En İyi Su Sebili 2023 Su Sebili Önerileri Markalar ve Yorumlar


en iyi su sebili hangi marka

En İyi Su Sebili Hangisi?

2023’yi neredeyse yarıladık. Yaz aylarına girerken sıcaklar da bastırmaya başladı. Evlerimizde, özellikle de ofislerde soğuk su içmenin en pratik yollarından birisi su sebilleri. Peki en iyi su sebili hangisi? En çok kullanılan ve tavsiye edilen su sebili modelleri neler? Gelin hep birlikte su sebili modellerini inceleyelim.

Su sebilleri birazdan değineceğimiz üzere farklı modellere, özelliklere ve fiyata sahip. Özellikle de içinde bulunduğumuz şu günlerde fiyatı değişkenlik gösterirken kaliteli modellerden birisini seçmek önemli. Hazırsanız başlayalım!

Su Sebili Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle bilmelisiniz ki su sebillerinin iki çeşidi var. Neredeyse her su sebili soğuk su veriyor. Ancak her su sebili sıcak su vermiyor. Yani bu noktada su sebillerini ikiye ayırabiliriz.

Soğuk ve ılık su sebilleri birinci kısmı oluştururken, soğuk ve sıcak su sebilleri de ikinci kısımda bulunuyor. İlk dikkat etmeniz gereken nokta bu. Ilık su veren su sebili mi sizin için daha iyi olacak yoksa sıcak su veren su sebili mi daha iyi?

Bizce ılık su yerine sıcak su veren sebiller daha önde. Ancak ılık-soğuk su sebilleri ve sıcak-soğuk su sebilleri arasında fiyat farkı bulunuyor. Öte yandan su sebillerinin direkt olarak sıcak su vermesi de bir avantaj denilebilir.

Dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta da marka. Peki marka neden önemli? Elbette garanti ve temizlik için markaya da dikkat etmelisiniz. Teknik servis ağı geniş olan bir su sebili markasını tercih etmek daha iyi olacaktır.

Sebil alırken dikkatli olmanız gereken bir diğer nokta ise damacananın nerede olacağı konusu. Eğer şık bir görünüme ihtiyaç duyuyorsanız damacananın sebilin alk kısmında kapalı bir bölmede olması daha iyi olacaktır.

Su Sebili Tavsiyesi 2023

Su sebili almadan dikkat etmeniz gereken noktalara da değindiğimize göre şimdi de su sebillerini inceyelim! Listemizde 7 farklı su sebili bulunuyor. Piyasada birçok su sebili yer alırken en çok satın alınanları, teknik servis ağı geniş olan markaları ve uygun fiyatlı, kaliteli olan modelleri seçtik.

 • Su Sebili Tavsiyesi ve En İyi Su Sebili
  • VESTEL SP 120 Su Sebili SP120
  • Siemens Gizli Damacanalı Gri Su Sebil
  • VESTEL SP 121 Sıcak&Soğuk Su Sebili Beyaz
  • Profilo Ss1161 Gizli Damacanalı Ilık – Soğuk Su Sebili 
  • Esty Frio Gizli Damacanalı Su Sebili
  • Bosch RDW1576 Gizli Damacanalı Su Sebili
  • Arçelik Su Pınarı 1150 GD

Beko Bss 4601 Gizli Damacanalı Su Sebili

su sebili tavsiyesi 2022

En iyi su sebili modellerinden birisi olan Bss 4601 birçok kullanıcı tarafından da sevilen bir su sebili. Damacanayı alt kısımda gizleyen sebil; 96 cm yüksekliğe, 31 cm derinliği ve 31 cm genişliğe sahip.

Diğer yandan sebilin su tankı kapasitesi 3.8 litre. Yani oldukça yüksek bir hacme sahip. Diğer yandan saatlik su soğutma kapasitesi ise 2 litre. Bu da bize göre gayet yerinde ve yeterli bir değer.

Kullanıcı yorumlarına baktığımızda ise birçok kişi memnun kalmış. Özellikle sesiz çalışması birçok kişi için en iyi su sebili modellerinden birisi olmasını sağlamış.

VESTEL SP 120 Su Sebili SP120

en iyi su sebili

2023 de alabileceğiniz en iyi su sebilleri listemizin ikinci sırasında Vestel marka bir sebil bulunuyor.

Sebilin özelliklerine baktığımızda sıcak su ve ılsık su özelliğini göremiyoruz. Bunun yerine serin su gibi bir seçeneceğiniz mevcut. Elbette soğuk su seçeneği de sebilde yer alıyor.

Sebilin soğuk su derecesi 6 ile 10 derece arasında değişiyor. Serin suyun sıcaklık değeri ise 7 ile 15 derece arasında. Su sebillerinde dikkate alınması gereken bir konu da sesli olup olmadığıdır.

Peki bu su sebili ne kadar sesli? Kullanıcı yorumlarına baktığımızda kullanıcıların genel olarak üründen ve sesinden memnun olduklarını görüyoruz.

Ürünün boyutlarına bakacak olursak, 86 cm yüksekliği, 30 cm genişliği ve 31 cm derinliği bulunuyor. Bize soracak olursanız fiyatı ve performansı açısından en iyi su sebillerinden birisi. Zaten binlerce kişi tarafından alınan gayet iyi bir ürün.

 • VESTEL SP 120 Su Sebili SP120 Özellikleri
  • Paslanmaz Çelik Su Tankı
  • Soğuk Musluk
  • Ilık Musluk
  • Soğuk Su Tankı Kapasitesi 3 Litre
  • Soğuk su derecesi 6℃-10℃
  • Soğutma Kapasitesi Saatte 2 litre
  • Mekanik kontrol sistemi

Siemens Gizli Damacanalı Gri Su Sebil

su sebili tavsiyesi

En iyi su sebili listemizin ikinci sırasında Siemens marka bir su sebili bulunuyor. Bildiğiniz gibi Siemens ev elektroniği konusunda uzman markalardan birisi ve performans konusunda da oldukça başarılı bir marka.

