En İyi Termos Önerileri 2023 ve En İyi ve Kaliteli Markalar


en iyi termos

En İyi Termos Önerisi

Termos, bazen hayat kurtarıcı olabilen son derece önemli kamp ve mutfak ürünlerinden bir tanesidir. Bu noktada içecekleri hem sıcak hem de soğuk tutmaya yardımcı olan termoslar farklı amaçlar ile yoğun bir şekilde kullanılabilmektedir. Öte yandan iyi bir termos sahibi olmak isteyen kişiler en iyi termos markası, termos önerisi, en kaliteli termos, sıcak tutan termos önerileri ve çay termosu tavsiye gibi konularda araştırma içerisine giriyor.

Yazımızın başında belirtelim, yazının sizin için oldukça faydalı olacağını düşünüyoruz. Çünkü en kaliteli termos için buradaysanız, termosu alırken ve aldıktan sonra da dikkat etmeniz gereken noktalar olacak.

Siz de bu konularda araştırma yapıyor ve kendiniz için en iyi termos modelini ve markasını bularak bu ürünlere sahip olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz! Sizler için kamp, günlük kullanım ve piknik için termos tavsiyesi listemizi hazırlık. Bütçenize ve kullanım alanına göre istediğiniz modeli seçebilirsiniz.

Termos önerileri listemize geçmeden önce termos alırken dikkat etmeniz gereken noktaları da sizinle paylaşacağız. Unutmadan söyleyelim termos kullanırken, termosun uzun ömürlü kullanılabilmesi ve sizin de sağlığınız için dikkat etmeniz gereken noktalar var.

 • En İyi Termos
  • Stanley One-Hand 2.0 Çelik Beyaz Termos
  • Stanley Klasik Vakumlu Termos
  • Stanley Klasik Trigger-action Seyahat Bardağı
  • Stanley Adventure Switchback Tek El Termos
  • KORKMAZ A638-02 Rosegold Termos Mug
  • Karaca Camos Termos
  • Tupperware Premium Termos
  • Schafer Antibakteriyel Kitchen House Çelik Termos
  • Schafer Kitchen House Litre Çift Katlı Çelik Termos
  • TEFAL Travel Mug Termos Mint Yeşil 0.36 Lt
  • TEFAL Auberge Termos Beyaz

Termos Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Termos alırken belirlemeniz gereken ilk şey bütçenizdir. Çünkü fiyat arttıkça, termosun kalitesi ve özellikleri de artış göstermektedir. Bunun ardından belirlemeniz gereken bir unsur daha bulunuyor. O da termosu nerede kullanacağınız konusu. Piknikte mi, günlük hayatta mı yoksa uzun süren doğa yürüyüşlerinde veya kamplarda mı?

Örnek vermek gerekirse uzun süren doğa yürüyüşlerine çıkıyorsanız; size ağırlık yapmayacak ve yormayacak bir termos tercih etmelisiniz. Eğer kış aylarında kamp yapmayı seviyorsanız soğuk havalardan etkilenmeyecek içerisindeki sıvıyı soğutmayacak bir termosu tercih edebilirsiniz.

Termos alırken dikkat etmeniz noktalardan birisi de alacağınız termosun kapat kalitesidir. Çantanızda ya da arabanızda taşırken kapağın sızdırmaması ve sıkı bir şekilde kapanması gerekir.

Isıyı koruma süresi termos tercihinizi etkileyecek unsurlar arasında yer alıyor. Artık termosların çoğu 16 saat gibi ısıyı koruma süresine sahip. Ancak yine de bu konuya dikkat etmelisiniz.

Termos Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En kaliteli termos hangisi diyorsanız bu biraz da sizin termostan beklentinize ve kullanım şeklinize göre değişebilecek bir durum diyebiliriz. Unutmamalısınız ki termosların asıl görevi, içeride bulunan sıvının sıcaklığını korumaktır. Sıvının bozulmasını engellemek değildir.

Örnek vermek gerekirse bebek sahibiyseniz ve bebeğin içeceği sütü termosa koyduysanız, tüketim konusunda hızlı olmanız gerekebilir. Çünkü süt termosun içerisindeyken de havayla temas içerisinde. Bu durumda da bakteri üretimi devam ediyor diyebiliriz.

Termosunuzun içine kola, gazoz gibi gazlı içecekler koymamanız gerekiyor. Bu sıvıların yanında kuru buz koymanızı da tavsiye etmiyoruz. Çünkü bunlara benzeyen sıvılar termosun iç basıncının artmasına sebep olarak kapak ve conta sisteminin düzgün çalışmasına engel olabilir.

