En İyi Kedi Maması 2023 Tavsiye Marka ve Yorumlar


en iyi kedi mamasi

En İyi Kedi Maması Hangisi?

En iyi dostlarımızdan biri olan kedilerin beslenmesi oldukça önemlidir. Genellikle onlar için en iyi ve en yararlı olan mamayı bulmaya çalışır, araştırırız. Her gün tükettikleri mamayı sevmeleri ve onlara uygun olmaları çok önemli olduğu için kedi sahipleri ve kedi severler en iyi kedi maması için internette araştırma yapmaktadırlar. Sizden gelen en iyi kedi maması önerileri nelerdir, en iyi kedi maması hangisidir gibi sorulara istinaden kediniz ve sizin için en uygun ve en çok beğenilen mamalarını derledik!

Kedi Maması Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kediniz için alacağınız mamayı seçerken dikkat etmeniz gereken pek çok nokta bulunmaktadır. Kedinizin yaşından sindirim sistemine, kısır olup olmamasına kadar pek çok etken en iyi kedi maması seçiminizde büyük rol oynar. 

Öncelikle mamayı seçerken kedinizin yaşına uygun olup olmadığına bakmalısınız. Mamalar kendi işlerinde bebek, yetişkin ve yaşlı mamaları olarak ayrılır. Eğer kediniz 12.ayına yani 1 yaşına girmediyse onun için bebek maması tercih etmelisiniz. 1 yaşından daha büyük kediler için ise yetişkin kedi maması tercih etmeniz gerekir. Bunun yanı sıra kedinizin kısır olup olmaması da mama seçiminde büyük bir rol oynamaktadır. Kısır kediler daha az hareket ettikleri için obezite riski ile karşı karşıya olduğu için diğer mamalara göre yağsız olan kısır kedi mamalarını tercih edebilirsiniz. 

Kedinizin beslenme alışkanlığı ve sindirim sisteminin çalışması da kedi maması seçiminde etkili olan unsurlardan olduğu için almadan önce kedinizin mamalara verdiği tepkilere ve reaksiyonlara bakmanızda ve veterinerinize danışmanızda fayda vardır.

Kedi Maması Tavsiyesi ve En İyi Markalar

ND Düşük Tahilli Kuzu Etli Ve Yaban Mersinli Yetişkin Kedi Maması

en iyi kedi maması hangisi

Kuzu ve yaban mersinli ND Düşük Tahıllı Yetişkin Kedi Maması 1 yaşından büyük kediler için özel olarak formüle edilmiş tam ve dengeli bir mama olması ile ön plana çıkmaktadır. Pek çok kişi tarafından sevilerek tercih edilen ND Düşük Tahıllı kedi maması herhangi bir koruyucu katkı maddesi içermediği için kedinizin sindir sistemi için de oldukça yararlıdır.

En iyi kedi maması önerileri arasında yer alan ND Düşük Tahıllı kedi mamasının içerisinde üzüm, aloe vera, zerdeçal ve yeşil çay da bulunmaktadır. Zengin içeriği sayesinde diğer mamalara göre daha az karbonhidrat içeren bu kedi maması karmaşık tahıllar içermediği için sindirimi oldukça kolaydır. İçindeki taze meyve ve sebzeler sayesinde kedinizin ihtiyaç duyduğu vitamin ve minarelleri almasına da olanak sağlayan ND kedi maması 5 kg’lık paketi ile uzun süre kullanabilirsiniz. 

Royal Canin Kitten Kedi Kuru Maması

kedi maması tavsiyesi

4 ile 12 aylık kediler için özel olarak üretilen Royal Canin Kitten Kedi Maması kedinizin gelişimini destekler. Kedinizin sindirim sağlığını korumak için özel olarak formüle edilmiş yapısı ile gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz en iyi kedi maması seçeneklerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bebek kedilerin dişleri için özel olarak uyarlanmış mama boyutu ile kedinizin mamayı daha kolay bir şekilde yemesini ve sindirmesini sağlar. Bağışıklık sistemi desteği sağlaması ile kediniz için oldukça yararlı ve etkili bir mama olan Royal Canin 2 binden daha fazla kişi tarafından beğenilerek tercih edilmektedir. 

Proplan Sterilised Somonlu Kedi Maması

kedi maması tavsiye

Kısırlaştırılmış kediler için özel olarak üretilen Proplan Sterilised Somonlu Kedi Maması yüksek protein içeren formülü ile kedinizin kalori oranını dengeler. Eğer kediniz kısırlaştırıldıysa normal yetişkin kedi mamalarından ziyade özel kısır kedi mamaları tercih etmeniz gerekmektedir. Bu noktada Proplan kısır kedi maması da kediniz için en iyi tercihlerden biri olacaktır.

İçeriğinde somon ve ton balığı bulunan Proplan kedi maması kedinizin kısırlaştırma ameliyatından sonra kilo almasını ve taş oluşumunu önler. İçindeki aroması ile kediler tarafından da sevilerek tüketilen Proplan kedi maması 10 kg’lık paketi ile kedinize aylar boyu gideceği için tercih edebilirsiniz. 

