En İyi Bebek Yağı Hangisi? Tavsiye ve Bebek Yağı Kullananlar


En iyi bebek yağı hangisi? Bebek yağlarını kullanan anneler bu konuda ne diyor? Uzmanlar bebeğinizin sağlığı ve rahatı için düzenli aralıklarla masaj yapmanızı önermektedir. Başta kolik problemleri önlemek ve bebeğinizin gün boyu rahat etmesi için masaj oldukça önemlidir. Çünkü bebeğinize masaj yaptığınızda kan dolaşımı hızlanır ve besinleri daha kolay sindirir. Aynı zamanda da gaz sancıların dindirilmesine yardımcı olur. 

Bebeğinize yapacağınız masajda bebeğinizin cildi için en iyi bebek yağı markasını tercih etmeniz gerekir. Bebeğinizin cildine uyumlu bebek yağı ile masaj yaptığınızda etkileri çok daha iyi olacaktır. Bebeğinizin sindirim sistemi, kasları ve kan dolaşımı için en iyi bebek yağı tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar bulunur. Bu yüzden de bu yazımızda sizler için en iyi bebek yağı tercihlerini derledik. Keyifli okumalar!

  • Bebek Yağı Ne İşe Yarar?

Bebeğinize masaj yaparken kullanacağınız bebek yağı pek çok işe yaramaktadır. Öncelikle bebeğinizin dinç ve canlı bir cilde sahip olmasını sağlar. Aynı zamanda da bedenini dinlendirir ve gevşetir.

Bebeğinizin cildini her zaman taze ve canlı tutabilmek oldukça önemlidir. Eğer cildi kurursa bu ileride pek çok cilt problemine yol açabilir. Bu yüzden de düzenli olarak bebek yapı ile bebeğinize masaj yaparken cildini de nemlendirebilirsiniz. 

Bebeğinizin yanı sıra bebek yağını kendiniz için de kullanabilirsiniz. Özellikle doğumdan sonra oluşan çatlaklar için tercih edebilirsiniz. Hem cildinizi besler hem de çatlakları önler. Bebek yağı sık sık yetişkinler tarafından da kullanılmaktadır. Cilt problemlerinde tercih edebilirsiniz.

  • Bebek Yağı Nasıl ve Ne Zaman Kullanılmalı?

Bebek yağının kullanım tarzı amacına göre değişmektedir. Eğer bebeğiniz için kullanacaksanız banyo sırasında bebeğinizin cildine sürebilirsiniz. Banyodan sonra bebeğinizin cildinin kuru kalmasını engeller ve besler.

Birkaç nokta dökmeniz yeterli olacaktır, onu bebeğinizin vücuduna masaj yaparak yayın. Bebeğinizin cildinin kuruduğunu hissettiğinizde de kullanabilirsiniz. Çünkü bebek yağı bebeğinizin cildinin nemli kalmasını sağlar ve cildini besler, yeniler. 

  • Bebe yağı yüze sürülür mü?

Bebek yağı konusunda pek çok anne ‘‘bebek yağı yüze sürülür mü?’’ sorusunu sormaktadır. Uzmanlar tarafından ilk 6 ay bebeğinizin yüzüne saf sudan başka bir şey değdirmemeniz önerilmektedir. Bebek yağını bebeğinizin vücuduna masaj yaparak uygulayabilirsiniz ama yüzü alerjik reaksiyon gösterebilir.

Bu yüzden de en az 6 ay beklemeniz gerekmektedir. Aksi taktirde bebeğinizin cildi kızarabilir ve kaşınabilir. Eğer bebeğiniz alerjik reaksiyon göstermiyorsa bebek yağını yüzüne sürebilirsiniz. Yine de doktorunuza danışarak ihtiyaç dahilinde kullanmak daha iyi ve sağlıklı olacaktır. 

Mustela Hydra Bebe Body – Vücut Nemlendirici

en iyi bebek yağı hangisi

Mustela Hydra Bebe Body Vücut Nemlendirici bebeğinizin cildinde uzun süre nemlendirme sağlar. İçeriğinde bulunan organik avokado ile bebeğinizin cilt bariyerini korur ve besler. Bebeğinizin cildini güçlendirerek tahriş olmasını engeller. Organik içeriği sayesinde hoş bir kokuya sahiptir. Bebeğinizi rahatsız etmez ve etrafa hoş bir koku yayar. Aynı zamanda akıcı dokusu ile kolay bir şekilde uygulamanızı sağlar. 