Termosunuzu kullandıktan sonra veya içerisindeki sıvıyla işiniz kalmadığı halde açıp bolaştmadıysanız, boşaltıp temizlemelisiniz. Bu hem termos malzemesinin ömrünü arttıracaktır hem de hijyen açısından olumlu etkisi olacaktır.

Çok sıcak içecekleri termosunuza koyacaksınız, termosu ağzına kadar doldurmamalısınız. Bunu özellikle söylüyorum çünkü benim başıma geldi bu durum. Çok sıcak gıdaların buharı hala üstünde oluyor bu sebeple de termosun ağzı kapatılınca içeride gaz birikiyor. Biriken bu gaza yer bırakmalısınız. Bırakmazsanız termos aşırı basınçtan patlayabilir. Ne yazık ki benim başıma geldi, ama hasarsız atlattım diyebilirim.

Öte yandan kapağı açarken, kapak kısmını yüzünüzden ve diğer insanlardan uzak tutun. İçeride biriken basınç ciddi sağlık problemlerine yol açabilir.

Temizlik konusunda da gözde kısmını bulaşık makinesine atmamanız gerekmekte diyebilirim. Evet alırken ve kullanırken dikkat etmeniz gereken noktaları okuduysanız en iyi termos markası hangisi ve termos önerileri nelermiş bir göz atalım.

Stanley One-Hand 2.0 Çelik Beyaz Termos

en iyi termos hangisi

En iyi termos markası dendiği zaman akla ilk gelen markalar arasında yer alan Stanley, bu ürünü ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılamayı başarıyor. Stanley One-Hand 2.0 Çelik Beyaz Termos sızdırma yapmayan bir yapıya sahip olup 5 saat boyunca sıcak içecekleri sıcak, 8 saat boyunca soğuk içecekleri soğuk, 20 saat boyunca ise buzlu içecekleri soğuk tutabilmektedir.

Boyutları ise 7.3 cm genişlik, 18.9 cm uzunluk şeklinde karşımıza çıkıyor. Öte yandan BPA (kimyasal bir madde) içermeyen ve çift duvar yalıtımına sahip olan Stanley One-Hand 2.0 Çelik Beyaz Termos paslanmaz çelik gövdeden meydana gelmektedir. Ürünün hacmi 0.35 lt olup fiyatı ise 300 ile 350 TL arasında değişiyor.

Stanley One-Hand 2.0 kullanıcı yorumları genelinde de başarılı bir iş çıkarmış diyebiliriz. Kullanıcıların geneli markadan ve termostan memnun.

Bildiğiniz gibi Stanley en iyi termos markası denilebilecek düzeyde bir marka. Termosların tasarımına baktığımızda daha çok kamp için üretildiği düşünülebilir. Ancak günlük kullanım için de kullanılabilecek bir termos olduğunu düşünüyoruz.

Stanley Klasik Vakumlu Termos 1,9 Lt

termos önerileri

Stanley’in bir diğer efsane ürünü olan Stanley Klasik Vakumlu Termos, 1.9 LT hacme sahip. Yüksek hacimli termos isteyenlerin de isteklerini tam anlamıyla karşılıyor diyebiliriz. 1500 ml çift cidarlı termos ofiste, evde ve kampta kullanım için son derece uygundur.

Ürünün teknik özelliklerine baktığınızda kamp kullanımı için en iyi termos modellerinden birisi olduğuna emin olacaksınız. Dediğimiz gibi 1,9 litrelik bir hacmi bulunuyor. Ancak 1130 gram ağırlığa sahip olması sebebiyle biraz ağır olduğunu düşünebilirsiniz. Öte yandan paslanmaz çelik gövde ve çift duvar yalıtımına sahip bir termos.

İçerisine koyduğunuz sıcak sıvıları tam 45 saat sıcak tutuyor. Soğuk içecekler için de bu süre 48 saat civarlarında. Buzlu içecekleri soğuk tutma süresi ise 192 saat. İnanılır gibi değil 🙂 . Bizce kamp kullanımı için en iyi termos modellerinden birisi.

Bunun yanı sıra çeşitli outdoor faaliyetlerinizde de ürünü rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Stanley vakumlu termosun hem dış hem de iç yüzeyi paslanmaz çelikten meydana gelmiştir. Ürünün içine ekleyeceğiniz her türlü kahve, su, ayran ve benzeri sıvılar hangi sıcaklıkta koyarsanız uzun süre boyunca o sıcaklıkta kalmaktadır.

Bunun yanı sıra termosu küçük çocuklarınızın mama ve yemeklerinin sıcaklığını muhafaza etmek için de tercih edebilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken noktalarda da söylediğimiz gibi bu tarz sıvıların çabuk tüketilmesi öneriliyor.

