En İyi Şarjlı Dikey ve El Süpürgesi 2023 Tavsiye ve Yorumlar


en iyi şarjlı dikey süpürge tavsiyesi

En İyi Şarjlı Dikey Süpürge 2023

Teknoloji her geçen gün, hızlı bir şekilde gelişiyor. Bu gelişmelerden elektrikli süpürgeler de nasibini alıyor diyebiliriz. Çünkü şu an piyasaya yeni çıkan elektrikli süpürgeler hem akıllı, hem güçlü, hem tam otomatik. Yani konforunuzu yükseltmek istiyorsanız elektrikli süpürgelerde ne ararsanız var.

Yok yok! Ancak birçok şeye gelen zamlardan elektrikli süpürgeler de nasibini aldı diyebiliriz. Tabi biz de fiyat performans açısından 2023’de alabileceğiniz en iyi dikey süpürge modellerini bulmaya çalıştık.

Elektrikli süpürgeler arasında şu an en gözde modeller robot süpürgeler olurken bu robot süpürgelerin ardından dikey süpürgeler yarışta öne çıkmaya çalışıyor. Peki en iyi şarjlı dikey süpürge hangisi?

Dikey süpürgeler yarışta öne çıkmaya çalışıyor demiştik. Dyson ise dikey süpürge teknolojisini, hatta elektrikli süpürge teknolojisini bir üst noktaya çıkaran bir marka.

Çünkü hem kullanım kolaylığı hem temizleme teknolojisi hem de maharetleriyle öne çıkan markalardan birisi. Dikey süpürge konusunda ise bayrağı taşıyan markalardan birisi.

Gelin şimdi sizlerden gelen en iyi şarjlı dikey süpürge hangisi, şarjlı dikey süpürge tavsiyesi neler gibi sorulara yanıt bulmaya çalışalım!

 • En İyi Şarjlı Dikey Süpürge 2023
  • BISSELL Multireach Active Pet
  • Dyson V8 Absolute
  • Philips FC6724/01 Speedpro
  • Philips FC6823/01 Speedpro Max Şarjlı Dikey Süpürge
  • Dyson V7 Motorhead
  • Bosch Unlimited Serie Şarjlı Dikey Süpürge
  • Fakir Franky Pro
  • Arçelik 2 In 1 Şarjlı Dik Süpürge K-6130
  • Dyson V8 Animal + Dikey Şarjlı Elektrikli Süpürge

BISSELL Multireach Active Pet

en iyi dikey süpürge 2022

Dikey süpürge önerileri listemize Türkiye’de pek fazla bilinmeyen ama yurt dışında yüksek kullanıcı kitlesine sahip Bissell ile başlıyoruz.

Bissell’i öne çıkarmamızın sebebi tüylerle, tozlarla, saçlarla ya da evcil hayvanlarının tüyleriyle başı dertte olan okurlarımızın bu tarz bir ürüne ihtiyaç duyması diyebiliriz. Çünkü Bissel bu tarz parçaları oldukça iyi bir şekilde temizliyor.

2’si 1 arada özelliğine sahip, yani hem dikey süpürge olarak hem de el süpürgesi olarak kullanabileceğiniz bir dikey süpürge model. Şarjı tam olduğu durumda 30 dakika boyunca aralıksız çalışma özelliğine de sahip bir elektirkli süpürge.

Özellikle de evinde kedi ve köpek gibi tüy dökme ihtimali yüksek canlılara sahip olan kişiler için oldukça ideal bir elektrikli süpürge.

Tangle free teknolojisi sayesinde rulo fırçası; tüy, kıl ve saçları fırçaya dolamadan temizliyor. Bu özelliğinin yanı sıra hayvan tüyleri için üretilmiş özel başlığı ve hayvan kokusu önceleyi filtreye sahip olması sebebiyle küçük dostunuzun gezdiği heryeri mükemel bir şekilde temizliyor.

