En İyi Ateş Ölçer 2023 ve Temassız Ateş Ölçer Tavsiyesi


En İyi Ateş Ölçer ve Ateş Ölçer Tavsiyesi

Ateş ölçerler her evin olmazsa olmazları arasındadır. Özellikle de bebekleri ya da küçük çocukları olan ailelerin sık kullandığı cihazlar arasında yer alıyor. Bu sebeple her ebeveyn en iyi ateş ölçer hangisi diyerek Google’da arama yapıyor.

Diğer yandan 2019’da ortaya çıkan ve insanları adeta esir alan Covid-19 sebebiyle de birçok kişi evinde ateş ölçer bulundurmak istiyor. Haksız da sayılmazsınız aslında. Küçük bir öksürük, boğaz ağrısı, burun akıntısında dahi insan şüpheye düşüyor.

Zaten Covid-19’un belirtilerinden birisi de yüksek ateş. Bu sebeple de insanlar kendilerine en doğru ölçümü yapacak bir ateş ölçer arayışı içerisindeler. Biz de 15sey.com olarak sizlere ateş ölçer tavsiyesi anlamında yardımcı olacak bir yazı hazırladık. Keyifli okumalar.

 • En İyi Ateş Ölçer
  • Wee Baby Temassız Ateş Ölçer 
  • Braun Kulaktan Ateşölçer Irt3030
  • Braun Prt 2000 Koltuk Altı Ateş Ölçer
  • BraunPrt-1000 Çubuk Ateş Ölçer 
  • Loobex Dijital Kulak Ve Alından Ölçer
  • Unaan Yna-800 Temassız Ateş Ölçer
  • XS Ift002b Temassız Ateş Ölçer
  • Bou Hui Infrared Dijital Temassız Ateş Ölçer T-168
  • MEDİKAL Infrared TG8818N Temazsız Ateş Ölçer

Ateş Ölçer Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

 • Cıvalı cam ateş ölçerleri tercih etmemelisiniz. Çünkü cıva insan vücudu için zehir etkisi yaratır ve istenmeyen sorunlarla karşılaşılabilir.
 • Cihazı kullanacağınız yaş aralığı oldukça önemlidir.
 • Güvenilir, birçok kişi tarafından kullanılan termometreleri seçmelisiniz.
 • Eğer kullanacağınız cihazlar kulaktan ateş ölçer ya da rektal ateş ölçerler ise hijyene çok ama çok dikkat etmelisiniz.

Ateş Ölçer Tavsiyesi

Evet, yukarıyı okuduysanız sizin için en iyi ateş ölçer hangisi sorusu biraz netlik kazanmıştır. Şimdi de ateş ölçer tavsiyeleri nelermiş bunlara göz atacağız.

Yazının en sonunda ateş ölçer tiplerini, nasıl karar vermeniz gerektiğini anlatan birkaç paragraf daha var. Bunları okumanız sizin için oldukça iyi olabilir.

Wee Baby Temassız Ateş Ölçer 

en iyi ateş ölçer

Ateş ölçer tavsiye listemizin ilk sırasında en iyi ateş ölçer markalarından birisi olan Wee Baby bulunuyor. İncelemeye geçmeden önce yüzlerce kişi tarafından satın alındığını ve 5 üzerinden 4.7 puana sahip olduğunu söyleyelim. Yani en iyi ateş ölçer modellerinden birisi.

Ürün oldukça kullanışlı, kullanım ömrü ise oldukça fazla. 40.000 okumaya kadar cihazı sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Ateş ölçer son 32 ateş ölçümünü hafızasında tutarken, eğer ölçülen değer 38 dereceden fazlaysa değişen ekran rengiyle sizi uyarıyor. Resimde de göreceğiniz üzere 39 dereceyi gösterdiğinde ekran kırmızı oluyor. Hem hoş bir tasarımı var hem de kullanışlı.

