4. Mail Adresinize Gelen Kodu Girin

  Bu yaz-boz’u tamamladıktan sonra mail adresinize gelen, onay kodunu karşınıza çıkan ekrana yazmanız gerekmekte.

 5. Adım: Tebrikler Bitcoin Hesap Açma İşlemlerini Tamamladınız!

  Evet sevgili 15sey.com okurları, Binance.com üzerinde açtığınız hesabınıza Türk Lirası, Dolar, Euro göndererek kripto para alımı ve satımı yapabilirsiniz. Bitcoin hesap açma işlemleri bu kadar!bitcoin hesap açma
  Bu adımdan sonra Bitcoin almak için Binance hesabınıza para yatırma konusunda bilgilenmeniz gerekebilir. Binance para yatırma yazımızı gitmek için bağlantıya tıklayın!

Bu yazımızda sizlere Bitcoin hesabı nasıl açılır, Bitcoin hesap açma işlemlerini nasıl yapabileceğinizi ve güvenilir kripto para borsası olan Binance hakkında bilgi verdik. Sormak istediğiniz konular olursa, iletisim@15sey.com mail adresine sorularınızı iletebilirsiniz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, aslında ilgil alanımın tek bir şey olduğunu söylemek çok yanlış olur. Elektronik eşyaları incelemeyi, araştırmayı ve nasıl çalıştıklarını merak ediyorum. Diğer yandan internet teknolojileri ve yazılım konusunda da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Kripto para alanında da bilgim yok desem yalan olur. Keyifli okumalar. 2018'de ilk web sitemi kurduktan sonra, insanlara daha farklı yollarla yardımcı olacağımı düşünerek 15sey.com'u hayata geçirmeye karar verdim. Yazıları yazarken de ürünleri büyük bir titizlikle incelemeye başladık. Elektronik ürünlere olan ilgimi, insanlarla paylaşmaya karar verdim. Sizlere daha kaliteli ürünleri, uygun fiyata bulmaya çalıştığımızdan emin olabilirsiniz. Sitede bulunan yazılarda, konusunda uzman yazarlarla çalıştığımı da belirtmeden geçmeyelim..