Süpürgenin ağırlğı 3.63 kg civarında ve toz haznesinin kapasitesi 0,5 litre hacmine sahip.

Dyson V8 Absolute

en iyi şarjlı dikey süpürge

Listemizin ikinci sırasında yazımızın girişinde de bahsettiğimiz Dyson’ın V8 Absolute modeli yer alıyor.

Bizce ve birçok kişiye göre kesinlikle en iyi şarjlı dikey süpürge modellerinden birisi. Tek tuşla el süpürgesine dönüşen Dyson V8 Absolute temizlik konusunda en büyük yardımcınız olacak diyebiliriz.

Dakikada 107,000 devir ile çalışan güçlü motoru, 40 dakikaya kadar azalmayan emiş gücünü kullanıcılarına sunuyor.

Ağırlık bakımından ise 2,5 kg olan Dyson Absolute V8, evinizde fazla yer kaplamayacak ve her işinizi görecek bir şarjlı dikey süpürge.

Diğer yandan tek bir tuşla bir el süpürgesine dönüşebiliyor. Yazımızı şarjlı bir el süpürgesi arayışı için okuyan okurlarımızın menun kalacağı bir süpürge olduğunu düşünüyoruz.

 • Mükemmel emiş gücü sağlamak için güçlü motor.
 • Geleneksel elektrikli süpürgelerden daha kolay ve daha verimli.
 • Kolay saklama ve şarj için hafif ve kompakt tasarım.
 • Düşük pil gücü uyarısı, elektrikli süpürgenin şarjı azaldığında sizi bilgilendirecektir.
 • 40 dakikalık sürekli performansla güçlü, tutarlı emiş gücü sağlar.
 • Hem halılarda hem de sert zeminlerde mükemmel performans.
 • Kolay taşınabilirlik ve saklama için en hafif elektrikli süpürgelerden biri.

El süpürgesinin yüküyle uğraşmayın! Robot süpürgeler sizin yerinize evinizi temizlesin! En iyi robot süpürge hangisi?

Philips FC6724/01 Speedpro

en iyi şarjlı dikey süpürge hangisi

En iyi şarjlı el süpürgesi modellerini de incelediğimiz yazımıza ev aletleri konusunda bir dev olan Philips ile devam ediyoruz. 5 saatlik şarj ile 40 dakika boyunca evinizi süpürmenize olanak sağlayacak Speed pro’nun turbo modunda çalışma süresi 20 dakika.

2,1 kg ağırlığı bulunan süpürgeyi hem dikey konumda hem de el süpürgesi konumunda kullanabilirsiniz.

 • 20 dakikalık uzun çalışma süresi (turbo) ve 40 dakikalık çalışma süresi, işi bitirmek için çok fazla güce ve zamana sahip olmanızı sağlar.
 • Ayrıca, filtre değiştirme ihtiyacını azaltan ve uygun maliyetli hale getiren yıkanabilir filtre ile birlikte gelir.
 • Kompakt, hafif ve taşıması kolay
 • Ses gücü seviyesi, herhangi bir elektrikli süpürgeden daha sessiz olan 80dB’dir.
 • Ses gücü seviyesi çok yüksek olmayan 80 dB civarındadır.
 • Tam şarj ile yaklaşık 40 dakika çalışma süresi elde edebilirsiniz.
 • Elektrikli süpürge 2,48 kg ağırlığındadır, bu nedenle hafiftir ancak yine de halı üzerinde etkili olacak kadar güçlüdür.

Diğer dikey süpürge modelleri için en iyi dikey süpürge yazımızı okuyabilirsiniz!

Philips FC6823/01 Speedpro Max Şarjlı Dikey Süpürge

şarjlı dikey süpürge tavsiye

360 derece çekim gücü bulunan şarjlı süpürgenin 65 dakika gibi süper bir kullanım süresi bulunuyor. Güçlü hava akışı sayesinde en küçük tozu, kiri, kılı, tüyü dahi temizleyebilirsiniz.