Wee Baby ateş ölçer ile ölçüm yaparken, cihazı vücut yüzeyinden 3-5 cm uzakta tutmalısınız. Diyelimki bebeğinizin mamasını ya da banyo suyunun sıcaklığı sizin için önemli. Mamayı ya da banyo suyunu da yüzey sıcaklığı ölçüm modunu kullanarak ölçebilirsiniz.

Peki kullanıcı yorumları ne alemde? Kullanıcı yorumlarına baktığımızda, kişilerin üründen memnun olduğunu, ateş ölçeri tavsiye ettiklerini görebiliyoruz. Ürünün fiyatı ise 300-400 TL arasında değişiyor. Güncel fiyatı görmek için aşağıda bulunan butona tıklayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir | En İyi Çay Makinesi

Braun Kulaktan Ateşölçer Irt3030

ateş ölçer tavsiyesi

E-ticaret sitelerinde en çok satılan ateş ölçerlerden birisi de bu. Her yaştan kullanıcı için iyi bir ateş ölçer olduğu söyleyebiliriz. Kulağa yerleştirilerek vücut sıcaklığınızı ölçebileceğiniz IRT3030 ile 1 saniyede sonuç alabiliyorsunuz.

Diyelimki yanlışlıkla filtre takmadan ölçüm yapmaya çalıştınız, hijyenin sağlanması için ölçüm yapmıyor. Ayrıca ölçüm sonucuna göre yorum da yapabiliyor. 1 bip sesi vücut sıcaklığının normal olduğunu gösterirken, 2 bip sesi yüksek ateşin, 4 bip sesi ise çok yüksek ateşin olduğunu söylüyor.

Kullanıcı yorumlarına ve değerlendirmeleri incelediğimizde ise 5 üzerinden 4.5 puan alarak iyi bir değerlendirmeye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Zaten ürün yorumlarına baktığınızda da birçok insan tarafından beğenilmiş. Bu sebeple de en iyi ateş ölçer modelleri arasında bulunuyor.

Ürünün fiyatı 300 ile 400 TL arasında değişiyor. Hem yetişkinler hem de bebekler için iyi bir ateş ölçer. Güncel fiyatı görmek için aşağıda bulunan butona tıklayabilirsiniz.

Braun Prt 2000 Koltuk Altı Ateş Ölçer

ateş ölçer önerileri

Ateş ölçer tavsiye listemizin 3. sırasında koltuk altın ateş ölçen PRT 2000 bulunuyor. Diğer ateş ölçerlerden farklı olarak, çocuğun vücut sıcaklığını yorumlayabiliyor. Yani yaşa göre ayarlanılabilen, ateş ölçer rehberi özelliği de bulunuyor diyebiliriz.

Vücut sıcaklığına göre ekranın rengi değişirken, 8 saniyede ölçüm sonuçlarını size bildiriyor. 8 saniyede ölçüm yapan PRT 2000’in baş kısmında bulunan mercek kısmı ise eğilip bükülmelere karşı oldukça dayanıklı.

Ancak en doğru ölçüm sonucunu alabilmek için, bu merceğin temiz tutulması gerekmekte. Alkol bazlı dezenfektanlarla bu ucu temizleyebilirsiniz. Bizce koltuk altı termometreleri arasında, en iyi ateş ölçerlerden birisi diyebiliriz.

Peki kullanıcı yorumları ne alemde? Popüler e-ticaret sitelerini incelediğimizde yine 100’lerce kişinin aldığı bir ateş ölçer. Kullanıcıların ürüne verdiği puan da bir hayli yüksek. 5 üzerinden 4.8 puana sahip olan PRT 2000 100 ile 200 TL arasında değişen bir fiyata satılıyor. Güncel fiyatı görmek için aşağıda bulunan butona tıklayabilirsiniz.

