En İyi Robot Süpürge Hangisi? 2023 Öneriler ve Yorumlar


en iyi robot süpürge

En İyi Robot Süpürge Modelleri

Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımızı kolaylaştıracak birçok yeni ev eşyası da üretilmeye devam ediliyor. Robot süpürgeler, tüm evin süpürme işlerini tek başına hallederek günümüzde büyük bir kolaylığı evlere getiriyor. Özellikle kullanıcı yorumlarına baktığımızda son dönemin en popüler elektronik eşyası robot süpürgeler. Bu sebeple de robot süpürgeye sahip olmak isteyenler en iyi robot süpürge hangisi, robot süpürge tavsiyeleri neler gibi soruları sormaya başladı. Peki en iyi robot süpürge hangisi, robot süpürge alırken nelere dikkat etmelisiniz?

En iyi robot süpürge modelleri, genellikle kullanıcılara çeşitli avantajlar sunan ve yüksek batarya kapasitesine sahip modellerdir. Bununla birlikte ürünlerin fiyatlarını da dikkate alarak kendinize uygun robot süpürge modellerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Robot Süpürge Önerileri

Robot süpürgeler her ne kadar son birkaç yılda popüler hale gelmeye başlasa da onlarca farklı marka ve model seçeneği bulunuyor. Sizin için hazırladığımız robot süpürge önerisi yazımız sayesinde, aradığınız teknik özelliklere ve yüksek olumlu yorum sayısına sahip ürünleri bir arada görüntüleyebilir, bütçenize uygun modellere çok daha kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Robot süpürge tavsiyesi hazırlarken ürünlerin sadece aldıkları toplam olumlu yorum sayısı değil, farklı birçok kriter göz önünde bulundurulmaktadır. En iyi robot süpürge yazımızı hazırlarken, kullanıcıların yorumlarına, ürünlerin performansına ve fiyatlarına dikkat edip, en iyi değerlendirmeleri sizlere sunduk.

Robot Süpürge Markaları

Siz de kendinize, hangi robot süpürgeyi almalıyım diye soruyorsanız, öncelikle robot süpürge modelleri popüler olan markaları gözden geçirmeniz gerekiyor. Teknolojik ürün tasarımı yapan markalar genellikle müşterilerine her alanda hizmet verebilmek için ürün kataloğunu arttırmayı hedefliyor. Bu nedenle tüm markaların en az birkaç farklı robot süpürge modeli bulunuyor. Ancak tasarımları ile dikkat çeken ve sunduğu ek avantajlar ile oldukça popüler olan markalar da bulunuyor. Peki, hangi markalar robot süpürge alanında en yüksek tercih edilme oranına sahip?

En çok tercih edilen marka şüphesiz ki Xiaomi. Robot süpürge piyasasında oldukça yüksek bir pazar payına sahip. Bunun sebepleri arasında cidden kaliteli ürünler üretmesi yer alıyor. Diğer yandan Roborock da yurt dışında en çok kullanılan markalardan birisi. Geçmiş yıllarda Türkiye’de satılmasa da artık Türkiye’de de yer alan bir marka.

Yukarıda verilen markaların robot süpürge modelleri genellikle diğer markalara kıyasla daha yüksek tercih edilme oranına sahiptir. Ürünlerin teknik özelliklerindeki detaylar, yüksek batarya kapasitesi ve şık tasarımları gibi farklı birçok avantajı bulunuyor. Peki, günümüzün en çok tercih edilen robot süpürge modelleri nelerdir?

