En İyi Su Arıtma Cihazı 2023 Öneriler Markalar ve Yorumlar


en iyi su arıtma cihazı

En İyi Su Arıtma Cihazı

En iyi su arıtma cihazı hangisi? Su, yaşamımızın en önemli kaynağıdır. Bütün canlılar için susuz yaşam, katiyen mümkün değildir. Su içmenin faydaları ise, elbette asla yadsınamaz. Peki ya bizim ve tüm canlıların yaşamı için çok önemli olan bu sular, nereden gelmektedir? Günlük hayatta içtiğimiz sular, içerisinde neler içermektedir? Bunları elbette bir yere kadar düşünebiliyoruz. Sağlığımızı dahi etkileyebilecek sular, çok iyi şekilde seçilerek içilmelidir.

Peki ya su arıtma cihazları nedir? Şehirleşmenin git gide artması ve özellikle fabrikaların da büyümesiyle, maalesef sularımız artık eskisi gibi sağlıklı olmamakta. Evlerimizde kullandığımız musluk sularının büyük bir çoğunluğu, içerisinde tehlikeli ve zararlı maddeler içerebilmekte.

İşte bu sebeple hayatlarımıza giren su arıtma cihazları, içeriğindeki filtre ve pompaları sayesinde zararlı sudaki her türlü kimyasal ve tehlikeli atığı arıtarak bizlere tertemiz bir su içme imkanı sağlar. Seramik filtre, ters ozmos, aktif karbon gibi filtre tipleri, özellikle ev tipi su arıtma cihazlarında sıklıkla kullanılmaktadır. 

Bu filtreler, bir su arıtma cihazı için çok büyük önem arz etmektedir. Çünkü filtrelerinizin 8 veya 10 ay gibi süre ile değiştirilmesi gerekir. Değişilmemesi durumunda cihazınız, eskisi gibi verimli bir arıtım sağlayamaz. Bu konuda bir diğer önemli kriter ise, pompalardır.

Bu durum aynı zaman da cihazın motorlu olup olmadığı ile ilgili olarak paraleldir. Eğer 24 saat süre ile sürekli bir basınç elde edemeyeceğiniz bir durum söz konusu ise bu durumda pompalı cihaz tercih etmeniz gerekmektedir.

Biz de hem filtre, hem pompa, hem de kalite açısından geniş bir araştırma yaparak sizler için en kaliteli sekiz adet su arıtma cihazını, aşağıda sıraladık.

 • En İyi Su Arıtma Cihazı ve Tavsiyeler
  • Spring Water Vaha 11 Aşamalı Su Arıtma Cihazı
  • Ihlas Cebilon
  • Spring Water Vaha 9 Aşamalı Su Arıtma Cihazı
  • Piksel Su Arıtma Cihazı
  • Hanedan Su Arıtma Cihazı
  • AQUA BELLA Su Arıtma Cihazı
  • Piksel Aqua Lg Membranlı 12 Aşama Pompasız Su Arıtma Cihazı
  • Lifetech 7 Aşamalı Alkali – Detox Su Arıtma Cihazı

Spring Water Vaha 11 Aşamalı Su Arıtma Cihazı

en iyi su arıtma cihazı hangisi

Spring Water, Vaha 11 ismini verdiği bu su arıtma cihazı birçok aile tarafından tercih ediliyor.. Görünüm olarak mavi ve beyaz gövde renklerine sahip bu cihaz, donanımlarıyla da adından çok söz ettirmekte. 11 aşamalı bir su arıtma cihazı olan bu model, su kaçağı sensörüne ve basınç düşürücü sensöre da sahip durumda.

Saatte 10, günde 240 litre üretim kapasitesi; 1 Ad. 5 Micron Sediment Filtre, 1 Ad. Granül Aktif Karbon Filtre, 1 Ad. Blok Karbon Filtre, 1 Ad. 75 Gpd Spring Water Membran Filtre, 1 Ad. Coconatlı Tatlandırıcı Filtre, 1 Ad. Alkalin Filtre ve 1 Ad. Alkalin Filtreye sahip bu cihaz; özel filtreleri sayesinde sularınızı %100 filtreleme özelliğine sahiptir.

Yılda sadece bir kere filtre değişimi yapmanız gereken bu ürün, bu konudaki tasarrufluluğuyla da çok fazla tercih edilmekte. Genel olarak sorunsuz bir ürün olmasıyla da tüketicilerini çok memnun eden bu su arıtma cihazı, sizleri de uzun yıllar çok memnun edecek.

Ihlas Cebilon

su arıtma cihazı tavsiye

Aura, Ihlas Cebilon Silver modeli ile su arıtma cihazı kategorilerinin en kaliteli ürünlerinden birisiyle karşımızda. Beyaz gövde rengi ve gri panjuruyla bu ürün, görünüm olarak da etkileyici duruyor.

5 mikron sediment filtre, aktif karbon filtre, 1 mikron sediment filtre, ters osmoz mebran filtre ve mineralli son karbon filtreye sahip bu cihaz; en kirli suyu bile %100 oranında arıtabilmektedir. Silver teknoloji ile üretilmesiyle birlikte bu cihaz, aynı zamanda son teknoloji bir performans da üretmektedir.

Suyun pH derecesini dengeleme, suyun tadını ve kokunu iyileştirme gibi ekstra özellikleri de bünyesinde bulunduran Aura, sorunsuz yapısı sayesinde de sizleri uzun yıllar memnun edebilecek ender cihazlar arasında.

