En İyi Tıraş Makinesi 2023 Saç Tıraş Makinesi Tavsiyesi


En İyi 15 Saç Sakal Tıraş Makinesi

Günümüz erkeklerin en çok kullandığı teknolojik ürünlerin başında elektrikli tıraş makineleri geliyor. Bu sebeple de sakalların ve saçların düzenli bir şekilde uzaması ve şekilli bir görünüme sahip olması için tıraş makinesi seçimi erkekler için oldukça önemli bir detay haline gelmiştir. Harcayacağınız paraya değmesini istiyorsanız etkili ve doğru bir tercihte bulunmalısınız. Bu nedenler dolayısıyla da sizler için en iyi 15 tıraş makinesi başlıklı bir yazı kaleme almak istedik. İşte sizler için 15 saç sakal tıraş makinesi tavsiyesi.

2023 En İyi 8 Tıraş Makinesi

Neredeyse her gün tıraş olma gereksinimi duyan erkeklerin en basit ve zahmetsiz şekilde işlerini halledebilmeleri için tıraş makineleri vardır. Islak ya da kuru halde kullanılmaya elverişli olması, her daim kolaylıkla tıraş olabilmenizi sağlar. Cilt yapınıza uygun olması oldukça önemli bir detaydır. Aksi takdirde cildiniz tahriş olabilir. Sizlere faydalı olabileceğini düşündüğümüz en 15 tıraş makinesini bu yazımızda sizlerle buluşturduk. Eğer siz de saç sakal tıraş makinesi tavsiyesi arıyorsanız, yazımızı okuyarak doğru kararı verebilirsiniz.

Braun Saç Kesme Makinesi HC5090

en iyi traş makinesi
Braun HC5090 Yorumları

Braun kendini kanıtlamış elektronik cihaz üreticileri arasında yer alıyor. Bu sebeple de Braun’u “en iyi saç tıraş makinesi” listesine eklemezsek ve size bu saç sakal tıraş makinesi tavsiyesini vermezsek olmazdı. Braun HC5090’ın bıçakları uzun süren kullanımlarımız sonucunda dahi keskinliğini korumayı başardı

. Bıçakların geniş bir şekilde konumlandırılmasından dolayı da hiçbir şekilde saç kesim konusunda herhangi bir sorunla karşılaşmadık. Saçınızı tıraş ederken çekme ya da koparma gibi bir durumla karşılaşmayacaksınız dememde hiçbir sorun olmayacaktır. Peki kutu içeriğinde neler var?

Tıraş makinesini şarj etmek için stand, 3-24 mm arasında ayarlanabilen tarak, 14-35 mm arasında ayarlanabilen ikinci bir tarak, temizlik fırçası, cihaz yağı ve akıllı priz.

Taraklardan bahsetmemiz gerekirse, saçlarınızı istediğiniz kadar kısa ya da istediğiniz kadar uzun kesebilirsiniz. Çünkü uzunluğu 3mm ve ve 35 mm arasında değişen iki tane tarağa sahip.

Bizce bu listenin yıldızı bu tıraş makinesi. Malzeme kalitesine değinmemiz gerekirse çok sağlam bir yapısı ve var. Hem tasarımı iyi hem de malzeme kalistesi harika. Ş

arj konusunda ise gayet başarılı bir makinesi. İlk kullanımda yaklaşık olarak 4 ya da 5 saat şarj standında durması gerekiyor. Daha sonraki kullanımlarımızda 2 saat şarj ile 40-50 dakika tam performans aldık diyebilirim.

Gelelim asıl önemli konuya fiyatı ne kadar? 799,90 TL verek ürüne Trendyol üzerinden sahip olabilirsiniz.

Philips Multigroom 3000 Series Tıraş Makinesi

en iyi saç sakal tıraş makinesi
Philips Multigroom 3000 Series Yorumları

Ürünün özelliklerinden bahsederek incelememize başlayalım. 240 watt’lık güce sahip olan saç sakal tıraş makinesi etkili bir performans sergilemekte. Kablosuz kullanım özelliği sayesinde priz başında ayakta kalmak derdinden kurtulabilirsiniz.