 • En İyi Robot Süpürge 2023
  • Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop
  • Roborock S6 MaxV
  • Xiaomi Mijia Robot Vacuum Mop Pro Cleaner
  • Roborock Vacuum Cleaner S5 Max
  • Viomi Vıomı V3 Robot Süpürge
  • Viomi V2 Pro Akıllı Robot Süpürge V-RVCLM21B
  • Anker Eufy RoboVac 11S Hepa
  • iRobot Roomba 605 Navigasyonlu Robot Süpürge

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop

en iyi robor supurge hangisi

Günümüz teknoloji çağının önde gelen üreticileri arasında yer alan Xiaomi, robot süpürge tasarımlarında yaptığı başarılı geliştirmeler ile listemizin ilk sırasında yer alıyor.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop, 30-50 Dpa’lık düşük ses seviyesi ile siz evinizde keyifli vakit geçirirken ev işlerinin halledilmesinde yardımcı oluyor. 250 Watt’a kadar çıkabilen güç kapasitene sahip. 2500 Pa’ya kadar emme kapasitesi ise oldukça yüksek performans sunuyor.

Peki özelliklere ve kullanımı nasıl? Robot süpürgeniz evinize geldiğinde ilk önce kurulum yapmanız gerekiyor. Telefonunuza Mi Home uygulamasını indirdikten sonra kullanabilirsiniz. Daha sonra ilk kullanım olduğu için evinizi şöyle bir dolaşması lazım. Her odayı adım adım gezip kendine bir harita çıkarıyor.

Eğer cihazın sadece bir odayı temizlemesini istiyorsanız, telefonunuz yardımıyla tek bir odayı temizlemesini sağlayabilirsiniz. Dilerseniz haftalık program yapıp siz işteyken de çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Akıllı süpürge, işini bitirdikten sonra şarj standına gidiyor ve kendisini şarj edebiliyor. Ancak bunun için şarj standının sağı ve solunda 50 cm kadar boşluk olması lazım.

Bir diğer iyi özelliği ise yaptığı temizliğin kaydını tutabiliyor. Yani evinizin temizlenme geçmişini cihaz yardımıyla görebiliyorsunuz.

Cihazın şarj olma süresü 60 dakika civarı. 60 dakika şarj olup 120 dakika boyunca evi süpürebiliyor. Toz haznesi ise 0,6 litre kapasiteye sahip. Emiş gücü zaten çok iyi.

Roborock S6 MaxV

en iyi robot süpürge 2022

2023 için robot süpürge tavsiye listemize Roborock S6 MaxV ile devam ediyoruz. Süpürgenin bulunduğu ortamı algılama özelliği oldukça iyi. Diğer modellerden farklı olarak çift kamerası bulunuyor. Bu çift kamera da süpürgeye derinlik algılama özelliği de süpürgenin önüne çıkan engelleri daha doğru bir şekilde algılamasını sağlıyor.

Robot süpürgenin en iyi özelliklerinden birisi de olabilecek her türlü engeli tanıyıp, buna göre hareket etmesi. Yani evinizdeki birçok engeli tanıyıp sorun çıkarmayacaktır.

Emiş gücü, normal elektrikli süpürgeden robot süpürgeye geçecek olan okurlarımız için tatmin edici olacaktır diye tahmin ediyoruz. Diğer yandan emiş gücünün iyi olması çıkardığı sesin yüksek olacağı anlamına gelmesin. 2500 Pa çekiş gücü bulunurken 67 dB ultra sessiz çalışma özelliği mevcut.

Şarj süresi 5 saat ve 5 saatlik tam şarjda 3 saat kadar çalışabiliyor. Islak ve kuru kullanıma uygun olan süpürgenin 0,46 Litre hacminde toz haznesi ve 0.3 litre kapasiteye sahip su tankı mevcut. Bizce en iyi robot süpürgelerden birisi.

Xiaomi Mijia Robot Vacuum Mop Pro Cleaner

robot süpürge önerileri

En iyi robot süpürge tavsiyelerinin üçüncü sırasında da yine Xiaomi yer alıyor. 2200 Watt’a kadar çıkabilen motor gücü bir önceki modele kıyasla daha yüksek emiş gücü sunuyor. Buna bağlı olarak çalışma esnasında ortama yayılan ses seviyesi de 61-70 Dpa seviyelerine çıkabiliyor. 2 cm’ye kadar olan engellerin üzerinden rahatça geçebiliyor. Bu 2 cm değeri neredeyse her robor süpürgede yer alıyor. 300 ml toz, 200 ml su haznesi ile verimli bir kullanım sunuyor.

