Laptop Önerileri Nisan 2023 Fiyat Performans Laptop Modelleri


laptop önerileri temmuz 2022

Laptop önerileri Nisan 2023! İş, okul, tasarım veya oyun için yeni bir laptop hiç ama hiç kolay değil. Özellikle de sürekli artan laptop ve elektronik cihaz fiyatları sebebiyle seçim yapmak oldukça önemli. Çünkü oyunları keyifli bir şekilde oynamak için ödemeniz gereken en düşük fiyat 12 bin TL civarında. Biz de 15sey.com olarak tecrübelerimiz yola çıkarak Nisan 2023’de alabileceğiniz en iyi laptopları sizler için derledik!

Huawei MateBook D15

temmuz 2022 laptop önerileri huawei matebook d15

Huwei Matebook D15 günlük kullanım için seçebileğiniz en iyi laptoplardan birisi. İşlemci olarak 10. nesil Intel Core i3 işlemci bulunuyor. 8 GB RAM ve 256 GB SSD kapasitesiyle uygun fiyatlı ve günlük işlerinizde size yardımcı olabilecek bir laptop.

15,6 inç ekranı bulunan Matebook D15’in ekranı IPS panele sahip. Ekran gövde oranı ise %87 ve oldukça iyi.

Diğer yandan Huawei Matebook D15’in ağırlığının 1.53 kg olması kolay bir şekilde taşınması için çok iyi.

Bilgisayarın en sevdiğimiz özelliklerinden birisi yarım saat şarj ile pil seviyesinin %53’e çıkması oldu. Yani kafelerde, kütüphanede veya dışarda çalışırken kolay bir şekilde şarjınızı yüzde 50’nin üzerine çıkarabiliyorsunuz.

Peki bu bilgisayar kimler için uygun? Üniversitede okuyan öğrenciler için, tez yazarken kullanmak için, Office programı kullanacaklar için veya dizi film izlemek isteyenler için uygun bir bilgisayar.

Apple Macbook Air M1

laptop önerileri temmuz 2022 macbook air m1

Laptop önerileri listemizin ikinci sırasında benim de kullanıcısı olduğum ve aşırı derecede memnun kaldığım Apple Macbook Air M1 bulunuyor. 18 sene boyunca Windows bilgisayarları kullanan birisi olarak Apple’ın 2020’de çıkardığı M1 çipli Macbook Air fiyatına kıyasla performansı oldukça iyi.

Öncelikle M1 işlemci Apple’ın ilk defa Macbook’larda kullandığı bir işlemci. Yani daha önce Apple, Intel çipleri kullanıyordu. Ancak 2020’de radikal bir karar alarak M1 çipleri kullanmaya başladı. Ve iyiki de başladı.

M1 çipe sahip Macbook Air, 18 saat pil ömrüne sahip. Yani fabrika verileri bu yönde. Ancak ben bireysel kullanımımda 13 saati gördüm ve 13 saat bu fiyat aralığında birçok bilgisayarın ulaşamayağı bir değer.

M1 çipin performansı ise kendine hayran bırakan cinsten. Aynı anda 15-20 uygulama açsanız da bilgisayar ne ısınıyor ne de herhangi bir kasma ortaya çıkıyor.

M1 Macbook Air’in mühendislik için laptop önerileri arayışında olan okurlarımız için uygun olduğu bir gerçek.

Monster Abra A5 V16.7.1 

laptop tavsiyesi Monster Abra A5 V16.7.1 

Monster uzun yıllardır tanıdığımız ve gaming konusunda iyi işler çıkaran bir firma. Abra A5 V16.7.1 ise oyun oynamak isteyen kişileri tatmin edecek bir laptop.

Intel Core I5 11400h işlemcisi bulunan Abra’nın 8 GB RAM’i ve 250 GB SSD’si mevcut. Ekran kartı olarak Nvidia GeForce GTX 1650 ekran kartına sahip bir bilgisayar. Ekran boyutunun 15,6 inç olduğunu söyleyip genel değerlendirmeye geçelim.

Gaming laptop önerileri konusunda arayış içerisindeyseniz size göre bir bilgisayar. Birçok oyunu keyifli bir şekilde oynayabilirsiniz. Fan sesi çok diyen kişilere rağmen oyun bilgisayarı için normal sayılabilecek bir ses seviyesi mevcut.

Tüm bunların yanında ağırlık ve şarj süresi de gaming laptop için yeterli düzeyde. Peki bu laptop kimler için uygun? Tasarım için laptop ve oyun için laptop arayan okurlarımız için uygun bir laptop. Zaten yorumları incelediğinizde de başarılı olduğunu göreceksiniz.

Casper Excalibur G770.1075-BVH0X

laptop tavsiyesi Casper Excalibur G770.1075-BVH0X

Yerli bilgisayar markalarından birisi olan Casper, son yıllarda Excalibur ve Nirvana modelleriyle geniş kitlelere ulaştı.

Excalibur modelleri ise fiyat ve performans açısından üst noktada bulunan bir laptop. 250 NIT parlaklığı bulunan ekranın 60 Hz yenileme hızı bulunuyor ve IPS panele sahip. 2 kg ağırlıkla çok hafif olmasa da bir oyun bilgisayarına göre gayet iyi.

3 farklı bölgede bulunan RGB klavye sınırsız renk seçeneği sunuyor. İşlemci kısmında 10. nesil Intel Core i7 işlemci ve ekran kartı kısmında Nvidia GTX 1650 bulunuyor. Yani oyun oynamak ve profesyonel işlerinizi yapmak için gayet yeterli bir laptop.

Birçok kişi fanların fazla veya sesli çalıştığını söylemiş ancak gaming laptoplar için bu gereksinimlerden birisi. O kadar güç harcarken bilgisayarın ısınmamasını beklemek yanlış olur. 

HP Pavilion 14-dv0012nt

uygun fiyatlı laptop tavsiyesi temmuz 2022

Laptop önerileri Nisan 2023 yazımızın 5. sırasında HP marka bir laptop bulunuyor. Genel olarak orta seviyeli bir laptop olan 14-dv0012nt biraz daha performans arayan kişiler için uygundur.

Okul, giriş seviyesinde yazılım ve iş için kullanabileceğiniz HP Pavilion’un ekran kartı Nvidia MX350. Çok gelimiş özelliklere sahip bir ekran kartı olmasa da yüksek performans gerektirmeyen işlerinizi halledebilirsiniz.

IntelCore I5 1135g7 işlemcisi bulunan bilgisayarıni 8 GB RAM ve 256 GB SSD kapasitesi mevcut.

Bilgisayarın en sevdiğimiz özelliklerinden birisi, kapatıp şarja koyduğunuzda 45 dakikada yüzde 50 şarj kapasitesine ulaşmasıdır. Yani hızlı şarj özelliği bulunuyor. Şarj seviyesi yüzde 50’nin üstüne çıktığında normale dönüyor.

Ağırlığı 1.41 kg ve ekran boyuda da 14 inç. Yani yanınızda taşımak ve gittiğiniz her yere götürmek için çok iyi bir seçenek.

Oyun oynamak veya yüksek performans gerektiren işleri halletmenizde pek iyi bir seçenek olmasa da üniversite öğrencileri için uygun olacaktır.

Evet sevgili okurlarımız bir laptop önerileri serimizin daha sonuna geldik!


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.