En İyi Araç İçi Kamera 2023 Tavsiye Marka ve Yorumlar


arac ici kamera tavsiye

En İyi Araç İçi Kamera

En iyi araç içi kamera hangisi? Araç içi kamera, adından da anlaşılabileceği üzere araçların içinde bulunan güvenlik kameralarıdır. Günümüzde çeşitli nedenlerden dolayı tercih edilen araç içi kameralar ile sürüş sırasında herhangi bir nedenden ötürü kaza olması durumunda olay kayıt altına alınabilmektedir. Bunun yanı sıra çevrede ve trafikte olan farklı durumlarında görüntü altına alınabilmesi mümkündür.

Bu nedenle araç içi kameralar, araç sahiplerinin sık sık tercih ettiği ürünler arasında yer almaktadır. Araç içi kamera alacak olan kişilerin en çok merak ettiği sorular ise en iyi araç kamera hangisi, bir araç içi kamera alacağım ama vereceğim paraya değer mi soruları denilebilir.

Siz de en iyi araç kamerası modellerini arıyorsanız doğru adrestesiniz. Sizler için en iyi araç içi kamera önerisi konulu bir rehber hazırladık. Ancak bunun öncesinde araç içi kameralarda olması gereken özellikler neler ve araç içi kamera alırken nelere dikkat etmelisiniz sorularını da yanıtlayalım.

Araç İçi Kamera Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 • İlk dikkat etmeniz gereken nokta döngüsel kayıt sistemidir. Peki bu döngüsel kayıt sistemi nedir? Örnek olarak, kameranızın hafızasının dolduğunu düşünelim. Eğer siz o kaydı silmediyseniz, eski kaydınızın üstüne yeni görüntüler ekleniyor. Yani cihaz hiçbir şekilde yeni görüntülerin kaydedilmemesine olanak sağlamıyor. Bu özelliğin olmasına dikkat etmeniz lazım.
 • Sormanız gereken bir diğer özellik cihazın uyarı ve hassas algılama sistemi var mı? Bu ne anlama geliyor. Yani siz şeritten çıktığınızda ya da önünüzde giden bir diğer araca çarpma noktasıan geldiğinizde size uyararak tehlikleri önlüyor diyebiliriz.
 • Çözünürlük ve görüş açısı da araç içi kamera alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta. Yani ne kadar görüş açısı yüksek bir kamera alırsanız yukarıdaki özellikler daha iyi olacaktır. Yani etrafta olan biteni kaçırmaması kamera için önemlidir.
 • Wi-Fi özelliği de olmazsa olmazlardan birisi. Peki bu özellik sizin için ne anlama geliyor? Mesela önünüzde bir kaza oldu ya da çevrede beklenmedik bir durum meydana geldi. İşte Wi-Fi özelliğini kullanarak, görüntüleri anında telefonunuzda izleyebilirsiniz.
 • Bir diğer olması gereken özellik de GPS özelliğini olması. Görüntüler elinizde olsa dahi, aracınızın nerde olduğunu kanıtlayamazsanız tehlikeli durumlarda işleriniz zorlaşabilir.

Evet en iyi araç içi kamera sistemi seçiminde bilmeniz gereken noktalar bunlar.

Araç İçi Kamera Tavsiyesi

Evet araç içi kamera alırken dikkat etmeniz gereken noktaları öğrendiğimize göre şimdi de en iyi araç içi kamera hangisi bakalım!

 • En İyi Araç İçi Kamera ve Tavsiyeler
  • Xiaomi 70mai Pro Akıllı Araç İçi Kamera
  • Xiaomi Mi 70mai Akıllı Wi-fi Araç Kamerası
  • Xiaomi Mijia 1S Starvis Akıllı Araç Kamerası
  • Piranha 1315 Full Hd Araç İçi Kamera
  • Xiaomi 70Mai 1S Araç Kamerası Global Versiyon
  • Concord Türkçe Araç İçi Kamera
  • Piranha 1325 Araç İçi Yol Kayıt Kamerası

Xiaomi 70mai Pro Akıllı Araç İçi Kamera

Listemizde sırada yer alan Xiaomi, 2 inç ekran boyutuna ve 2k video kalitesine sahip. Kameranın en önemli özellikleri G sensör, park sensörü ve yol sensörüne sahip olması diyebiliriz.

