En İyi Göğüs Ucu Çatlak Kremi Hangisi? Tavsiye Yorum ve Markalar


en iyi göğüs ucu çatlak kremi tavsiye

En İyi Göğüs Ucu Çatlak Kremi

En iyi göğüs ucu çatlak kremi hangisi? Bebeğinizin doğumu ile birlikte hayatınıza pek çok ürün girer. Bunların başında genellikle bebek malzemeleri gelse de annelerin de ihtiyaç duyduğu pek çok ürün vardır. Özellikle yeni doğan bebeklerden sonra annelerin en büyük ihtiyacı olan göğüs ucu çatlak kremleri kurtarıcı parçaların başında gelmektedir.

Emzirmek anneler için ne kadar keyifli bir şey olsa da zaman zaman acı verici bir hale de bürünebiliyor. Bebeğinizin bilinçsizce yaptığı ısırmalar göğüs ucuna zarar veriyor hatta kabuk bağlamasına bile sebep olabiliyor. Bunun yanı sıra göğüsler hamilelik ve emzirme döneminde hızla büyüdüğü için göğüste çatlaklar da meydana gelebiliyor. Oluşan bu meme yaralarını ve çatlakları da yok etmenin en kolay ve acısız yolu göğüs ucu çatlak kremleri olarak karşımıza çıkıyor. 

Bu yazımızda pek çok marka arasından farklı işleve sahip olan göğüs ucu çatlak kremi seçeneklerini sizin için derledik. Keyifli okumalar!

 • En İyi Göğüs Ucu Çatlak Kremi ve Kullanıcı Tavsiyesi
  • Lansinoh Göğüs Ucu Çatlak Kremi
  • İncia Göğüs Ucu Bakım Jel Kremi
  • Mustela Maternite Göğüs Ucu Kremi
  • Badger Organik Göğüs Ucu Kremi
  • Dermolife Fort Göğüs Ucu Bakım Kremi
  • Uni Baby Uni Mom Göğüs Ucu Kremi

Lansinoh Göğüs Ucu Çatlak Kremi

en iyi göğüs ucu kremi

Lansinoh Göğüs Ucu Çatlak Kremi %100 doğal içeriği sayesinde hipoalerjenik bir üründür. İçerisinde herhangi bir şekilde hiçbir katkı maddesi ya da koruyucu madde bulunmaz. Bu yüzden de bebeğinizi emzirmeden önce silmeniz gerekmez. Özellikle hassas göğüs uçlarını yumuşatmaya ve korumaya yardımcı olan göğüs ucu çatlak kremi tüm cilt tipleri için uygundur.

İngiliz Alerji Kurumu’ndan onay alan tek göğüs ucu çatlak kremi olarak öne çıkmaktadır. Bu yüzden de pek çok annenin gönül rahatlığı ile tercih ve tavsiye ettiği bir kremdir. İçeriğinde bulunan %100 doğal lanolin ile göğüs uçlarınızı hızlı bir şekilde iyileştirirken daha rahat hissetmenize de olanak tanır. Tamamen tatsız ve kokusuz olduğu için bebeğinizi de rahatsız etmez ve emzirmeyi engellemez. Daha etkili sonuçlar almak için emzirmeden önce kullanılması önerilen LANSINOH göğüs ucu çatlak kremi uygun fiyatı ile de öne çıkmaktadır. 

İncia Göğüs Ucu Bakım Jel Kremi

göğüs ucu çatlak kremi tavsiye

INCIA Göğüs Ucu Bakım Jel Kremi tamamen doğal yağlardan oluşan bir formüle sahiptir. Doğal içeriği sayesinde göğüs ucunu beslerken diğer göğüs ucu çatlak kremlerine göre daha uzun süre göğsünüzün nemli kalmasını sağlar. Lanolin ve glüten içermediği için bebeğiniz ve sizin için oldukça sağlıklı ve güvenilir bir seçenektir. Bunun yanı sıra sıvı parafin veya sentetik yağ içermez.

Uygun fiyatı ile öne çıkan INCIA Göğüs Ucu Bakım Jel Kremi pek çok anne tarafından tercih edilmektedir. Göğüs ucunuzun tüm yüzeyine yayarak kullanabileceğiniz krem göğüs ucunuzun onarılmasına ve nemlendirilmesine destek olur. Emzirme sonrasında göğüs pedinize yedirerek de kullanabileceğiniz göğüs ucu çatlak kremi kolay kullanımı ile de öne çıkmaktadır. 