16 saat içinde tam anlamıyla şarjı dolan bu modelin kullanım süresi de ortalama 60 dakikadır. Kuru kullanıma elverişli olmasıyla birlikte cilt dostu bir yapıya sahip bir tıraş makinesinden söz ediyoruz. Ayrıca; saç, sakal, kulak ve burun bölgelerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kutusunda sakal ve saçı düzeltmek için 6 tarak bulunamkta. 2 kirli sakal tarağı (1, 2 mm), 1 ayarlanabilir sakal tarağı (3-7 mm) ve 3 saç tarağı (9, 12, 16 mm). Bu taraklar sayesinde saçlarınızda ve sakallarınızda istediğiniz uzunluğa sahip olabilirsiniz.

Kullanıcılar tarafından 5 üzerinden 4,6 oy alan bu ürünün fiyatı ise 337 TL olarak karşımıza çıkıyor. Elbette biz “en iyi tıraş makinesi” hangisi sorusunda yanıt ararken fiyatlar değişiklik gösterebilmekte.

Tecrübemize göre tam bir fiyat performans ürünü ve bu sebeple de en iyi saç sakal tıraş makinesi olarak sınıflandırılabilecek bir ürün. Philips Multigroom 3000Yorumları İçinBuraya Tıklayınız!

Braun MGK3020 6’ı Bir Arada Erkek Bakım Kiti

braun saç sakal tıraş makinesi 2020
Braun MGK3020 Yorumları

En iyi 15 saç sakal tıraş makinesini konu edindiğimiz “en iyi saç sakal tıraş makinesi” listemizi Braun’un çok beğenilen ve çok satılan bir ürünü olan Braun MGK- 3020 6’ı arada erkek bakım kitiyle devam ediyoruz. 1 ile 5 milimetre kesme genişliğine sahip olan bu model, aradığınız saç tıraşı performansını size yaşatacağından emin olabilirsiniz.

6 farklı fonksiyon seçeneğiyle birlikte kullanıcılara sunulan ürün, uzunluğu ayarlanabilir 2 tarağa sahip. Ayrıca 1 numara ve 2 numara olmak üzere 2 farklı tarağa da sahip. Burun ve kulak kıllarını kesmek için ayrı bir başlık da kutunun içinde gelmekte.

Tıraş makinesini ıslak bir halde çalıştırma özelliği bulunmuyor ancak başlıklar ve taraklar yıkanabilir özellikte. Kendi deneyimlerimden bahsetmem gerekirse tutuşu ile ergonomik tasarıma sahip bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Öte yandan şarj süresi de ayet ideal 50-60 dakikalık tıraşlarda hiçbir sorun yaşamadan işimi hallettim.

Aralıksız kullanımda sadece bir miktar ısınıyor. Eğer şarj biterse şarja takılı bir şekilde tıraş olmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplayan bu ürün 5 puan üzerinden 4,6 puan almış ve 1377 kişi tarafından değerlendirilmiş. Eğer arayışlarınıza ve bütçenize hitap ediyorsa kaçırmamanızı öneririz.

Braun Mgk 7020 Erkek Bakım Kiti

philips tıraş makinesi tavsiyesi 2020
Braun Mgk 7020 İnceleme ve Yorum

Gördüğünüz üzere Braun marka saç sakal tıraş makineleri en iyi tıraş makineleri arasında yer alıyor. Braun Mgk 7020 de en iyi 15 saç sakal tıraş makinesi arasında kendine yer bulmayı başaran bir ürün. Peki kullanıcıların ve 15sey.com ekibinin Braum Mgk 7020 yorumları neler, gelin hep birlikte okuyalım.

Bütün bir gövdeye sahip ve suyun altında yani duş alırken vs kullanabileceğiniz bir makine. Üst tarafta saçınızı ya da sakalınızı 0 kesmenizi sağlayan metal bir plaka bulunuyor. Bu plakanın haricinde cihaz toplamda 4 tane tarakla birlikte geliyor. İlk olarak saçlarınızı ya da sakalınızı 1 numara kesmenizi (1 mm) sağlayan bir tarak bulunuyor.

