En İyi Bitcoin Sitesi 2024 Güvenilir Kripto Para Siteleri


En İyi Bitcoin Sitesi Hangisi?

En iyi Bitcoin sitesi ve en güvenilir Bitcoin sitesi hangisi? Bu yazımızda 2024’te kripto para dünyasına yeni giriş yapacaklar için en iyi bitcoin sitesi hangisi, diğer bir deyişle en iyi Bitcoin ve kripto para siteleri hangisi bunlara göz atacağız.

Diğer yandan önde gelen borsalardan olan Binance’in komisyon oranlarını da inceleyeceğiz. Elbette yeni bir kripto para yatırımcısı iseniz güvenilir bir borsada finansal işlemlerinizi yapmak isteyebilirsiniz. Bu sebeple nelere dikkat etmelisiniz buna da göz atacağız.

 • En İyi Bitcoin Sitesi ve Güvenilir Bitcoin Borsası
  • #1 Binance
  • #2 Binance TR
  • #3 Coinbase
  • #4 Kraken
  • #5 OKEx
  • #6 Huobi
  • #7 BtcTurk

Ziyaretçilerimizin arama sorguları arasında en iyi kripto para sitesi, güvenilir Bitcoin siteleri ya da en iyi bitcoin uygulaması hangisidir gibi sorgular yer alıyor.

Ancak site veya uygulama demek yanlış bir deyiş diyebiliriz. Çünkü bu kuruluşlar bir site veya uygulama olmaktan çok borsadır. Şöyle düşünelim, İş Bankası, Ziraat Bankası gibi bankalar yatırımcıların hisse alıp satmasına olanak tanıyor.

Kripto para borsaları da aynı şekilde kişilerin Bitcoin, Ethereum vb. kripto paraları alıp satmasını sağlıyor. Bu sebepten ötürü gelin şimdi en iyi Bitcoin ve en güvenilir bitcoin uygulaması hangisi sorusuna yanıt arayalım.

En İyi ve En Güvenilir Bitcoin Sitesi

Bize soracak olursanız komisyon oranları, kullanıcı sayısı, işlem hacmi ve saymakla bitmeyecek birçok özellik bakımından Binance en iyi bitcoin sitelerinden birisi. Komisyon oranının düşük olması da Binance’i tercih etmek için en önemli sebeplerden birisi.

#1 Binance

en iyi bitcoin sitesi

En İyi ve Güvenilir Bitcoin Sitesi

Binance

En Yüksek İşlem Hacmiyle ve 20 Milyondan Fazla Kullanıcıyla En Büyük Bitcoin Sitesi!

Binance'i incelediğimize Türkiye'de milyonlarca kripto para yatırımcısının en çok kullandığı platform olduğunu görüyoruz. Ayrıca yeni başlayan kripto para yatırımcıları için de çok iyi bir seçenek!

En iyi kripto para sitesi yazımızın ilk sırasında Binance yer alıyor. Peki Binance nedir? Özellikleri nelerdir, neden tercih edilmeli?

İşlem Hacmi Bakımından Dünyanın En Büyük Borsası

Elde ettiğimiz verilere göre işlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası Binance.

CoinMarketCap’in yayınladığı bilgilere göre Binance üzerinde son 24 saatte 24.3 milyar dolarlık işlem yapılmış. Yani kullanıcılar Binance üzerinden milyarlarca dolar işlem yapmış.

Bu sebeple de en iyi Bitcoin borsası yazımızda, Binance ilk sırada olmazsa olmazdı. Binance’i incelediğimizde daha 4 yaşında olduğunu görüyoruz. Ancak bu önemsiz bir detay.

Binance Komisyon Oranları

Binance’i öne çıkaran özelliklerden birisi de kesinlikle ve kesinlikle komisyon oranları diyebiliriz.

Diğer kripto para borsaları ile kıyaslandığında Binance’in üyelerine hizmet vermek için aldığı komisyonlar oldukça düşük.

Bunun yanında Binance üyeleri komisyon indirimlerinde %40’a yakın tasarruf elde edebiliyor. Binance’in komisyon oranları hakkında daha detaylı bilgiyi aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz!

 • Komisyon İndirimi

Arkadaşlar komisyon olayı gerçekten çok önemli. Yukarıda dedik ya %0,01 komisyon alıyor diye.

Binance’e kaldıraçlı işlemler üzerinde ticaret yapıyorsanız ya da başka borsalarda yapıyorsanız komisyonlar bir süre sonra belinizi bükecektir.

