En İyi Bitcoin Sitesi 2021 Güvenilir Bitcoin Borsaları


en iyi bitcoin siteleri

En iyi Bitcoin sitesi hangisi? 15sey.com olarak, bu yazımızda kripto para dünyasına yeni giriş yapacaklar için en iyi bitcoin sitesi hangisi, diğer bir deyişle en iyi Bitcoin borsası hangisi bunlara göz atacağız. Elbette kripto para yatırımcısıysanız güvenilir bir borsada finansal işlemlerinizi yapmak istebilirsiniz. Bu sebeple nelere dikkat etmelisiniz buna da göz atacağız.

Elbette Türkiye’de yaşadığımız için en iyi Türk Bitcoin sitesi hangisi diye de merak etmiş olabilirsiniz. Bu konuya da önemli bir yer ayıracağız.

En İyi Bitcoin Sitesi İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Şu anda piyasada 200’den fazla Bitcoin borsası bulunuyor. Bunlar arasında en iyi bitcoin sitesi hangisi diyerek seçim yapmak oldukça zor. Dünya çapında kullanılan, yüksek hacimli ve binlerce kullanısı olan borsaları tercih etmelisiniz. Ancak madde madde bunları açıklayacağız.

 • İşlem Hacmi

Dikkat etmeniz gereken ilk nokta, piyasanın işlem hacmidir. İşlem hacminin az olduğu kripto para borsalarını kullanmak sizin için iyi sonuçlar vermeyecektir. Çünkü paranızı yatıracağınız Bitcoin borsasının işlem hacminin az olması, yeterli sayıda kullanıcı olmaması ve yapacağınız işlemlerin düzgün bir şekilde gerçekleşmemesine sebep olabilir.

Yani siz sahip olduğunuz Bitcoin’i satarken, işlem yaptığınız borsada bunu alacak kimse yoksa kazanç elde edemezsiniz. O yüzden en iyi Bitcoin sitesi hangisi diye araştırırken bu noktaya çok önem vermelisiniz.

 • Komisyon Oranları

Bankalarda EFT/Havale yaparken belirli bir komisyon ödüyorsanız, Bitcoin borsaları için de bu geçerli. Bilmeniz gereken nokta ise her Bitcoin sitesinin kendisine özgü bir komisyon uygulaması vardır. Biz yazımızda söyleyeceğimiz en iyi Bitcoin borsalarının komisyon oranlarına da değineceğiz.

 • İşlem Yapılanbilen Kripto Para Sayısı

Bitcoin borsası dediysek, sadece Bitcoin ile işlem yapmanız gereksiz ve saçma olacaktır. Çünkü Ethereum, Ripple gibi diğer kripto para birimleriyle de işlem yapmanız gerekebilir. Bu sebeple işlem yapacağınız borsanın listelediği kripto paralara da önem vermelisiniz.

 • Güvenlik

En iyi Bitcoin borsası hangisi? sorusunun cevabını bulmadan önce dikkat etmeniz bir diğer nokta da güvenliktir. Seçeceğiniz Bitcoin sitesinin güvenlik önlemlerine de çok fazla önem vermelisiniz. Zaten ilk sıralarda bulunan borsaların güvenlik için yaptıkları yatırımlar her geçen sene artıyor. Özellikle de kripto paralarınızı kendi cüzdanınızda değil de bir Bitcoin borsasında saklıyorsanız, güvenlik sizin için önemlidir.

Evet en güvenilir Bitcoin sitesi seçerken dikkat etmeniz gereken noktaları sizlerle paylaştık. Şimdi de 2021 için en iyi Bitcoin sitesi hangisi buna karar verelim.

En İyi ve En Güvenilir Bitcoin Sitesi

Evet dikkat etmeniz gereken noktaları belirledik. Şimdi de bu borsaları bir inceleyelim.

 • En İyi Bitcoin Siteleri 2021
  • Binance
  • Coinbase
  • Kraken
  • OKEx
  • BtcTurk

Binance

Elde ettiğimiz verilere göre işlem hacmi bakımından en büyük borsa Binance. CoinMarketCap’in yayınladığı bilgilere göre Binance üzerinde son 24 saatte 16.3 milyar dolarlık işlem yapılmış. Yani kullanıcılar Binance üzerinden milyarlarca dolar işlem yapmış. Zaten kripto para sektörünün en büyüklerinden birisi.

