En İyi Online Alışveriş Siteleri 2023 Güvenilir ve Kaliteli Hizmetler


en iyi online alışveriş sitesi hangisi

Alışveriş birçok insanın tutkuyla bağlı olduğu bir durum diyebiliriz. Aslında durum demek çok doğru bir tanım olur mu bilemiyoruz. Ancak alışveriş son yıllarda özellikle de Covid-19’un hayatımıza girdiği günden beri çok büyük bir şekilde değişti.

Artık fiziksel mağazalara giden insanların sayısı da online alışveriş ile yarışamayacak kadar azaldı diyebiliriz. Peki bu durumda güvenerek, kaliteli bir hizmet alabileceğiniz online alışveriş siteleri hangileri? En iyi alışveriş siteleri neler? Bu soruya gelin hep birlikte yanıt bulalım!

Covid-19 demiştik ama özellikle son 20 senedir online alışveriş, gidişatını çok hızlandırdı. Pandeminin de tüm dünyayı etkisi altına alması, bu gidişatı neredeyse iki katına çıkardı.

Artık evlerimize kapanıyor ve çılgınlar gibi online alışverişler yapıyoruz. Giyim, elektronik, gıda vb. bir çok farklı kategoride rahatlıkla alışveriş yapabiliyor, kılımızı dahi kıpırdatmadan istediğimiz tüm ürünleri kargo ile teslim alabiliyoruz. Peki ya online olarak yaptığımız bu alışverişler ne kadar güvenli? Peki ya alışveriş siteleri?

Elbette teknoloji çağında olmamız, bizleri çok fazla kolaylığa sürükledi. Bu kolaylıklar da, elbette bazı tehlikeli durumlara yol açtı.

Online alışveriş, özünde çok kolay olduğu gibi içerisinde bazı tehlikeleri de barındırıyor. Tüketici olarak biz de, online alışveriş yapmadan önce alışveriş yapacağımız siteleri iyice araştırmakla mükellefiz.

Online alışveriş piyasasında bin bir çeşit alışveriş sitesi yer alıyor. En kaliteli ve güvenilir alışveriş sitesini seçebilmek, elbette bizlerin elinde. Biz de çok sıkı bir araştırma yaptık. Sizlere ülkemizin en popüler, en kaliteli ve en güvenilir alışveriş sitelerini bir liste halinde sıraladık.

1# Amazon

online alışveriş siteleri

En iyi online alışveriş sitelerini incelediğimzi yazımızın ilk sırasında bir dünya devi olan Amazon bulunuyor. Amazon bir dünya devi çünkü müşteri memnuniyeti oldukça yüksek! Birçok yere 1 gün içerisinde kargo ile siparişleri ulaştıran Amazon, bazı durumlarda bu kargo süresi 1 günden dahi az oluyor.

Özellikle yaptığı büyük indirimler, kullanıcılarının haklarını koruma altına alması Amazon’un sahibi Jeff Bezos’un dünyanın en zengin insanı olmasını sağlamış diyebiliriz.

Yazının yazarı olarak kendi adıma Amazon’un hizmetlerinden oldukça memnun olduğumu söyleyebilirim. Pazar günü saat 17 civarında verdiğim sipariş, pazartesi 12 civarında Ankara’ya geldi. E daha ben ne isterim! Üstelik Amazon Prime üyesi olan kullanıcıları kargo ücreti ödemiyor. Yani aylık 7-8 TL civarında bir ücret ödeyerek istediğiniz kadar sipariş verebilir ve bu siparişlerde kargo ücreti ödememe olanağına sahip olabilirsiniz!

2# Trendyol

en iyi alışveriş siteleri

Gelelim online alışveriş siteleri listemizin ikinci sırasına. Trendyol, eğer Amazon Türkiye pazarına giriş yapmış olmasaydı listemizin ilk sırasında olacaktı diyebiliriz. Ancak yine de Trendyol Türkiye’nin en çok kullanılan online alışveril siteleri arasında ilk sırada yer alıyor diyebiliriz. Milyonlarca üyesi bulunan Trendyol’un binlerce satıcısı bulunuyor.

