En İyi Pişik Kremi 2023 Bebek ve Yetişkinler İçin Öneriler


en iyi pisik kremi

En İyi Pişik Kremi

En iyi pişik kremi hangisi ? Bebeklerin en büyük problemlerinden biri olan pişik özellikle bebek bezleri ve giydikleri kıyafetlerden kaynaklanmaktadır. Hem anne hem de bebekler için büyük bir problem olan pişik için geliştirilen kremler oldukça kurtarıcıdır. Pişik kremleri, bebek doğmadan önce ve bebek doğduktan sonra alınması gereken bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkıyor. 

Genellikle popo bölgesinde görülen pişik bez kullanımdan dolayı olur. Bebeğiniz eğer pişik olursa gün boyu rahat edemeyip ağlayabilir ve rahat bir uyku çekemez. Bu yüzden pişik olduğunu görür görmez pişik olan bölgeye pişik kremi sürerek bebeğinizi rahatlatabilirsiniz.

Diğer yandan bebeklerin boyunlarında, gıdılarında da pişik görülebilir. Bu sebeple de pişik kremi kullanımı kaçınılmazdır diyebiliriz. Pişiğin daha kolay geçmesini sağlayan pişik kremi zenginleştirilmiş içeriği sayesinde bebeğinizin cildine de herhangi bir zarar vermez. 

Her ne kadar bebeğinizin bezini sık sık değiştirseniz de havasız kaldığı durumlarda, bebeğinizin bağışıklığına göre de pişik çıkabilmektedir. Bölgenin nemli kalması pişik oluşumuna sebep olabilir. Bu yüzden herhangi bir bölgeyi nemli bırakmamaya özen göstermeniz gerekmekte. Bunun yanı sıra düzenli pişik kremi kullanmak da bebeğiniz için faydalı olacaktır. 

Pişik Kremi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Anneler başta olmak üzere tüm ebeveynler en iyi pişik kremi için internette araştırma yapmaktadır. Piyasada pek çok çeşitte, fiyatta ve özellikte pişik kremi bulunduğu için en iyi pişik kremi için doğru tercihi bulmak zor olabilir. 

En iyi pişik kremi için araştırma yaparken bebeğinizin cildi ve sağlığı için dikkat etmeniz gereken pek çok nokta bulunmaktadır. Bunlardan ilki tercih edeceğiniz pişik kreminin su itici özelliğinin olmasıdır. Pişiğin çıkmasının en büyük sebebi bölgenin nemli olması olduğu için su itici kremler ile bölgeyi kuru tutabilirsiniz. Böylece bölgedeki pişik de daha hızlı bir şekilde iyileşebilir. Aynı zamanda bebeğinizin cildinde oluşabilecek tahrişi de engeller. 

Bunun yanı sıra pişik kreminin içeriğinin doğal olmasına da dikkat etmelisiniz. Bebeğinizin cildi eğer hassassa, doğal olmayan içerikler cildini tahriş edebilir. Tamamen doğal içeriklerden oluşan kremler ise bebeğinizin cildini pürüzsüz ve yumuşacık yapar, aynı zamanda da besler. 

Pişik Kremi Tavsiyesi ve Çok Satılanlar

Sizlerden gelen ‘’En iyi pişik kremi nedir’’, ‘‘En iyi pişik kremi tavsiyesi’’ gibi talepler üzerine anneler tarafından en çok tercih edilen pişik kremlerini derledik. Pek çok kişinin kullanıp memnun kaldığı ve en iyi pişik kremleri arasında gösterdiği ürünleri inceledik. 

Pek çok farklı markanın ürününü incelediğimiz bu yazıda bebeğiniz için en iyi pişik kremi tercihini yapacağınıza ve en uygun ürünü bulacağınıza eminiz. Şimdiden keyifli okumalar!

 • En İyi Pişik Kremi ve Öneriler
  • Nivea Baby Krem Pişik Önleyici
  • Mustela Vitamin Barrier Cream
  • Bepanthol Baby Pişik Önleyici Merhem 100 Gr
  • Sudocrem Bebek Bakım Kremi 125 gr
  • Sebamed Pişik Önleyici Krem
  • Penaten Baby Pişik Kremi 
  • INCIA Bebek Pişik Önleyici

Nivea Baby Krem Pişik Önleyici

en iyi pisik kremi hangisi

Akol, paraben ve boya içermeyen Nivea Baby Krem Pişik Önleyici ile bebeğinizi pişik oluşumuna karşı koruyabilirsiniz. İçerisinde bulunan çinko oksit sayesinde bebeğinizin cildinin nefes almasını sağlar. Bunun yanı sıra pişik olan bölgenin nemini alarak her zaman kuru kalmasını da sağladığı için bölgedeki pişik daha hızlı geçer. 

Bebeğinizin cildini pişik oluşumuna karşı korur ve pişik oluşumuna engeller. Bu yüzden pek çok anne tarafından tercih edilen Nivea Baby Pişik Kremi kızarıklık ve tahrişi azaltır. Bebeğinizin pişik olma riskine karşı daima evde bulundurmanız gereken bir ürün olan pişik kremini yoğun bez kullanılan dönemde kullanabilirsiniz. Uygun fiyatı ve küçük boyutu ile çantanıza sığabilecek bu ürünü gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. 

Mustela Vitamin Barrier Cream

en iyi bebek pisik kremi

Yeni doğan ve yoğun bakım ünitesindeki bebekler dahil tüm bebekler için uygun üretilen Mustela Vitamin Barrier pişik kremi içeriği ile bebeğinizi rahatlatacak bir kremdir. Pişik ve tahrişleri önleyen Mustela pişik kremi bebeğinizin cildini nemlendirerek rahatlamasını sağlar. 