O sebeple de en iyi Bitcoin borsası yazımızda olmazsa olmazdı. Binance’i incelediğimizde daha 3 yaşında olduğunu görüyoruz. Ancak bu önemsiz bir detay.

Neden önemsiz? Binance’in 3 yılda bir dev haline gelmesinin sebebi, kullanıcılarının memnuniyetinde yatıyor. 2017’de Bitcoin fiyatı 20 bin dolara gelirken birçok kripto para borsası işlem yapmayı durdurdu. Kullanıcılarının isteklerine yetişemedi. Ancak Binance yüz binlerce yatırımcının işlemlerini en kısa sürede yapmasını sağladı. İşte bu sebeple en iyi Bitcoin sitesi yazımızın ilk sırasında Binance yer alıyor.

Binance’in artıları arasında çok sayıda kripto para birimini listelemesi, en çok güvenlik yatırımını yapan borsa olması, mobil uygulamasının iyi olması yer alıyor. Öte yandan Bitcoin bildiğiniz üzere 42 bin dolar seviyelerine kadar geldi. Ancak BtcTurk, Paribu gibi borsalar, yaşanan sistem arızası sebebiyle 11 Ocak 2021 tarihinde birçok kullanıcısının mağdur olmasına, zarar etmesine sebep oldu.

Hatta tüm dünyada 1 Bitcoin’in değeri 310 bin TL’ye çıkarken BtcTurk ve Paribu gibi Türk borsalarında Bitcoin 300 bin TL’nin altında işlem gördü. Yani 1 Bitcoin sahibisiniz ve 310 bin TL’den satmak istiyorsunuz. BtcTurk’de bu mümkün olmadı. İşte bu sebeple Binance diğer tüm borsalardan ayrılarak borsalar arasında zirvede yer alıyor. Binance üzerinde herhangi bir problemle yıllardır kimse karşılaşmadı diyebiliriz. Yazının geri kalanını okumanıza gerek yok diye düşünüyoruz 🙂 . Çünkü Binance gerçekten çok iyi. Milyonlarca kullanıcısı var. Linke tıklayarak Binance’ kayıt olabilirsiniz.

Öte yandan Binance olsası hack saldırılarına karşı da önlem almış durumda diyebiliriz. Yani sizi yarı yolda bırakmayacak bir kripto para borsası. Benim de kullandığım kripto para borsası olan Binance’i düşünmeden tercih edebilirsiniz.

Bizce yeni bir kripto para borsası arıyorsanız Binance en iyilerden birisi diyebiliriz.

Binance Güvenilir mi?

Binance’in en büyük işlem hacmine sahip bir borsa olduğunu ve milyonlarca kullanıcı olduğunu düşündüğümüzde Binance güvenilir diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir | Bitcoin Hesap Açma

Coinbase

İşlem hacmine göre en iyi 2. Bitcoin borsası ise Coinbase olarak karşımıza çıkıyor. En çok işlem yapılan borsalar arasında 2. sırada olan Coinbase’in son 24 saatlik işlem hacmi 514 milyon dolar olarak gözüküyor. Peki Coinbase’in avantajları neler?

Öncelikle Coinbase’in 14 milyona yakın kullanıcı bulunuyor. Bu kadar kripto para yatırımcısını bir arada tutmak her borsanın yapabileceği bir iş değil. Peki Coinbase’in avantajları neler? İtibari paraları kabul ediyor. Yani dolar ve euro gibi para birimlerini kullanabilirsiniz. Öte yandan listelediği kripto para birimi de oldukça fazla.

Peki Coinbase güvenilir mi? Coinbase hizmet vermek için ABD’de 40’ı geçkin yasal lisansa sahip. Öte yandan hizmet verdiği onlarca ülkde de yasal lisanslarını almış durumda. Coinbase’in en iyi yönlerinden birisi de sahip olduğu verileri sigortalatması. Çok düşük hacklenme ihtimaline karşılık herhangi bir saldırıda paranızı kaybetmiyorsunuz.

Kraken

Kripto para borsalarının en eksilerinden birisi olan Kraken 2011 yılında kurulmuş bir borsa. Yani neredeyse 10 yıllık bir tarihe sahip diyebiliriz. Kraken’in işlem hacmine baktığımızda ise 300 milyon dolarlık bir değerle karşılaşıyoruz. Yukarıda saydığımız gibi yine en iyi Bitcoin borsalarından birisi.

