En İyi Bebek Bezi Hangisi? Bebek Bezi Tavsiyesi Yorumları ve Markaları


en iyi bebek bezi

En İyi Bebek Bezi

Bebeğiniz için en önemli ürünlerden biri olan bebek bezi bebeğinizin cildine göre seçilmelidir. Kuruluk, emicilik, doku ve büyülük bakımdan farklı çeşitleri bulunan bebek bezlerinin arasında en iyi bebek bezi için araştırma yapmak gerekir. Bebeğinizin günlük hayatında sık sık kullanacağı, uykusunda dahi çıkarmayacağı bir şey olduğu için önemi oldukça büyüktür. Çeşitler arasından bebeğinize ve bebeğinizin cildine en uygununu bulmak önemlidir. Biz de sizler için anne tavsiyelerine göre en iyi bebek bezi olarak kabul edilen seçenekleri derledik.

Bu yazımızda en iyi bebek bezi hangisidir, hangi bezi almalıyım gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz. Şimdiden keyifli okumalar! 

 • En İyi Bebek Bezi
  • Prima Bebek Bezi Günlük Rahatlık
  • Prima Bebek Bezi Aktif Bebek
  • Molfix Bebek Bezi
  • Sleepy Natural Külot Bez
  • Prima Bebek Bezi Premium Care Yenidoğan
  • Baby Turco Doğadan Junıor Tanışma Paketi
  • Canbebe Ultra Avantaj Maxi

Bebek Bezi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İyi bir bebek bezi nasıl olmalı? Bebeğinizin gün boyu kullanacağı bebek bezleri bebeğiniz için uygun yapıda olmalıdır. Farklı çeşit ve boyutları bulunan bebek bezleri arasında en iyi bebek bezi için araştırma yapmanız gerekir. Bebeğiniz için en uygun bebek bezini bulurken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır. 

Öncelikle bezin kuruluk ve emicilik oranlarına bakmak gerekir. Bebeğiniz bezi uzun süre takacağı için bezin hemen sıvıyı hapsederek hızlı bir şekilde kuruması önemlidir. Bunun yanı sıra emicilik hızının da yüksek olması, yani hızlı şekilde emmesi bebeğinizi pişikten koruyacaktır. 

Anneler için en iyi bebek bezi pamuklu bezlerdir. Çünkü bebeğinizin hassas cildi pişik olmaya çok müsaittir, pamuklu bezler ise pişik riskini düşürürken bebeğinizin cildinin hava almasını da sağlar. Aynı zamanda bebeğin konforu için seçeceğiniz bezin inceliğine de dikkat etmeniz gerekmektedir. İnce bir yapıya ve yan bantlara sahip bezler bebeğinizin bez içerisinde daha rahat bir şekilde hareket etmesini sağlayacaktır. 

Eğer bebeğiniz pişik sorunu yaşıyorsa en iyi pişik kremi yazımızı okuyabilirsiniz.

Prima Bebek Bezi Günlük Rahatlık

en iyi bebek bezi hangisi

6 saate kadar kuruluk imkanı sağlayan Prima Günlük Bebek Bezi 9 ile 14 kilo arasında bebekler için uygundur. Hava kanalları ile bebeğinizin cildinin gece boyu nefes almasını sağlar. Günlük kullanım için üretilen Prima Bebek Bezi esnek yan bantları ile sızdırmayı da önler. Bebeğiniz gece boyu hareket ederken, bezi herhangi bir şekilde sızıntı yapmaz.

Hypo-allergenic yapısı ile bebeğinizin cildi için uyumlu bir yapıya sahiptir. Anneler tarafından en iyi bebek bezi olarak gösterilen Prima Günlük Rahatlık No:4 hızlı bir şekilde kurur. Böylece bebeğinizin cildinde pişik oluşmaz. 4’lü avantajlı paketi ile bebeğinize uzun süre yetecek rahat bir bezdir. 

İçeriğinde bulunan pişiği önlemeye yardımcı losyon sayesinde bebeğiniz her zaman rahat eder. Esnek yan bantları ve yapısı gereği herhangi bir sarkma yapmaz. Böylece bebeğiniz emeklemesine, oturmasına rahatlıkla devam edebilir. 

İlginizi Çekebilir | En İyi Bebek Şampuanı

Prima Bebek Bezi Aktif Bebek

en iyi bebek bezi sıralaması

11 ile 16 kg arasında bebekler için uygun olan Prima Aktif Bebek 5 Beden Bebek Bezi 12 saate kadar kuruluk sağlar. Günlük yaşamında daha fazla hareket eden bebekler için tasarlanmıştır. Geliştirilmiş ve 2 kat güçlendirilmiş bariyerleri sayesinde herhangi bir sızıntı yapmaz ve sızıntıyı engeller. Dermatolojik olarak onaylanmış Prima Aktif Bebek Bezi paraben içermez. Bebeğinizin hassas cildi için en iyi bebek bezi tercihlerinden biridir. 

Hava kanalları sayesinde ekstra kuruluk ve rahatlık sağlar. İçeriğinde bulunan mikro emici tanecikler ile sıvıyı anında emerek hapseder ve şişkinlik oluşturmaz. Üzerinde bulunan bez tasarımlar ile bebeğinizin severek giymesini de sağlar. Şirin ve korunaklı tasarımı ile bebeğinizin ve sizin vazgeçilmezlerinden biri olacak.