Düzenli olarak her bez değişiminde kullanırsanız pişik ve tahrişi yüksek oranda engeller. İçeriği tamamen doğal olan ve üçlü etki sunan tek krem olan Mustela pişik kreminin patenti de bulunuyor. Uygulaması ve temizlemesi oldukça kolay olduğu için her bez değişiminde sürebilirsiniz. 

İçeriğinde bulunan Avokado Perseose ile bebeğinizin cilt bariyerini koruyarak cildin nemlenmesini ve hücresel yenilenmesini sağlar. Diğer pişik kremlerine göre biraz daha yüksek bir fiyata sahip olmasına rağmen her yaştaki ve dönemdeki bebekler için rahatlıkla kullanmanıza imkan tanır. Yoğun kıvamı ve anında etki gösteren yapısı ile en iyi pişik kremi tercihleri arasında yer alan Mustela Vitamin Barrier kremi listenize ekleyebilirsiniz.

Bepanthol Baby Pişik Önleyici Merhem 100 Gr

pişik kremi önerileri

Hassas bebek cilteri için özel olarak hazırlanan Bepanthol Bebek Pişik Kremi her bez değişiminde kullanıma uygundur. Düzenli olarak bez değişimlerinde kullandığınızda pişik riskini azaltır. İçerisinde bulunan doğal nemlendirici özelliği ile bebeğinizin cildini tahriş etmez ve nemlendirir. 

Bebeğinizin cildini daima pürüzsüz, yumuşak ve nemli tutarak pişik oluşumunu engeller. Yapışkan olmadığı için hem uygulaması kolaydır hem de bebeğinizi rahatsız etmez. Koruyucu, paraben, SLS ve parfüm içermeyen yapısı ile tamamen doğal olan Bepanthol Baby Pişik Önleyici bebeğiniz için en iyi pişik kremi tercihlerinden biridir. Uygun fiyatı ve diğer pişik kremlerine göre daha büyük ambalajı ile uzun süre kullanabilirsiniz. 

Sudocrem Bebek Bakım Kremi 125 gr

pisik kremi tavsiye

Tüm cilt tipleri için kullanıma uygun olan Sudocrem Bebek Bakım Kremi su itici yapısı ile pişik tedavisinde etkili sonuçlar verir. Su itici özelliği ile bir bariyer oluşturarak kremin sürüldüğü yere temas eden kıyafetin cildi tahriş etmesini engeller. Aynı zamanda içerisinde bulunan yumuşatıcı etkisi ile bebeğinizin cildini yumuşatır ve pürüzsüz bir hale getirir. 

Bebeğinizin cildinde oluşan güneş yanıkları veya küçük yaralanmalarda da kullanabilirsiniz. İnce bir tabaka halinde yara, yanık ya da tahriş olan bölgeye uygulamanız yeterlidir. Geniş kullanım alanı ile tüm cilt tiplerine uygun olan Sudocrem Bebek Bakım Kremi 125 gr’lık ambalajı ile uzun süre kullanıma uygun olacak şekilde tasarlanmıştır.

Sebamed Pişik Önleyici Krem

bebek pişik kremi önerisi

Bebeğinizin ilk gününden itibaren güvenle kullanabileceğiniz Sebamed Pişik Önleyici Krem hassas formülü ile tüm cilt tiplerine uygun. Klinik ve dermatolojik olarak test edilen kremi gönül rahatlığı ile bebeğinizde kullanabilirsiniz.

İlk kullanımdan itibaren etkisini gözle görebilirsiniz. İçeriğindeki yapısı ile bebeğinizin derisinin nefes almasını ve terlemesini engellemez, bu sayede de pişik riskini en aza indirger. 

Uygulama anından sonra pişik bölgesinde anında rahatlama sağlayarak bebeğinizin rahat etmesini sağlar. Her bez değişiminde düzenli olarak kullanılması önerilen Sebamed Pişik Önleyici Krem anneler tarafından en iyi pişik kremi çeşitleri arasında gösterilmektedir.

Penaten Baby Pişik Kremi 

en iyi pisik kremi 2021

Çinko oksitleri, panthenol ve doğal yün yağı içeren yapısı ile pişik bölgesini hızlı bir şekilde iyileştir. Tüm vücut tipleri için uygun olan Penaten Baby Pişik Kremi herhangi alerjik madde ve boya içermez. Bebeğinizin cildinin hava almasını ve yenilenmesini sağladığı için iyileşme sürecini de hızlandırır. 

Diğer pişik kremlerine göre daha yoğun bir yapıya sahip olan Penaten pişik kremini daha uzun süre kullanabilirsiniz. Bez değişimlerinde kullanarak bezden gelen ıslaklığın bebeğinizin cildine bulaşmasını da engelleyen bu krem en iyi pişik kremi listesinde yer almaktadır.

INCIA Bebek Pişik Önleyici

pisik kremi onerisi

Jel kıvamında olan INCIA Bebek Pişik Önleyici Krem kolay uygulanabilir bir yapıya sahiptir. Bez bölgesinde koruyucu tabaka oluşturarak bebeğinizin cildinin tahriş olmasını engeller. İçeriğinde boya, parapen, BHT, BHA veya herhangi bir sentetik koruyucu bulunmaz, %100 doğal ürünlerden oluşur.

Anneler tarafından sevilerek tercih edilen Incia bebek pişik önleyici krem, bez değişimlerinde düzenli olarak kullanıldığında etkili sonuçlar veriyor. Bebeğinizin cildine zarar vermeyen yapısı ile en iyi pişik kremi listemizde, sizler için yer aldı diyebiliriz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.