En İyi Kedi Kumu Hangisi? Kedi Kumu Önerileri Markaları ve Yorumları


en iyi kedi kumu

Kedi bakımında olmazsa olmaz şeyi iyi bir kedi kumudur. Çünkü kedinizin beslenme kadar önemli bir diğer ihtiyacı da tuvalettir. Seçeceğiniz kedi kumu kedinizin sağlığı için de oldukça önemli ve belirleyicidir. Farklı özellikte ve yapıda pek çok çeşit kedi kumu bulunmaktadır. Bunlar arasında en iyi kedi kumu markasını seçmek zaman zaman zorlu bir süreç olabilmektedir. 

Özellikle kokulu kumlar kedi sahipleri için en iyi kedi kumu tercihlerinden biridir. Kediniz tuvaletini yapsa dahi kokulu kumlar idrar kokusunu hapseder ve yayılmasını engeller. Kedi tuvaletlerini evin bir köşesine koyduğumuzu düşündüğümüzde kokuyu hapsetmesi oldukça önemlidir. Kokulu seçeneklerin yanı sıra kedi kumlarının çeşitleri de birbirinden farklıdır. Kristal ve betonit olarak iki farklı çeşitte kedi kumu bulunmaktadır. 

Önemli olan sizin bütçeniz kadar kedinizin de hangi kumda rahat ettiğidir. Bu bağlamda farklı çeşitler arasından en iyi kedi kumu tercihini yapmanız gerekir. Biz de sizler için kullanıcı yorumlarını değerlendirdik. Kullanıcılar tarafından sevilen ve en iyi kedi kumu olarak görülen markaları derledik. Keyifli okumalar!

Kedi Kumu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedi kumu seçerken dikkat etmeniz gereken pek çok unsur bulunur. Sızdırmayan, topaklaşan ve koku yapmayan gibi pek çok çeşidi bulunur. Burada önemli olan sizin ve kedinizin beklentilerini karşılayan en iyi kedi kumu markasını bulmaktır. Burada ürünleri birkaç özelliğine göre gruplayarak tercihlerinizi azaltabilir ve aralarından seçebilirsiniz. 

Öncelikle seçtiğiniz kedi kumunun absorbe etme özelliğinin olmasına dikkat etmelisiniz. Absorbe özelliği sayesinde kum kedinizin idrarını hızlıca emer ve koku yaymasını engeller. Absorbe özelliği ile diğer kullanımlarda da kedinizin rahat etmesini dağlar. Absorbe özelliği olmayan kumlar ıslak kalır ve kedinizin ayağına bulaşır. 

Aynı zamanda kumun inceliği de oldukça önemlidir. Çok ince yapıdaki kumlar kedinizin patilerinin arasına sıkışır. Bundan dolayı da kediniz istemeden kumları evin belli noktalarına taşıyabilir. Ayrıca ince taneli kumlar solunum yolu problemi de oluşturabilir. Bu yüzden topaklaşan ve daha kalın kumları tercih edebilirsiniz. 

Eğer kristal kum tercih etmiyorsanız topaklaşan kumlar ekonomik açıdan avantajlıdır. En iyi kedi kumu bütçenize uyandır. Bu yüzden en uzun sürede kullanabileceğiniz ve kolay temizleyebileceğiniz bir kum tercih etmelisiniz. 

Pro Line Bebek Pudrası Kokulu Ince Tane Topaklanan Kedi Kumu

en iyi kedi kumu hangisi

Pro Line Kokulu Kedi Kumu ince tanelidir ve topaklanabilir özelliktedir. İçeriğinde tamamen doğal hammaddeler kullanılır. İçeriğinde size veya kedinize zarar verebilecek herhangi bir kimyasal bulunmaz. Solunum yolu hastalığınız varsa dahi güvenle tercih edebilirsiniz. 

Gelişmiş emicilik özelliği ile idrarı hemen absorbe eder ve topaklaşır. Böylece idrar kokusunu hapseder ve kokunun yayılmasını engeller. Hızlı bir şekilde topaklaştığı için idrarın yayılmasını ve kedinize bulaşmasını da engellemektedir. Bu durum da kedinizin mikrop kapmasının önüne geçer. Her türlü mikrop ve bakteri üremesini engeller. 

Kristal kumlara göre daha farklı bir yapıya sahiptir. Buna rağmen özel işlemlerden geçirilerek ekstra inceltilmiştir. Bu yüzden de kullandığınız ortamda minimum tozlanma sağlar. 2’li avantajlı paketi ve uygun fiyatı ile uzun süre kullanabilirsiniz. Topaklaşan kumları düzenli olarak temizleyerek kullanıma devam edebilirsiniz. 

Okuma Önerisi | En İyi Kedi Maması

magicsand Bebek Pudralı Kalın Taneli Kedi Kumu

kedi kumu önerileri

Magicsand Kalın Taneli Kedi Kumu’nun içerisinde tamamen doğal betonit kullanılmıştır. İçeriğinde herhangi bir kimyasal bulunmaz. Ekstra gelişmiş emicilik özelliği ile idrarı hemen emer. Anında topaklaştığı için kedinizin ve sizin mikrop kapmasını engeller. Minimum tozlanma özelliği ev içerisinde ve tuvalet çevresinde kumun tozlanmasını engeller. 

