En İyi Ortopedik Yastık ve Kullanıcıların Tavsiyeleri Markalar ve Yorumlar


En İyi Ortopedik Yastık

Gündelik yaşantımızın daha konforlu ve rahat geçmesi için iyi bir uyku oldukça gereklidir. İyi ve kaliteli bir uyku içinse kullandığımız yatak ve yastık düşündüğünüzden daha önemlidir. Özellikle gece uyurken boynunuzun rahat olması gün içinde verimli ve keyifli olmanız için gereken durumlardan birisi. Aksi taktirde boyun tutulmaları ve ağrıları yaşayabilirsiniz. Bu problemlerin haricinde uyku durumu, tüm günün yorgunluğunu atmak, zihninizi boşaltmak ve bedeninizi dinlendirmek için çok ama çok önemlidir dersek yanılıyor olmayız. Peki konforlu ve rahat bir uyku için en iyi ortopedik yastık hangisi? Kullanıcıların tercih ettiği en iyi markalar ve ortopedik yastık tavsiyeleri neler?

Bunun yanı sıra seçeceğiniz yastık boyun ve yüz çizgilerinizi de etkilemekte ve kırışıklıkların çoğalmasına veya azalmasına etki etmektedir. 

Rahat ve konforlu bir uyku için tercih edeceğiniz en iyi yastıklar ortopedik yastık modelleridir. Farklı tür ve seçenekte olan ortopedik yastık modelleri arasında kendiniz için en uygun olanı bulmanız çok iyi olacaktır. Sizlere yardımcı olabilmek için bu yazımızda en iyi ortopedik yastık modellerini inceledik. Keyifli okumalar!

 • En İyi Ortopedik ve Visco Yastıklar Tavsiyeler
  • Yataş Visco Therapy Spa Medical Yastık
  • Viscofoam
  • VİSCOTEX Ortopedik Boyun Destekli Yastık
  • Yataş Visco Therapy Free Medikal Yastık
  • Beauty Pillow Ortopedik Yastık
  • Ambesonne Ortopedik Visko Boyun Yastığı 
  • Özdilek Visco Ortopedik Yastık
  • Visco Planet Ortopedik Yastık

Ortopedik Yastıklarla İlgili Merak Edilenler

Boyun ağrısına hangi yastik iyi gelir?

Boyun ağrısı hayat kalitenizi önemli ölçüde etkliyorsa ilk dikkat etmeniz gereken durumun uyku pozisyonunuz olduğunu söyleyebiliriz. Uyku pozisyonu haricinde dış sebepler de boyun ağrısına sebep olabilir. Bunların başında da yastıklar gelmektedir. Boyun ağrısına iyi gelen yastıkların, ortopedik yastıklar olduğunu söyleyebiliriz.

Çok amaçlı Visco Yastık ne işe yarar?

Visco yastık kaliteli bir uyku uyumanıza yarar. Peki bu nasıl mümkün oluyor? Başınızı yastığıa koyduğunuz anda, visco yastık ısıyla, başınızın şeklini alır. Başınızın şeklini alması sonucunda ise uyku sırasında yastık başınızın her noktasına eşit bir şekilde basınç uygular. Bu durum da kaliteli bir uyku uyumanıza olanak sağlar.

Rahat uyku için yastık nasıl olmalı?

Rahat bir uyku için seçeceğiniz yastık, uyku sırasında sizi rahatsız etmeyecek bir şekilde olmalı. Ne çok yumuşak ne de çok sert yastıklar olmalı. Bu sebepten ötürü Visco ortopedik yastıklar tercih edilebilir. Başınızı koyduğunuz anda başınızın şeklini alan yastıklar rahat bir uyku uyumanızı sağlayacaktır.

Yataş Visco Therapy Spa Medical Yastık

en iyi ortopedik yastik hangisi

Yataş Visco Therapy Spa Medical Yastık üst yüzeyinde bulunan kanallı dokusu ile gece boyu baş ve boyun bölgenize masaj yapar. Isıya duyarlı yapısı sayesinde başınızın ve boynunuzun şeklini alır. Böylece gece boyu tam olarak boyun ve başınıza uygun şekillenen bir yastıkta rahatlıkla yatarsınız. 