Belinizi bükecektir deyimi biraz abartı olsa da işlem hacminiz arttıkça ödediğiniz komisyonların miktarı da artacaktır.

Kendimden örnek vermek gerekirse binlerce dolar komisyon ödedim. Ancak bunu bir miktar düşürebilirsiniz. Peki nasıl?

Binance’in kripto para birimi olan BNB’yi kullandığınızda yüzde 5 oranında komisyon indirimi kazanıyorsunuz.

Eğer Binance spot üzerinden alım yapacaksanız BNB kullandığınızda bu oran yüzde 20 oluyor. Ancak komisyonlar BNB’den kesiliyor.

Diğer yandan aşağıdaki link aracılığıyla kaydolursanız bir yüzde 10 indirim daha kazanacaksınız. Bu da ödeyeceğiniz komisyonları bir hayli azaltacaktır. Ömür boyu geçerli olduğunu söylemeden geçmeyelim!

 • Kullanıcı Memnuniyeti

Neden önemsiz? Binance’in 4 yılda bir dev haline gelmesinin sebebi, kullanıcılarının memnuniyetinde yatıyor. 2017’de Bitcoin fiyatı 20 bin dolara gelirken birçok kripto para borsası işlem yapmayı durdurdu.

Kullanıcılarının isteklerine yetişemedi. Çünkü piyasa çok yoğundu, kripto para almak isteyenler, satmak isteyenler derken adeta bir karmaşa vardı!

Ancak Binance yüz binlerce yatırımcının işlemlerini en kısa sürede yapmasını sağladı. İşte bu sebeple en iyi Bitcoin sitesi yazımızın ilk sırasında Binance yer alıyor.

 • En Çok Kullanıcıya Sahip Bitcoin Sitesi

Diğer yandan Ocak 2021’de Binance’in internet sitesine 136 milyon kişi giriş yapmış. Yanlış duymadınız 136 milyon (136.000.000). Bu sebeple Binance’in gerçekten güvenilir olduğunu ve milyonlarca kullancısının olduğunu söyleyebiliriz.

 • Şirketler de Binance’i Kullanıyor

Binance’in kendi internet sitesinden duyurduğuna göre 2020 yılında milyonlarca kullanıcı borsaya kayıt oldu.

Diğer yandan Binance’e kayıt olan kurumsal üye sayısı da %46’lık bir artış gösterdi. Yani büyük şirketler, holdingler, teknoloji devleri Binance’i kullanarak kripto para yatırımı yaptılar.

 • Yüzlerce İşlem Çifti ve Kripto Para Birimi

Binance’in artıları arasında çok sayıda kripto para birimini listelemesi, en çok güvenlik yatırımını yapan borsa olması, mobil uygulamasının iyi olması yer alıyor.

Öte yandan Bitcoin bildiğiniz üzere 48 bin dolar seviyelerine kadar geldi.

Ancak BtcTurk, Paribu gibi Türkiye merkezli kripto para borsalarının kullanıcıları sistem arızalarına, sosyal medya üzerinden büyük bir tepki gösterdi.

 • Diğer Borsalara Kıyasla Kullanım Kolaylığı

Son zamanlarda da diğer kripto para borsalarına baktığımızda yani, BtcTurk ve Paribu gibi borsalara kullanıcılar sosyal medya ve diğer platformlardan rahatsız olduklarına dair sitemde bulunuyor.

İşte bu sebeple Binance diğer tüm borsalardan ayrılarak borsalar arasında zirvede yer alıyor. Binance üzerinde işlem yapan yatırımcılar herhangi büyük bir problemle yıllardır karşılaşmadı diyebiliriz.

Yazının geri kalanını okumanıza gerek yok diye düşünüyoruz 🙂 . Çünkü Binance gerçekten çok iyi. Milyonlarca kullanıcısı var.

 • Türkiye’den Yüz Binlerce Kullanıcı

Bir diğer önemli nokta, her sene dünyanın en çok ziyaret edilen internet sitelerini açıklayan similarweb’den aldığımız verilere göre Binance’e Ocak 2021’de 136 milyon insan giriş yaptı.

Ve Binance’e en çok giriş yapılan ülke Türkiye. Bu da sevindirici bir haber. Çünkü Türkiye’deki kullanıcılar en çok Binance’i kullanılıyor denilebilir. Diğer yandan Binance, Türkiye’de yasal ofisini kullanıma açtı. Yani bu Binance’in güvenilir kripto para siteleri arasında ilk sırada bulunduğunu söyleyebiliriz.