Stanley Klasik Trigger-action Seyahat Bardağı

termos tavsiyesi

Stanley’in  kaliteli ve şık ürünlerinden bir tanesi olan Stanley Klasik Trigger-action Seyahat Bardağı 0.47 lt hacme sahip. 18/8 paslanmaz çelikten üretilen termos BPA içermiyor. Çift duvarlı vakum yalıtıma sahip olması nedeni ile hem soğuk içeceklerin hem de sıcak içeceklerin sıcaklığını muhafaza etmektedir.

Ağırlığı yalnızca 368 gr olan ürün sızdırma yapmıyor ve ergonomik bir yapıya sahip. Tek elle açılıp tek elle kapanabilen bir yapıya sahip olan ürün sıcağı 7 saat, soğuğu ise 10 saat korumaktadır. Buzlu içeceklerin sıcaklığı ise 30 saate kadar korunabilmektedir. Ürünün fiyatı 300 ile 400 TL arasında değişiyor.

Kullanıcı yorumlarına baktığımızda ise, termosu kullananların ihtiyaçlarını karşıladığını görüyoruz. Zaten en kaliteli termos markası denilince birçok kişinin aklına Stanley geliyor. Stanley’i incelediğimizde 1913 yılında kurulduğunu görüyoruz. 107 yıllık bir birikim.

Ürünün ebatları ise 7 x 7 x 22 cm şeklinde karşımıza çıkıyor. Açıklamasını incelediğimizde bulaşık makinesinde ve elde yıkanabildiğini görüyoruz. Ancak biz yine de elde yıkamanızı tavsiye ediyoruz. Ne olur ne olmaz. Teknik özellikler kısmından devam edelim. Yukarıdaki model kadar olmasa da sıvaları 7 saat sıcak, 7 saat soğuk ve buzlu sıvıları da 30 saat soğuk tutuyor.

İlginizi Çekebilir | En İyi Çay Makinesi

Stanley Adventure Switchback Tek El Termos

en kaliteli termos

Stanley’in bir diğer efsanevi termosu olan Stanley Adventure Switchback ergonomik özellikleriyle ön plana çıkıyor. En önemli ve dikkat çeken özelliği ise tek el ile kullanılabiliyor olması. 0.35 Lt hacme sahip olan Stanley Adventure Switchback, kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda tercih etmesi gereken küçük bir termos modeli.

Bunun yanı sıra çantaya takılarak taşınabilen bir yapıya sahip olan termos, sızıntıyı önleyen bir yapıya sahip. Öte yandan 18/8 paslanmaz çelikten üretilmiştir. Ayrıca BPA da içermeyen ürün çift duvar vakumlu özelliğe sahip. Ağırlığı 270 gr olan ürün sıcak içecekleri 5 saat sıcak, soğuk içecekleri 7 saat soğuk ve buzlu içecekleri 1 gün boyunca soğuk tutabilmektedir. Ürünün fiyatı ise 400 ile 500 TL arasında değişiyor.

KORKMAZ A638-02 Rosegold Termos Mug

en iyi termos markası

Korkmaz kalitesi ile sizlere sunulan bu muhteşem görünüme sahip olan termos, 500 ml kapasiteye sahiptir. Paslanmaz çelik gövdesi bulunan KORKMAZ A638-02 Rosegold Termos Mug 19.5 cm yüksekliğe sahiptir. Bu da ürünün son derece kaliteli ve kolay kullanılabilir bir yapıya sahip olmasını sağlar. Geniş ağzı sayesinde son derece kolay bir şekilde temizlenebilen KORKMAZ A638-02, 90 TL gibi bir fiyat ile satışa sunulmaktadır.

Karaca Camos 400 ml Termos

en iyi termos bardak

Karaca Camos 400 ml Termos, uygun fiyatlı ve şık bir üründür. 400 ml sıvı kapasitesine sahip olan ürün 22 x 9 cm boyutlarına sahiptir. Bunun yanı sıra 8 saate kadar sıcak ve soğuk tutma özelliğe olan ürün içi çelik ve dışı ise kaplama materyallerden meydana gelmektedir. Bu da ürünün hem kullanışlı hem de şık bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. 100 ile 120 TL araında değişen bir fiyata satışa sunulan termosu siz de tercih ederek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Tupperware Premium Termos 1 Litre Siyah

en iyi piknik termosu

Tupperware Premium kalitesi ile sizlere sunulan ve siyah görünümü ile adeta kendine hayran bırakan bir termos türü olan Tupperware Premium Termos, 241 TL fiyat ile satışa sunulmaktadır. İçeriğinde ki cam yapı sayesinde soğuğu ve sıcağı en iyi şekilde muhafaza eden Tupperware Premium Termos, ergonomik tutacağı ile kolay bir şekilde taşınabilen bir yapıya sahip.

