En İyi Süt Sağma Makinesi 2023 Tavsiyesi Göğüs Pompası


en iyi gogus pompasi sut sağma makinesi

En iyi süt sağma makinesi hangisi? Anne adayları ve anneler için olmazsa olmaz süt pompaları bebeğin ihtiyacı olan süte ulaşmasını sağladığı için çok önemlidir. Çalışan anneler kadar süt konusunda sorun yaşayan annelerin de tercihi olarak karşımıza çıkan süt sağma makinelerinin seçimi de oldukça önemli bir konudur. Bebeğinizin ihtiyaç duyduğunda süte ulaşmasını sağladığı için annelerin en büyük yardımcısı olduğunu söyleyebiliriz.

Bebeğin gelişimi ve sağlığı için sütün önemi yadsınamaz derecede büyük. Bebeğinizin doğru aralıklarla yeterli şekilde süt ile beslenmesi bebeğinizin gelişimini doğrudan etkiliyor. Bu yüzden de tercih edeceğiniz süt pompası ile bebeğinizin ihtiyaç duyduğu sütü sağıp dolaba kaldırabilirsiniz.

Manuel ve elektrikli seçenekleri olan göğüs pompası ve süt sağma makinesi için pek çok çeşit bulunuyor. Biz de sizlerden gelen ‘’En iyi göğüs pompası’’, ‘‘En iyi süt sağma makinesi hangisi’’ gibi soru ve öneri talepleriniz için kullanıcıların yorumladığı ve beğendiği en iyi göğüs pompası ürünlerini derledik. Keyifli okumalar!

Süt Sağma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebeğiniz ve sizin için en iyi süt sağma makinesi arayışınızda doğru tercihi yapabilmek için, dikakt etmeniz gereken noktaları bilmenizde fayda var diye düşündük.

Süt sağma makinesi alırken cevap verilmesi gereken ilk konu manuel bir süt sağma makinesi mi yoksa elektrikli bir süt sağma makinesi mi kullanılmalı?

Bu sorunun cevabı aslında size bağlı. Ne kadar aralıklarla makineyi kullanacaksınız buna cevap vermeniz ve bu iki tip arasındaki farkı ayırt etmeniz lazım.

Manuel süt sağma makilerinin avantajlarından birisinin, priz derdi bulmamak olduğunu söyleyebiliriz. Yani vaktiniz varsa ve pratiklik ihtiyacı hissetmiyorsanız, manul göğüs pompalarını tercih edebilirsiniz.

Diğer yandan manuel makinelerin bir diğer avantajı da fiyatlarının ucuz olması diyebiliriz. Çünkü elektrikle çalışan bir cihazdan elbette daha ucuz olacaktır ve performansı da bu doğrultuda düşük olacaktır. Yani süt ihtiyacınız fazla değilse manuel göğüs pompları siziç için en iyi süt sağma makinesi tipi olabilir.

Peki elektrikli süt sağma makineleri hangi durumlarda kullanılmalı? Eğer yoğun çalışan bir anneyseniz, elektrikli süt sağma makinelerini tercih edebilirsiniz.

Bu makinelerin bir diğer avantajı ise kullanımının kolay olmasıdır. Yani makine, sizin yerinize sütü sağabiliyor ve herhangi bir bilek gücüne gerek kalmıyor.

Elektrikli süt sağma makinelerinin de iki tipi bulunuyor. Tek sağım yapabilen ve çift sağım yapabilen makineler. Peki bunlar ne işe yarıyor? Tekli süt sağma makineleri, tek bir göğüsteki sütü sağabilirken, çift makinelerin iki göğüsteki sütü de sağabilmesi gibi bir özelliği bulunuyor.

En İyi Süt Sağma Makinesi ve Göğüs Pompası

Evet, bebeğiniz ve kendiniz için hangi tip göğüs pompası almaya karar verdiyseniz, şimdi de sizin için seçtiğimiz ve yüzlerce anne tarafından kullanılan en iyi süt sağma makinesi modellerine bir göz atalım.

 • En İyi Süt Sağma Makinesi ve Önerileri
  • LANSINOH 2’si 1 Arada Elektrikli Göğüs Pompası
  • Philips Avent Geliştirilmiş Elektronik Göğüs Pompası 
  • Mochi Göğüs Pompası 120 ml 
  • LANSINOH Manuel Göğüs Pompası
  • Diamond Mama Elmas Göğüs ve Süt pompası
  • Chicco Wellbeing Manuel Göğüs Pompası
  • Wee Baby Desenli Şarjlı Göğüs Pompası
  • Philips Avent Natural Manuel Göğüs Pompası

LANSINOH 2’si 1 Arada Elektrikli Göğüs Pompası

en iyi süt sağma makinesi

Özellikle vakti kısıtlı olan ve kısa zaman içerisinde sütü sağması gereken anneler için elektrikli göğüs pompası oldukça iyi bir tercih olacaktır. Lansinoh 2’si 1 Arada Elektrikli Göğüs Pompası hem süt sağma aparatı hem saklama kutusu hem de biberon olarak kullanılabiliyor. Çok yönlü olduğu için anneler tarafından sık sık tercih ediliyor. Her iki göğüsten de aynı anda süt sağmanıza imkan tanıdığı için sağma işlemini oldukça kısa bir sürede tamamlayabilirsiniz.