Binance TL Yatırma ve Çekme

Diyelim ki Binance ile Bitcoin ya da diğer kripto paraları satın aldınız. Sonrasında bu kripto paraları Türk Lirasına çevirdiniz ve kendi hesabınıza çekmek istediniz.

Saniyeler içinde, banka hesaplarınıza komisyon ödemeden bunları gönderebilirsiniz. Yani para çekmede de bir sıkıntı yok. Kredi kartıyla da kripto para alınabiliyor.

 • En İyi Bitcoin Uygulaması

Binance’i öne çıkaran özellikler arasında, mobil uygulamasının kullanımının kolay olması da mevcut. Ayrıca mobil uygulama üzerinde birçok özellik yer alıyor.

Yani Binance borsasına kayıt olacaksanız, mobil uygulamayı kullanarak kripto para ticaretiyle ilgili tüm işlemleri borsa üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bahsetmek istediğimiz bir diğer konu Binance mobil uygulamasının güvenlik önlemleri. Para yatırma, para çekme, kripto para transferi gibi konuların güvenliği göz önüne alındığında Binance en güvenilir bitcoin uygulaması olarak tanımlanabilir.

 • Binance’in Avantajları
  • Düşük Komisyon Oranları
  • Birçok Kripto Para Biriminin Ticaretinin Yapılabilmesi
  • Kredi Kartıyle TL Yükleyebilme
  • Yüksek Güvenlik Önlemleri
  • Yüksek İşlem Hacmi
  • Milyonlar Kripto Para Yatırımcısı
  • Banka hesabınıza saniyeler içinde paranızı çekebiliyorsunuz
  • Sade ve basit borsa uygulaması

Binance’in kendi kripto para birimi olan Binance Coin’i kullanarak da çok az olan komisyonlardan %12,5 oranında indirim kazanabilirsiniz.

Öte yandan Binance olası hack saldırılarına karşı da önlem almış durumda diyebiliriz. Yani sizi yarı yolda bırakmayacak bir kripto para borsası. Benim de kullandığım kripto para borsası olan Binance’i düşünmeden tercih edebilirsiniz.

Bizce yeni bir kripto para borsası arıyorsanız Binance en iyilerden birisi diyebiliriz.

Diğer yandan Binance’e kaydolduktan sonra para yatırma konusunda yardıma ihtiyacınız olabilir. Çünkü Binance mobil uygulaması ve kripto para dünyası ilk başta karışık gelebilir. Bu sebepten ötürü binance para yatırma işlemi de biraz zorlayıcı olabilir. Bu sebepten ötürü bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Sonuç olarak Binance güvenilir ve en iyi coin sitesi olarak tanımlanabilir.

Binance Güvenilir mi?

Binance’in en büyük işlem hacmine sahip bir borsa olduğunu ve milyonlarca kullanıcı olduğunu düşündüğümüzde Binance güvenilir diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir | Bitcoin Hesap Açma

#2 Binance TR

en güvenilir bitcoin sitesi

Binance TR de güvenilir Bitcoin siteleri yazımızda değinmek istediğimiz bir diğer kripto para borsası. Peki Binance TR’yi neden listemize ekledik?

Öncelikle Binance TR, binance.com’un Türkiye’de açtığı bir kripto para borsası. Ayrıca Binance TR’nin şirketi de Türkiye’de yer alıyor. Yani yerli kripto para borsalarından birisi diyebiliriz.

Diğer yandan Binance TR, Binance Global’i kullanmak için bir köprü niteliğinde diyebiliriz. Binance’e TL yatırmak veya TL çekmek istiyorsanız, Binance TR’yi kullanmak zorundasınız.

Binance TR, Binance global kadar yüksek coin sayısına sahip olmasa da Türk kripto para yatırımcıları için çok iyi bir alternatif. Zaten kripto para dünyasının derinliklerine inmek istiyorsanız, Binance’i kullanmalısınız. TL yatırıp çekmek istiyorsanız, Binance TR’yi de kullanmak durumundasınız.

Binance TR’yi incelediğimizde Türkiye’de şirketi bulunan ve devlet tarafından çıkarılan yasalara uyan bir borsa olduğunu görüyoruz. Bunun yanında Binance’de de olduğu gibi alınan güvenlik önlemleri sebebiyle Türk vatandaşları için en iyi bitcoin uygulamaları arasında ilk sıralarda.

Değinmemiz gereken bir diğer nokta da Binance TR sayesinde TL ile işlem yapmak istiyorsanız TL işlem çiftiyle de işlem yapabiliyorsunuz.

