En İyi Yoğurt Yapma Makinesi 2023 Öneri ve Yorumlar


En İyi Yoğurt Yapma Makinesi

En iyi yoğurt yapma makinesi hangisi? Pandemi ile birlikte son dönemlerde evde kendi ekmeğimizi ve yiyeceklerimizi yapmak oldukça popülerleşti. Bunlardan biri de evde yapılan yoğurtlar. İçerik bakımından markettekilere göre daha güvenli olan yoğurtlar kolay bir şekilde de hazırlanabiliyor. Yoğurt yapma makineleri ile evde kendi yoğurdunuzu hızlıca hazırlayabilirsiniz. 

Evde kendi yoğurdunu yapmak isteyenler için yoğurt makineleri oldukça kurtarıcı aletlerdir. Zamanlama özellikleri ve farklı pişirme süreleri ile çeşit çeşit yoğurt yapmanıza imkan verir. Tamamen doğal ve sağlıklı olan ev yapımı yoğurtları yoğurt makinesi ile hızlı bir şekilde yaparken paradan da tasarruf edebilirsiniz. Yoğurt makinesi mayalama işlemini sizin yerinize yaptığı için zamandan da tasarruf etmenize imkan tanır. 

Yoğurt makinesi ile evde kendi yoğurdunuzu kolay bir şekilde mayalayabiliyorsunuz. Makineler aynı zamanda oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yoğurt yapmanıza da imkan veriyor. Bu yüzden bu yazımızda sizin için yoğurt makinesi modellerini inceledik. Siz de kendiniz için en iyi yoğurt makinesi modelini bulabilirsiniz. Keyifli okumalar!

Arçelik K 1670 Yoğurt Yapma Makinesi

en iyi yoğurt yapma makinesi hangisi

Arçelik K 1670 Yoğurt Yapma Makinesi seramiktir bir yüzeye sahip.. Plastik ve benzeri materyallere göre seramik daha sağlıklı olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda seramik bir yüzey mayalanma ve benzeri işlemleri de kolaylaştırır. Bunun yanı sıra dijital kontrol ekranı ile diğer yoğurt makinesi modellerinden de ayrılıyor.

Dijital ekranının yanı sıra zamanlama özelliği de bulunuyor. Zamanlama özelliği ile yoğurt yapma sürecinizi de oldukça kolaylaştırmaktadır. 8 tek kişilik kap sayısı ile bir severde 8 kişilik yoğurt yapabilmenize imkan tanımakta. Uygun fiyatı ile evde yoğurt yapmak isteyenler için ideal bir yoğurt makinesi olarak karşımıza çıkıyor. 

İlginizi Çekebilir | Lezzetli Ekmekler Yapmak İçin En İyi Ekmek Yapma Makinesi Hangisi?

Arzum Yoğurtçu

yoğurt yapma makinesi tavsiye

Arzum Yoğurtçu Yoğurt Makinesi ile sade ve meyveli yoğurt yapabilirsiniz. 8W’lık çalışma gücü ile hızlı ve kolay şekilde yoğurt yapmanıza da imkan tanır. Geliştirilmiş yapısı ile farklı kıvamlarda yoğurt hazırlayabilirsiniz. Arzum Yoğurtçu bu özelliği ile pek çok yoğurt makinesi modelinden ayrışmaktadır.

Arzum Yoğurtçu Yoğur Makinesi 6 adet cam yoğurt kavanozu ile birlikte verilmektedir. Böylece 6 farklı yoğurt yapabilmenize imkan tanır. 1,5 litrelik kapasitesi ile kalabalık bir aile için bile rahatlıkla yoğurdunuzu yapabilirsiniz. Zaman ayar düğmesi ile 6-12 saat olarak yoğurt makinesini ayarlayabilirsiniz. Gösterge ışığı ve sesli uyarı sistemi ile yoğurdunuz hazırladığında sizi uyarır. Kırmızı ve beyaz renk seçeneği de bulunmaktadır. 

Beko Bkk 1170

yoğurt yapma makinesi en iyi

Beko Bkk 1170 Yoğurt Yapma Makinesi 8 adet tek kişilik yoğurt kabı ile satılmaktadır. Seramik yapısı ile kullanım kolaylığı sunar. Sağlığınıza zararlı değildir. Dijital kontrol ekranı sayesinde yoğurdunuzu yaparken kolay bir şekilde kontrol edebilirsiniz. 

Şık tasarımı ve kompakt boyutu ile de mutfağınız için oldukça uygundur. Kullanmadığınız zamanlarda rafa kaldırabilir ve saklayabilirsiniz. Zamanlama özelliği sayesinde de kolay bir şekilde yoğurt yapabilirsiniz. Uygun fiyatı ve yüksek müşteri memnuniyeti ile tercih edebileceğiniz bir yoğurt makinesi modelidir. 

İlginizi Çekebilir | Lezzetli Patates Kızartmaları İçin En İyi Fritöz Modelleri

TEFAL Yoğurtçum Ll Yg500132

uygun fiyatlı yoğurt yapma makinesi

TEFAL Yoğurtçum Ll Yg500132 Yoğurt Makinesi normal ve süzme yoğurt yapımı için uygundur. LCD ekranı ile pişirme programını ve pişirme süresini belirleyebilirsiniz. 8 kavanoz ev yapımı yoğurt veya 1 litre süzme yoğurt hazırlayabilirsiniz. Süzme yoğurt hazırlama imkanı sunan nadir yoğurt makinesi modellerinden biridir. 