%97 doğal kökenli içeriklerden oluşan en iyi bebek yağı çeşitlerinden biridir. Krem formu ile bebek yağına göre elden daha kolay temizlenebilir. Sabah ve akşamları bebeğinizin cildine rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Pek çok ebeveyn tarafından fiyat performans olarak en iyi bebek yağı olarak önerilmektedir. Eğer siz de doğal içerikli ve geri dönüştürülebilir çevreci bir bebek yağı arıyorsanız tercih edebilirsiniz. Günlük olarak nemlendirme için kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra krem formuna rağmen sürdükten sonra bebeğinize masaj yapmanıza olanak sağlar.

İlginizi Çekebilir | Bebeğiniz İçin En İyi Bebek Maması

Mustela Bebek Bakım Masaj Yağı

bebek yağı kullananlar

Mustela Bebek Bakım Masaj Yağı bebeğinize masaj yaparken kullanabileceğiniz bir üründür. Bebeğinizin doğumundan itibaren kullanabilirsiniz. Dermatolojik olarak test edilmiştir. Bebeğinizin hassas cildine zarar vermez ve besler. Rahatlatıcı kokusu ile bebeğinizin daha rahat ve huzurlu hissetmesini sağlar. İçeriğinde bulunan avokado özü sayesinde bebeğinizin cilt bariyerini korur ve güçlendirir. %99 doğal içerik barındırır. 

Bebeğiniz uyumadan önce kullanabilir ve bebeğinizin rahatlayarak daha kolay uykuya dalmasını sağlayabilirsiniz. Bebeğinizin gaz çıkarması için de kullanabilirsiniz. Doğal içeriği sayesinde bebeğinizin vücudunu rahatlatır ve gevşemesini sağlar. Yağ formunda olmasına rağmen yapışkan değildir. Uygun fiyatı ile ebeveynlere göre en iyi bebek yağı olarak görülmektedir. Eğer siz de bebeğiniz için en iyi bebek yağı markasını arıyorsanız tercih edebilirsiniz.

Sudocrem Bebek Bakım Kremi

en iyi bebek yağı markası

Sudocrem Bebek Bakım Kremi bebeğinizin cildi için yoğun bakım sağlar. Bebeklerin hassas ciltlerine uygun olacak şekilde üretilmiştir. Bebeğinizin cildinde kızarma yapmaz ve cildi besler. Koruyucu paraben ve parfüm içermez. Bu yüzden de bebeğinize rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Yağ yerine krem formunda olduğu için uygulaması daha kolaydır.

Pek çok anne tarafından tercih edilen Sudocream en iyi bebek yağı markası olarak görülmektedir. Büyük ambalajı ile uzun süre bebeğiniz için kullanabileceğiniz bir üründür. Eğer hem ekonomik hem de etkili bir bebek yağı arıyorsanız tercih edebilirsiniz. 

Ecowell Organik Bebe Losyonu

dalin bebek yağı kullananlar

Ecowell Organik Bebe Losyonu uygun fiyatı ile öne çıkmaktadır. İçeriğinde organik zeytinyağı, kayısı, portakal ve vişne yağı bulunur. Tamamen organik olan bu yağlar bebeğinizin hassas cildini korur ve besler. Eğer tamamen organik içerikte bir bebek yağı arıyorsanız tercih edebilirsiniz. 

Zengin içeriği sayesinde bebeğinizin cildini nemlendirerek kurumasını ve çatlamasını engeller. Bebeğinizin cildini yağlandırmadan nemlendirir. Bu sebepten dolayı da pek çok annenin en iyi bebek yağı olarak gördüğü bir üründür. Eğer siz de piyasadaki en uygun fiyatlı ve en iyi bebek yağı ürünlerinden birini arıyorsanız tercih edebilirsiniz. İçeriğinde paraben, parfüm, SLS, SLES, renklendirici ve likit parafin bulunmaz. Bebeğiniz için oldukça güvenli bir tercihtir. 