Fotoğraf çekebilme, ses kaydı ve gece modu özellikleri bulunan araç kamerasında android işletim sistemi kullanmıştır. Bunun yanı sıra iOS desteği de sağlamakta olup şerit ihlali uyarısı, sesli kontrol, çarpışma önleme uyarısı gibi hayat kurtarıcı ve önemli özelliklere de sahip. 64 GB hafızaya sahip olan ürünün fiyatı ise 420 TL ile 550 TL arasında değişiyor.

Ürünü daha deyaylı incelediğimizde gerçekten verilen parayı son kuruşuna kadar hak eden bir kamera olduğunu görebiliriz.

Kamerada bulunan hassas hareket algılama ve gerçek zamanlı uyarı sistemleri birçok hayati özelliğe sahip. Bu sistemler sayesinde şeritten ayrılmaya bşaladığınızda ya da önünüzde bulunan başka bir araca çarptığınızda sürücüyü sesli olarak uyarıyor.

Diğer yandan kamerada yer alan G-sensör, aracınızla birlikte herhangi bir kazaya ya da hırsızlık olayına şahit olduğunuzu tespit ederse acil durum moduna geçiş yapıyor. Bu acil durum modu ise, o anki kayıtların üstüne başka bir kayıt yapılmasını engelliyor.

Bizce en iyi araç içi kamera modelinin bu olduğunu söyleyebiliriz. Binlerce kişi tarafından satın alınan ve herkesin çok memnun olduğu bir model.

Xiaomi Mi 70mai Akıllı Wi-fi Araç Kamerası

en iyi arac ici kamera

Full HD video kalitesi ile gönüllerde taht kurmaya gelen Xiaomi Mi 70mai Akıllı Wi-fi Araç Kamerası adından da anlaşıldığı üzere internete bağlanabilme özelliğine sahiptir.

130 derece görüş açısı bulunan kameranın çözünürlüğü 1920 x 1080 p’dir. Fotoğraf çekebilme, ses kaydı alabilme ve gece modu özellikleri bulunan cihaz da dahili ekran ve GPS gibi özellikler ise yer almıyor. Ürünün fiyatı 359 TL ile 399 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Xiaomi Mijia 1S Starvis Akıllı Araç Kamerası

uygun fiyatli arac ici kamera

3 inç ekran boyutu ile son derece yeterli bir ekrana sahip olan Xiaomi Mijia 1S Starvis Akıllı Araç Kamerası, yalnızca G sensöre sahiptir. 140 derece görüş açısı bulunan cihazın video kalitesi Full HD’dir. Cihaz da görüntü işlemcisi olan MSC 8328P kullanılmıştır.

Arka kamera, dokunmatik ekran ve GPS özelliği bulunmayan kamera da en dikkat çeken özellik ise otomatik başlatmadır. 470 mAh batarya kapasitesi ile yeterli bir pil ömrüne sahip olan cihazın fiyatı 459 TL ile 489 TL arasındadır.

Piranha 1315 Full Hd Araç İçi Kamera

arac ici kamera tavsiye

En iyi araç içi kamera önerisi listesinde yer alan bir diğer ürün Piranha 1315 Full Hd Araç Kamera’dır. Fiyat/performans açısından son derece iyi bir ürün olan Piranha 1315, 2.7 inç ekran boyutuna sahiptir. Bunun yanı sıra 150 mAh batarya kapasitesi bulunan kamera en uygun fiyatlı araç içi kamera türleri arasındadır.

Ses kaydı ve gece modu özellikleri bulunan kamera 1920 x 1080 p ekran çözünürlüğüne sahiptir. Ürünün fiyatı ise 85 TL ile 128 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Xiaomi 70Mai 1S Araç Kamerası Global Versiyon

arac ici kamera onerileri

En kaliteli araç içi kamera türlerinden bir tanesi olan Xiaomi 70Mai 1S Araç Kamerası Global Versiyon 130 derece kamera görüş açısına sahip olan bir üründür. 1920 x 1080 p kalitesinde videolar kaydeden ürünün sürücüye yardımcı olabilecek pek çok özelliği bulunmaktadır. Bu özelliklerden en önemlisi fotoğraf çekebilme özelliğidir.

