En İyi Biberon 2023 Sağlıklı Biberon Tavsiyeleri Marka ve Yorumlar


En İyi Biberon Hangisi?

Bebeklerin beslenmesinde en büyük yardımcılardan biri olan biberonlar bebeklerin ağız ve diş sağlığında oldukça önemlidir. Pek çok farklı çeşidi bulunan biberonlar arasında anneler ve babalar genellikle en iyi biberonu bulmaya çalışmaktadır. Çünkü bebeğiniz doğduktan sonra belirli bir yaşa kadar biberon ile beslenmeyi sağlamanız gerekir, bu da ilk biberon alımında doğal olarak akıllara ‘’En iyi biberon hangisi?’’ sorusunu getirmektedir.

Biberon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bebeğiniz için biberon seçerken dikkat etmeniz gereken pek çok nokta bulunmaktadır. Bebeğinizin sağlığını ve beslenmesini etkileyen biberonları seçerken emzik kısmına dikkat etmeniz gerekir. Genellikle emzik kısmındaki deliklere göre emzik akışının hızlı veya yavaş olduğu belirlenir, bu delikler de biberonun içine koyduğunuz gıdanın veya içeceğin bebeğiniz tarafından tüketilme şeklini etkiler.

Yeni doğan bebekler için genellikle tek delikli biberonlar tercih edilir bunun sebebi 0-3 ay arasındaki bebeklerin emme reflekslerinin daha düşük ve farklı olmasıdır. Olası bir boğulma ve benzeri bir kaza ile karşılaşmamak adına bebeğinizin yaşına ve gelişimine uygun biberonları tercih etmeniz gerekmektedir. 3.ayını doldurmuş bebekler için orta akışlı biberonlar tercih etmeye başlayabilirsiniz. 6.aydan sonra ise hızlı akışlı biberonları emebilecekleri için onları tercih edebilirsiniz.

En iyi biberon tercihlerinde emzik akışları kadar önemli olan bir diğer şey ise biberon modellerinin silikon, cam ve plastik gibi türleridir. Tercih edeceğiniz biberonun BPA içermemesine ve kolay kırılmayacak, dayanıklı bir üründen yapılmasına dikkat etmelisiniz.

Bunun yanı sıra biberonunun boyutu da bebeğinizin tutabilmesi açısından önemli olduğu için bebeğinizin gelişimini de göz önünde bulundurarak en iyi biberon tercihini yapabilirsiniz. 

Yukarıda da söyledğimiz gibi BPA içermemesine dikkat etmelisiniz. Ancak biberon alırken genellikle en sağlıklı ve en iyilerinin cam olduğunu söyleyebiliriz.

Biberon Tavsiyesi

Biberon alırken nelere dikkat etmelisiniz sorusunu yanıtladık. Şimdi de en iyi biberon hangisi, annelerin biberon tavsiyeleri neler bir göz atalım!

 • En İyi Biberon ve Biberon Tavsiyesi
  • Philips Avent Philips Scf 051/17 Natural Cam Biberon 
  • LANSINOH Natural Wave Biberon
  • Philips Avent Scf 033/17 Natural Pp Biberon
  • Chicco Natural Feeling Cam Biberon
  • Tommee Tippee Şeffaf Gelişmiş Antikolik Biberon 

Philips Avent Philips Scf 051/17 Natural Cam Biberon 

en iyi biberon

Yeni doğan akışlı biberon emziği olan Philips Avent Scf 051/17 Natural Cam Biberonu bebeğinizin doğumundan yani 0 ayından itibaren kullanabilirsiniz. 120 ml’lik kapasitesi ile yenidoğan bebekler için oldukça uyumlu olan Philips cam biberonu esnek spiral tasarımı ile de bebeğinizin kolay bir şekilde emmesine olanak sağlamaktadır.

Isıya ve termal şoka dayanıklı natural cam yapısı ile en iyi biberon tercihlerinden biri olan Philips Avent Cam Biberon BPA içermemesi sebebi ile de pek çok anne tarafından tercih edilmektedir.

Bebeğinizin gelişim aşamalarında da kullanmanıza olanak sağlamak için farklı akış hızlarına ve yumuşaklıklarına sahip biberon emzikleri sunması da büyük bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor. 

Geniş boynu sayesinde kolay bir şekilde kullanım olanağı sunan Philips Avennt biberonu yine geniş boyun kısmı sayesinde kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Emzik kısmının da anne göğsünden etkilenerek tasarlanan geniş emziği şeklinde olması da bebeğinizin kolaylık ve sevgi ile emmesine olanak sağlar. Binlerce kişi tarafından beğenilerek tercih edilen Philips biberonu gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. 

LANSINOH Natural Wave Biberon

en iyi biberon hangisi

Doğal emme etkisi ile bebeğinizin anne memesinden biberona geçişini kolaylaştıran LANSINOH Natural Wave 2’li Biberon emzik yapısı ile bebeğinizin çene gelişimini de destekler.

Kolik önleyici AVS hava sistemine sahip olan Lansinoh biberon bebeğinizin hava yutmasını ve kolik sancısı çekmesini engeller. 2’li biberon seçeneği ile ekonomik bir seçenek olarak karşımıza çıkan Lansinoh Natural Wave biberon BPA ve BPS içermez. 

Yavaş, orta ve hızlı akış seçenekleri sunan Lansinoh biberon annelerin en iyi biberon tercihlerinden biri olarak görülmekte ve yıllardır beğenilerek tercih edilmektedir.