Mustela Maternite Göğüs Ucu Kremi

en iyi göğüs ucu çatlak kremi

Organik sertifikalı göğüs ucu çatlak kremi Mustela Maternite Göğüs Ucu Kremi lanolinsiz yapısı ile anne ve bebekler için en güvenilir tercihlerden biridir. Hassas göğüs uçlarını korumak ve nemlendirmek için özel olarak üretilen krem %100 doğal kökenlidir. Parfümsüz yapısı ile emzirmenizi engellemez. 

Ana bileşeninde bulunan zeytinyağı ile tamamen doğal bir şekilde göğüs ucunuzu besler ve nemlendirir. Klinik olarak kanıtlanan Mustela Maternite Göğüs Ucu Kremi tahrişi de önler. Annelerin emzirme döneminde en çok tercih ettiği göğüs ucu çatlak kremi olarak karşımıza çıkar. Hızlı etkisi ve tamamen doğal yapısı ile anneler ve bebekler için en güvenilir kremlerden biridir. Eğer siz de tamamen organik bir göğüs ucu çatlak kremi arıyorsanız Mustela Maternite kremini tercih edebilirsiniz. 

Buna da bakın! | En İyi Göğüs Pompası

Badger Organik Göğüs Ucu Kremi

göğüs ucu çatlak kremi en iyisi

Organik içeriği ile öne çıkan Badger Organik Göğüs Ucu Kremi hiçbir şekilde lanolin içermez. Diğer kremlere göre daha yoğun olan Badger kullanıldığı andan itibaren etkisini gösterir. İçeriğinde ayçiçeği, balmumu, Hindistan cevizi yağı, carnuba wax ve zeytinyağı bulunur. Dermatolojik olarak test edilen Badger Göğüs Ucu Kremi anne ve bebekler için kullanıma tamamen uygundur. 

Glüten veya yapay koku içermediği için bebeğinizin emmesini de engellemez. Sadece balmumu ve Hindistan cevizinin hoş kokusunu göğüs ucunuza sürerken alırsınız. Küçük boyu ve kullanışlı kutu tasarımı ile çantanızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Emzirme öncesi ve sonrası uygulayabileceğiniz göğüs ucu kremi pek çok anne tarafından tercih edilmektedir. Tamamen doğal içeriği ve yoğun yapısı ile göğüs ucu çatlak kremi seçenekleri arasında en iyilerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer siz de daha yoğun ve etkili bir krem arıyorsanız Badger Organik Göğüs Ucu Kremi’ni tercih edebilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir | Bebeğinizin İlk Adımlarını Atmasına Yardımcı Olacak En İyi Yürüteçler!

Dermolife Fort Göğüs Ucu Bakım Kremi

en iyi göğüs ucu çatlak kremi hangisi

Dermolife Fort Göğüs Ucu Bakım Kremi, göğüs ucu çatlak kremi için çok fazla para harcamak istemeyenlerin tercihi olarak karşımıza çıkıyor. Kremler arasında en uygun fiyata sahip olan Dermolife Fort ilk kullanımdan itibaren etkisini gösterir. Eczanelerde de satılan krem anne ve bebekler için uygun bir içeriğe sahiptir. 

Hassas cilde sahip olan anneler tarafından da tercih edilen göğüs ucu çatlak kremi düzenli kullanımda etkisini göstermektedir. 20 ml’lik tüpü ile uzun süre kullanabileceğiniz krem göğüs ucu kuruluğunu gidererek nemlendirir. Diğer göğüs ucu çatlak kremlerine göre yoğun bir kokusu vardır. Eğer kokuyu dert etmiyor ve fiyat performans ürünü arıyorsanız bu kremi rahatlıkla tercih edebilirsiniz. 

Uni Baby Uni Mom Göğüs Ucu Kremi

göğüs ucu çatlak kremi önerileri

Uni Mom Göğüs Ucu Kremi anneler için özel geliştirilmiş içeriği ile tüm cilt tiplerine uygundur ve hipoalerjeniktir. Emzirme döneminde oluşabilecek yaraları ve kabukları hızlıca iyileştirir. Bunun yanı sıra doğum sonrasında göğüste oluşan çatlaklar için de özel olarak geliştirilmiş. Yoğun nemlendirme ve rahatlama sağlayarak sizi hızlı bir şekilde rahatladır. 

İçeriğinde bulunan E vitamini ile cildinizi yoğun bir şekilde beslerken iyileştirir. Emzirmeye uygun formülü sayesinde bebeğiniz için de oldukça uygundur. Ortalama bir fiyata sahip olan Uni Mom Göğüs Ucu Kremi pek çok anne tarafından tercih edilmek ve önerilmektedir. Hem göğsünüzde oluşan çatlaklara hem de emzirmeden kaynaklı olan yaralara etki edebilecek bir krem arıyorsanız rahatlıkla tercih edebilirsiniz. 


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.