65 dakikalık bir kullanım için 5 saat şarj etmeniz gerekiyor. Ancak unutmadan söyleyelim, eko modda 65 dakika, normal modda 30 dakika ve turbo modda 21 dakika boyunca süpürge işlemi yapabilirsiniz.

 • Sağlık için temiz hava şart. Turbo elektrikli süpürge, odadaki güçlü, derinlemesine temizlik emişini temizlemek için bir iyonlaştırıcı ve yıkanabilir bir filtre kullanır, derinlere yerleşmiş toz ve alerjenleri dışarı çeker.
 • Turbo modu, çalışma süresinin yalnızca normal mod için 65 dakika yerine 21 dakika olduğu anlamına gelir. Şarj süresi 5 saat ve ses gücü seviyesi 84 dB’dir.
 • Güçlü yıkanabilir motor filtresi, tozu ve kiri yöneterek hava kalitenizin sağlıklı ve nefes alabilir kalmasını sağlar.
 • Düşük gürültü ve güç tüketimi.

Dyson V7 Motorhead

şarjlı dikey süpürge tavsiyesi

En iyi şarjlı el süpürgesi listemize yine Dyson ile devam ediyoruz. El süpürgesi dememize bakmayın, resimde de gördüğünüz üzere dikey olarak da kullanılabiliyor.

3,5 saatte tam şarj olan süpürgenin çalışma süresi 30 dakika. Sert zeminler yüksek performans gösteren motoru ve yine sert zeminlerin zarar görmesini engelleyen bir başlığı bulunuyor. Yine yukarıdaki modelde olduğu gibi tek bir dokunuş ile el süpürgesine dönüştürebilirsiniz.

Ağırlığı 2,3 kg olarak süpürgenin motoru ise oldukça güçlü. Dyson’ın tanıtım yazısında gördüğümüz üzere motoru Formula 1 otomobillerinden 5 kat daha hızlı bir şekilde çalışıyor. Tabi bu özellik de mükemmel bir emiş gücü sağlıyor.

Toz torbasız bir model mi arıyorsunuz? O zaman sizi en iyi toz torbasız süpürge buraya alalım!

Bosch Unlimited Serie Şarjlı Dikey Süpürge

şarjlı dikey süpürge en iyisi

En iyi şarjlı dikey süpürgeleri incelediğimiz yazımıza Alman devi Bosch ile devam ediyoruz. Uzun süre boyunca ullanabileceğiniz hijyenik filtresi mevcuttur. Makinenin toz haznesini sorunsuz bir şekilde boşaltmanıza olanak tanır.

Bizce alınabilecek uygun fiyatlı şarjlı dikey süpürgelerden birisi.

30 dakika çalışma süresinin olması bizce iyi. Diğer yandan ses seviysi de 55 dB değerine sahip bu da iyi bir nokta.

Bize göre temizleme gücü yeterli, çok tozlu ve kirli bir halınız yoksa turboyu kullanmanıza gerek dahi yok.

Diğer yandan süpürgenin en iyi özelliklerinden birisi harici bir bataryasının olması. İşiniz 30 dakikadan uzun sürdü, diğer bataryayı kullanabilirsiniz.

 • Enerji tasarrufu sağlar, zamandan tasarruf sağlar ve sorunsuzdur.
 • Hijyenik ve bakımı kolaydır.
 • Filtre yıkama gerektirmez.
 • Makine 4 saatte şarj olur ve tekrar şarja ihtiyaç duymadan tek bir şarjla 30 dakika kesintisiz çalışır.

Fakir Franky Pro

şarjlı dikey süpürge en iyi marka

Rengi ile çok şık bir model olan Fakir Franky Pro çok beğendiğimiz bir model oldu. 3 saatte şarjı tam dolan spürgenin kullanım süresi 25 dakika. Kablosuz ve torbasız olması sebebiyle de oldukça iyi bir model diyebiliriz.

