En İyi Waffle Makinesi Hangisi? Tavsiye Yorum ve Markalar 2023


En İyi Waffle Makinesi

En iyi waffle makinesi hangisi? Son yıllarda büyük bir trend haline gelen waffle’lar, oldukça sık tüketilen tatlılar konumunda. Aslen Belçika asıllı bir tatlı olan waffle; üzerine çikolata, krem şanti ve meyve çeşitleri koyularak servis ediliyor. Genel manada restoran ve kafelerde tüketilen bu tatlı, günümüz teknolojisinin de gelişmesiyle evlerimizde kendi kendimize yapabileceğimiz bir şekle evrildi.

Elbette kendi evimizde waffle yapabilmek için, iyi bir waffle makinesine ihtiyaç duymaktayız. Birbirinden farklı modellere sahip waffle makineleri, profesyonel markalardan tutun da bütçe dostu markalara kadar sizlere çok farklı seçenekler sunmakta.

 • Peki ya bir waffle makinesi almadan önce nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle bir waffle makinesinde en büyük faktör, elbette makinenin sahip olduğu güçtür. Makinenizin elektrik gücü ne kadar fazlaysa, ısıtma kapasitesi de bir o kadar yüksek olacaktır. Waffle’larınızın bir an önce etkili ve hızlı bir şekilde pişmesini istiyorsanız, ısıtma gücü anlamında beklentiniz olmalıdır.

Bunun yanı sıra, waffle makinenizdeki çapın büyük olması; sizin için büyük bir avantajdır. Daha büyük waffle’lar yapabileceğiniz geniş çaplı makineler, sizlere ekstra olarak zamandan da tasarruf etme imkanı sağlar.

Son olarak ise waffle makinenizde el yakmayan kulplar yer alıyorsa, o makine sizin için güvenlik donanım görevini de yerine getirmiş oluyor.

Saydığımız tüm bu özellikler çok önemli olduğu gibi, satın alınmadan önce hepsine özenle dikkat edilmelidir. Biz de bu konuda sizlere yardımcı olabilmek amacıyla, piyasadaki en kaliteli yedi waffle makinesi modelini inceleyip; beğenilerinize sunduk.

 • En İyi Waffle Makinesi ve Tavsiye
  • KORKMAZ A319-02 Waffle Makinesi
  • PREMIER PWM215
  • Schafer Nostalgie Waffle Makinesi
  • HOMEND Toastbuster
  • Fakir Bouncy Waffle Makinesi
  • Arzum Ar2033
  • Karaca Funday
  • TEFAL Snack Tıme

KORKMAZ A319-02 Waffle Makinesi

en iyi waffle makinesi hangisi

En iyi waffle makinesi listemizin ilk sırasında Korkmaz marka bir ürün yer alıyor. Bildiğiniz gibi Korkmaz, mutfak elektroniği konusunda gerçek anlamda çok iyi bir marka.

Sahip olduğu mor rengi ve gri renk detaylarıyla oldukça şirin bir görünüme sahip olan bu waffle makinesi, mutfaklarınıza çok yakışacak.

850 Watt pişirme gücü sayesinde sizlere enfes ve lezzetli waffle’lar pişirebilen bu ürün, 19 cm çapı sayesinde kullanım kolaylığı sağlar. Ayarlanabilir ısı kontrolü, ergonomik dizayn, granit görünümlü ptfe kaplama ve eşit ısı dağılımı gibi yan donanımlara da sahip olan Korkmaz; özellikle el yakmayan özel tasarım kulpları sayesinde güvenlik anlamında adından çok söz ettirmekte.

Siz de Korkmaz’ın bu waffle makinesini satın alarak, en kaliteli ve lezzetli waffle deneyimlerinizi kendi evinizde rahatlıkla yaşayabilirsiniz.

PREMIER PWM215

waffle makinesi tavsiye

Premier, adına PWM215 ismini verdiği modeli ile karşımızda. Kırmızı gövde rengi ve gri detaylarıyla oldukça şık görünen bu ürün, estetik açıdan iyi durumda diyebiliriz.

1200 Watt pişirebilme gücü sayesinde tüm waffle’larınızı en kısa sürede ve performanslı bir biçimde pişirebilecek Premier, ekstra olarak bünyesinde birçok özellik barındırmakta. Paslanmaz çelik dekor yüzeyi, yapışmaz kolay temizlenebilir ısıtıcı plakalar, temostat kullanım ikaz ışıkları, ayarlanabilir sıcaklık kontrolü, dikey konumda muhafaza imkanı, kaymayı önleyici ayaklar, kablo sarma yuvası ve siyah-beyaz renk seçeneği gibi birbirinden bağımsız son teknoloji özellere sahip bu ürün ile hem teknolojiyi hem de performansı bir arada bulabileceksiniz.

Son olarak sorunsuz yapısı sayesinde gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz Premier, sizlere en kaliteli ve lezzetli waffle deneyimlerinden birini yaşatacak.

İlginizi Çekebilir | En İyi Tost Makinesi

Schafer Nostalgie Waffle Makinesi

en iyi waffle makinesi markası

En iyi Waffle makinesi listemize Alman teknoloji firması Schafer ile devam ediyoruz. Siyah rengi ve geleneksel görünümü sayesinde oldukça şık görünen Schafer, hem waffle makinesi hem de tost makinesi olarak kullanılabiliyor. 180 derece açılabilen gövdesi sayesinde sizlere rahat bir kullanım sunacak olan bu ürün, beş kademeli ısı ayarı sayesinde dilediğiniz biçimde pişirme imkanı sunabiliyor.