Diğer robot süpürge modellerine ek olarak Mijia, süpürmeye ek olarak silme özelliğine de sahip. 2’si bir arada tank bölümü, cihazın hem süpürme hem de silme işlemlerini aynı anda gerçekleştirebiliyorsunuz. Temizlik kapasitesi ile 180 m2’lik bir alan için ortalama 110 dakikadır.

Yaklaşık 10.000 müşteri yorumundan %85’in üzerinde olumlu yoruma sahip. Fiyatı ise 3.500 ile 5.500 TL arasındaki değişiyor.

Özelliklerine detaylı bir şekilde bakacak olursak en iyi robot süpürge modellerinden birisi olduğunu söyleyebiliriz. İlk başta da söylediğimiz gibi silme ve süpürge işlevleri bir arada. Evinizi süpürdükten sonra, silme işlemini de yapıyor. Peki bu nasıl oluyor? Evinizi komple bir şekilde süpürdükten sonra, bezler aracılığıyla yerleri siliyor.

Yukarıdaki modelde de olduğu gibi evinizin her yerini temizleyebilmek için, evinizin haritasını çıkarıyor ve kaydediyor.

Süpürge 4 farklı çalışma moduyla birlikte geliyor. Eğer sesli bir çalışma istemiyorsanız, sessiz modu kullanarak evinizi süpürebilirsiniz. 2. modu ise turbo modu. Olabilecek en yüksek çekiş gücü ile en küçük tozları bile süpürüyor. Bizce en iyi robot süpürge modellerinden birisi.

Roborock Vacuum Cleaner S5 Max

en iyi robor süpürge yorumları

4000 kullanıcı yorumu ve %90’a yakın memnuniyet oranı ile Roborock, robot süpürge önerileri listemizin dördüncü sırasında yer alıyor.

Roborock tarafından üretilen robot süpürge modeli, diğer modellere kıyasla sunduğu farklı avantajlar ile öne çıkıyor. Cihazın 2,5 saat boyunca yüksek performansta çalışmasına izin veren bataryasının bulunuyor. Bununla birlikte cihazın şarjı %5’e yaklaşınca süpürge otomatik olarak şarj istasyonuna dönüyor. 460 ml toz, 290 ml su deposu kapasitesi sayesinde oldukça verimli bir kullanım garantisi sunuyor.

Alacağınız ürünün kutusunda şarj standı, su geçirmez mat, güç kablosu, paspas bezi bulunuyor. 1 kg’lık ağırlığı ile sınıfına göre oldukça hafif yapısı ile de dikkat çekiyor.

Modelin birçok artısının olduğunu söylemek mümkün. Öncelikle hafif ama güçlü bir yapısı var. Robot süpürgede en önemli özellik haritalama. Yani evinizi kaydetmesi oldukça önemli. İşte Roborock robot süpürge bu işlevi çok iyi bir şekilde yapyor.

Diğer yandan en büyük artısı evi temizlerken şarjı bittiğinde, nerde kaldığını biliyor. Şarjı dolunca da kaldığı yerden evi süpürmeye devam ediyor. 170 metre kare boyutunda bir evi 80 dakika civarında süpürdüğünü söylemek mümkün.

Çekiş gücü ise normal süpürgelerden farklı değil. Toz haznesi dolduğunda ne kadar iyi bir performans gösterdiğini görebilirsiniz. Telefonunuza indireceğiniz uygulama sayesinde iş yerinizden dahi robot süpürgeyi kontrol edebilirsiniz.

Viomi Vıomı V3 Robot Süpürge

robor süpürge tavsiyesi

En iyi robot süpürge hangisi sorusunu yanıtlamay devam ediyoruz. Listemizin 4. sırasında Viomi yer alıyor. Cihazın performansı oldukça iyi. Kullanıcı yorumlarında bunu görmek de mümkün. Önceki süpürgenizle süpürdüğünüz yerlerin üstünde geçtikten sonra, yine de tozları çekebildiğini göreceksiniz.