BPA ve BPS içermeyen yapısı sayesinde bebeğiniz için rahatlıkla kullanabilmenize de olanak sunuyor. NaturalWave Peristaltik biberonu bebeğinizin doğal emme içgüdüsünü destekleyecek şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede bebeğiniz sağdığınız sütü kolaylıkla emebilir. Aynı zamanda sağma işleminde de memeyi uyararak kolay bir şekilde sütü sağmanıza olanak sunar. 

Aydınlatılmış LED ekranı sayesinde kaç dakika ne kadar sağım yaptığını da görebilirsiniz. 3 farklı sağım stili ile birlikte 8 farklı vakum düzeyi bulunduğu için kolaylıkla sağım işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Vakti olmayan anneler için en iyi göğüs pompası olarak gösterilen Lansinoh 2’si 1 Arada Elektrikli Göğüs Pompasını siz de deneyebilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir | Bebekler İçin En İyi Pişik Kremi

Philips Avent Geliştirilmiş Elektronik Göğüs Pompası 

en iyi göğüs pompası

3 farklı pompalama ayarına sahip Philips Avent Geliştirilmiş Elektronik Göğüs Pompası ile öne eğilmenize gerek kalmadan sütünüzü sağabilirsiniz. Rahatlatıcı etkili masaj başlığı ile sağma işlemini rahatlıkla halledebilirsiniz. Nazik uyarma modu ile sağma işlemini de kolaylıkla başlatmanızı sağlar. 

Yanında verilen 5’li saklama kabı ile sağdığınız sütleri kolaylıkla saklayabilmenize de imkan tanır. BPA içermeyen saklama kaplarını daha sonrasında uygun emzik ile birleştirerek biberon olarak kullanmanıza da olanak sağlar. Anne göğsüne benzeyecek şekilde tasarlanmış geniş emzik bebeğiniz için doğal kavrama etkisi yaratır. Böylece bebeğinizin biberonla beslenmesini emzirme ile kolaylıkla birleştirebilirsiniz. 

Avantajlı paketin içerisinde ekstra olarak seyahat muhafazası ev sızdırmaz disk bulunur. Böylece sağdığınız sütleri kolaylıkla taşıyabilir ve göğüs pompanızı taşıyabilirsiniz. En iyi göğüs pompası seçenekleri arasında gösterilen Philips Avent Elektronik göğüs pompasını siz de deneyebilirsiniz. 

Okuma Önerisi | En İyi Bebek Maması Hangisi?

Mochi Göğüs Pompası 120 ml 

sut sagma makinesi tavsiye

En çok satan göğüs pompalarından biri olan Mochi Göğüs Pompası uygun fiyatı ile annelerin vazgeçilmezlerinden biridir. Manuel pompaya benzeyen yapısı ile kolay bir şekilde sütünüzü sağmanıza imkan tanır. Sırt üstü uzanarak pompayı göğsünüze getirmeniz yeterlidir. Herhangi bir şekilde tutmanıza gerek olmadığı için alışılmış manuel pompalara göre daha kolay bir kullanım sunmaktadır. 

120 ml’lik hacme sahip haznesine süt tıpasını takarak sağdığınız sütü muhafaza etmenize de olanak sağlar. Sahip olduğu natürel vakumu ile kolay bir şekilde sağım işlemini gerçekleştirir. Elektroniklere göre daha yavaş olmasına rağmen fiyat performans ürünü olarak görülmektedir. Genellikle annelerin en iyi göğüs pompası seçenekleri arasında gösterdikleri Mochi Göğüs Pompası daha sık ama az sağan anneler için iyi bir tercih olabilir. 

LANSINOH Manuel Göğüs Pompası

gogus pompasi sut sagma makinesi tavsiye

Portatif tasarımı ile öne çıkan Lansinoh Manuel Göğüs Pompası bebeğinizle kısa süreli ayrılıklarınız için tasarlanmıştır. Uyarı ve sağım olarak iki fazlı çalışan bir sisteme sahiptir. Doğal emiş ritmini takip ederek sağım işlemini gerçekleştirdiği için kolay ve rahat bir sağım olanağı sunar. 

Uyarı fazında bulunan hızlı ritmi sayesinde göğsünüzde sütün oluşup akmasını sağlar. Böylece kolay ve hızlı bir şekilde sağım işlemini başlatabilirsiniz. Uyarı fazından sonra gelen ve asıl sağım işlemini başlatan Sağım Fazı ile yavaş ritimde ama güçlü bir vakumla sütünüz kaba dolmaya başlar. Uyarı fazından sağım fazına tek bir hareketle, kolay ve hızlıca geçiş yapmanıza imkan tanıyan bir tasarıma sahiptir. 