Molfix Bebek Bezi

bebek bezi tavsiyesi

Türkiye’de ilk ve tek 3D elastik gövdeye sahip Molfix Bebek Bezi bebeğinizin gün içinde rahat etmesini sağlar. Sızdırmaz elastik bariyerleri sayesinde gün boyu bebeğiniz özgürce hareket edebilir. Özel bakteri tutmayan ambalajı ile pandemi döneminde ekstra güven sağlamaktadır.  

2 katlı emici bölgesi sayesinde sıvıyı anında emerek ekstra kuruluk sağlar. Aloe vera ve papatya özü ile bebeğinizin cildine herhangi bir zarar vermez ve pişiği önler. Hipoalerjenik yapıya sahip Molfix Bebek Bezi lateks, paraben ve BTA içermez. Renk değiştiren ıslaklık göstergesi ile bezi ne zaman değiştirmeniz gerektiğini kolaylıkla anlamanıza imkan tanır. Pek çok kişi tarafından kullanılan Molfix Bebek Bezi 3 Beden Midi en iyi bebek bezi tercihleri arasındadır.

Sleepy Natural Külot Bez

hangi bebek bezi en iyi

Tamamen doğal öze sahip Sleepy Natural Külot Bez bebeğinizin cildini tahriş etmez. Saf su ile yapılmış dış yüzeyi sayesinde bebeğinizin rahat etmesini sağlar. Tamamen doğal bambu özü ile emiciliği ekstra güçlendiren yapısı ile sıvıyı hemen emer. Böylece bebeğinizin altı hiç ıslak kalmaz. 

Kuruluğu artıran organik pamuk lifleri ile bebeğinizin altının daha kuru olmasını sağlar. 11 ile 18 kg arasındaki bebekler için uygundur. Günlük yaşantısında emekleyen, yürüyen ve daha aktif hareket eden bebekler için tasarlanmıştır. 100’lü paketi ve uygun fiyatı ile anneler tarafından en iyi bebek bezi tercihleri arasında yer alıyor.

Prima Bebek Bezi Premium Care Yenidoğan

bebek bezi önerileri

Yenidoğan bebekler için üretilen Prima Bebek Bezi Premium Care 1 yumuşak dokusu ile bebeğinizin rahat etmesini sağlar. Özellikle yeni doğan bebeklerin ciltleri daha hassastır. Hassas ciltler için özel olarak geliştirilen formülü ile bebeğiniz gün boyu rahat eder. 

Özel formülü ve yumuşak yapısı ile bebeğiniz tüm gece rahat bir uyku çeker. Nefes alan yüzeyi ile bebeğinizin cildinin ihtiyaç duyduğu havayı almasını sağlar. Özellikle bebeklerin ilk günleri için tasarlanan yapısı ile bebeğinizin göbek bağına uygun bir oyuntulu tasarıma sahiptir. Emici kanalları ile bebeğinizin altını kuru tutar. Bunun yanı sıra ıslaklık göstergesi ile bebeğinizin altını ne zaman değiştireceğinizi anlamanıza yardımcı olur. 

Yeni doğan bebeğiniz için en iyi bebek bezi tercihlerinden biridir. Avantajlı paketi ve sağlıklı tasarımı ile bebeğinizin tüm gün rahat etmesine olanak sağlar. 

Baby Turco Doğadan Junıor Tanışma Paketi

en iyi bebek bezi yorumları

Baby Turco Doğadan Junior 14 saate kadar kuruluk sağlar. Tamamen doğal yapısı ile öne çıkan Baby Turco herhangi bir paraben, alkol, losyon, SLS, lateks, klor veya parfüm içermez. 12 ile 25 kg arasında bebekler için tasarlanmıştır. İlk defa deneyeceklere özel tanışma paketinin içerisinde 12 adet bulunur. Uygun fiyatı ve avantajlı paketi ile bebeğiniz için gönül rahatlığı ile deneyebilirsiniz. 

Emici tabakada kullanılan zeytinyağı tamamen doğaldır ve Ege’den gelmektedir. Özellikle hassas bebek ciltlerinin zarar görmesini engeller. Çukurova pamuğu da emici bölgedeki liflerde kullanılmıştır, böylece ekstra bir kuruluk sağlar. %100 vegan ve helal olan yapısı hiçbir hayvan üzerinde de test edilmemiştir. 

Canbebe Ultra Avantaj Maxi

bebek bezi en iyi tavsiye

Canbebe 4 Numara Maxi Bebek Bezi 7 ile 14 kg arasındaki bebekler için özel olarak üretilmiştir. Avantajlı paketi ve uygun yapısı ile annelerin ve anne adaylarının en iyi bebek bezi tercihleri arasında bulunur. Sızmalara karşı özel olarak geliştirilen kilit sistemi ile ön ce arka bariyerlerden gelebilecek tüm sızıntıları engeller. 

%21 daha ince yapısı ile bebeğinizin gün boyu rahat etmesini sağlar. Yenilenen formülü ile daha uzun süre kuruluk da sağladığı için bebeğinizi pişik ve tahriş riskinden korur. 120’li avantajlı paketi ile bebeğiniz için rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir bebek bezidir. 


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.