Bunun yanı sıra acil kayıt, android ve ios desteği gibi özellikleri de bulunan Xiaomi 70Mai 1S Araç Kamerası Global Versiyon gece modu özelliği ile de sürücülerin gece sürüşleri sırasında kayıt yapabilmelerini sağlamaktadır. Ayrıca ürün sesli kontrol sistemi ile kontrol edilebilmektedir. Ürünün fiyatı ise 360 TL ile 395 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Concord Türkçe Araç İçi Kamera

en iyi arac ici kamera

Uygun fiyatlı ürünler listesinde yer alabilecek olan Concord Türkçe Araç İçi Kamera, 4 inç ekran boyutu ile rakiplerine nazaran büyük bir ekran boyutuna sahiptir. G-Sensöre sahip olan bu cihaz dahili ekrana sahip olan 1920 x 1080 p ekran çözünürlüğü ile son derece kaliteli görüntüler sunmaktadır.

170 derece geniş kamera açısı ile yolu ve araç içi kolay bir şekilde kaydedebilen Concord Türkçe Araç İçi Kamera, arka kamera özelliğine de sahiptir. Ürünün fiyatı ise 279 TL ile 350 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Piranha 1325 Araç İçi Yol Kayıt Kamerası

en iyi arac ici kamera hangisi

3.5 ekrana sahip olan Piranha, park moduna sahip bir kamera.. Arka kamera, ses kaydı, fotoğraf çekebilme özelliklerine sahip. Bu özelliklerin yanında gece modu özelliği de bulunan kamera. Ürünün fiyatı 168 TL ile 279 TL arasındadır.

En Çok Yorum Alan Ve Önerilen Araç İçi Kameralar Hangileri?

En çok yorum alan ve önerilen araç içi kamera Xiaomi 70Mai Pro modeli. Binlerce kişi tarafından alınan ve binlerce yoruma sahip olan kamera birçok kişi tarafından öneriliyor.

Araç İçi Kamerada Hareket Sensörü Nedir?

Araç içi kamerada bulunan hareket sensörü, aracınız şeridinden çıktığında ve öndeki araca çarpmak üzere olduğunuzda sizi uyaran bir sensördür. Dikkatli kullanıldığında kazaları önleyebilir.

Araç İçi Kameranın Özellikleri Nasıl Olmalı?

Araç içi kameranın özellikleri arasında hareket sensörleri, döngüsel kayıt ve uyarı sistemleri bulunmalı. Diğer yandan wi-fi özelliğinin olması da bir diğer artı diyebiliriz.

Arai İçi Kamera Kaç Lira

Araç içi kameraların fiyatları 200 lira ile 500 lira arasında değişkenlik gösteriyor.

Araç İçi Kamera Aküyü Bitirir mi?

Araç içi kamerayı araba çalışırken kullanacağınız için aküsü bitmez. Eğer böyle bir durum söz konusu olsaydı, aracınızdaki ses sistemlerinin, hoparlörlerin hatta farların ve akülerin dahi aküyü bitireceği söz konusu olabilirdi.

Araç İçi Kamerayı Arabanın Neresine Takacaksınız?

Araç içi kameranızın kablosunu aracınızda bulunan çakmaklık bölümüne takabilirsiniz.

En En Popüler Araç İçi Kamera Markaları Neler?

En popüler araç içi kamera markası Xiaomi’dir. Binlerce kişi tarafından satın alınan ve binlerce kişinin memnun olduğu bir marka.

Xiaomi 70mai Pro Araç Kamerası GPS Modülü Ne İşe Yarar?

Xiaomi 70mai Pro araç kamerasında bulunan GPS modülü aracınızla birlikte nereye gittiğinizi kaydederken bu GPS modülü sayesinde aracınızın şeritten çıkıp çıkmadığını ve öndeki araç ile tehlikeli bir durum oluşmasını önler.

Araç İçi Kamera Kaç Gün Kayıt Yapar?

Araç içi kameraların kayıt süresi genellikle değişkenlik gösterebilir. Kameraların döngüsel kayıt özelliği sayesinde herhangi bir acil durum oluşmamışsa eski görüntülerin üstüne yeni görüntüler eklenir ve sürekli bir kayıt söz konusu olur.

Evet sevgili okurlarımız en iyi araç içi kamera hangisi, araç içi kamera alırken dikkat edilmesi gereken özellikler neler, araç içi kamera tavsiyesi verebilir misiniz sorusunu yanıtladığımızı düşünüyoruz. Daha fazla içerik için 15sey.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.