Bizce Binance ve Binance TR en güvenilir Bitcoin siteleri arasında yer alıyor!

#3 Coinbase

güvenilir coin siteleri

İşlem hacmine göre en iyi 2. Bitcoin borsası ise Coinbase olarak karşımıza çıkıyor.

En çok işlem yapılan borsalar arasında 2. sırada olan Coinbase’in son 24 saatlik işlem hacmi 514 milyon dolar olarak gözüküyor. Peki Coinbase’in avantajları neler?

Öncelikle Coinbase’in 14 milyona yakın kullanıcı bulunuyor. Bu kadar kripto para yatırımcısını bir arada tutmak her borsanın yapabileceği bir iş değil.

Peki Coinbase’in avantajları neler? İtibari paraları kabul ediyor. Yani dolar ve euro gibi para birimlerini kullanabilirsiniz. Öte yandan listelediği kripto para birimi de oldukça fazla.

Peki Coinbase güvenilir mi? Coinbase hizmet vermek için ABD’de 40’ı geçkin yasal lisansa sahip. Öte yandan hizmet verdiği onlarca ülkde de yasal lisanslarını almış durumda.

Coinbase’in en iyi yönlerinden birisi de sahip olduğu verileri sigortalatması. Çok düşük hacklenme ihtimaline karşılık herhangi bir saldırıda paranızı kaybetmiyorsunuz.

 • Neden Coinbase?

Öncelikle Coinbase listemizdeki en güvenilir kripto para borsaları arasında ilk üçte bulunuyor diyebiliriz.

Peki neden? Geçtiğimiz aylarda Coinbase, halka açık hale geldi. Yani hisseleri piyasaya sürüldü ve hisseleri aktif olarak alınıp satılabiliyor.

Amerika gibi bir ülkede her şirketin kolay kolay borsaya açılamadığını düşündüğümüzde Coinbase’in, yasal düzenleyicilere karşı başarılı bir sınav verdiğini söylemek mümkün.

Zaten şuna dikkatinizi çekmek isterim Binance ve Coinbase gibi borsalar kripto para piyasasında başı çekiyor. Bu borsalara bir şey olsa sadece siz değil hepimiz yanarız 🙂 .

 • Çok Fazla Altcoin Birimi

Coinbase’in çeşitli bir yatırım yelpazesi bulunuyor ve listelediği kripto para birimleri arasına sık sık yeni kripto para birimleri ekleniyor.

 • Basit Kullanım

Coinbase’in tasarımı ve kullanımı diğer borsalara kıyasla daha kolay. Bu da piyasaya yeni giren kripto para yatırımcılarının, nasıl kullanacağım, burası çok karışık sorusunun da önüne geçiyor diyebiliriz.

 • Prestij

Prestij dedik. Peki bu ne anlama geliyor. Öncelikle Coinbase, dünyada borsaya açılan ilk kripto para borsası.

Yukarıda da dediğimiz gibi yasal düzenleyicilerle arasını iyi tutmaya çalışıyor. Bu yüzden de her kripto para birimini listelemiyor. Çünkü her kripto para birimi güvenilir değil.

İşte bu yüzden Coinbase’in listelediği kripto para birimleri; Coinbase, “Biz xxx coin’i listeleyeceğiz.” dediğinde hızlı bir şekilde yükseliyor. Çünkü piyasada Coinbase’e olan güven oldukça fazla.

#4 Kraken

en iyi bitcoin siteleri

Kripto para borsalarının en eskilerinden birisi olan Kraken 2011 yılında kurulmuş bir borsa. Yani neredeyse 10 yıllık bir tarihe sahip diyebiliriz.

Kraken’in işlem hacmine baktığımızda ise 300 milyon dolarlık bir değerle karşılaşıyoruz. Yukarıda saydığımız gibi yine en iyi Bitcoin borsalarından birisi.

Öte yandan kripto para borsasına yeni girecek kişiler için de oldukça zengin ve açıklayıcı bir finansal işlem ortamını kullanıcıları sunuyor.

Peki Kraken nasıl bu kadar popüler oldu? 2014 yılında Mt. Gox’un bir hack saldırısında 850 bine yakın Bitcoin kaybetmesiyle kraken güvenilirliğini ve popülerliğini arttırdı diyebiliriz.

#5 OKEx

en iyi coin siteleri

En iyi Bitcoin borsalarını yazıyorsak OKEx’i geçmek olmaz. Türkiye içinde de hizmet veren OKEx çok aktif bir şekilde kullanılan Türkçe topluluğa da sahip.