Okuma Önerisi | En İyi Döküm Tava

Spring Water Vaha 9 Aşamalı Su Arıtma Cihazı

su arıtma cihazı önerileri

Spring Water, 9 aşamalı su arıtma cihazı olan Vaha modeliyle piyasada adından çok söz ettirmekte. Görünüm olarak kırmızı ve beyaz renklere sahip bu ürün, tok duruşuyla da estetik bir görünüme sahip. Saatte 10, günde 240 litre su arıtabilme kapasitesine sahip.

Ürün bünyesinde 5 micron sediment filtre, blok karbon filtre, granik aktif karbon filtre, 75 gpd spring water mebran filtre, cococantlı tatlandırıcı filtre ve 4’lü mineral filtreyi bulundurmaktadır.

Basınç dengeleyici, su kaçağı sensörü, atık su kısıcısı gibi ekstra donanımlara da sahip su arıtma cihazı, tüm sularınızı en kısa sürede ve en kaliteli şekilde arıtabilmektedir. Uzun ömürlü olması sebebiyle çok fazla tercih edilen bir su arıtma cihazı olan Spring Water, birçok aile tarafından kullanılan ve en iyi su arıtma cihazları arasında gösterilen bir model.

Piksel Su Arıtma Cihazı

su arıtma cihazı tavsiyesi

Piksel, 12 aşamalı Lg Membran teknolojisiyle üretmiş olduğu bu kapalı kasa pompalı su arıtma cihazı ile kategorisinin en kaliteli ürünlerinden birisiyle karşımızda. Görünüm olarak beyaz rengi ve tok yapısıyla sade bir görünüme sahip Piksel, kapalı kasa olması sebebiyle çok beğenilmekte.

Birbirinden teknolojik filtre ve sensörlere sahip olmasıyla beraber suyu %100 oranında arıtabilme performansına sahip bu cihaz, aynı zamanda suyunuzun tadını da iyileştirebilme özelliğine sahiptir.

Geniş servis ağı ve sorunsuz yapısıyla gönül rahatlığı ile alabileceğiniz bu su arıtma cihazı, kolay kullanımı ve kaliteli performansıyla çok fazla tercih edilmekte.

İlginizi Çekebilir | En İyi Su Sebili Hangisi?

Hanedan Su Arıtma Cihazı

en iyi su arıtma cihazı markası

Yerli su arıtma cihazı firmamız Hanedan, 11 aşamalı toplamda 8 litre kapasiteli ve metal tanklı kapalı kasa su arıtma cihazı mode ile çok fazla tercih edilmekte.

Görünüm olarak beyaz rengi ve tok yapısıyla sade bir görünüme sahip bu cihaz, kolay kurulabilir moddadır. 6 adet son teknoloji filtresiyle birlikte 11 aşamalı bir arıtma sunabilen bu cihaz, günde 220 ile 280 litre arası su arıtabilme kapasitesine sahiptir.

Lüks musluk ve tatlandırıcılı hediyesi ile satın alabileceğiniz Hanedan, sorunsuz yapısıyla da uzun yıllar gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir yapıya sahip.

AQUA BELLA Su Arıtma Cihazı

su arıtma cihazı en iyisi

Aqua Bella, Gold Crystal modeli ile karşımızda.10 aşamalı organik bir su arıtma cihazı olan bu ürün, kategorilerinin en çok tercih edilen modelleri arasında. Sudaki mineralleri tanıyarak, ihtiyaç duyduğu mineralleri suya katarak mineral bakımından daha zengin ve kaliteli olmasın sağlayan bir cihaz.

LG CHEM 80 GDP membran filtre sistemi kullanılarak üretilmiştir. ISO-9001 ve TSE belgelerine de sahip bu ürün, Amerika Birleşik Devletleri kalistesine uygun olarak üretilmiş.. 8 litre NSF onaylı çelik su tankı, bünyesinde 6 filtrasyon sistemli 10 aşama içermektedir. Yüksek performansı sayesinde gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz Aqua Bella, sorunsuz yapısıyla da uzun yıllar sularınızı rahatlıkla arıtabilecek.

Piksel Aqua Lg Membranlı 12 Aşama Pompasız Su Arıtma Cihazı

su arıtma cihazı kaç filtre olmalı

Piksel, ürettiği bu model ile su arıtma cihazları kategorilerinin en şık ürünlerinden birisini tasarlamış. 12 aşamalı pompasız yapıya sahip bu cihaz, Membran filtrelerini de bünyesinde bulundurmaktadır.

Günde minimum 250 litre su arıtabilme kapasitesine sahip bu cihaz, aynı zamanda suyunuzun tat ve kokusunu da iyileştirme özelliğine sahiptir. Sorunsuz yapısı ve son teknoloji filtreleriyle uzun yıllar gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz Piksel, uzun filtre ömrü sayesinde de tasarrufluluk sağlar.

Lifetech 7 Aşamalı Alkali – Detox Su Arıtma Cihazı

su arıtma cihazı kaç para

Lifetech, 7 aşamaya sahip Alkali-Detox modeli ile karşımızda. 12 litre metal tanka sahip bu ürün, tek kollu lüks musluğuyla da göze çarpmakta.

Ön arıtma için 5 mikron, karbon ve 1 adet mikron filtreye sahip bu cihaz; ayrıca ters ozmos 75 Gpd Membran filtreyi bünyesinde bulundurmaktadır.

Elektrik gerektirmeyen bu ürün, gün içerisinde minimum 280 litreye kadar su arıtması yapabilmektedir. Sorunsuz yapısı sayesinde uzun ömürlü bir cihaz olan Lifetech, tasarrufluluğu sayesinde çok tercih edilmektedir.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.