En İyi Bebek Maması 2023 Tavsiye Marka ve Yorumlar


en iyi bebek maması

En İyi Bebek Maması Hangisi?

Bebeğinizin gelişimi ve ek besin takviyesi için çok önemli olan bebek mamaları her geçen gün daha fazla çeşit ve içerikte karşımıza çıkmaktadır. İçerdiklerin besinlere göre farklılık gösteren bebek mamaları kendi içinde farklılaştığı için en iyi bebek maması seçimi de zorlaşmaktadır. 

Ek gıda, bebek sütü, devam sütü gibi çeşitleri ile karşımıza çıkan bebek mamaları bebeğinizin gelişim döneminde tüketmesi gereken besinlerden olduğu için dikkatli bir şekilde seçmeniz gerekir. Genellikle ‘‘En iyi bebek maması hangisi?’’, ‘‘Hangi mamayı almalıyım?’’, “Bebek maması tavsiyeleri neler?” gibi sorular sorularak bebekler için en iyi bebek maması bulunulmaya çalışmaktadır. Bize gelen bu ve benzeri sorulara istinaden bizler de sizler için pek çok kullanıcının deneyip memnun kaldığı mamaları derledik.

Bebek Maması Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebekler için oldukça önemli olan bebek mamalarını alırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ve ilki seçeceğiniz bebek mamasının bebeğinizin sindirim sistemine uygun olmasıdır. Bu da bebeğinizin gelişim süresine uyumluluğu ile bağlantılıdır. 

En iyi bebek maması seçerken önerilen ay ve yaşa bakıldıktan sonra içeriği kontrol edilmelidir. Bebeğinizin alerjisi olan bir besinin bulunması bu mamayı tüketmesini zorlaştıracağı gibi sonrasında da pek çok sorun doğurabilir. Bebeğinize uygun olmayan bir mama daha sonrasında bebeğinizde kabız, ishal, gaz ve kusma gibi çeşitli etkilere sebep olabilir. 

En iyi bebek maması yukarda da değindiğimiz üzere bebeğinizin sindirim sistemine ve gelişimine uygun olandır. Bu noktada da eğer bebek maması kullanmaya yeni başlayacaksanız bebeğinize uygun besinler için doktorunauza danışabilir ya da deneyerek doğru mamaya da ulaşabilirsiniz. Eğer bebeğiniz için doğru ve yararlı besinleri biliyorsanız işiniz çok daha kolay olacaktır. 

Dikkatinizi çekmek istediğimiz diğer bir nokta ise bebeğinizin sağlığı için kesinlikle en son karar sizde ve bebeğinizin doktorunda olmalı. Listemizde, anne ve babaların en çok aldığı ve tavsiye ettiği mamaları sizler ile buluşturduk.

İlginizi Çekebilir | En İyi Biberon Hangisi?

Bebek Maması Tavsiyesi

Evet bebek maması alırken nelere dikkat ettiğinizi okuduysanız şimdi de en iyi bebek maması hangisi sizlerle birlikte inceleyelim. Listemizi hazırlarken en çok tavsiye edilen ve en çok yorum alan mamaları sizlerle buluşturmaya çalıştık!

 • En İyi Bebek Maması
  • Hipp Organik Tahıl Bazlı Ek Gıda Organik Sütlü Elmalı 
  • Aptamil Pronutra 1 900 Gr Bebek Sütü
  • Bebelac Devam Sütü 3 Numara
  • Hipp Organik Combiotic Bebek Sütü
  • Aptamil Devam Sütü 4 Numara
  • Bebelac Gold Devam Sütü 1 Numara
  • Aptamil 1 Bebek Sütü 

Hipp Organik Tahıl Bazlı Ek Gıda Organik Sütlü Elmalı 

en iyi bebek maması hangisi

Tamamen organik içeriği ile bebeğiniz için en sağlıklı tercihlerden biri olan Hipp Organik Tahıl Bazlı Ek Gıda içerisinde bulunan elma ile bebeğinizin severek tüketebileceği bir mama olabilir. %100 GDO’suz olan Hipp sütlü ek mama ilave şeker içermediği için güven ile tüketebileceğiniz bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

İçerisinde bulunan kalsiyumu sayesinde bebeklerin kemik ve diş gelişimini de olumlu etkileyen Hipp Organik Tahıl Bazlı bebek maması zengin vitamin, lif ve mineralleri içeren tam tahıl unu ile yapıldığı için de oldukça sağlıklı bir seçenektir. 

İçeriği sayesinde bebeğinizin uzun süre tok kalmasını sağlayarak daha uzun süre uyuyabilmesine de olanak tanıyan Hipp bebek maması hazımı kolay olması sebebi ile pek çok annenin de tercihi olarak karşımıza çıkıyor. 

Aptamil Pronutra 1 900 Gr Bebek Sütü

en iyi bebek maması markası

6.ayın sonuna kadar kullanabileceğiniz Aptamil Pronutra 1 bebek sütünü anne sütünün hiç verilemediği ya da yetersiz olduğu durumlarda kullanabilirsiniz. İçerisinde prebiyotik lif, nükleotid ve LCP ilavesi bulunan Aptamil Pronutra 1 bebek sütünü 10 dakika kaynatarak kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. 

0-6 ay için özel olarak üretilmiş Aptamil Pronutra 1’i kutunun içerisinden çıkan ölçek ile doğru ve hızlı bir şekilde hazırlayarak bebeğinize verebilirsiniz. 6 aydan sonra Pronutra 2 bebek sütü ile devam etmeniz önerilmektedir. 

Bebeğinizin ihtiyacı olan besinleri ve sütü vermenize olanak sağlayan Aptamil bebek sütü kullanıcılar tarafından da en iyi bebek maması olarak görülmektedir. Uygun fiyatı ve uzun süre yetebilecek gramajı ile bebeğiniz için iyi bir tercih olabilir.

