Binance Gift Card Nedir? Nasıl Kullanılır?


binance gift card nasil kullanilir

Binance Gift Card Nedir?

Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında ilk sıralarda bulunan Binance’in birçok gelişmiş özelliği bulunuyor. Bunlardan birisi de Binance Gift Card olarak karşımıza çıkıyor. Peki Gift Card nedir? Nasıl kullanılır ve Gift Card kullanarak kripto para transferi nasıl yapılır? Yazımızda bunların hepsine yer verdik!

Binance Gift Card kripto para kullanıcılarının çok hızlı ve kolay bir şekilde kripto para transferi yapmasına olanak tanıyor. Yani Gift Card kullanarak Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve diğer kripto para birimlerini göndermek istediğiniz kişiye gönderebiliyorsunuz.

Bunun yanında Binance Gift Card ile kripto para göndermek oldukça hızlı. Öncelikle hediye kartınızın tasarımını seçiyorsunuz. Yani hediye kartı değişik tasarımlarla ve size özel bir şekilde tasarlanabiliyor. Bu adımdan sonra yapmanız gereken göndermek istediğiniz tutarı belirlemek. Ve hediye kartınız hazır hale geliyor!

Evet yazının ilk bölümünde Binance gift card nedir sorusuna yanıt verdik! Şimdi de nasıl kullanıldığına bakalım!

Binance Hediye Kartının Avantajları

Kolayca kripto para transferi yapabilirsiniz. Yani kripto para yatırma ve çekme işlemleri çok hızlı!

Otuzdan fazla hediye kartı tasarımı ile para yatırma, çekme ve transfer işlemlerini keyifli hale getirebilirsiniz!

Komisyon ücreti yok! Yani Binance Gift Card kullanarak yaptığınız transferlerde herhangi bir ücret ödemiyorsunuz!

15sey.com okurlarına özel Binance’den yüzde 20 komisyon indirimi kazanmak için tıklayın!

Binance Hediye Kartı Nasıl Kullanılır?

Şimdi de adım adım Gift Card nasıl kullanılır sorusunu yanıtlayalım!

Binance Uygulamasına Giriş Yapın

binance gift card nedir nasıl kullanılır

ilk yapmamız gereken Binance uygulamasında hesabımıza giriş yapıp, daha sonra sol üst köşede bulunan profil sekmesine tıklamak olacak.

Menüde “Gift Card” Butonunu Seçin

binance gift card nedir

Yukarıda görmüş olduğunuz bölüm Binance’in kullanıcı menüsü. Burada birçok seçenek mevcut. Ancak seçmemiz gereken “Gift Card” bölümü olacak. Bizim Binance uygulamamız tüm seçeneklere erişimimiz olmasını istediğimiz için İngilizce. Dilerseniz siz de bu menüde en alt bölümdeki ayarlar kısmından uygulamanın dilini değiştirebilirsiniz.

Hediye Kartı Sayfasında “Send Gift” Butonuna Tıklayın

binance gift card nasıl kullanılır

Artık hediye kartı sayfasına geldik. Şimdi de hediye kartı göndermek istediğimiz için “Send Gift Card” butonuna tıklıyoruz.

Eğer size gönderilmiş bir hediye kartı varsa “Redeem Gift Card” seçeneği ile gönderilen hediye kartını açabilirsiniz.

Göndermek İstediğiniz Kripto Para Miktarını Girin

binance hediye karti

Bu kısımda ise hediye kartımızın tasarımını seçiyoruz. Bundan sonra ise göndermek istediğimiz kripto para birimini ve miktarını seçmemiz lazım. Daha sonra onayla deyip, e-posta adresimize, telefon numaramıza ya da Google Authenticator’a gelen kodu girerek doğrulamayı tamamlıyoruz.

Bu adımdan sonra göndermek istediğimiz mail adresinini yazmamız gerekiyor. Bunun onayını da yaptıktan sonra hediye kartımızı göndermiş oluyoruz!


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.