Ayrıca 2 (2 mm) numara kesmenizi sağlayan bir tarak daha mevcut. Bu tarakların yanında 2 tane daha tarak bulunyor. Bunlar ise tıraşınızı daha özenli ya da isteğinize göre yapmanızı sağlayan uzunlukları sağlıyor.

Yorumlarımız ise saç ve sakal tıraşı için ideal bir makine ve bu konuda işini gayet iyi yapıyor. Tıraş esnasında çekme, tahriş, tıkanma, yorulma vs hiçbir sorunla karşılaşmadığımızı belirtmek isterim.

Saç ve sakal taraklarındaki plastik kalitesi üst seviye. Bükülme, kaçırma vb bir durum olmuyor gayet sağlam. Yani alabileceğiniz, size sorun çıkarmayacak tıraşlarınızı daha kolay bir şekilde yapmanıza izin verecek harika bir tıraş makinesi. Fiyatı ise 699 TL. Bu kadar fonksiyonel ve gelişmiş bir ürün için ideal bir fiyat diyebiliriz.

Wahl 5 Star 8148 Magic Clip Cordless Şarjlı Tıraş Makinesi

saç sakal tıraş makinesi tavsiyesi 2020
Wahl 5 Star 8148 Magic Clip Cordless Yorumları

Saç sakal traş makinesi tavsiyesi verdiğimiz yazımız tüm hızıyla devam ediyor! Eğer siz de evde tıraş olurken, kuaförde ya da berberde yaşadığınız tıraş keyfini yaşamak istiyorsanız bu ürün tam size göre. Şimdiden söyleyelim fiyatı diğer modellere göre biraz fazla. 979 TL, ama ciddi anlamda harika bir tıraş makinesi.

Neden diyecekseniz, berberlerin kullandığı bir tıraş makinesi. Saçlarınızı ya da sakallarınızı hiç sorun yaşamadan kesmek istiyorsanız, sizin için ideal bir tıraş makinesi olacaktır. Makineyi 120 dakikada tam olarak şarj edip, 90 dakika çalıştırabilirsiniz. Eğer bir berber değilseniz 90 dakika aralıksız makineyi çalıştırmaya hiç gerek yok 🙂 .

Hem kablolu hem kablosuz kullanabileceğiniz tıraş makinesi daha önce saydığımız modellere göre biraz ağır, 290 gram. Ama o kadar da olsun değil mi? Makine 8 farklı tarakla geliyor.

Kutuyu açtığınızda 8 tarak, bir temizleme fırçası ve tıraş makinesi yağı karşınıza çıkıyor. Bütçeniz yeterli ve tıraş olurken rahat olmayı tercih eden biriyseniz, almanızın gereken en iyi makine. Diğer tıraş makinelerine bakmanıza gerek dahi yok. Tasarımı bile tıraş makinesinin ne kadar kaliteli ve profesyonel olduğunu belli ediyor.

Philips MG7720/15 7000 Series 14 in 1 Erkek Bakım Kiti

en iyi saç tıraş makinesi
Philips MG7720/15 İnceleme ve Yorumları

Tıraş makinesi önerilerimize harika bir makine ile devam ediyoruz. Philips MG7720’nin yüz, saç ve vücut için 14 başlığı bulunuyor. Ayrıca bıçaklarında bulunan çift kesim teknolojisi ile sorunsuz bir tıraş keyfi yaşayacaksınız.

Diğer harika özelliği ise bünyesinde cilt koruyucu vücut tıraş başlığı bulundurması sebebiyle ortaya çıkıyor. Cilt koruyucu sistem ile birlikte vücudunuzda bulunan tüyleri 0,5 mm’ye kadar tıraş edebileceksiniz. Ayrıca sakallarınız için 1 mm ve 2 mm kesim yapabilen 2 sakal tarağı, 1 tane ayarlanabilir sakal tarağı paket içerisinde karşınıza çıkacaktır. Ayarlanabilir sakal tarağı 3 ila 7 mm arasında değişen uzunluklarda sakallarınızı kesmenize olanak ağlıyor.

