En İyi Kek Kalıbı Hangisi? Markalar Öneriler ve Yorumlar 2023


en iyi kek kalıbı

En İyi Kek Kalıbı

En iyi kek kalıbı hangisi? Muhteşem bir kek kalıbında yumuşacık bir kek pişirmeyi kim istemez ki? Her mutfakta mutlaka hazırlanan pişirilen keklerin en lezzetli tada sahip olması için kek kalıplarının önemli son derece büyüktür. Bu doğrultuda kullanabileceğiniz en kaliteli ve en uygun fiyatlı kek kalıplarını sizler için derledik. Şimdi gelin söz konusu ürünleri hep birlikte detaylı bir şekilde inceleyelim.

Nefis kekler hazırlamak için en iyi kek kalıbı hangisi sorusuna yanıt vermeden önce kek kalıbı çeşitleri neler bunları da inceleyelim.

 • Silikon kek kalıpları

Silikon kek kalıpları genellikle aşağıda belirteceğimiz kalıplara göre biraz daha uygun fiyatl oluyor. Bu kek kalıplarının en iyi özelliklerinden birisi de hiçbir şekilde kek pişirilirken yapışmıyor olmaları. Bu oldukça önemli bir özellik. Ancak bu kalıpların şekilde tam istediğiniz gibi olmayabiliyor. Ya da kekinizin içi istediğiniz oranda pişmeyebilir. Açıkcası silikon kek kalıpları, içinde bulunan silikon temelli maddelerden dolayı pek sağlıklı olarak görülmüyor.

 • Seramik kek kalıpları

Seramik kek kalıplarına bakacak olursak, fiyatı biraz fazla ama kullanım ömürlerinin fazla olduğunu söyleyebiliriz. Fazla zahmet gerektirmeden temizlenebilmeleri de bir artı. Diğer yandan seramik kalıpları kullanarak yaptığınız keklerin çok kabarmadığını görüyoruz.

 • Demir döküm kek kalıpları

Demir döküm kek kalıpları belki de en iyi kek kalıbı çeşitlerinden birisi. Çünkü döküm tavalarda olduğu gibi döküm kek kalıpları da ısıyı her noktaya eşit bir şekilde dağıtıyor. Bu sebeple ciddi anlamda lezzetli kekler elde edebiliyorsunuz. Eğer ciddi bir şekilde kek yapmak istiyorsanız, demir döküm kek kalıpları tam istediğiniz çeşit olabilir.

 • Granit kek kalıpları

Granik kek kalıpları ise kullanması biraz daha zahmetli kek kalıplarından birisi. Keklerinizi pişirirken yağlı kağıt kullanmak, kekin kalıba yapışmaması adına oldukça önemlidir. Diğer yandan yapışmaması için un kullanmanız da gerekecektir.

 • Cam kek kalıpları

Cam kek kalplarına bakacak olursak, granik kek kalıplarında olduğu gibi bu kalıplarda da yapışma riski vardır. Bu sebepten ötürü yağlı kağıt kullanmanız gerekiyor. Ancak yaptığım kekler hemen pişsin diyorsanız, cam olması sebebiyle hemen pişirmenizi sağlayacaktır.

 • En İyi Kek Kalıbı ve Kek Kalıbı Tavsiyesi
  • Fisko Kek Kalıbı Seti
  • ThermoAD Rose Gold Rüzgar Gülü Granit Kek Kalıbı
  • Schafer W.B.Schafer Ariana 3’lü Kek Kalıbı
  • Emsan Griss Hardstone Gri 24 cm Döküm Kek Kalıbı
  • Taç Granit Döküm Tart Kalıbı Krem 26 Cm
  • KAISER Klasik Kek Kalıbı Seti 4 Parça
  • TEFAL Delibake Kelepçeli 25 cm
  • KORKMAZ Muffin Kalıbı Muffy 12’li

Fisko Kek Kalıbı Seti

en iyi kek kalıbı hangisi

En kaliteli kek kalıplar arasında yer alan FİSKO kek kalıbı seti yanmaz yapışmaz bir yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra korumalı dört parçadan oluşan kek kalıbı %100 alman malı kalitesi ile üretilmiştir. Garantili bir ürün olan FİSKO kek kalıbı seti metal gövde sahiptir. Ürünler baton yuvarlak ve tart şeklindedir.

Hemen her türlü kek ve pasta keki ihtiyacınızı karşılayacak olan kek kalıbı seti 25 santim 26 santim ve 28 santim boyutlarındadır. Baston kalıp 25 santimken kelepçeli kalıp 26 santim tart kalıbı ise 28 santim şeklindedir. Siyah rengi ile oldukça göz kamaştıran bir tasarımda olan kek kalıplarının kolay temizlenebilme özelliği de bulunmaktadır.

Yüksek pişirme performansa sahip olan ürün pek çok kişi tarafından yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Sizde en lezzetli kekler için FİSKO kek kalıbını tercih edebilirsiniz.

ThermoAD Rose Gold Rüzgar Gülü Granit Kek Kalıbı

en iyi kek kalıbı markası

Yanmaz yapışmaz özelliğe sahip olan ThermoAD Rose Gold Rüzgar Gülü Granit Kek Kalıbı deseni ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır. Son derece kaliteli bir şekilde üretilmiş olan ürün rüzgargülü deseni ile kadınların ve erkeklerin kek pişirmek için tercih edebileceği kalıplar arasındadır.

Özellikle farklı tasarımlara ve desenleri sahip olan kekler pişirmek isteyen kişiler tarafından tercih edilen ThermoAD Rose Gold Rüzgar Gülü Granit Kek Kalıbı son derece kaliteli bir üründür.