Bebeğinizin süt akışını kontrol edebilmesine olanak sağlar. Aynı zamanda kademeli eğim tasarımı ile bebeğinizin dili ile uyguladığı peristaltik hareketlerini kolaylaştırarak kolay bir şekilde tüketmesine de olanak sunar. 

Koruyucu kapağı ile akıtmayı engellerken kolay kullanım olanağı sunması ile pek çok anne tarafından tercih edilen Lansinoh biberonu bebeğiniz için tercih edebilirsiniz. 

Philips Avent Scf 033/17 Natural Pp Biberon

biberon tavsiyesi

Kullanım kolaylığı ve rahatlığı ile ön plana çıkan Philips Avent Scf 033/17 Natural Pp Biberon anne göğsüne benzeyen biberon emziği ile anne memesinden biberona geçişi ve birlikte kullanımı kolaylaştırır. Bebeğinizin biberona alışmasını kolaylaştıran emzik başlığı sayesinde 3 aydan daha büyük bebeklerin tüketimi için uygundur. 

BPA içermeyen malzemeden üretilen yapısı ile gıda saklamaya uygun olan Philips Avent biberonu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Emziğin içerisinde bulunan yaprakçıklar ve esnekliği sayesinde bebeğiniz emerken emziğin içeri göçmesini engeller.

Söküp takması oldukça basit olan Philips Avent portatif boyutu ile de kolaylıkla çantalarda taşınabildiği için ebeveynler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

260 ml hacmi ile bebeğinizin ihtiyacı olan tüm gıdalarda kullanabileceğiniz Philips Avent biberon tüm Philips Avent serisi ile uyumlu olduğu için de yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

Chicco Natural Feeling Cam Biberon

biberon onerileri

Eğimli biberon emziği ile yeni doğan bebekler için özel olarak tasarlanan Chicco Natural Feeling Cam Biberon bebeğinizin meme ile biberon arasındaki geçişi zorlanmadan yapabilmesine olanak sağlar.

Termal şoklara ve sıcaklığa dayanıklı olacak şekilde tasarlanmış camı ile rahatlıkla kullanabileceğiniz Chicco biberon annelerin en iyi biberon tercihleri arasında yer almaktadır. BPA içermeyen biberon ergonomik yapısı ile kolay bir şekilde tutulur. 

Bebeğiniz için ihtiyacınız olan gıdaları rahatlıkla verebileceğiniz cam biberon 150 ml’lik olarak tasarlanmıştır. Diğer tüm Chicco başlıkları ve kapakları ile uyumlu olduğu için de uzun süre kullanabilmenize olanak sağlamaktadır.

Üzerinde bulunan ölçek sayesinde bebeğinizin ihtiyacı kadar gıdayı ve sıvıyı ekleyerek karışımınızı yapabilmenize olanak sağlaması da artı özelliklerinden biridir. 

Tasarlanan emzik başlığı sayesinde bebeğiniz emmediği sürece herhangi bir akma yapmaması da bu biberonu gönül rahatlığı ile kullanabileceğinizi ve yanınızda taşıyabileceğinizi gösteriyor.

Pek çok kişi tarafından sevilerek kullanılan Chicco Natural Feeling Cam Biberonu uygun fiyatı ile bebeğiniz için rahatlıkla tercih edebilirsiniz. 

Tommee Tippee Şeffaf Gelişmiş Antikolik Biberon 

biberon onerisi

Diğer biberonlara göre %80 daha az kolik olarak tasarlanan Tommee Tippee Şeffaf Gelişmiş Antikolik Biberon bebeğinizin gıdaları rahat bir şekilde tüketebilmesine olanak sağlamaktadır. Kolik sancıyı azaltırken daha az gaz ve kusma vaat eden Tomme Tippee biberon ile bebeğinizin daha huzurlu olması amaçlanmıştır.

Özellikle bebeklerin biberondaki en büyük sorunu olan gaz sancını engellemesi sebebi ile en iyi biberon seçenekleri arasında yer alan Tomme Tippee Şeffaf Gelişmiş Antikolik Biberonu gönül rahatlığı ile bebeğiniz için tercih edebilirsiniz. 

Şık ve ergonomik tasarımı ile kolay kullanım ve taşıma imkanı sunan Tomme Tippee biberonunda kullanılan emzik de anne memesine en çok benzeyen tasarımı ile ödül almıştır. Bu sayede bebeğinizin memeden biberona geçişini kolaylaştırırken ikisini de birlikte emmesine de olanak sağlayabilirsiniz. 

İçerisinde bulunan ısıya duyarlı hassas tüpü ile ısıyı algılayarak bebeğiniz için en uygun ısıyı ayarlayabilirsiniz. Isıya göre renk değiştirmesi ile size büyük bir kolaylık sağladığı için ekstra kullanım kolaylığı sunar.

Bunların yanı sıra sızdırmazlık garantisi veren Tomme Tippe biberon sütün tüpe karışarak yukarı sızmasını engeller.

En iyi biberon hangisi diye soran ebeveynlerin sıklıkla tercih ettiği biberonlardan biri olan Tomme Tippee Antikolik Biberonu siz de gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Bu yazımızda bebeğiniz için oldukça önemli olan biberonları inceledik. Sizden gelen en iyi biberon hangisi sorularına yönelik hazırladığımız bu öneri listesinde biberonları detaylı bir şekilde sizlere açıkladığımızı düşünüyoruz.

Bebeğinizin gelişimine göre değişiklik gösteren biberon emziklerini ve biberonları anlattığımız bu yazı umarız ki en iyi biberon seçiminize yardım olabilmiştir. 


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.