Açık hücre teknolojisi ile üretilen yapısı sayesinde gece boyu hava kanalları ile hava geçişi sağlar ve terlemeyi engeller. Daha konforlu ve rahat bir uyku için kullanıcılar tarafından önerilen bir ortopedik yastık modelidir. Yıkanabilir yapısı ile yıllar boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz. İndirimli fiyatı ile öne çıkan Yataş Visco Therapy Spa Pedical Yastık modelini ortopedik yastık arayanlar rahatlıkla tercih edebilir. 

Okuma Önerisi | En İyi Yatak Hangisi?

Viscofoam

ortopedik yastık tavsiyesi

Boyun destekli Viscofoam Yastık Visco elastik teknolojisi ile üretilmiştir. Isı ve basınca dayanıklı olduğu için başınızın ve boynunuzun şeklini alır. Bu sayede tüm gece rahat ve konforlu bir şekilde uyuyabilmenize olanak sağlar. Aynı zamanda boyun ve omuz kaslarınızı da destekleyerek olası ağrıları da ortadan kaldırır. 

Sahip olduğu çift taraflı boyun destek kavisi ile size mükemmel bir uyku sunar. Bunun yanı sıra gece boyu dönmelerinizi de azaltır ve kan dolaşımınızı rahatlatır. Boyun fıtığı ve boyun düzleşmesi gibi sorunlarla karşılaşan kişilere önerilen Viscofoam ortopedik yastık uykunuz boyunca omurganızı da destekler. Horlama problemi olan kişiler için de tavsiye edilen Visco ortopedik yastık boynunuzu doğru bir şekilde tutmanızı sağlayarak nefes alışverişinizi kolaylaştırır. Böylece gece boyu nefes alışverişinizi düzeltir. 

VİSCOTEX Ortopedik Boyun Destekli Yastık

ortopedik yastık önerileri

VİSCOTEX Ortopedik Boyun Destekli Yastık özellikle yan ve sırtüstü yatanlar için idealdir. Özel olarak geliştirilmiş boyun yükseltisi ile boynunuzu destekler. Özel şekli ile uykunuzda nefes alışverişinizi de düzenleyerek horlama gibi sorunların da önüne geçer. Omurganız için ihtiyacınız olan desteği sağlayarak daha konforlu bir uyku sağlar. 

Özel termal kılıfın içerisinde bulunan havalandırma kanalları ile ideal bir sıcaklık yönetimi sağlar. Böylece uykunuzda terleme ve benzeri sorunların da önüne geçer. Özellikle yastık alerjisi olanların da rahatlıkla kullanabildiği bir yastık olarak öne çıkmaktadır. %100 pamuk iç astara sahip olan Viscotex ortopedik yastık uygun fiyatı ile ortopedik yastık arayanlar için ideal bir tercihtir. 

Yataş Visco Therapy Free Medikal Yastık

en iyi visco yastık

Yataş Visco Therapy Free Medikal Yastık konforlu bir uyku isteyenler için özel olarak üretilmiştir. Alışılmış ortopedik yastık modellerine göre daha yumuşak olan Yataş Free Medikal Yastık boynunuzu zorlamaz. Bu sayede gece boyu rahat bir şekilde uyumanıza imkan tanır. 

Yıkanabilir olduğu için de uzun süre rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Ağartma ve kurutma yapılmadan yıkayabileceğiniz ortopedik yastık modeli uygun fiyatı ile öne çıkmaktadır. İçeriğinde bulunan boncuk elyaf ve visco parçacıklar ile daha yumuşak bir deneyim sunar. Poly-Cotton örme kumaş kullanılmıştır. Cildinize herhangi bir zarar vermeyen örme kumaş yastığın hava almasına da imkan tanır. 

Beauty Pillow Ortopedik Yastık

en iyi ortopedik yastık markası

Beauty Pillow Ortopedik Yastık özel olarak kırışıklıkları önlemek için üretilmiştir. Yüksek duyarlı visco süngerden üretilen ortopedik yastık yüzünüzün ve boynunuzun şeklini alır. Böylece hem daha rahat bir uyku çekmenizi sağlar hem de yüzünüzün ve boynunuzun kırışmasını engeller. Özel kılıfında bulunan Skin+ teknolojisi ile yaşlanmanın neden olduğu cilt hücresi hasarlarını önlerken onarır. Böylece yüzünüz ve boynunuzda oluşacak kırışıklıkları da engeller. 