İlginizi Çekebilir | En İyi Döküm Tava

Schafer W.B.Schafer Ariana 3’lü Kek Kalıbı

kek kalıbı tavsiyesi

Schafer markasının kalitesi ile kişilerin kullanımına sunulan üçlü kek kalıbı farklı boyut ve şekillerdeki kek kalıplarından meydana gelmektedir. Kelepçeli kek kalıbının çapı 27 santim birini ise 7 santimdir. Bunun yanı sıra baton kek kalıbının çapı ise 25 santim olup derinliği 6 santimdir.

Son olarak göbekli kek kalıbının çapı 25 santim derinliği 7.5 santimdir. Yanmaz yapışmaz granit kaplama özel İç yüzeye sahip olan ürünler lezzetli kekler pişirmenizi sağlamaktadır. Son olarak ürünün yanmaz renkli boyalı bir dış yüzeye sahip olduğunu da ifade etmek gerekir.

Emsan Griss Hardstone Gri 24 cm Döküm Kek Kalıbı

kek kalıbı önerileri

Emsan markasının bireylerin kullanımına sunduğu en kaliteli ürünler arasında yer alan kek kalıbı 24 santim çapa sahiptir. Alüminyum döküm gövde ve üç kat granit efekte sahip olan ürün yanmaz yapışmaz kaplama özelliğine sahiptir.

Diğer yanmaz ve yapışmaz ürünlere kıyaslandığında çizilmeleri ve darbelere karşı çok daha korunaklı olan kek kalıbı yoğun bir şekilde tercih  edilmektedir. Bunun yanı sıra yapışmazlık performansı da rakiplerine göre son derece yüksek olan ürün seramik İç yüzeyi ile kolay temizlenebilen ve sağlıklı bir ürün olarak ifade edilebilmektedir.

Taç Granit Döküm Tart Kalıbı Krem 26 Cm

en iyi döküm kek kalıbı

Misafirlerinizi en lezzetli kekleri hazırlayabileceğiniz bir ürün sunan Taç ayrıcalıkları ile mükemmel bir kek kalıbına sahip olabilirsiniz. En pratik ve en lezzetli yiyecekler arasında yer alan tart havuçlu tarçınlı meyve parçacıklı kakao ve cevizli gibi birbirinden farklı lezzetler ile hazırlanabilmektedir.

Bu doğrultuda Taç Granit Efektli sunulan tart kalıbı ile muhteşem tatlıları hazırlamanızı olanak sağlamaktadır. Lezzeti tartışılmaz olan tatları gönül rahatlığı ile pişirebilmek ve süsleyebilmek için bu döküm tartı kalıplarına kullanmanız gerekmektedir.

Taç kalitesi ile sizlere sunulan döküm tart kalıplar sayesinde aynı lezzetli ve gördüğümde pek çok tartı pişirebilirsiniz. Son derece uzun ömürlü ve pratik bir kullanıma sahip olan ürün darbe ve çizilmeleri karşıda oldukça dayanıklıdır. 26 santim çapı sahip olan ürün kaliteden Ödün vermeyecek şekilde üretilmiştir.

KAISER Klasik Kek Kalıbı Seti 4 Parça

kek kalıbı en iyi marka

Metal gövde tasarımı ile dikkat çeken ürün tart baton ve iki adette yuvarlak kalıptan oluşmaktadır.  Baton kek kalıbının boyutu 25 santim iken kelepçeli kek kalıbının boyutu ise 26 santimdir. Bunun yanı sıra düz ve burada kullanıma sahip olan kelepçeli kek kalıbının bir diğeri ise 28 santimdir.

Siyah renkte ve mükemmel yapışmazlık özelliğinde bulunan ürün oldukça yoğun bir şekilde talep görmektedir. Kolay temizleme ve kaliteli özellikleriyle ön plana çıkan ürünü tercih ederek sizde mükemmel bir kek pişirebilirsiniz.

TEFAL Delibake Kelepçeli 25 cm

hangi kek kalıbı en iyi

Açılıp kapanabilen kemeri ile en narin ürünlerinizi dahi kek kalıbından kolaylıkla çıkartmanızı sağlayan TEFAL Delibake Kelepçeli 25 cm tüm ihtiyaçlarınızı en kaliteli şekilde karşılayacaktır.

Bu anlamda açılabilir kemeri ve geniş alt tabanı ile kaymaları ve akmaları engelleyen ürün yoğun bir şekilde tercih edilmektedir.

Yanmaz yapışmaz özelliği ile kolayca temizlenebilen söz konusu ürün karbon ve çelik malzemelerden üretilmiştir.

KORKMAZ Muffin Kalıbı Muffy 12’li

kek kalıbı en iyisi

Alt çapa 5.5 santim üst çarpı 6.5 santim olan ürün 220°’ye kadar  dayanıklı yapısı ile dikkat çekmektedir. Bulaşık makinasında yıkanabilir fırın mikrodalga ve buzdolabına konulabilen ürün kolay bir şekilde kekten ayrılmaktadır.  En lezzetli muffinleri kaliteli bir şekilde hazırlamak istiyorsanız bu kek kalıbını tercih edebilirsiniz.

Sevgili 15sey.com okurları, sizler için derlediğimiz en iyi kek kalıbı hangisi, kek kalıbı çeşitleri neler, en çok satılan kek kalıbı hangisi gibi sorulara yanıt vermeye çalıştık. Umarız sevdikleriniz ya da kendiniz için en iyi kek kalıbı hangisi sorusuna yanıt bulabilmişsinizdir.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.