Bitcoin Hesap Açma 2023’de Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır?


bitcoin hesap açma

2023’de Bitcoin hesap açma işlemi nasıl yapılır? Bitcoin hesabı açmak kripto paralar hakkında bilginiz yoksa en dikkat etmeniz konulardan birisidir. Çünkü yatırımlarınızı güvenle yöneteceğiniz bir kripto para borsası Bitcoin yatırımı yaparken en önemli durumlardan birisidir.

Detaylıca incelediğimizde şu an piyasada 300’den fazla kripto para borsası olduğunu biliyoruz. Ancak bu borsaların büyük çoğunluğu güvenilir değil.

Bitcoin Hesabı Açarken Bilmeniz Gerekenler

Bitcoin hesabınızın güvenliği

Bitcoin hesabı açarken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisidir. Bildiğiniz gibi hackerların en önemli hedefleri arasında Bitcon borsaları ve Bitcoin cüzdanları bulunmaktadır.

Komisyon Oranları

Kripto para hesabı açacağınız borsanın komisyon oranları önemli durumlardan birisidir. Kripto para borsalarının uyguladığı komisyon oranlarını incelediğimizde, en uygun komisyon oranlarının Binance tarafından uygulandığını gördük.

İşlem Hacmi

Eğer borsanın yeterli işlem hacmi yoksa, yani borsanın sattığınız Bitcoin’i alacak hacmi yoksa kar elde etme ya da en az zararla yaptığınız işlemden çıkma işleminiz uzayabilir. Bu sebeple ticaret hacmi yüksek borsalardan birisini seçmelisiniz.

binance borsası işlem hacmi
Binance 24 saatlik işlem hacmi

CoinMarketCap verilerinde de gördüğünüz üzere 297 kripto para borsası arasında en güvenilir borsa Binance. Son 24 saatte 17,445,764,806 (17 milyar 445 milyon dolar) Dolarlık işlem hacmine sahip.

2020 yılında ise en yüksek işlem hacmine 52 milyar dolar ile ulaştı. Öte yandan Binance 2020 yılında 3 trilyon (3.000.000.000.000 $) dolarlık bir işlem hacmine sahipti.

Borsaya Üye Olun

En İyi ve Güvenilir Bitcoin Sitesi

Binance

Yüksek İşlem Hacmiyle Dünyanın En Büyük Kripto Para Borsası!

İncelemelerimiz ve tecrübelerimiz sonucunda, Binance işlem hacmi, kullanıcı sayısı, güvenilirlik, güvenlik önlemleri ve müşteri memnuniyeti açısından dünyanın en büyük kripto para borsası.

Bitcoin hesap açma konusunda önem verilmesi gereken bir diğer nokta. Hacim ne kadar iyiyse, sattığınız kripto para anında alınıyorsa bu oldukça iyidir. Yani üye sayısı, işlem hacmini de etkiliyor.

Binance Güvenilir mi? Binance’de hesap açmak için birçok sebep var. En düşük komisyon oranlarına sahip olması, kullanıcı sayısının fazla olması en önemli nedenlerden birisi. Ayrıca Binance’e üye olan 20 milyondan fazla kullanıcı var.

Yani Binance üzerinde bir Bitcoin hesabı açtığınızda 15 milyon kullanıcıyla birlikte kripto para işlemleri yapabileceksiniz. Bir diğer güzel nokta ise Bitcoin almak için kredi kartıyla ödeme yapabiliyorsunuz. Binance’de bulunan Türk lirası bakiyenizi ise istediğiniz zaman, banka hesabınıza çekebilirsiniz.

Evet Bitcoin hesap açma konusunda dikkat etmeniz gereken noktaları sizlere belirttik. Şimdi de Binance üzerinden Bitcoin hesabı nasıl açılır sorusunu yanıtlayacağız.

Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır?

1. Adım: Binance.com’a Gidin

binance'de bitcoin hesabı açmak

Bitcoin hesabı açmak için linke tıklayarak en iyi bitcoin borsaları arasında yer Binance’in internet sitesine girmeniz gerekmekte. Ayrıca linke tıklayarak Binance’e ödeyeceğiniz komisyonlarda yüzde 20 oranında indirim kazanabilirsiniz. Binance’den yüzde 20 indirim kazanmak için tıklayın!

2. Adım: Kullandığınız Mail Adresini ve Güvenli Şifrenizi Girin

Yukarıda gördüğünüz adrese, Bitcoin hesabı açmak istediğiniz mail adresini ve şifrenizi girmeniz gerekiyor. Şifre konusunda da size birkaç bilgi verelim. Şifrenizin güvenilir olduğuna dikkat edin. Nokta, virgül, büyük harf, küçük harf, rakam ve diğer işaretleri koyarak güçlendirebilirsiniz.

Diğer yandan Binance şifrenizi unutmamaya veya herhangi bir kağıda not almayı ihmal etmeyin. Binance şifrenizi unutursanız, değiştirdiğiniz takdirde 24 saat boyunca kripto para alım satım işlemlerini güvenliğiniz gereği yapamıyorsunuz.

3. Adım: Doğrulamayı Tamamlayın

bitcoin hesabı nasıl açılır

Şifre ve mail adresinizi girdikten sonra, sizin bir robot olmadığınızı ya da kötü amaçlı bir yazılım olmadığınızı kanıtlamanız için resimde görüldüğü gibi bir yap-boz ile karşılaşacaksınız.

4. Adım: Mail Adresinize Gelen Kodu Girin

kripto para hesabı doğrulama

Bu yap-boz’u tamamladıktan sonra mail adresinize gelen, onay kodunu karşınıza çıkan ekrana yazmanız gerekmekte.

5. Adım: Tebrikler Bitcoin Hesap Açma İşlemlerini Tamamladınız!

bitcoin hesap açılışı son adım

Evet sevgili 15sey.com okurları, Binance.com üzerinde açtığınız hesabınıza Türk Lirası, Dolar, Euro göndererek kripto para alımı ve satımı yapabilirsiniz. Bitcoin hesap açma işlemleri bu kadar!

Bu adımdan sonra Bitcoin almak için Binance hesabınıza para yatırma konusunda bilgilenmeniz gerekebilir. Binance para yatırma yazımızı gitmek için bağlantıya tıklayın!

Bu yazımızda sizlere Bitcoin hesabı nasıl açılır, Bitcoin hesap açma işlemlerini nasıl yapabileceğinizi ve güvenilir kripto para borsası olan Binance hakkında bilgi verdik. Sormak istediğiniz konular olursa, iletisim@15sey.com mail adresine sorularınızı iletebilirsiniz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.