Bebek pudralı kokusu ile etrafa hoş bir koku yayar. Sıvı ile temas eder etmez kokuyu aktive eder ve pudra kokusu yayılır. Eğer kedinizin tuvaletini açık bir alanda kullanıyorsanız koku için tercih edebilirsiniz. 2 binden fazla kullanıcı tarafından en iyi kedi kumu olarak önerilmektedir. İndirimli fiyatı ile deneyebileceğiniz bir kum çeşididir. 

Pisipisi Pudra Kokulu Ince Taneli Topaklaşan Kedi Kumu

en iyi kedi kumu markasi

Pisipisi İnce Taneli Topaklaşan Kedi Kumu pudra kokuludur. Eczacıbaşı’nın markası olan Pisipisi kullanıcılar tarafından güvenilir ve en iyi kedi kumu olarak önerilmektedir. Hızlı emici özelliği ile kediniz idrarını yapar yapmaz emer ve topaklaşır. Dışkı topaklaşıp kuru hale geldiği için kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

2’li 10 kg’lık avantajlı paketi ile indirimli fiyatı ile öne çıkar. Eğer uzun süre kullanabileceğiniz güvenilir bir kum arıyorsanız tercih edebilirsiniz. Hafif pudra kokusu sayesinde kedinizin tuvaletinden sonra hiç koku bırakmaz. Kullanıcılar tarafından en iyi kedi kumu olarak tavsiye edilmektedir. Tek bir paketi ortalama olarak 1 ile 1 buçuk ay kullanabilirsiniz.

Pro Line Lavanta Kokulu Bentonit Kedi Kumu

kedi kumu tavsiyesi

Pro Line Bentotit Kedi Kumu lavanta kokuludur. 2’li 10 litrelik avantajlı paketi ve uygun fiyatı ile öne çıkmaktadır. Bentotit kumlar arasında kullanıcılar tarafından en sık tercih edilen kedi kumudur. Kediniz tuvaletini yapar yapmaz anında hapseder ve topaklaşır. Aynı zamanda sıvı ile temas ettiğinde lavanta kokusunu etrafa yayar. 

%100 doğal içeriği ile kedinizin ve sizin sağlığınızı da korur. Eğer pudra kokusu size ağır geliyorsa lavanta kokusu sizin için ideal olacaktır. Betonit kum olmasına rağmen toz oluşumu oldukça azdır. Tuvaleti kullandığınız bölgede herhangi bir yayılma görmezsiniz. Kum taneleri özel olarak kesilmiştir. Böylece kedinizin patilerine sıkışmasını ve taşınmasını engeller. 

Vancat Lavanta Kokulu Ince Tane Topaklaşan Kedi Kumu

kedi kumu en iyisi

Vancat İnce Tane Topaklaşan Kedi Kumu lavanta aromalıdır. İçeriğinde yatıştırıcı esansiyel lavanta yağı kullanıldığı için ferah bir koku yayar. %300-330 absorbe gücü vardır. Kediniz tuvaletini yapar yapmaz sıvıyı hapseder. İnce taneli olmasına rağmen toz çıkarmaz. 

5 kg’lık 4 adet paket ile kedi kumları arasında en uygun fiyata sahip olan markadır. Kullanıcılar tarafından fiyat performans olarak en iyi kedi kumu olarak önerilmektedir. Koku yapmayan ve güzel topaklanan bir üründür. Uygun fiyatlı ve kokulu kum arıyorsanız tercih edebilirsiniz. 

Trendline Kristal Silika Kedi Kumu

kedi kumu önerisi

Trendline Kristal Kedi Kumu özel olarak formülize edilmiştir. Zararlı toksinlerden arındırılan kumlardan biridir. Betonit kumlara göre sıvıyı tamamen içerisinde hapseder. Aynı zamanda toz oluşumuna da imkan vermez. Toza alerjisi olanlar için kristal kumlar idealdir. Kedinizin patileri arasına sıkışmaz. Böylece kediniz kumu evin içerisine taşımaz. Betonit kumlara göre daha hijyenik ve kullanımı kolaydır. Fiyatları betonit kumlara göre daha yüksek olsa da konfor sağlar. 

Eğer daha önce betonit kum kullanıyorsanız kedinizin kristal kuma alışması birkaç gün sürebilir. Daha sonrasında kediniz yeni kuma alışacaktır. 9’lu avantajlı paketi ile en az 6 ay size yetebilir. Eğer uygun fiyata toplu kedi kumu almak istiyorsanız tercih edebilirsiniz.

Ever Clean Less Trail

hangi kedi kumu daha iyi

Ever Clean Less Trail Kedi Kumu özel bir formüle sahiptir. Kedinize ve size alerji yapmayan bir yapıya sahiptir. Kedinizin patilerine asla yapışmaz. %99,9 tozsuz formülü ile kedinizin ve çevrenin daha temiz ve hijyenik kalmasını sağlar. Tescilli aktif karbon teknolojisi sayesinde kokuyu maskelemez, direkt olarak hapseder. 

İçeriğinde bulunan koku esansı kediniz kumu kullandığı anda aktive olur. Böylece kediniz her tuvalete girdiğinde temiz ve ferah bir koku sağlar. Fiyatı diğer kedi kumlarına göre çok daha yüksek olmasına rağmen kullanıcılar tarafından şiddetle önerilmektedir. Pek çok kişi tarafından en iyi kedi kumu markası olarak öne çıkar. Tek bir paketi 2 ay kedinize yetebilir. Eğer tamamen hijyenik, tozsuz ve konforlu kedi kumu arıyorsanız tercih edebilirsiniz. 


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.