En İyi Android Tv Box 2023 Tavsiye Android Tv Box Rehberi


En İyi Android Tv Box

En iyi Android Tv Box. Son yılların en popüler elektornik cihazlarından birisi de televizyonunuza çağ atlatan Android Tv Box’lar olarak karşımıza çıkıyor. Peki neden çağ atlatan dedik? Bu sorunun cevabını da yazımızda net bir şekilde anlayacaksınız. Eee bu cihazlar oldukça popüler bu sebeple de insanların aklına birçok soru geliyor.

Hangi android tv box’u almalıyım, android tavsiyesi olarak hangi cihazları önerebilirsiniz gibi sorularla sık sık karşılaşıyoruz. Bu sebeple biz de bu sorularınıza yanıt vermek için En İyi Android Tv Box başlıklı bir yazı yayınlamaya karar verdik.

Ayrıca yazımızda Android Tv Box nedir, Android Tv Box ile neler yapabilirsiniz, ve Tv Box alırken dikkat etmeniz gereken noktalar neler olacak bunlara değinmeyi de unutmadık!

Girişte, en iyi olarak nitelendirilebilecek Android Tv Box marka ve modellerini liste şeklinde verdik. Diğer kısımlarda ise bizim ve kullanıcıların değerlendirmelerine yer vereceğiz. Gelin hep birlikte kullanıcıların tavsiyeleri, yorumları ve cihazların özellikleri neymiş inceleyelim!

 • En İyi Android Tv Box
  • Xiaomi Mi Box S 4K Ultra HD Android TV Box
  • GoldMaster Netta Android Tv Box
  • Gomax H96 Max 4k Android Tv Box
  • inka X96 Mini V2
  • Hiremco Nitro X3 Android 9.0 Tv Box

Android Tv Box Nedir?

Girişte de dediğimiz gibi, teknoloji her geçen gün gelişiyor. Hatta geçen sene en iyi telefon olarak nitelendirebileğimiz telefonlara 1 sene sonra eski gözüyle bakılıyor. İşte bu örnekte olduğu gibi televizyonlar da eskiyor. İşin garip yani binlerce lira verdiğiniz akıllı televizyonlar bir süre sonra akıllı olmayı bırakıyorlar.

Şaka gibi değil mi? Öyle dursa da bu bir gerçek. Peki bu nasıl oluyor? Android sistemleri gelişiyor, ama televizyonlarınızın bazı özellikleri bu gelişmeleri desteklemediği için de satın alırken karşınıza çıkan birçok özellik kullanılamaz hale geliyor. Kullanabileceğiniz belli başlı (YouTube, Netflix) gibi uygulamalar kalıyor. İşte bu noktada ise yardımınıza Android Tv Box’lar yetişiyor.

Android Tv Box nedir? Android sisteminin kullanıcılarına sunduğu özellikleri televizyona taşıyan cihazlara Android Tv box denmekte. Yani cihazı televizyonunuza bağladığınız anda, televizyonunuz akıllı oluyor diyebiliriz.

Televizyonunuz akıllı oldu, peki ne yapabilirsiniz bu cihazla. Android işletim sistemi ile birlikte çalışan her şeyi (neredeyse) bu cihazlarla televizyonunuzda yapabilirsiniz. Hatta ve hatta APK oyun indirim oynayabilirsiniz.

Android Tv Box İle Yapabilecekleriniz

Bir üst paragrafta neler yapabileceğinize kısaca değinmeye çalıştık. Ancak Android Tv Box’lar ile yapabileceklerinizin sayısı oldukça fazla. Öncelikle bu cihazlar oldukça küçük. Neredeyse avucunuzun içi kadar diyebiliriz. Bu sebeple de istediğiniz yere kolaylıkla götürebilirsiniz. Yani sadece kendi evinizde kullanabilirim diye düşünmeyin.

Bu cihazlarla yapabileceğiniz diğer bir şey ise internette surf yapmak. Yani, cihaza Chroma, Opera gibi internet tarayıcılarını indirerek, internette dolaşabilirsiniz. Twitter, Facebook, İnstagram gibi sosyal medya araçlarını da yine bu cihazlar sayesinde kullanabilirsiniz.

Eğer video, dizi ya da film izlemek istiyorsanız; YouTube, Netflix, BluTv, Puhu Tv gibi platformlara da erişim sağlayabilirsiniz. İşin aslına bakacak olursak yapabileceğiniz birçok şey bulunuyor. Ancak yazıyı uzatıp sizi sıkmamak adına bunları diğer yazılarımızda anlatacağız.