Aynı zamanda yanında verilen tarif kitabı ile farklı yoğurtlar yapabilirsiniz. Tarif kitabının içerisinde 10 tarif yer almaktadır. Şeffaf kapağı sayesinde yoğurdunuzun durumunu da görebilmenize imkan tanır. Şık tasarımı ve özellikleri ile güvenilir ve kolay kullanımlı bir yoğurt makinesidir. Fiyatları diğer yoğurt makinesi modellerine göre yüksek olsa da 2 farklı yoğurt yapma imkanı sunmaktadır. 

Kiwi Kym 7209

yoğurt yapma makinesi tavsiye

Kiwi Kym-7205 Yoğurt Makinası uygun fiyatlı yoğurt makinesi arayanlar için idealdir. Diğer yoğurt makinesi modellerine göre oldukça düşük ve uygun bir fiyata sahiptir. 1 litrelik kapasitesi ile sade yoğurt yapmanıza imkan tanır. BPA içermeyen bir kaba sahiptir. 20W’lık bir güce sahiptir. 

Ergonomik boyutu ile kolay bir şekilde saklamanıza da imkan tanır. Eğer ilk defa evde yoğurt yapmayı deneyecekseniz tercih edebileceğiniz bir modeldir. 7 saat içerisinde yoğurdunuzu hazırlayabilirsiniz. Diğer modellerdeki gibi dijital ekranı bulunmasa da uyarı sinyali vardır. Yoğurdunuzun durumunu buradan anlayabilir ve takip edebilirsiniz. 

Weewell Dijital Yoğurt Yapma Makinesi 

Weewell Dijital Yoğurt Yapma Makinesi dijital led ekrana sahiptir. 0 ile 48 saat arasında dijital zaman ayarlama fonksiyonu bulunur. Böylece istediğiniz süre zarfında otomatik olarak yoğurt yapabilme imkanı sunuyor. Otomatik kapanım ve uyarı sistemi ile yoğurdunuz hazır olduğunda kendiliğinden kapanıyor. 

Aynı zamanda otomatik sıcaklık kontrolü de bulunuyor. Bu sayede yoğurtlarınızı doğru ve istenen kıvamda hazırlamanıza imkan tanıyor. Düşük enerji ile çalışan sistemi sayesinde elektrikten de tasarruf etmenizi sağlıyor. BPA içermeyen yapısı ile tamamen doğal ve sağlıklı yoğurtlar yapabilirsiniz. Şık ve ergonomik tasarımı ile de mutfağınızda şık bir şekilde duracaktır. 

Weewell Dijital Yoğurt Yapma Makinesi ile birlikte 7 adet şeffaf kapaklı cam yoğurt kavanozu veriliyor. Yoğurt kavanozları ile yoğurdunuzu buzdolabında güvenle saklayabilirsiniz. Bebeğiniz ve kendiniz için de sade yoğurt yapabilirsiniz. Özellikleri sayesinde diğer yoğurt makinesi modellerine benzeyen bu model fiyat olarak onlardan daha uygundur. Uygun fiyatlı ve çok fonksiyonlu bir yoğurt makinesi arayanlar için idealdir. 

Kiwi Yoğurt Makinesi

yoğurt yapma makinesi

Kiwi Yoğurt Makinesi 1 Lt Nose Pore Strip sade ve meyveli yoğurt yapımı için uygundur. Yukarıda bahsettiğimiz diğer Kiwi yoğurt makinesi modelinden daha üst bir modeldir. BPA içermeyen bir yapıya sahiptir. Bu sayede doğal ve sağlıklı yoğurtlar yapabilirsiniz. Uygun fiyatı ile de diğer yoğurt makinesi modellerinden daha iyidir. 

Meyveli yoğurt yapmanıza imkan tanıdığı için çocuğunuz için de oldukça uygundur. Zaman ve para tasarrufu yapmak isteyenler için ideal bir modeldir. Evde kendi yoğurdunuzu yapmayı denemek istiyorsanız tercih edebileceğiniz bir modeldir.

Daha yüksek rakamlar harcamak istemiyorsanız Kiwi Nose Pore Strip Yoğurt Makinesi modeli tam sizlik. 1 litrelik kapasitesi ile de oldukça kullanışlı bir makinedir. 

Bu yazımızda evde yoğurt yapmak isteyen kişiler için öneri niteliğinde bir liste yaptık. Farklı özellik ve fiyatlara sahip yoğurt makinesi modellerini inceledik. Zamanlama özellikleri ile siz evde yokken bile kendi kendine kapanabilir. İçerisinden çıkan yoğurt kapları ile de farklı yoğurtlar yapabilirsiniz.

Bu ve bunlara benzer özelliklere sahip modelleri detaylı bir şekilde incelemeye çalıştık. Farklı bütçe ve taleplere uygun olacak modellere yer verdik. Umarız ki siz de kendiniz için en uygun yoğurt makinesi modelini bulabilmişsinizdir. Başka bir yazımızda görüşmek üzere!


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.