Üstelik indirim oranı yüksek, kargo süresi kısa ve binlerce ürünün olduğu bir pazaryeri. Sadece e-ticaret sitesi olarak piyasada bulunmuyor. TrendyolGO ile market alışverişi yaparken Trendyol Yemek ile yemek siparişi verebiliyorsunuz!

3# GittiGidiyor

en iyi online alışveriş siteleri

GittiGidiyor ise en iyi alışveriş siteleri listemizin üçüncü sırasında yer alıyor. Henüz hiç kimse e-ticaret hizmeti vermezken GittiGidiyor bu misyonu üstlendi diyebiliriz. 2001 yılında kurulan GittiGidiyor, hem GittiGidiyor üzerinde satış yapan satıcıyı hem de müşterilerini koruyarak milyonlarca siparişi güvenli bir şekilde kullanıcılarına ulaştırdı diyebiliriz.

4# Çiçek Sepeti

en iyi online alışveriş sitesi

Çiçek sepeti ise yine en iyi online alışveriş sitelerinden birisi. İlk başta çiçek hizmeti veren ÇiçekSepeti daha sonra bu hizmeti genişleterek tam anlamıyla bir online alışveriş sitesi oldu diyebiliriz.

Şu anda yüzlerce kategoride on binlerce ürünü üyelerine ulaştıran ÇiçekSepeti birçok kişi tarafından kullanılan bir e-ticaret sitesi.

5# Teknosa

hangi siteden alışveriş yapılır

Teknolojik ürünler konusunda Türkiye’nin ilk fiziksel mağazalarını insanlarla buluşturan Teknosa, uzun yıllardır e-ticaret alanında da kendine yer edinmeyi başaran bir online alışveriş sitesi konumunda diyebiliriz. Özellikle teknolojik ürünler konusunda ideal fiyatlar ve kaliteli ürünlerle üyelerinin karşısına çıkan Teknosa’nın binlerce kullanıcısı bulunuyor ve güvenle kullanılabilecek bir e-ticaret sitesi olduğunu söyleyebiliriz.

6# n11

en kaliteli alışveriş sitesi hangisi

Gelelim n11’e. n11 de Amazon, Trendyol, ÇiçekSepeti gibi bir e-ticaret sitesi ve yüz binlerce kullanıcı bulunuyor. Özellikle 11.11 indirimiyle yani 11 Kasım’da yaptığı indirimlerle ön plana çıkan e-ticaret sitesi Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinden birisi.

7# Nike

internette nereden alışveriş yapılır

Bir dünya markası olan Nike da yine en iyi online alışveriş sitelerinden birisi. Spor giyim konusunda dünyanın en iyi markası olarak sınıflandırabileceğimiz Nike güvenle alışveriş yapıp, kaliteli ürünlere ulaşabileceğiniz bir online alışveriş sitesi.

8# IKEA

en güvenilir alışveriş siteleri hangileri

IKEA’yı bilmeyen yoktur diye tahmin ediyoruz. Ev dekorasyonunda bir dünya markası olan IKEA sadece fiziksel mağazalarıyla hizmet vermiyor. Online alışveriş konusunda da güvenli ve kaliteli alışveriş yapabileceğiniz online alışveriş platformlarından birisi.

9# LCW

hangi giyim sitesi daha iyi

LC Waikiki, kısaltmasıyla LCW. Yıllardır Türkiye’de birçok kişinin giyim konusunda güvenerek alışveriş yaptığı bir marka. Geçmişte ürettiği kaliteli tekstil ürünleriyle birçok kişinin “geçmişte” kalbinde taht kurduğunu söyleyebiliriz. Bugün ise fiziksel mağazalarının dışında online alışveriş siteleri arasında yer alan LCW binlerce kişi tarafından tercih ediliyor diyebiliriz.

10# MediaMarkt

hangi site daha iyi

MediaMarkt ise yine en iyi online alışveriş sitelerinden birisi. Özellikle elektronik konusunda tüm avrupada hizmet veren MediaMarkt uygun fiyatları, indirimleri ve müştelerinin güveniyle öne çıkan bir online alışveriş sitesi. Onlarca kategoride binlerce ürünün alışverişini yapabileceğiniz MediaMarkt elektronik konusunda müşterilerine büyük kolaylık sağlayan bir marka konumunda.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.