OKEx’in artıları arasında iyi bir geçmişe sahip olması, düşük komisyon oranları sunması yer alıyor. Öte yandan farklı ve güvenilir kripto para birimlerini listelemesi de artı. En önemli nokta ise Türk kripto para topluluğunda iyi bir yere sahip.

Söylemeden geçmeyelim, OKEx’e Türk Lirası yatırarak da işlem yapabilirsiniz.

Evet Türkiye’de hizmet veren en iyi bitcoin siteleri hakkında gerekli bilgileri verdik. Şimdi de en iyi türk bitcoin sitesi hangisi buna göz atalım.

#6 Huobi

en iyi kripto para sitesi

En güvenilir kripto para sitelerini incelemeye devam ediyoruz. Şimdi de Asya merkezli bir borsa olan ve daha sonrasında tüm dünyaya açılan Huobi ile yazımıza devam ediyoruz.

Gelin öncelikle Huobi’nin geçmişine bir bakalım.

Bitcoin’in henüz 4 yaşındayken Çin’de kurulan Huobi, iyi bir borsa olması sebebiyle Çin gibi bir ülkede, en yüksek kripto para işlem hacmine ulaşarak, Çin’in en büyük kripto para borsası oldu. Elbette bu yükseliş, 2016 yılında da devam etti.

2016 Huobi için çok iyi bir yıl oldu diyebiliriz. Bu sene içerisinde, yani 2016’da Huobi tüm dünyada gerçekleştirilen kripto para ticaretinin neredeyse %60’ına aracı oluyordu.

Ancak Çin hükümetinin, Çin’de kripto para borsalarını çıkardığı yasa ile yasaklamasıyla birlikte Huobi merkezini Çin’den başka bir ülkeye taşıdı. Çin’den sonra Güney Kore’de ofis açan Huobi birçok ülkede de ofisler açmaya başladı.

Sırayla Singapur, Japonya, Hong Kong ve ABD’de ofislerini açan şirketin Türkiye’de de ofisi bulunuyor. İşte bu sebepten ötürü, Türkiye yasalarına uygun olarak Türkiye’de işlem yapılan tek yabancı borsa Huobi’ydi. Daha sonra Binance, BinanceTR’yi açarak Huobi’nin elinden bu konu aldı.

#7 BtcTurk

en güvenilir bitcoin siteleri

En iyi kripto para borsaları arasında yer alan BtcTurk 7 yıllık bir geçmişe sahip. 2013 yılında Kerem Tibuk tarafından hayata geçirilen BtcTurk, Türkiye’de ve Dünya’da hizmet veren kripto para borslaarından birisidir.

En güvenilir Bitcoin sitesi hangisi diye sorarsanız eğer, BtcTurk bu listenin başında yer alıyor diyebiliriz. Son 24 saatte ise BtcTurk üzerinden 60 milyon dolarlık bir finansal işlem değerinin olduğunu görüyoruz.

Komisyon oranları kısmında da geçmiş yıllarda biraz pahalı kalan BtcTurk, bu oranlarda indirime gitti. Borsada listelenen kripto para sayısı da yeni başlayanlar için oldukça tatmin edici.

BtcTurk üzerinden Bitcoin, Ethereum, Litecoin, XRP, XLM, USDT ve daha onlarca kripto para birimiyle işlem yapabilirsiniz.

BtcTurk’ün en güvenilir Bitcoin sitesi konumunda tutan gerçekler ise güvenlik katmanlarının oldukça iyi olması.

Sahip oldukları ve sizin yerinize de barındırdıkları kripto paraların yüzde 97’si çevrimdışı yani soğuk kripto para cüzdanlarında saklanıyor.

İki aşamalı doğrulama, SMS doğrulaması, mail doğrulaması ve daha birçok seçenekle de hesabınızın güvenliğini en üst düzeye çıkaran bir güvenlik katmanına sahip. Kullanıcıların sahip olduğu iletişim bilgilerini, verileri ve belgeleri şifreli ve çok katmanlı ve güvenli olan sunucularında saklıyor.

Öte yandan 2 aşamalı doğrulamanın yanında kripto paranızı çekerken size özel PIN kodunu da girmeniz gerekiyor.

BtcTurk’ün avantajları arasında yüksek işlem hacmi, kripto para çekim işlemlerinin ücretsiz olması ve düşük komisyon oranlarına sahip olması yer alıyor.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.