Bebelac Devam Sütü 3 Numara

bebek maması tavsiye

1 yaşından itibaren bebeğiniz için gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz Bebelac Devam Sütü 3 bebeğinizin ihtiyaç duyduğum tüm besinleri içerir. İçerisinde balık yağından folat, biotin ve A, B1, B2, B5, B12, C, D3, E, K vitaminlerine kadar pek çok şeyi içeren Bebelac Devam Sütü 3’ü bebeğinizin bilişsel ve fiziksel gelişimi için tercih edebilirsiniz. 

Binlerce kişi tarafından tercih edilen Bebelac Devam Sütü 3 avantajlı paketi ve uygun fiyatı ile bebeğiniz için tercih edebileceğiniz en iyi bebek mamalarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Magnezyum, Kalsiyum, Potasyum, Fosfor, Demir, Çinko, Bakır, Klor, Selenyum ve İyon içeren Bebelac devam sütünü hızlı ve kolay bir şekilde hazırlanabildiği için de pek çok anne tarafından tercih edilmektedir.  

Hipp Organik Combiotic Bebek Sütü

bebek maması tavsiyesi

Tamamen organik süt kullanılarak üretilen Hipp Organik Combiotic Bebek Sütü 1 anne sütünün içerdiği tüm besinleri içerdiği için gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Doğumdan itibaren kullanabileceğiniz Hipp bebek sütü 500’den fazla kullanıcı tarafından en iyi bebek maması olarak görülmekte ve sevilerek tercih edilmektedir.

İçerisinde kullanılan organik süt sayesinde bebeğiniz için gerekli karbonhidratı içeren Hipp Combiotic Bebek Sütü 1 ilave şeker ve glüten içermediği için de oldukça sağlıklı bir tercih olacaktır. Genellikle en iyi bebek maması hangisi sorusuna verilen cevaplar arasında gösterilen Hipp Organik Combiotic Bebek Sütü 1’i hazımının kolay olması sebebi ile de sıklıkla tercih edilmektedir. 

Aptamil Devam Sütü 4 Numara

bebek mamasi onerisi

Yenilenmiş formülü ile bağışıklık sistemini destekleyen Aptamil Devam Sütü 4’ü 1 yaşından itibaren bebeğiniz için kullanabilirsiniz. Avrupa patentli prebiyotik karışımı ile bebeğinizin bağışıklık sistemini güçlendirirken hazım problemi yaşamasını da engelleyen Aptamil devam sütü de en iyi bebek maması olarak tercih edilmektedir.

Ekonomik paketinde tam 253 ölçek bulunan Aptamil devam sütünü bebeğiniz için uzun süre kullanabilirsiniz. İlave şeker içermediği için de bebeğinizin gelişimine ve sindirim sistemine herhangi bir zarar vermeyeceği için tercih edebileceğiniz Aptamil Devam Sütü 4’ü bebeğinizin kahvaltı karışımına ekleyebilir ya da direkt kaynatarak süt olarak da verebilirsiniz. 

Bebelac Gold Devam Sütü 1 Numara

bebek mamasi onerileri

0-6 aylık bebekler için geliştirilen formülü ile anne sütünün yeterli olmadığı durumlarda kullanılan Bebelac Gold Devam Sütü 1 Numara ile bebeğinizin tüm ihtiyaçlarını sağlayabilirsiniz. Bebeğiniz için en üstün besin anne sütü olduğu için Bebelac Gold devam sütünü gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. 

6 aya kadar kullanabileceğiniz Bebelac Gold devam sütü yüzlerce anne tarafından tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. 10 dakika kaynatarak kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz devam sütü genellikle en iyi bebek maması hangisidir sorusunun cevabı olarak da önerilmektedir.

Bebeğinizin gelişimine ve sindirim sistemine yararlı olan besinleri içeren Bebelac Gold Devam Sütü 1 Numara uygun fiyatları ile de pek çok kişi tarafından tercih edilen bir memek mamasıdır.

Aptamil 1 Bebek Sütü 

hangi bebek maması en iyi

0-6 aylık bebekler için tercih edebileceğiniz Aptamil 1 Bebek Sütü en iyi bebek maması olarak görülen ve sıklıkla tercih edilen bebek mamalarından biridir. Yenidoğan bebekler için özel olarak hazırlanan formülü ile bebeğinizin ihtiyaç duyduğu tüm besinleri sağlar.

Anne sütünün verilemediği ya da yetmediği durumlarda tercih edebileceğiniz Aptamil 1 Bebek Sütü prebiyotik lif, taurin, omega-3, omega-6, nükleotit, uzun zincirli PUFA ve vitaminler yer almaktadır. Zengin içeriği ile pek çok kişi tarafından tercih edilen bebek sütünü patentli prebiyotik lif karışımı ile de bebeğinizin bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. 

1200 gramdan oluşan ekonomik paketi ile uzun süre kullanabileceğiniz Aptamil bebek sütünü 10 dakikada kaynatarak kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Hızlı ve kolay hazırlama süreci ile de tercih edebileceğiniz bebek sütü içerdiği PUFA ile bebeğinizin gelişimi ve büyümesinde de oldukça önemlidir. 

Sizden gelen en iyi bebek maması önerileri, en iyi bebek maması hangisidir gibi sorulara istinaden sıklıkla tercih edilen ve piyasanın en iyi bebek maması olarak görülen mamaları, devam sütlerini ve ek gıdalarını derledik. Umarız ki içerisinden bebeğinizin sindirim sistemine ve gelişimine en uygun mamayı bulabilmişsinizdir.  


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.