Aynı zamanda gece boyu cildinizin nem seviyesini korur ve cildinizin pürüzsüz kalmasını sağlar. Yan ve sırt üstü başta olmak üzere tüm uyku pozisyonlarına uyum sağlar. Boynunuzun şeklini aldığı için uyurken bile çok daha rahat nefes almanızı sağlar. Özellikle yüzünüzdeki kırışıklıkları önemsiyorsanız tercih edebilirsiniz. 

Ambesonne Ortopedik Visko Boyun Yastığı 

boyun ağrısına hangi yastık iyi gelir

Ambesonne Ortopedik Visko Boyun Yastığı doğru uyku pozisyonu düşünülerek tasarlanmıştır. Boyun ve omurga desteğine sahip olan Ambesonne ortopedik yastık kaliteli uyku için ideal yumuşaklığa sahiptir. Tüm uyku pozisyonları için uygun olarak tasarlanmıştır. Nasıl uyursanız uyun tüm gece rahat etmenizi sağlar. 

Kafanızı koyar koymaz baş ve boyun bölgenizin şeklini alır. Böylece boynunuzun ağrımasını önler ve omurganızı destekler. Uygun fiyatı ve kullanışlı yönü ile öne çıkan Amsonne Ortopedik Visko Boyun Yastığı pek çok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Eğer siz de bel ve boynunuz için en uygun ortopedik yastık modelini arıyorsanız rahatlıkla tercih edebilirsiniz. 

Özdilek Visco Ortopedik Yastık

ortopedik yastik en iyisi hangisi

Özdilek Visco Ortopedik Yastık boyun ve sırt ağrısı şikayeti bulunan kişiler için destek ürün olarak sunulmaktadır. Yatış konforunuzu düzeltirken omuriliğinizin de düz olmasını sağlar. Uyurken kaslarınızın gerginliğini azaltırken ekstra dinlenmenizi sağlayarak sizi rahatlatır. 

Büyük boyu ile çok daha konforlu bir uyku deneyimi sunar. Ortopedik yastık modellerine göre uygun fiyatı ile öne çıkan Özdilek Visco Yastık pek çok kişi tarafından da tercih edilmektedir. Boyun fıtığı ve benzeri şikayetleriniz varsa daha rahat ve konforlu bir uyku için satın alabileceğiniz bir yastıktır.

Visco Planet Ortopedik Yastık

ortopedik yastık tavsiyesi

Bambu kılıflı Visco Planet Ortopedik Yastık esnek bir yapıya sahiptir. Uyurken ciddi bir rahatlama yaşamanız için eşsiz bir konfor sağlar. Omurganızın anatomik yapısına uygun şekilde tasarlandığı için boynunuzu ve omurganızı destekler. Ergonomik tasarımı sayesinde de uyurken meydana gelen kas kasılmalarınızı azaltır. 

Aşırı yorgunluğu ve stresi de azaltmayan yardımcı olan Visco Planet Ortopedik Yastık boyun problemlerinizin iyileşme sürecini de destekler. Memory foam teknolojisi sayesinde siz kullandıktan sonra hızlı bir şekilde eski haline döner. Esnek ve yumuşak yapısı ile gece boyu rahat bir uyku uyumanızı sağlar. İçerisinde yoğun sıklıkta bulunan i viscoelastik köpük ile ağırlığınız ve vücut ısınıza göre şekillenir ve basıncı dengeler. 

Kullanıcılar tarafından en iyi ortopedik yastık modelleri arasında gösterilir. Eğer boynunuz ile ilgili bir sıkıntınız varsa veya sabah uyandığınızda omuriliğiniz ve boynunuz ağrıyorsa tercih edebilirsiniz. 

Daha rahat ve konforlu bir uyku için tercih edeceğiniz yastık oldukça önemlidir. Bu yazımızda da sizler için uygun olan ortopedik yastık modellerini inceledik. Umarız ki yazımızda boyun ve bel ağrılarınızı dindirebilecek, rahat uyumanızı sağlayabilecek yastığı bulabilmişsinizdir. 

Bu yazımızda yastıklar ile ilgili birçok soruya yanıt vermeye çalıştık. En iyi yastık hangisi, en iyi ortopedik yastık markaları neler, yastık alırken nelere dikkat edilmeli gibi birçok sorunun yanıtını bulmaya çalıştık. Sizlere yardımcı olmaya devam ediyoruz!


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.