En İyi Termosifon Hangisi? 2023 Tavsiye ve Yorumlar


En İyi Termosifon Hangisi?

En iyi elektrikli termosifon modellerini sizler için inceledik! Termosifonlar, özellikle soğuk kış günlerinde alacağımız duşlarda bizlere çok yardımcı olmaktadırlar. En soğuk suyu dahi çok kısa sürede ısıtabilen termosifonlar, gerekli sıcak suyu bizlere sağlayarak duş alma imkanı sağlarlar. Evlerimizde oldukça önemli bir yere sahip termosifonlar, elbette kendi aralarında da birbirinden farklı çeşitlere ayrılmış. Satın alınmadan önce çok iyi bir şekilde araştırılması gerekmekteler.

Elektrik sayesinde suyu ısıtabilme kabiliyetine sahip olmaları sebebiyle, olası bir güvenlik açığına karşı en emniyetli termosifon tercih etmeli. Ucunda sağlığımız ve hayatımız olması, en kaliteli ve en emniyetli termosifonu almamız adına önemli kriterler. Peki ya bir termosifon alırken tam olarak nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle şu bilinmelidir ki, bir termosifonun en önemli özelliği kaç litre kapasitede olduğudur. Günümüzde bu oranlar oldukça değişkenlik göstermektedir. Bir termosifon, litre bazında ne kadar su ısıtabilme kapasitesi sunuyorsa o kadar hizmet sunmaktadır. İkinci olarak ise ısıtma gücü gelmekte. Termosifonunuzun ısıtma gücü, bu alanda çok önemli bir kriter. 1000 Watt ile 2500 Watt arasında değişkenlik gösteren ısıtma güçleri, ne kadar fazla olursa o kadar iyi.

Sıcaklık ayar aralığı da, konfor açısından termosifonunuz da olması gereken bir diğer ayrıntı. Genellikle 10 ile 75 derece arası değişkenlik gösterebilen bu ayarlar, sizlere konfor sunmakta. Bu kriterleri detaylı bir şekilde seçtiğinizde ve satın aldığınız termosifonun markasına özenle dikkat ettiğinizde; sizin için en yararlı ürünü almış sayılırsınız. Birbirinden farklı kriterlere sahip termosifonlar bulunuyor. Biz de sıkı bir araştırma yaptık ve en kaliteli yedi adet termosifonu, sizler için listeledik.

 • En İyi Elektrikli Termosifon Modelleri
  • Demirdöküm Dt4 Titanium Basic Elektrikli Termosifon
  • VESTEL TLS 50 M Termosifon
  • Baymak Aqua Konfor Elektrikli Termosifon
  • VESTEL TRV-80 E Termosifon
  • Regal RGL-65 MS Termosifon
  • Baymak Dolcevita Silindirik Termosifon
  • Bosch RDG5025TR Termosifon

Demirdöküm Dt4 Titanium Basic Elektrikli Termosifon

en iyi termosifon markası

Kombi, şofben gibi ısıtma çözümlerinde bir numara olan DemirDöküm DT4 modeli ile en iyi termosifon listemizin ilk sırasında yer alıyor. Beyaz görünümü ve siyah kontrol paneli ile bu termosifon, oldukça şık ve özenilerek tasarlanmış. C enerji sınıfında yer alan Demirdöküm, kalitesini bizlere bu konuda da ispatlıyor. Ek olarak, 65 litre su kapasitesi ile sizlere sıkı bir performans sağlayabiliyor.

1800 Watt ısıtma gücü, en kısa sürede en soğuk suyu bile hemencecik ısıtabilme olanağı sağlamakta. 10 derece ile 75 derece arasında dilediğiniz sıcaklık ayarını da yapabiliyorsunuz. 3 yıl garanti verilmesi de, markaya olan güven anlamında çok şey anlatmakta. Siz de Demirdöküm’ün ürettiği bu termosifon modeli ile uzun yıllar kaliteli bir şekilde duş keyfi yaşayabilirsiniz.

VESTEL TLS 50 M Termosifon

en iyi elektrikli termosifon

Geliyoruz bir diğer yerli markamız Vestel’e. Vestel, adına TLS 50 ismini verdiği en iyi termosifon modeli ile bizlerle. Beyaz bir renge sahip olan bu model, alt tarafında gri renkte bir kontrol paneli bulunduruyor.

Bir otomatik termosifon olan Vestel, C enerji sınıfına dahil. 50 litre kapasitesi ise, tüm beklentilerinizi sonuna kadar rahatlıkla karşılayabiliyor. 1800 Watt ısıtma gücü, gerekli anlarda en soğuk kış günlerinde dahi sizlere sıcak bir duş keyfi yaşatıyor.

10 derece ile 75 derece arasında istediğiniz gibi sıcaklık ayarı yapabiliyorsunuz. Verilen 2 yıllık garantisi de, Vestel’i tercih etmenizde rol oynayacak bir diğer kriter. Kategorilerinin de en çok tercih edilen modellerinden olan Vestel, satın aldığınız takdirde sizleri de oldukça memnun edecek bir termosifon konumunda.

Termosifon Yerine Başka Bir Çözüm! En İyi Elektrikli Şofben Modelleri

Baymak Aqua Konfor Elektrikli Termosifon

elektrikli termosifon tavsiyesi

Baymak, en iyi termosifon listemizde Aqua Konfor modeli ile yer alıyor. Beyaz sade rengi ve gri alt kontrol paneli ile Baymak, klasik bir termosifon tasarımına sahip.