Öte yandan kripto para borsasına yeni girecek kişiler için de oldukça zengin ve açıklayıcı bir finansal işlem ortamını kullanıcıları sunuyor. Peki Kraken nasıl bu kadar popüler oldu? 2014 yılında Mt. Gox’un bir hack saldırısında 850 bine yakın Bitcoin kaybetmesiyle kraken güvenilirliğini ve popülerliğini arttırdı diyebiliriz.

OKEx

En iyi Bitcoin borsalarını yazıyorsak OKEx’i geçmek olmaz. Türkiye içinde de hizmet verekn OKEx çok aktif bir şekilde kullanılan Türkçe topluluğa da sahip. OKEx’in artıları arasında iyi bir geçmişe sahip olması, düşük komisyon oranları sunması yer alıyor. Öte yandan farklı ve güvenilir kripto para birimlerini listelemesi de artı. En önemli nokta ise Türk kripto para topluluğunda iyi bir yere sahip.

Söylemeden geçmeyelim, OKEx’e Türk Lirası yatırarak da işlem yapabilirsiniz.

Evet Türkiye’de hizmet veren en iyi bitcoin siteleri hakkında gerekli bilgileri verdik. Şimdi de en iyi türk bitcoin sitesi hangisi buna göz atalım.

En İyi Türk Bitcoin Sitesi Hangisi

Evet bizce en iyi Bitcoin sitesi Binance. Ancak en iyi Türk Bitcoin sitesi hangisi diyorsanız cevabımız BtcTurk olacaktır.

BtcTurk

En iyi kripto para borsaları arasında yer alan BtcTurk 7 yıllık bir geçmişe sahip. 2013 yılında Kerem Tibuk tarafından hayata geçirilen BtcTurk, Türkiye’de ve Dünya’da hizmet veren kripto para borslaarından birisidir.

En güvenilir Bitcoin sitesi hangisi diye sorarsanız eğer, BtcTurk bu listenin başında yer alıyor diyebiliriz. Son 24 saatte ise BtcTurk üzerinden 60 milyon dolarlık bir finansal işlem değerinin olduğunu görüyoruz.

Komisyon oranları kısmında da geçmiş yıllarda biraz pahalı kalan BtcTurk, bu oranlarda indirime gitti. Borsada listelenen kripto para sayısı da yeni başlayanlar için oldukça tatmin edici. BtcTurk üzerinden Bitcoin, Ethereum, Litecoin, XRP, XLM, USDT ve daha onlarca kripto para birimiyle işlem yapabilirsiniz.

BtcTurk’ün en güvenilir Bitcoin sitesi konumunda tutan gerçekler ise güvenlik katmanlarının oldukça iyi olması.

Sahip oldukları ve sizin yerinize de barındırdıkları kripto paraların yüzde 97’si çevrimdışı yani soğuk kripto para cüzdanlarında saklanıyor.

İki aşamalı doğrulama, SMS doğrulaması, mail doğrulaması ve daha birçok seçenekle de hesabınızın güvenliğini en üst düzeye çıkaran bir güvenlik katmanına sahip. Kullanıcıların sahip olduğu iletişim bilgilerini, verileri ve belgeleri şifreli ve çok katmanlı ve güvenli olan sunucularında saklıyor.

Öte yandan 2 aşamalı doğrulamanın yanında kripto paranızı çekerken size özel PIN kodunu da girmeniz gerekiyor.

BtcTurk’ün avantajları arasında yüksek işlem hacmi, kripto para çekim işlemlerinin ücretsiz olması ve düşük komisyon oranlarına sahip olması yer alıyor.

Evet sevgili okurlarımız sizler için en iyi kripto para borsası hangisi, en iyi bitcoin siteleri neler, en iyi Türk bitcoin sitesi nedir ve en güvenilir borsaları listeledik. Ancak Bizce en güvenilir Bitcoin borsası bizce Binance.


Barış YALÇINKAYA
2018'de ilk web sitemi kurduktan sonra, insanlara daha farklı yollarla yardımcı olacağımı düşünerek 15sey.com'u hayata geçirmeye karar verdim. Yazıları yazarken de ürünleri büyük bir titizlikle incelemeye başladık. Elektronik ürünlere olan ilgimi, insanlarla paylaşmaya karar verdim. Sizlere daha kaliteli ürünleri, uygun fiyata bulmaya çalıştığımızdan emin olabilirsiniz. Sitede bulunan yazılarda, konusunda uzman yazarlarla çalıştığımı da belirtmeden geçmeyelim..