Android Tv Box Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sizlere Android Tv Box Tavsiyesi verirken bizim de dikkat ettiğimiz birçok nokta oldu. Seçimlerimizi bunlara göre yaptık ancak sizin de bu konu hakkında bilgi sahibi olmanız gerektiğini düşünüyoruz.

İlk olarak dikkat etmeniz gereken nokta cihazın desteklediği Android sürümleri. Cihazınızın Android sürümü Android 5.1 veya üstü olmalı. Neden diyecek olursanız, Android için üretilen uygulamaların hiçbiri (neredeyse) Android 5.1’den aşağısını desteklemiyor.

Buna rağmen piyasada birçok 5.1’den aşağıda bulunan cihazları görüyoruz. Buna dikkat etmelisiniz. Zaten Android Tv box önerisi verirken buna da dikkat ettik.

Diğer dikkat etmeniz gereken noktalar ise RAM miktarı, işlemci modeli ve dahili depolama miktarı. RAM miktarı’nın 2 GB ve üstünde olmasını öneriyoruz. Çünkü bu miktarın altında bulunan bir cihazla istediklerinizi yapamayabilirsiniz.

Cihazlarda dahili depolama miktarı ise oldukça değişken. Ancak 8 GB, 16 GB ya da 32 GB seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Evet bu soruyu da yanıtladığımızı düşünüyoruz. Hazırsanız En iyi Android Tv Box hangisiymiş birlikte karar verelim!

Xiaomi Mi Box S 4K Ultra HD Android TV Box

en iyi android tv box

Xiaomi Mi Box S’in en iyi android tv box modellerinden birisi olduğu kesin. E-ticaret sitelerinde ve teknoloji marketlerde on binlerce sattığını görebilirsiniz. Hemen incelemeye başlayalım.

Öncelikle tasarıma değinelim. Cihazı elinize aldığınızda çok hafif olduğunu hissediyorsunuz. Ayrıca ince bir tasarımı var. Eğer televizyonunuzun yanında büyük bir tv box görmek istemiyorsanız sizin için ideal.

Cihazın arka kısmında Audio, HDMI, USB ve power girişleri bulunuyor.

Peki cihazın kumandası nasıl? Kumandayı elinize aldığınızda size kaliteli bir hissiyat veriyor. Kumandanın elinize oturacağından şüpheniz olmasın, hem tasarım olarak ergonomik hem de hafif.

Cihazın kurulumu ise klasik android cihazların kurulumu gibi. Wi-fi ağına bağlandıktan sonra, Google hesabınıza girmeniz gerekiyor. Ardından da diğer basit ayarları yapmalısınız.

Arayüz kısmı ise çok iyi bir tasarıma sahip. En üst kısımda en çok kullandığınız uygulamalar bulunuyor. Alt kısımda YouTube, Netflix gibi video-yayın platformlarının widgetlarını görüyorsunuz. Ancak merak etmeyin bunları zevkinize göre özelleştirebilirsiniz.

Android Tv Box tavsiyesi isteyenlerin sorduğu diğer bir soru ise “Cihaza APK yükleyebilir miyim?” oluyor. Evet Xiaomi Mi Box S’e APK yükleyebiliyorsunuz.

Evet Xiaomi Mi Box S’e genel bakışımız bu şekilde. Aldığınızda pişman olmayacağınızı söyleyebiliriz.

Kullanıcılar oldukça memnun. Fiyatı 400 ile 500 TL arasında değişiyor. Kullanıcı yorumlarını aşağıda bulunan butona tıklayarak görebilirsiniz.

GoldMaster Netta Android 4K Tv Box

android tv box tavsiyesi

Yazımızda inceleyeceğimiz diğer bir model de GoldMaster Netta. Gelin özelliklerine bir göz atalım.

Kullanıcılarına 4K ultra HD çözünürlük sunan cihazın 16 GB dahili hafızası bulunuyor. Cihazdaki RAM miktarı ise 4 GB.

İnternete bağlanmak için ise birden fazla seçeneğiniz var. Wi-Fİ kullanmak istemeyenler için bir adet Ethernet girişi yer alıyor.

16 GB’lık bir hafızadan bahsetmiştik. Dilerseniz bunu MicroSD kart girişi sayesinde arttırabilirsiniz.

Kutunun içinde ise akıllı kumanda ve bir de klavye geliyor. Bu durum satıcıdan satıcıya değişiyor elbette.