Değiştirebilir plaka mekanizması sayesinde hem waffle hem de tost makinesi olarak kullanabileceğiniz Schafer, üzerinde bulunan mod tuşuyla da pişirme seçeneği oluşturabilmekte.

1600 Watt pişirebilme gücünün tamamını kullanan bu makine, en kısa sürede tost ve waffle’larınızı pişirebilme imkanı sunuyor. Alman mühendisliğinin ürettiği en kaliteli waffle makinelerinden olan Schafer ile uzun yıllar sorunsuz bir şekilde waffle keyfinizi tam gaz yaşayabileceksiniz.

HOMEND Toastbuster

waffle makinesi önerisi

Homend, adına Toastbuster ismini verdiği mini waffle makinesi modeli ile karşımızda. Beyaz gövde rengi ve gri detaylarıyla oldukça şık görünen bu ürün, siyah iç plakası sayesinde enfes bir estetiğe sahip. Mutfağınıza çok yakışacak yapısıyla Homend, aynı zamanda hem tost hem de waffle makinesi olarak hizmet verebiliyor.

750 Watt pişirme gücü sayesinde tüm tost ve waffle’larınızı pişirebilecek bu ürün, mini olması sebebiyle de oldukça az bir yer kaplamakta.

Tüm güvenlik özelliklerini de bünyesinde bulunduran bu makine, emniyet olarak da kendisinden beklenilen her şeyi kullanıcısına sunabiliyor. Siz de Homend Toastbuster modelini satın alarak, waffle ve tost keyiflerinizi bu mini makine ile taçlandırabilirsiniz.

Fakir Bouncy Waffle Makinesi

waffle makinesi en iyi marka

Ünlü teknoloji devi Fakir, Bouncy mode ile kaliteli bir waffle makinesi arayan herkesin göz attığı modellerin başında gelmekte. Çelik gövdesi ve siyah yan detaylarıyla oldukça şık bir tasarıma sahip bu ürün, özellikleriyle de göz doldurmakta.

1000 Watt ayarlanabilir ısı kontrolü sayesinde waffle’lar için ideal bir makine olan Fakir, pişirme gücü olarak daima tam performans sağlar. İdeal yapışmaz plakaları sayesinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bu ürün, güç göster ışıkları ve el yakmayan kulp özelliklerini de bünyesinde barındırıyor.

Sorunsuz yapısı nedeniyle de çok fazla tercih edilen Fakir, en kaliteli waffle deneyimini yaşayabileceğiniz ender ürünlerden birisi konumunda.

Arzum Ar2033

en iyi pişiren waffle makinesi

Yerli ev teknolojileri firmamız Arzum, adına Ar2033 Waffy ismini verdiği yerli ürünüyle karşımızda. Görünüm olarak gri, pembe ve siyah detayları ve şık tasarımı sayesinde 2023 yılından geldiğini bizlere belli eden Arzum; mutfağınıza çok yakışacak bir estetiğe sahip.

1000 Watt pişirme gücü sayesinde tüm waffle’larınızı kolaylıkla pişirebileceğiniz bu ürün, son teknoloji pişirme fonksiyonlarını da bünyesinde bulunduruyor. Tamamen teknoloji odaklı üretilmiş olan Waffy, kaydırmaz plakalardan tutun el yakmayan emniyet özelliklerine kadar tüm donanımlarıyla adeta ateş ediyor.

Sorunsuz yapısı ve uzun ömürlü olması sebebiyle ülkemizde en çok tercih edilen ürünlerden birisi olan Waffy ile artık tüm waffle keyiflerinizi gönül rahatlığı ile yaşayabileceksiniz.

Karaca Funday

en iyi waffle makinesi tavsiye

Karaca, Funday Silver modeli ile özellikle görünüm anlamında oldukça farklı bir konsepte imza atmış. Gümüş gri gövdesi ve siyah detaylarıyla oldukça şık görünen bu ürün, adeta bir ufo’yu andırmakta.

Görünüşü herkes tarafından şaşkınlıkla fakat pozitif bir şekilde karşılanan Karaca, mutfaklarınıza çok yakışacak. Sadece 4 dakikada pişirebilme kabiliyetine sahip bu ürün, ısıyı her yerine eşit bir şekilde dağıtabilme mekanizmasına sahip. Kolayca çıkarıp, bulaşık makinenizde yıkayabileceğiniz Karaca; sizlere bu konuda da kolaylık sağlar.

Ekstra lezzetleriniz için en kalıp seçeneğine de sahip bu model, her anlamda tüm beklentilerinize cevap verebiliyor. Siz de Karaca Funday ile waffle deneyimlerinizi bir üst noktaya taşıyabilirsiniz.

Okuma Önerisi | En İyi Döküm Tava Hangisi?

TEFAL Snack Tıme

waffle makinesi önerileri

En iyi waffle makinesi listemize Tefal ile devam ediyoruz. Tefal, Snack Time modeli ile hem kalite hem de performansa aynı anda cevap verebilen bir modeli ile karşımızda. Görünüm olarak siyah rengi sayesinde oldukça şık bir görünüme sahip olan bu makine, hem tost hem de waffle makinesi olarak hizmet verebiliyor.

700 Watt pişirebilme gücü sayesinde tost ve waffle’larınızı çok kısa bir sürede pişirebilecek bu ürün, kare yüzey şekilleri sayesinde estetik bir görünüm de sağlamakta.

Sahip olduğu emniyet donanımlarıyla da güvenlik anlamında yeterli bulabileceğimiz Tefal, kullanıcılarının beğenisini çoktan kazanmış bir ürün konumunda.

Son olarak uzun ömürlü olması sebebiyle de çok fazla tercih edilen Tefal ile sizlerde waffle ve tost keyiflerinizi bir üst noktaya taşıyabilirsiniz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.