Sesi çok fazla değil, sizi rahatsız etmeyecek düzeyde bir cihaz diyebiliriz. Çekiş kapasitesi 2600 pa değerinde. Robot süpürgeler arasında en yüksek değere sahip cihaz diyebiliriz. Aşağıda bahsedeceğimiz diğer modelden daha iyi bir performansa sahip. Elbette bu performans fazlalığı sebebiyle fiyatı da bir miktar yüksek.

Ağırlığı 3,6 kg olan süpürgenin çalışma süresi ise yaklaşık 180 dakika civarında. Ses seviyesi 65 dB değerinde ve diğer modellere kıyasla biraz yüksek.

Viomi V2 Pro Akıllı Robot Süpürge V-RVCLM21B

hangi robot süpürgeyi almalıyım

Viomi tarafından üretilen V2 Pro, aldığı 1.000’in üzerinde olumlu yorum sayesinde yüksek müşteri memnuniyeti sunuyor. V2 Pro’nun sunduğu en büyük avantajlardan bir tanesi çoklu haritalama yapabilme özelliğidir. Bu sayede birkaç kattan oluşan evlerde, her katın haritası özel olarak cihazın hafızasına işlenebiliyor ve kat değişimlerinde kullanıcılara büyük kolaylık sunuluyor.

Yüksek emiş kapasitesine rağmen 5-10 Dba’lık çok küçük bir ses seviyesine sahip. En verimli çalışan robot süpürgelerden birisi diyebiliriz. Süpürme özelliğinin yanı sıra detaylı temizlik ve silme özelliği de bulunuyor. Yaklaşık 4.000 TL’lik fiyatları ile aynı segmentteki diğer cihazlara kıyasla oldukça cazip bir seçenek.

Anker Eufy RoboVac 11S Hepa

hangi robot süpürgeyi tavsiye edersiniz

Özellikle toz ve benzeri partiküllere alerjisi olanlar tarafından tercih edilen Anker Eufy RoboVac 11S Hepa, yüksek emiş gücü ve batarya kapasitesi sayesinde oldukça kullanışlı bir robot süpürge.

Yüksek fiyat performans oranına ve 500’ün üzerinde olumlu kullanıcı yorumuna sahip olan cihaz %90’ın üzerinde olumlu geri dönüş ile dikkat çekiyor.

iRobot Roomba 605 Navigasyonlu Robot Süpürge

robot süpürge en iyi marka

25 yılı aşkın süredir robot sektöründe hizmet veren iRobot tarafından geliştirilen Roomba 605, yüksek performans ve uzun süreli kullanım garantisi sunuyor. Otomatik şarj özelliği sayesinde, gün içerisinde programladığınız temizlik işlemleri düşük batarya seviyesi yüzünden yarıda kalmıyor. Bataryanın azaldığı durumlarda şarj istasyonuna geri dönen cihaz bununla birlikte programlanan temizlik işi tamamlandıktan sonra da otomatik olarak şarj istasyonuna geri dönüyor.

3 Aşamalı temizleme sistemi ise kir, toz ve ev akarlarına karşı oldukça profesyonel bir temizlik sunuyor. Küçük boyutları ile evinizin tüm detaylarına girebilen yapısı, yatak ve koltuk altlarını dahi çok iyi temizliyor.

Maksimum 3 saatte şarj olan bataryası, 1 saate kadar aktif çalışma garantisi veriyor. 500’ün üzerinde yoruma ve %85’lik memnuniyet oranına sahip olan robot süpürge, 2023’de alabileceğiniz en iyi robot süpürge modellerinden birisi.

Evet sevgili 15sey.com okurları sizler için hazırladığımız en iyi robot süpürge yazımızın sonuna geldik. En iyi robot süpürge hangisi, robot süpürge yorumları, robot süpürge tavsiyesi gibi birçok konuya değindik.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.