C enerji sınıfında yer alan bu ürün, son teknolojik tüm gereksinimleri karşılamakta. 100 litrelik devasa su kapasitesi ile Baymak, sizlere oldukça kaliteli bir hizmet sunuyor. Sahip olduğu 2000 W’lık ısıtma gücü sayesinde çok etkili ve hızlı bir şekilde su ısıtabilen Baymak, bu konuda alanında uzman.

35 derece ile 75 derece arasında ısıtma ayarı yapabilmektesiniz. Ek olarak, 3 yıllık garanti süresi de Baymak’ı tercih etmeniz için ekstra bir sebep konumunda. Uzun ömürlü olması sebebiyle de oldukça tercih edilen bir termosifon modeli olan bu ürün, satın aldığınız takdirde aynı şekilde sizleri de çok memnun edecek.

VESTEL TRV-80 E Termosifon

en iyi elektrikli termosifon markası

Geliyoruz Vestel’in bir diğer termosifon modeli olan TRV-80 modeline. Otomatik termostat modeli olan bu ürün, beyaz görünümü ve siyah kontrol paneliyle oldukça şık görünmekte.

Titanyum özelliğine sahip olması, ekstra bir tercih sebebi. 80 litre su kapasitesi ve 2000 Watt’lık su ısıtabilme gücüyle Vestel, performans anlamında oldukça iyi işler çıkarmakta. Susuz çalışma emniyeti, otomat şalter, düşük voltaj koruması, korozyon önleyici sistem ve akıllı temizleme sistemi gibi son teknolojik tüm donanımları bünyesinde bulunduruyor.

Ek olarak, elektronik kontrol paneli sayesinde teknolojik bir kullanım sağlamakta. Donma kontrolü de, bu termosifonun sahip olduğu bir diğer önemli kriter. Vestel’in en kaliteli malzemelerle ürettiği bu ürün, uzun ömürlü olması sebebiyle de en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Siz de Vestel’in TRV-80 modeli ile en soğuk kış günlerini sıcacık duşlarınızla süsleyebilirsiniz.

Regal RGL-65 MS Termosifon

termosifon markaları

Regal, en iyi termosifon listemize RGL-65 MS modeli ile konuk oluyor. Beyaz rengi ve alt kontrol paneli ile görünüm anlamında tüm beklentileri karşılayabilen Regal, bu anlamda sınıfı geçebilmekte.

1980 Watt ısıtma gücü sayesinde oldukça performanslı bir termosifon olan bu ürün, 65 litre su kapasitesine sahip. Titanyum özelliği, paslanmaz çelik rezistans, otomatik termostat, verimli ısı izolasyonu ve korozyon önleyici sistem donanım olarak bu modelde yer almakta.

Ek olarak, c enerji sınıfında yer alıyor. 25 derece ile 75 derece arasında ısı ayarını kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Sorunsuz bir termosifon olması sebebiyle de sıklıkla tercih edilen Regal, siz de tercih ettiğiniz takdirde sizleri kalitesiyle çok memnun edecek.

Baymak Dolcevita Silindirik Termosifon

termosifon önerisi

Baymak, adına Dolcevita ismini verdiği bir diğer modeli ile karşımızda. Silindirik bir termosifon olan bu model, beyaz görünümü ile oldukça sade gözükmekte. 50 litre su kapasitesine sahip olması, bu alanda da tüm beklentileri karşılıyor.

2000 Watt ısıtma gücü ile en soğuk suyu bile kısacık bir sürede rahatlıkla ısıtabiliyorsunuz. Baymak, ek olarak yüksek kaliteli izolasyonu sayesinde enerji tasarrufu da sağlamakta.

Titanyum katkılı, yüksek kaliteli emaye kaplı çelik iç depo, uzun ömür ve hijyenik yapı da ek donanımlar arasında. Birbirinden farklı emniyet ve güvenlik kriterlerini de karşılayabilen bu termosifon, alanında en çok tercih edilen modellerden biri. Siz de Baymak Dolcevita ile uzun yıllar termosifon ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Bosch RDG5025TR Termosifon

en iyi elektrikli termosifon hangisi

Bosch, en iyi termosifon listemize kaliteli bir termosifon modeli ile konuk oluyor. Adına RDG5025TR ismini verdiği modeli ile Bosch, turkuaz rengi ile oldukça şık bir termosifon üretmiş. 50 litre su kapasitesi, oldukça yeterli. Ek olarak, 1800 Watt ısıtma gücüyle olağanüstü bir performans sağlayabiliyor.

Arkadan renkli aydınlatılmış çok fonksiyonlu LCD display’e sahip. Otomatik donma koruması da mevcut.  10 derece ile 75 derece arasında ısı ayarı yapabilmektesiniz. Gerektiğinde ısı derecesi ve ayarlanmak istenen ısı derecesi her an display’den rahatlıkla okunabilir. Verimli enerji tasarrufu PU monoblok gövde izolasyonu sayesinde, bu termosifonda tüm enerji kayıpları asgari düzeye indirilmiş.

Enerji tasarrufu sağlayan “eco” konumunda istenilen su sıcaklığına ulaşıldığında display üzerinden gösterilmektedir. Böylelikle kireçlenme ve enerji harcaması belirgin şekilde azaltılmaktadır.

Yüksek Alman mühendisliğinin en kaliteli ürünlerinden birisi olan bu model, uzun ömürlü olması sebebiyle de en çok tercih edilen termosifonlar arasında yer alıyor. Siz de Bosch’un bu termosifon modelini tercih ederek, uzun seneler kalite ve performansı aynı anda tadabilirsiniz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.