Uygun fiyatı ve kolay kullanımı ile en iyi göğüs pompası olarak gösterilen ürünlerden biridir. NaturalWave biberon emziği bebeğinizin içgüdüsel emme refleksine uygun şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede bebeğiniz emzirmeden biberona kolay bir şekilde geçiş yapabilir. Direkt olarak süt sağım poşetine ya da biberona sağım yapmanızı sağlayarak zamandan da tasarruf yapmanıza olanak sunar.

Diamond Mama Elmas Göğüs ve Süt pompası

sut sagma makinesi en iyi

4 farklı emme seviyesine sahip Diamond Mama Elmas Göğüs ve Süt pompası manuel bir pompadır. Kompakt boyutu ve kolay kullanımı ile anneler tarafından beğenilerek tercih edilen en iyi göğüs pompası tercihleri arasında bulunur. Rahat ve kolay tutmanızı sağlayan tasarımı sayesinde sütünüzü rahatlıkla sağabilirsiniz.

BPA içermeyen yapısı ile bebeğiniz için güvenli olan alt kısmını biberon olarak da kullanabilirsiniz. Uygun fiyatı sayesinde pek çok anne ve anne adayı tarafından tercih edilen Diamond Mama Elmas Göğüs ve Süt Pompası Manuel en iyi göğüs pompası arasında yer almaktadır. 

Chicco Wellbeing Manuel Göğüs Pompası

en iyi sut sagma makinesi hangisi

Doğal bir akış sağlayan Chicco Wellbeing Manuel Göğüs Pompası sağma işlemini diğer manuel pompalara göre kolaylaştırır. Yumuşak dokulu ve ergonomik sağma sapı sayesinde kolay bir şekilde kavramınızı ve kullanmanızı sağlayarak ekstra çaba göstermenizi engeller. İnce ve pratik tasarımı sayesinde sağma işlemlerini kolay bir şekilde yapmanıza ve çantanızda dahi taşımanıza imkan sunar. 

BPA içermeyen biberonu polipropilenden üretilmiştir. İndirimli fiyatı ve kolay kullanımı ile bebeğinizden kısa süreliğine ayrı kalacağınız zamanlarda kullanabileceğiniz bir ürün olarak tasarlanmıştır. Pek çok anne için en iyi göğüs pompası olarak gösterilen Cihcco Wellbeing Manuel Göğüs Pompasını kolay bir şekilde siz de deneyebilir ve sütünüzü sağabilirsiniz. 

Wee Baby Desenli Şarjlı Göğüs Pompası

süt sağma makinesi önerileri

Şarj edilerek kullanılan Wee Baby Desenli Şarjlı Göğüs Pompası manuel ile elektrikli göğüs pompasının arasında yer almaktadır. 5 farklı uyarı modu ve 9 farklı vakum seviyesi bulunan şarjlı göğüs pompasını kendinize göre kişiselleştirebilirsiniz. Dijital ekranında sağım süresini ve sağım modunu görmenize olanak sunar. Sağım sırasında da masaj hissi veren gçğüs yastığı ile sağım işlemini kolaylaştırır ve rahat etmenizi sağlar.

Diğer göğüs pompalarından ayrı olarak boyun askılı bulunur. Bu sayede boynunuza asarak sağım sırasında dahi rahatlıkla hareket etmenize olanak sunar. BPA içermeyen malzemeden üretildiği için sütü uzun bir süre güven ile saklayabilirsiniz. Aynı zamanda tamamen sağlıklı silikon malzemeden üretilmiştir. Bebeğinizin sağlığı ve sizin kolaylığınız için en iyi göğüs pompası seçeneklerinden biridir.

Philips Avent Natural Manuel Göğüs Pompası

en iyi elektrikli süt sağma makinesi

Philips Avent Kadın Natural Manuel Göğüs Pompası rahatlatıcı etkili yumuşak masaj başlığı ile sütünüzün daha kolay bir şekilde akmasını sağlar. Kadifemsi dokusu ile süt akışınızın nazikçe uyarılmasını sağlar. Manuel olarak sağma işlemi gerçekleştirmenize olanak sunan Philips Avent göğüs pompasında bulunan yastık bebeğinizin emme hareketini taklit eder. Bu sayede daha kolay bir şekilde sütünüz akar.

Bunun yanı sıra hafif tasarımı ve biberon olarak kullanılabilen alt kısmı ile bebeğinizin ihtiyaç duyduğu sütü her an bebeğinize sunabilirsiniz. Anneler için en iyi göğüs pompası önerileri arasında yer alan Philips Avent Kadın Natural Manuel Göğüs Pompasını oturur pozisyonda dahi kullanabilirsiniz.

Evet sevgili okurlarımız, sizin ve bebeğinizin sağlığı için en iyi göğüs pompası ya da süt sağma makinesi hangisi sorusuna yanıt vermeye çalıştık.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.