Okuma Önerisi | Bebeğinizin Tüm Eşyaları Tek Bir Çantada! En İyi Bebek Bakım Çantası Hangisi?

INCIA Bebek Yağı

nivea bebek yağı kullananlar

INCIA Bebek Yağı’nın içerisinde bitkiler ve yağlar bulunur. Susam, zeytinyağ, buğday, rüşeym, tatlı buğday ve deve dikeni gibi pek çok yağ bulunur. Bunların yanı sıra içerisinde sentetik boya, sentetik koruyucu bulunmaz tamamen doğaldır. Doğal ve zengin içeriği sayesinde bebeğinizin hassas cildine zarar vermez. 

Bebeğinizin cildinin florası ile %100 uyumludur. Hem bebekler hem de yetişkinler için en iyi bebek yağı ürünü olarak karşımıza çıkar. Uygun fiyatı ve organik içeriği ile diğer ürünlerden farklılaşır. Hem kendiniz hem de bebeğiniz için güvenle kullanabileceğiniz en iyi bebek yağı tercihlerinden biridir. 

Dalin Bebek Bakım Yağı

dalin bebek yağı kullananlar yorumları

Dalin Bebek Bakım Yağı bebeğinizin cildini nem kaybından korurken aynı zamanda da besler. Bebeğinizin cilt kuruluğunu önlerken gün boyu da nemli kalmasını sağlar. Yağ formunda olduğu için banyo sırasında bebeğinizin cildine uygulayabilirsiniz. Böylece banyodan sonra hep nemli kalmasını sağlar. Aynı zamanda da cildi temizleyerek pişik oluşmasını da engeller. 

Diğer en iyi bebek yağı çeşitlerine göre en uygun fiyatlı ürünlerden biridir. Hem kolay kullanımı hem de müşteri memnuniyeti ile iyi bir tercihtir. Eğer siz de yağ formunda bir nemlendirici arıyorsanız tercih edebilirsiniz. Kokusu bebeğinizi rahatlatırken cildini de nemlendirecektir. En iyi bebek yağı seçeneklerinden biri olarak değerlendirebilirsiniz. 

Johnson’s Baby

johnson baby bebek yağı kullananlar

Johnson’s Baby Bebek Losyonu ilk günden itibaren bebeğinizin cildini korur ve nemlendirir. Gerçek bebek kokusuna sahiptir. Böylece bebeğinizin daha rahat etmesini sağlar. Klinik olarak test edilmiştir, bebeğinizin narin cildi için uygundur. Pamuk üzerine bir miktar uygulayarak bebeğinizin cildini hem temizleyebilir hem de nemlendirebilirsiniz. Aynı zamanda direkt eliniz yardımı ile de uygulayabilirsiniz. 

En iyi bebek yağı tercihleri arasında uygun bir fiyata sahiptir. Eğer yağ formunda değil de losyon ve krem şeklinde arıyorsanız rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bebeğinizin gün boyu rahat etmesini ve cildinin nemli kalmaısnı sağlar. Yıllardır ebeveynler tarafından tercih edilen bir bebek yağıdır. 

Uni Baby Bebek Bakım Yağı

uni baby bebek yağı kullananlar

Uni Baby Bebek Bağım Yağı ebeveynler tarafından en iyi bebek yağı olarak görülmektedir. Fısfıslı bağlığı sayesinde çok daha kolay uygulayabilirsiniz. Alkol, paraben ve boya içermez. Bebeğinizin hassas cilt yapısına uygun olarak üretilmiştir. 

Bebeğinizin cildini nem kaybından korurken gün boyu da besler. Zengin içeriği sayesinde cildin doğal yapısını ve nemini korur. Özel formülü sayesinde de cilt üzerinde bir tabaka oluşturmaz. Böylece hızlıca cilt tarafından emilir ve bebeğinizi rahatsız etmez.  En iyi bebek yağı yazımızdaki en ucuz fiyatlı üründür. Pek çok ebeveyn tarafından önerilen, etkili bir bebek yağı olarak karşımıza çıkar. 


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.