ND Düşük Tahıllı Tavuk ve Narlı Kısırlaştırılmış Kedi Maması 

kedi maması onerileri

Kısırlaştırma ameliyatından sonra kediniz için alabileceğiniz en iyi kedi maması seçeneklerinden biri olan ND Düşük Tahılllı Tavuk ve Narlı Kısırlaştırılmış Kedi Maması 5 kg’lık paketi ve uygun fiyatı ile oldukça iyi bir seçenek. İçerisinde bulunan düşük tahıllar sayesinde kedinizin sindirim sistemine de yardımcı olacak ND Kısırlaştırılmış Kedi Mamasını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Pek çok kullanıcı tarafından olumlu yorumlar alan ND kedi maması tavuk ve narlı aromasıyla kedilerin de çok severek tükettiği bir mama olarak karşımıza çıkıyor. Kısır kedinizin aşırı kilo almasını önlemek için tercih edeceğiniz ND kedi maması düşük tahıllı olması ile kedinizin sindirim sistemine de oldukça yararlıdır.

Proplan Kitten Tavuklu Pirinçli Yavru Kedi Maması

kedi maması önerisi

1-12 aylık yavru kediler için üretilen Proplan Kitten Tavuklu Pirinçli Yavru Kedi Maması kedinizin sindirim sistemini düzenler. Yavru kediler için minimalize edilmiş mama boyutu ile kedinizin daha kolay çiğnemesi ve yutmasına olanak sağlar. 3 kg’lık paketi ve uygun fiyatı ile kediniz için tercih edebileceğiniz en iyi kedi maması seçeneklerinden biri olan Proplan yavru kedi mamasının tavuk ve pirinçli içeriği de farklı bir aroma kattığı için kediler tarafından çok sevilmektedir.

Kedinizin bağışıklık sistemini güçlendirirken gelişimine de destek veren Proplan Kitten Tavuklu Pirinçli Yavru Kedi Mamasını kedinizin 12.ayına kadar kullanabilirsiniz. 

Felicia Az Tahıllı Sterilised Somonlu Kedi Maması

hangi kedi maması en iyi

Tahıl oranı düşürülmüş yeni formülü ile Felicia Az Tahıllı Sterilised Somonlu Kedi Maması hypoallergenic yapısı ile kediniz için oldukça yararlıdır. Diğer mamalara göre daha yüksek oranda sindirilebilir hayvansal proteinleri sayesinde kedinizin sindirim ve alerji hassasiyetlerine karşı özel olarak üretilmiştir. 

Kısırlaştırma ameliyatından sonra kullanabileceğiniz Felicia Sterilised kedi mamasının içerisinde alerjik reaksiyonlara sebep olan soya, patates, sığır eti, süt ürünleri, buğday, yapay tatlandırıcı, kimyasal aroma ve GDO içermez. Bu yüzden gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz Felicia kedi maması kedinizin aşırı kilo almasını engellerken sindirim sistemini de düzenler. En iyi kedi maması seçeneklerinden biri olan Felicia somonlu kedi mamasını kısır kediniz için tercih edebilirsiniz.

Advance Sterilized Hindili Kedi Maması

hangi kedi mamasi en iyi

Kısırlaştırılmış kediler için özel olarak geliştirilen formül ile üretilen Advance Sterilized Somonlu Kedi Mamasını 36 aylıktan daha büyük kediniz için tercih edebilirsiniz. Kedinizin obeziteye karşı korunmasını sağlayan Advance kedi maması içerisinde bulunan lif kaynakları sayesinde kedinize ekstra tokluk hissi ve enerji verir. 

İçerisinde bulunan ideal yağ seviyesi ile kedinizin üriner bozuklukların azalmasını sağlar. Diğer mamalara oranla azaltılmış karbonhidrat içeriği sayesinde kedinizin fazla kilo almaısnı engellerken bağışıklık sistemini de korur. 

Royal Canin Fit 32 Kedi Kuru Maması

en iyi kedi mamasi markasi

1 yaş ve üzeri yetişkin kediler için özel olarak üretilen Royal Canin Fit 32 Kedi Kuru Mamasını orta derecede aktif olan kediler için tercih edilmektedir. Yetişkin kedilerin ihtiyaç duyduğu besin ve vitaminleri almasına olanak sağlayan Fit 32 kedi maması kedinizin ideal kilosunu korumasına yardımcı olur. 

En iyi kedi mamaıs seçeneklerinden biri olan Royal Canin Fit 32 kedi mamasının içerisinde bulunan özel lifler sayesinde kedinizin yuttuğu tüylerin dışkıyla atılmasını sağlar. Bu da direkt olarak kedinizin sağlığını etkilediği için rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Proline Kuzu Etli Ve Pirinçli Yetişkin Kedi Maması 

kedi maması tavsiyeleri

Uygun fiyatı ile sık tercih edilen yetişkin kedi mamalarından biri olan Pro Line Kuzu Etli ve Pirinçli Yetişkin Kedi Maması içeriği ile kedinizin gelişimine katkı sağlar. Kuzu eti ve pirinçli aroması ile kedilerin de severek tükettiği Pro Line kedi maması katkı maddesi içermediği için kedinizin sağlığı için de oldukça yararlıdır. 

Kedinizin bağışıklık sistemini güçlendiren Pro Line yetişkin kedi maması 15 kg’lık paketi ile uzun süre boyunca tüketilmesine de olanak sağlayan ekonomik bir tercih olarak karşımıza çıkıyor. 

Kediniz için en iyi kedi maması tercihlerini derlediğimiz bu yazımız umarız ki doğru ve uygun kedi mamasını bulmanıza yardımcı olabilmiştir. 15sey.com olarak diğer içeriklerimiz için bağlantıya tıklayabilirsiniz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.