BraunPrt-1000 Çubuk Ateş Ölçer 

ateş ölçer önerisi

Listemizin 4. sırasında koltuk altından ölçüm yapabileceğiniz Braun Prt-100 bulunuyor. Bu ateş ölçer de diğerlerinde olduğu gibi en çok kullanılan ateş ölçerler arasında yer alıyor.

1 saniye gibi çok kısa bir süre içerisinde bebeğinizin ya da kendinizin ateşini ölçebilirsiniz. Ayrıca suya da dayanıklı bir ateş ölçüm cihazı olarak karşımıza çıkıyor.

Esnek bir uca sahip olması sebebiyle kolayca ateş ölçebilirsiniz. Braun’un bu ateş ölçerini kullanırken dikkat etmeniz birkaç nokta bulunuyor. Bu tarz koltuk altından ölçüm yapan ateş ölçerlerde, cihazın baş kısmında bulunan mercek kısmı en hassas kısımdır.

Bu hassaslık neticesinde de, ölçümün doğruluğunun kesin olması için mercek sürekli bir şekilde temiz olmalıdır. Bu temizliği ise içerisinde alkol bulunan temizleyicilerle temizleyebilirsiniz.

Dediğimiz gibi ürün yüzlerce kişi tarafından satın alınmış. Bu sebeple de en iyi ateş ölçerleri listelediğimiz, ateş ölçer tavsiye listemizi girebildi. Şu an ürün 100 ile 200 TL arasında değişen bir fiyata sahip. Kullanıcı yorumlarını okumak ve güncel fiyatı görmek için aşağıda bulunan butona tıklayabilirsiniz.

Loobex Dijital Kulak Ve Alından Ölçer

En iyi ateş ölçer konulu yazımıza kulak ve alından vücut sıcaklığını ölçebilen Loobex ile devam ediyoruz. Kızılötesi ışınları algılayabilmesi sayesinde, mama ve banyo suyu sıcaklığını ölçmenize olanak sağlıyor. Ayrıca bulunduğunuz odanın sıcaklığını da ateş ölçerin led ekranından kontrol edebilirsiniz.

Ürünün iyi olan diğer bir özelliği ise, ölçüm sonucu Türkeç olarak seslendirebiliyor. Bunun yanında farklı sıcaklıkları, farklı renklerde gösteren Led uyarı sistemi de mevcut.

Diğer özelliklere ise şu şekilde, daha önceden ölçtüğünüz son 30 ölçümü tarih ve saati ile birlikte size gösteriyor. Eğer cihazı açık unutursanız kendiliğinden otomatik bir şekilde kapanıyor.

En iyi yanlarından birisi ise hem alından hem de kulaktan ölçüm yapabilmesi. Böylelikle aklınızda bir soru işareti kalacağını düşünmüyoruz. Bu özelliği bile en iyi ateş ölçer modellerinden birisi olmasına sebep olabilir.

Diğer ateş ölçer modellerinden daha ucuz olması sebebiyle de tercih edilebilecek bir ateş ölçer olduğunu söyleyebiliriz. Fiyatı 100 ile 200 TL arasında değişiyor. Güncel fiyatı ve kullanıcı yorumlarını görmek için aşağıda bulunan butona tıklayabilirsiniz.

Unaan Yna-800 Temassız Ateş Ölçer

Alından temazsız bir şekilde ateş ölçümü yapan Unaan en uygun fiyatlı ateş ölçerlerden birisi. 24 ay garanti süresine sahip olduğu satıldığı e-ticaret sitelerinde belirtiliyor. Ayrıca bizi şaşırtan yönü ise on binlerce kişi tarafından satın alınmış olması. Bu sebeple de ateş ölçer tavsiye listelerinde yer almayı başarmış diyebiliriz.

Türkçe kullanma klavuzu ile gelen atel ölçeri gönül rahatlığıyla kullanabileceğinizi söyleyebiliriz. Temazsız bir şekilde alından, boyundan ve bilekten hassas bir şekilde ölçüm yapabiliyor.