Elbette bu saydıklarımızla tıraş makinesinin özellikleri bitmedi. 9, 12, 16 mm’ye kadar kesebilen 3 saç tarağı ve 3 mm ve 5 mm’ye kadar tüyleri almanızı sağlayan vücut tarağı da kutuda karşınıza çıkacak taraklar arasında.

Şarj süresi ise karşımıza harika bir performans ile çıkıyor. Bünyesinde bulunan lityum-iyon pil, her 1 saatlik şarj için 120 dakikalık tıraş süresi sunuyor. Yani 1 saat şarj ediyorsunuz ve 2 saat kullanabiliyorsunuz. Harika bir performans. Bu özelliklerin yanında tıraş makinesi duşta rahatça kullanabilmeniz ve kolayca temizleyebilmeniz için su geçirmez olarak tasarlanmıştır.

Ipone 3 Başlıklı Tıraş Makinesi

Oldukça uygun fiyatlı olan bu ürünü seçmemizin sebeplerinden birisi de kullanıcılar tarafından yoğun ilgi görmesi. Fiyat performans konusunda en iyi tıraş makinesini isteyen siz değerli okurlarımız için, uygun fiyatlı bir makine olduğunu düşünüyoruz. Ipone 3 başlıklı tıraş makinesini; sakal, saç ve vücut için kullanabilirsiniz. 3 adet farklı başlığıyla birlikte fiyatına göre en etkili tıraş makineleri arasında yer alıyor.

Sıfır kesim başlığı, standart tıraş için ayarlanabilir taraklı başlığı bulunmakta. Ayrıca kulak gibi hassas yerleri tıraş etmek için ince uçlu olarak tasarlanan başlığı bulunan tıraş makinesi, günlük ya da haftalık sakal tıraşlarınızda size yardımcı olacaktır.

Dearling RF-128 Profesyonel Şarjlı Saç Sakal Traş Makinesi

en iyi saç tıraş makinesi 2020
Dearling RF-128

Hem saç hem de sakal kesimi için oldukça ideal bir model olmakla birlikte pek çok kişinin de favorileri arasında yer alıyor. Sahip olduğu özel t bıçak teknolojisi sayesinde, içerisinde bulunduğumuz covid-19 salgınının kol gezdiği şu günlerde çoğu erkek istediği uzunluğu elde edebilir.

Kullanıcı yorumlarını okuduğunuzda ense tıraşı ve sakal kesimi için ne kadar kullanışlı bir model olduğunu göreceksiniz. Tıraş makinesinin bıçak yapısı ise kolay sökülebilir tarzda üretilmiştir, bu da size makineyi söküp takarken sorun çıkarmayacağı anlamına geliyor. Tüm sakal tiplerine uygun olan ürün, şarjlı olarak çalışmakta. Ayrıca kablosuz yapısı ve tasarımcı kesim özelliği sayesinde binlerce kişi tarafından sakal tıraşı konusunda beğenilmiş.

Bizce sakal tıraşı için uygun ama saç tıraşı için uygun olduğunu söyleyemeyiz. O yüzden sakal ya da ense tıraşı için almayı düşünüyorsanız, hiç çekinmeden alabilirsiniz.

Paket içeriğinde 1 adet yağ, 1 adet fırça, ve 4 adet farklı boyutlarda .( 3 mm, 6 mm, 9 mm, 12 mm) tarak mevcuttur.

Evet değerli okuyucularımız size birbirinden güzel, kullanışlı ve harika 8 tıraş makinesi inceledik. Kullanıcı yorumlarını ve kendi tecrübelerimizi aktarmaya çalıştık. Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize.

15sey.com adresini ziyaret ederek sitemize özel indirimleri görebilir ya da Elektronik kategorisine bakarak daha birçok ürün incelemesine ya da önerisine ulaşabilirsiniz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.