Öncelikle tasarımının ve renginin çok şık olduğunu söylemeliyiz. Zaten damacananın gizli olması su sebillerine daha kibar bir görünüm katıyor. Özelliklerine inceleyelim.

Öncelikle makinenin soğutma tankının kapasitesi 2 litre ve soğutabildiği en düşük sıcaklık değeri 10 derece. Suyu ısıtması çok iyi gerçekten ve sesi de kabul edilebilir düzeyde.

Su sebilinin dikkat çeken özelliklerinden birisi de led aydınlatması. Gerçekten şık bir aydınlatması var. Cihazın boyutları ise yükseklik değeri 104 cm genişlik değeri 31 cm ve derinliği 36 cm şeklinde karşımıza çıkıyor. Boyunun bu kadar uzun olmasının sebebi alttan damacanalı olması.

İlginizi Çekebilir | En İyi Çamaşır Kurutma Makinesi Hangisi?

VESTEL SP 121 Sıcak ve Soğuk Su Sebili

su sebili en iyisi

Evet şimdi de sıcak su musluğu da bulunan su sebili arayan okularımız için bir cihaz inceliyoruz. Öncelikle damanacayı makineye üstten yerleştirmeniz lazım. Bu bizce önemli bir nokta.

Makinenin teknik detaylarına bakacak olursak soğuk ve sıcak özelliklerinin yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Su sebilinin soğutma kapasitesi saatte 2 litre ve 10 derecenin altına kadar soğutabiliyor.

Isıtma kapasitesi ise saatte 5 litre ve sıcak su derecesi 90 ile 94 derece arasında bulunuyor. Yani sıcak suyu doya doya kullanabilirsiniz. Ancak sıcak su tankının kapasitesi 1 litre ve soğuk su kapasitesi de 3 litre. Sıcak su, soğuk suya göre az ancak yeterli olduğu söyleyebilir.

Makinenin boyutları ise yükseklik 86,5 cm, genişlik 30 cm, derinlik ise 30,5 cm şeklinde. Sıcak su konusunda ısrarcı olan okurlarımızın alması iyi olacaktır diye düşünüyoruz çünkü çay, kahve ne isterseniz rahatlıkla sıcak suyu sebilden alabilirsiniz. Su basıncı da yine yeterli düzeyde.

Profilo Ss1161 Gizli Damacanalı Ilık – Soğuk Su Sebili 

su sebili onerisi

Profilo ile devam ediyoruz. Rengi beyaz olan ve musluk tuşları gayet şık olan bir su sebili. Zaten damacananın alt kısımda olması çok iyi.

Makinenin çelik su tankı olması sebebiyle dayanıklı olduğunu görüyoruz. Zaten çelik olması sebebiyle suyun bozulmasına da engel oluyor ve su kokusuz oluyor. Ancak su sebilinin sıcak su özelliği bulunmuyor.

Kullanıcı yorumlarına baktığımızda da yüzlerce kişinin su sebilinden memnun olduğunu görüyoruz.

Esty Frio Gizli Damacanalı Su Sebili

en iyi su sebili hangisi

Esty çok bilinen bir marka olmasa da su sebilinin kaliteli olduğunu görüyoruz. Öncelikle tasarımı çok hoş. Ofis kullanımı açısından uygun bir cihaz. Cihazın gizli damacanalı olması da ofis kullanımı için uygun olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

Cihazın ılık ve soğuk su olmaz üzere 2 tane su çıkışı bulunuyor. Yine yukarıdaki su sebillerinde olduğu gibi bu modelde de çelik su tankı bulunuyor. Çelik su tankının kapasitesi 3,3 litre.

Bosch RDW1576 Gizli Damacanalı Su Sebili

en iyi su sebili önerileri

En iyi su sebili listemizdeki belki de en şık su sebili Bosch’un bu modeli olduğunu söyleyebiliriz. Her ofise ve mutfağa uyum sağlayacağını düşünüyoruz. Siyah çok iyi kullanılmış!

Dokunmatik tuşlar ile kontrol ettiğiniz su sebilinin 2 farklı su seçeceği bulunuyor. Gizli damanaya sahip olması birçok kez bahsettiğimiz gibi avantajlı noktalardan birisi.

Su sebilinin yüksekliği 106 cm iken derinliği 38 cm civarında. Makinenin damacanadaki su miktarı azaldığında uyarı göndermesi gerçekten çok iyi. Eğer ılık su özelliğini kullanmak istiyorsanız, soğuk su özelliğini kullanıp enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Makinenin soğuk su kapasitesi saatte 4 litre.

Arçelik Su Pınarı 1150 GD

su sebili en iyisi hangisi

Yan kısmında bulunan bardaklıktan da anladığınız gibi ofis kullanımı için uygun bir makine. Yüksekliği 104 cm, derinliği 36 cm ve genişliği 31 cm değerline sahip. Soğuk su tankının kapasitesi 4 litre olan makinenin, saatlik soğutma kapasitesi 1,1 L hacminde.

Makinenin sevdiğimiz özelliklerinden birisi suyu ısıtma özelliğinin de olması. Saatlik ısıtma kapasitesi 4 litre listemizdeki en yüksek ısıtma kapasitesine sahip su sebili.

Evet sevgili okurlarımız sizler için en iyi su sebili hangisi, hangi su sebilini almalıyım, su sebili alırken nelere dikkat etmeliyim gibi sorulara yanıt verdik. Umarız sizler için faydalı bir yazı olmuştur.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.