İnsanların vücut sıcaklığını ölçerken, bulunduğunuz odanın sıcaklığını da ölçtüğünü söyleyebiliriz.

125 gram ağırlığında olan Unaan oldukça hafif ve ölçüm yaparken çok hızlı. Vücut sıcaklığını ölçmek için, ateş ölçeri vücudunuzdan 3 ile 5 cm uzakta tutmanız gerekmekte. Bunu yaptıktan sonra da 0.5 saniyede vücut sıcaklığını size bildiriyor.

Evet başta da belirttiğimiz gibi on binlerce kişi tarafından satın alınan bir ateş ölçer. Kullanıcı yorumlarını incelediğimizde de insanların memnun olduğunu görebiliyoruz. 70 ile 90 TL arasında bir fiyat aralığında bulunan ateş ölçerin yorumlarını ve güncel fiyatını görmek için butona tıklayabilirsiniz.

XS Ift002b Temassız Ateş Ölçer

Unaan markalı ateş ölçerde olduğu gibi XS’de on binlerce kişi tarafından satın alınmış bir cihaz. Ve 9 bin kişi tarafından da yorum yapılmış. Bunun sebebinin uygun fiyatı ve başarısı olduğunu düşünüyoruz. Çünkü 50 ile 80 TL arasında değişen bir fiyatı var.

Elbette Braun marka ateş ölçerler gibi birçok özelliğe sahip değil. Ama

Yani bu cihazlar diğerleri gibi süslendirilmemiş diyebiliriz. Amaca yönelik, alından vücut sıcaklığını ölçen bir cihaz. 2 tane kalem pil ile çalışan XS, hem vücut sıcaklığını hem de yüzey sıcaklığını ölçebiliyor.

Nesne sıcaklığını ölçerken 0 ile 100 derece arasında ölçüm yapıyor. Vücudunuzun sıcaklığını ölçerken de 5 ile 15 Cm arasında bir mesafede tutmanız gerekiyor.

Evet markayı daha önce duymadığınız için biraz güvensizlik duymanız normal ama fiyatına göre başarılı bir ateş ölçer olduğunu söyleyebiliriz. Bunu zaten kullanıcıların yorumlarından ve ürünün sahip olduğu yorumlardan da anlayabiliyoruz. 5 üzerinden 4.5 puana sahip ve binlerce yorumu var. Bizim ateş ölçer tavsiye listemizde yer alıyor. Alıp almamak size kalmış.

Bou Hui Infrared Dijital Temassız Ateş Ölçer T-168

Yine çok bilinmedik ama fiyatı uygun ve başarılı bir ateş ölçerle yazımıza devam ediyoruz. Doğru ve güvenilir ölçüm yapan bir cihaz. Eğer ölçüm yaptığınız kişinin ateşi yüksek ise sesli bir şekilde uyarı yapıyor. Uyarı yaparken de ekranı kırmızıya dönüyor. Aman canım ne olacak ki demeyin bu tarz küçük özellikler hoş olabiliyor. Normal ölçümlerde ise ekranın mavi olduğunu görebilirsiniz.

Son 32 ölçümü size gösteren bir cihaz. İçerisinde bulunduğumuz dönemde kafe, restoran, lokanta ve iş yerleri için en iyi ateş ölçerlerden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Gayet stabil bir şekilde çalışıyor.

Ürünle ölçüm yaparken, sıcaklığını merak ettiğiniz yüzeyin 3-4 cm uzağında tutmanız gerekmekte. Bir yemeğin, suyun ya da bebeğinizin banyo suyunun sıcaklığını da ölçebilirsiniz.

Ürünü incelerken de dediğimiz gibi binlerce kişi tarafından alınmış ve gayet beğenilmiş bir cihaz. 85 ile 100 lira arasında satılabiliyor. Güncel fiyatı ve kullanıcı yorumlarını okumak için butona tıklayabilirsiniz.