Kullanıcılarının yorumlarını incelediğimizde neredeyse herkesin isteklerini karşılayan bir cihaz olduğunu gördük. Kullanıcı yorumlarını okumak ve güncel fiyatı görmek için linke tıklayabilirsiniz.

Gomax H96 Max 4k Android Tv Box

android tv box tavsiyeleri

Eğer uygun fiyatlı bir Android Tv Box arıyorsanız Gomax sizin için ideal olabilir.

2 GB RAM ve 16 GB depolama alanına sahip bir cihaz. Wi-Fİ özelliğinin bulunmasının yanında Ethernet girişi de cihazda yer alıyor. Dilerseniz Wi-Fi, dilerseniz Ethernet kablosuyla internete bağlanabilirsiniz.

Cihazda 1 adet USB 2.0, 1 adet de USB 3.0 girişi bulunuyor. Ayrıca cihazın hafızasını microSD kart ile de destekleyebilirsiniz. Ayrıca HDMI girişi de bulunuyor. Zaten kutudan HDMI kablosu da çıkıyor.

Kumandası ise yukarıda belirttiğimiz 2 modele kıyasla çok da kullanışlı değil. Zaten belli bir fiyat farkı da var.

Eğer Android Tv Box için bütçeniz çok fazla değilse bu cihazı tercih edebilirsiniz. Fiyatı 200 ile 300 TL arasında değişiyor.

Kullanıcı yorumlarına bakacak olursanız da birçok kişinin cihazdan memnun olduğunu görebilirsiniz.

inka X96 Mini V2

android tv box en iyi

Bütçenizi sarsmadan en uygun ve en iyi Android Tv Box modellerinden birine sahip olmak istiyorsanız inka X96 Mini sizin için bir seçenek olacaktır.

Tasarımına değinerek başlayalım. Cihaz oldukça küçük, avucunuzun içi kadar desek yanılmış olmayız. Oldukça güçük bir cihaz sizin anlayacağınız.

Cihazın giriş/çıkış portları ise şöyle. Bir adet AV ve bir adet IV girişi bulunuyor. Bununla birlikte SD kart girişi, HDMI girişi de cihazda yer alıyor.

2 GB RAM’e sahip olan inka X96’nın 16 GB depolama alanı bulunuyor.

Çok yüksek bir bütçeniz yoksa ve beklentileriniz çok yüksek değilse alabileceğiniz bir cihaz. Yani diyorsanız ki ben Netflix, YouTube izleyeceğim, oyun gibi şeylerde gözüm yok; o zaman almanızda bir sakınca yok.

Hiremco Nitro X3 Android 9.0 Tv Box

android tv box tavsiyesi

Cihazda 4 GB DDR3 Ram bulunuyor. Diğer cihazlarda olduğu gibi SD kart girişi Hiremco Nitro X3’de de yer alıyor. Ayrıca cihazda 4 tane de USB girişi yer alıyor. Bunlardan birisi USB 3.0 iken, diğer 3’ü USB 2.0 olarak karşımıza çıkıyor.

Hatta izlediğimiz ve araştırdığımız yerlerde birçok kişinin cihazla birlikte oyun oynadığını gördük.

Cihazın artılarına gelecek olursak, malzeme kalitesi oldukça iyi. Kumanda ve kutu kaliteli bir yapıya sahip. Ayrıca kumandanın üstünde mouse kolu da bulunuyor.

Diğer yandan Android Tv Box’un okuma ve yazma hızı da gayet yeterli. Belek okuma hızı 133 mb/s iken yazma hızı da 93 mb/sn. Bunun anlamı cihaz verileri okurken saniyede 133 mb okuyabiliyor, yazarken de 93 mb okuyor. Gayet yeterli. Almak isteyenler için bir sorun çıkaracağını düşünmüyoruz.

Arayüz kısmının da kullanışlı olduğunu görüyoruz. Bazı markalar ve modeller bunu değiştirmenize olanak sağlamıyor ancak burda bunu görmüyoruz.

Cihazı alırken bir sene de ücretsiz IP TV’ye sahip oluyorsunuz. Bu da bir artı diyebiliriz. Fiyatı 600 ile 700 TL arasında değişiyor.

Evet sevgili okurlarımız sizler için yazdığımız yazımızda “En İyi Android Tv Box Hangisi?” Android Tv Box Tavsiyesi, Andoid Tv Box önerileri gibi sorgularınıza yanıt vermeye çalıştık umarım yardımcı olabilmişizdir.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.