Fiyat/performans açısından iyi bir noktada olan şarjlı dikey süpürge arıyorsanız alabileceğiniz bir süpürge. Evinizde saçlar, köpek kılları ya da buna benzer şeyler varsa, döner fırçası sayesinde bunları çok güzel bir şekilde topluyor.

 • Filtre Sistemi, havayı ikiye bölen, temiz havadan toz ve döküntüleri ayıran 2 siklondan oluşur.
 • Alerjenleri ve tahriş edicileri uzak tutmak için yıkanabilir bir Hepa13 filtresi ile birlikte gelir.
 • Tek bir şarjla 25 dakika sürekli kullanım süresi mevcuttur.
 • Mobilyadan evcil hayvan tüylerinin alınmasına kadar her türlü temizlik ihtiyacı için çeşitli araçlar bulunur.

Arçelik 2 In 1 Şarjlı Dik Süpürge K-6130

şarjlı dikey süpürge önerileri

72 dB ses seviyesi bulunan süpürgenin kablosuz çalışma süresi 15 dakika. Elbette süpürgenin bu kadar az süre kablosuz çalışabilmesi bir eksi ancak fiyatı da diğer modellere kıyasla daha uygun.

3.9 kg ağırlı olan süpürgenin fiyatının düşük olması sizi yanıtlmasın. Fiyatına göre çekiş gücü oldukça iyi. Haznesi dolduğunda da emiş gücü düşecek diye endişelenmenize gerek yok çünkü çok fazla bir fark olmuyor.

 • Siklon sistemi tıkanmayı azaltır ve uzun süreli emiş gücü sağlarken turbo fırça özelliği sert evcil hayvan tüylerini bile alır.
 • Toz kapasitesi 0,5 L’dir, bu nedenle her temizleme seansından sonra boşaltmanız gerekmez.

Dyson V8 Animal + Dikey Şarjlı Elektrikli Süpürge

şarjlı dikey süpürge en iyi marka

En iyi şarjlı dikey süpürgelerden birisi diyebiliriz. Tek eksisi sert zemin aparatı mevcut değil. Halı aparatını sert zeminde kullanacaksanız iyi bir performans alabilirsiniz ama biraz gürültülü bir deneyim olacaktır.

Evinizde kedi, köpek gibi dostlarınız varsa onların tüylerini de sorunsuz bir şekilde temizleyeceğinden şüpheniz olmasın!

 • Ne kadar uzun süre kullanırsanız kullanın emiş gücünü kaybetmeyen güçlü emiş.
 • 40 dakikalık çalışma süresi ve 5 saatlik şarj süresi ile ürün, hareket halindeki meşgul insanlar için mükemmeldir.
 • Yalnızca 2,61 kg ağırlığıyla taşıması kolaydır ve mevcut bir Hepa filtresiyle hava kalitesi her zaman garanti edilir.
 • Diğer elektrikli süpürgelere göre daha sessiz olduğu için insanları rahatsız etmeden temizlik yapabilirsiniz.
 • Diğer elektrikli süpürgelerin geride bıraktığı ince toz parçacıklarını emerek evinizi daha temiz ve sağlıklı hale getirir.
 • Temizlemeyi daha kolay ve verimli hale getirmek için halılarda daha güçlü çekişe sahiptir; temizliği daha hızlı ve kolay hale getirmek için zeminlerde güçlü çekişe sahiptir.
 • Cihaz, tek bir düğmeye basınca dikey elektrikli süpürgeden el süpürgesine dönüşebilen bir yapıya sahip.
 • Sınıfındaki diğer Dyson modelleriden %50 daha sessiz

Evet sevgili 15sey.com okurları bugün sizler için en iyi şarjlı dikey süpürge hangisi, şarjlı dikey süpürge tavsiyesi, en iyi şarjlı el süpürgesi hangisi gibi sorulara yanıt vermeye çalıştık! Umarız yardımcı olabilmişizdir.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.