MEDİKAL Infrared TG8818N Temazsız Ateş Ölçer

Uygun fiyatlı ve kolay bir kullanıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Sizin de fark ettiğiniz gibi temazsız, alından sıcaklık ölçümü yapan cihazların tasarımı neredeyse birbiriyle aynı. Sadece marka fark ediyor diyebiliriz.

Bu ürün de uygun fiyatıyla dikkat çekiyor. 80 ile 100 TL arasında alıcı bulan ürün hakkında birçok yorum yapılmış. 5 üzerinden 4. puana sahip olan bir ateş ölçer.

En İyi Ateş Ölçer Nasıl Seçilir

Bildiğiniz üzere birçok ateş ölçer çeşidi bulunuyor. Bu ateş ölçerlerin kullanım şekilleri, kullanıcı yaş aralığı ve ölçüm hassasiyeti birbirinden farklı oluyor. Bu sebeple seçim yaparken göz önüne almanız gereken noktalar bulunuyor.

Oral Termometre: İsminden de anlayacağınız gibi, ateşinizi ağız yolu yardımıyla ölçmeye yarayan cihazlardır. Eğer bu cihazlarla çocuğunuzun ateşini ölçeceksiniz, 4 yaşın altında çocuklar için kullanılması pek tavsiye edilmiyor.

Çünkü bu ateş ölçerlerin iyi bir şekilde ölçüm yapabilmesi için, termometrenin ağız içerisinde 1-2 dakika süresince durması gerekiyor. Ancak küçük çocukların ağzında bu ateş ölçerleri düzgün bir şekilde, kıpırdatmadan bekletmek oldukça zor olacaktır. Bu sebeple bu cihaz bebekleri olan aileler için uygun değildir. Bu sebeple de küçük çocuklar için en iyi ateş ölçer modelleri arasında yer almadığını söyleyebiliriz.

Koltuk Altı Ateş Ölçer : Bu ateş ölçerlerin hem dijital, hem de cam şeklinde türevleri piyasada bulunuyor. Ateş ölçmek istediğiniz zaman cihazı koltuk altına koyup 2 dakika kadar orada tutmanız gerekmekte. Ulaştığımız bilgilere göre doğru ölçüm güvenilirliği en az olan ateş ölçer tiplerinden birisi de koltuk altı termometreleri.

Kulaktan Ateş Ölçerler : En sık kullanılan ateş ölçerler arasında yer alan cihazlardır. Bu termometreleri kulağınıza yerleştirdikten bir süre sonra ateşinizin kaç derece olduğunu görebilirsiniz. Bu ateş ölçerleri kullanırken ürünün başlığına tek kullanımlık kılıfları takmalısınız. Bir de hareketsiz durmak daha doğru bir ölçüm yapmanıza olanak sağlayacaktır. Kullanıcıların yorumlarını incelediğimizde en çok tavsiye edilen ateş ölçerler arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

Alından Ateş Ölçerler : Bu ateş ölçerler çok duyarlı bir şekilde ölçüm yaptıkları için en iyi ateş ölçer tipleri genellikle alından ateş ölçerler oluyor. Dolayısıyla da anne ve babalar tarafından en çok tavsiye edilen ateş ölçerler bunlar oluyor.

Kişinin alnından gönderilen kızılöteşi ışınları fark eden sensör en iyi ölçümü yapabiliyor diyebiliriz. Hatta içerisinde bulunduğumuz zaman diliminde insanların ateş ölçer tavsiyeleri de bu alından ateş ölçen cihazlardan yana. Hem hızlı bir şekilde ölçüyor hem de kullanımı oldukça basit.

Evet sevgili okurlarımız, sizlerin sorduğu; en iyi ateş ölçer hangisi, en iyi ateş ölçer markası, ateş ölçer tavsiyesi gibi sorulara yanıt vermeye çalıştık. Umarız başarılı olabilmişizdir.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler | En İyi Android Tv Box


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.