Sızdırmayan ve hiçbir şekilde dökme yapan ağza sahip olan ürün kapağında ki işaretler ile kolay bir kullanım deneyimi sunmaktadır. Bunun yanı sıra uzun süre kilit konumunda kaldığında ise dökme sembolüne getirildiğinde dahi dökmez. Ürün 250 TL fiyata satışa sunulmaktadır.

Schafer Antibakteriyel Kitchen House Çelik Termos

en iyi termos markasi 2021

Schafer Antibakteriyel Kitchen House Çelik Termos kaliteli ve şık termos türlerinden bir tanesidir. İçecekleri ve yiyecekleri hem sıcak hem de soğuk tutmaya yarayan Schafer Antibakteriyel Kitchen House uygun fiyatı ve şık kullanımı sayesinde kişilerin en çok tercih ettiği ürünler arasında yer almaktadır. 2 litre kapasitesi ile tüm ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayabilecek olan Schafer Antibakteriyel Kitchen House Çelik Termos’un fiyatı ise 214 TL’dir.

Schafer Kitchen House 2 Litre Çift Katlı Çelik Termos

2 litre kapasitesi ve çift katlı özelliği ile içeceklerin soğuk ve sıcak kalmasını sağlayan bu muhteşem ürün Schafer kalitesi ile sizlere sunulmaktadır. 12 saatten fazla sıcak ve soğuk içecekleri muhafaza eden çift katlı çelik termos, antibakteriyel iç gövdeye sahiptir. Ergonomik bir yapıya sahip olan bu şık termosun yüksekliği 14.5 cm olup kullanımı ise oldukça kolaydır.

TEFAL Travel Mug Termos Mint Yeşil 0.36 Lt

en kaliteli termos hangisi

İçeceklerinizin sıcak kalması ve tatlı bir tasarıma sahip termosa sahip olmaya en dersiniz? O halde sizlere harika bir önerimiz var! Tefal’in çok özel termosu ile ister evde ister iş yerinde sorunsuz bir termos kullanımı yaşayacaksınız.

Termosun teknik özelliklerine baktığımızda 360 mL hacme sahip oldğunu görüyoruz. Diğer yandan BPA içermeyen bir termos. Ürünün yapıldığı malzemeler ise iç kısmında paslanmaz çelik dış kısmında ise silikon olarak karşımıza çıkıyor.

TEFAL Travel Mug Termos Mint Yeşil hakkında yapılan kullanıcı yorumlarına baktığımızda da hem tasarım hem de sıcaklığı koruma konusunda iyi bir durumda. E-ticaret sitelerinde en çok satan modellerden olan ürün 5 üzerinden 4.7 puana sahip. Termos önerileri listemiz için olmazsa olmaz bir ürün! Üstelik bu ürüne sahip olmak adına ödemeniz gereken ücret 175 TL ila 225 TL arasında değişiyor.

TEFAL Auberge Termos Beyaz 2 Lt

sıcak tutan termos önerisi

Tefal markasının sizlere sunduğu seçeneklerden bir tanesi olan bu termos ister piknik ister diğer aktiviteleriniz için sıcaklığını korumasını istediğiniz sıvılar için tasarlanmış. Ürünün teknik özelliklerine baktığımızda damlatmaz musluğa sahip olduğunu görüyoruz. Bunlara ek olarak 3 katmanlı ısı koruma teknolojisi sebebiyle sıcak içecekleri 12 saat boyunca sıcak tutabiliyor.

TEFAL Auberge Termos kullanıcı yorumları kısmında ise ortalam bir durumda diyebiliriz. Kullanıcıların genelinin termostan memnun olduklarını görüyoruz. Yüzlerce yoruma sahip olan termos ortalama olarak 4 puana sahip.

Termosun temizliğinde ise bulaşık makinesinde yıkanılmaması öneriliyor. Bizce de bu tarz ürünlerin bulaşık makinesinde yıkanması ürüne zarar veriyor. Ergonomik tasarımı ve cam iç haznesi ile oldukça kaliteli bir seçenek olan bu ürüne sahip olmak için ödemeniz gereken tutar 200 TL ila 275 TL arasındadır.

En iyi termos hangisi, en kaliteli termos modelleri gibi sorulara yanıt verdiğimiz yazımızın sonuna geldik. 15sey.com olarak sizlere hergün daha fazla yardımcı olmaya çalışıyoruz.

İlginizi Çekebilir | En İyi Kombi


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.