En İyi Ekmek Yapma Makinesi 2023 Tavsiye ve Yorumlar


en iyi ekmek yapma makinesi hangisi

En İyi Ekmek Yapma Makinesi

Ekmek yapma makinesi günümüzde her evde kullanılan bir mutfak ürünü olmasa da pandemi dönemiyle birlikte evinden çıkmak istemeyenler için iyi bir seçenek oldu diyebiliriz. İşte evinde ekmek yapmak isteyenler de son dönemlerde Google’da en iyi ekmek yapma makinesi hangisi, ekmek yapma makinesi tavsiyeleri gibi sorguları aratmaya başladı. Biz de 15sey.com olarak sizlere ekmek yapma makineleri hakkında bir içerik hazırladık.

Ancak listemizdeki ürünleri incelemeden önce ekmek yapma makinesi alırken nelere dikkat edilmeli sorusunu da yanıtlamamız gerekiyor. Çünkü bilinçli bir alışveriş yapmak için bu noktanın önemli olduğuna inanıyoruz.

Ekmek Yapma Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Ekmek yapma makinesi almadan önce dikkat etmeniz gereken ilk noktalardan birisi, alacağınız makinenin hacmidir. Eğer geniş bir aile iseniz ve ekmek tüketiminiz fazlaysa, kapasitesi yüksek modelleri seçmelisiniz.
 • Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise ekmek yapma makinenizin pişirme programlarıdır. Kaç tane pişirme programı var, makine ile neler yapabilirsiniz. Bazı makinelerde pizza modu dahi yer alıyor. Bazılarında ise program sayısı çok az ve sadece ekmek yapmaya yarıyor.
 • En önemli noktalardan birisi de şüphesiz ki makinenin markası. Peki makinenin markası neden önemli? Alacağınız ürünün markası ne kadar iyi ve bilindikse teknik servis ağının genişliği de o kadar fazla olacaktır. Yani herhangi bir arıza durumunda günlerce teknik serviste sıra beklememeniz için bu özelliğin önemli olduğunu düşünüyoruz.
 • Ekmek yapma makinesinin temizlemesi de bir diğer önemli nokta. Eğer elde yıkamayım bulaşık makinesi kullanayım diyorsanız böyle bir model seçebilirsiniz.

Ekmek Yapma Makinesi Tavsiye

Evet en iyi ekmek yapma makinesi tercihi için dikkat etmeniz gereken noktalara da değindik. Şimdi de ekmek yapma makinesi tavsiyelerine ve modellerine bir göz atalım!

 • En İyi Ekmek Yapma Makinesi ve Tavsiyeler
  • TEFAL Pain Dore 1 Kg Ekmek Yapma Makinesi
  • Arzum AR2017 Panetti Ekmek Yapma Makinesi
  • TEFAL Pain Plaisir Ekmek Yapma Makinesi
  • HOMEND Breadfast 1503 Ekmek Yapma Makinesi
  • TEFAL Pain & Delices Ekmek
  • Fakir Pane Deluxe Ekmek Yapma Makinesi

TEFAL Pain Dore 1 Kg Ekmek Yapma Makinesi

en iyi ekmek yapma makinesi

En iyi ekmek yapma makinesi listemizin ilk sırasında Tefal marka bir model yer alıyor. Peki ürünün özellikleri neler ve kullanıcılar makineden memnun mu?

Öncelikle ürünün ekmek yapma kapasitesi tek seferde 1 kg kadar. Yani çok fazla ekmek tüketmeyen bir aile için ideal bir ağırlık olduğunu düşünüyoruz.

Diğer yandan Pain Dore’un 12 farklı pişirme programı bulunuyor. Bu programları kullanmak da oldukça pratik. Yani yapmanız gereken sadece 3 adım var. Malzemeleri cihazın içine yerleştirmek, pişirme programını seçmek ve makineyi çalıştırmak. Yapmanız gerekenler bu kadar kolay!

Diğer yandan 12 farklı programdan bahsetmiştik. Bu programlar ile ekmek, kek, pizza ve makarna, reçel ve lapa, hatta çavdar ekmeği dahi yapabilirsiniz.

Ürünün en iyi özelliklerinden biri ise ılık tutma özelliğine sahip olması. Yani siz ekmeği makinenin içinde bıraksanız dahi ekmekler ve diğer gıdalar sıcak kalabiliyor.

Öte yandan ekmeğinizin kızarıklık durumunu da makine ile değiştirebiliyorsunuz. Eğer açık renkte ekmek istiyorsanız açık ekmekler yapabilirsiniz veya orta ve kızargın ekmekler yapmak da yine sizin seçiminize bağlı.

Temizliğin önemli bir nokta olduğundan bahsettik ve bu makine de öyle. Çıkarılabilir yapışmaz ekmek sepeti sayesinde bulaşık makinesinde yıkanabilme özelliğine de sahip. Daha ne olsun! Yüzlerce kişi tarafından satın alınan bir makine ve kullanıcılar oldukça memnun.

Arzum AR2017 Panetti Ekmek Yapma Makinesi

ekmek yapma makinesi tavsiyesi

Ekmek yapma makinesi listemizin 2. sırasında Arzum marka Panetti modeli bulunuyor. Yukarıdaki makinede olduğu gibi bu makinenin de ekmek yapma kapasitesi 1 kg.

Farkı ise bu makinede 12 farklı pişirme programının yer alması. Bu programlar sayesinde glutensiz ekmekler dahi yapabiliyorsunuz.

Makinenin üstünde bulunan düğmeler yardımıyla zaman ayarı yapabiliyor ve kabuk rengini seçebiliyorsunuz. Ekmeğinizin, somon büyüklüğünü ise yine bu düğmeler yardımıyla ayarlayabilmek sizin elinizde.

Ürünün pişirme programları arasında beyaz ve tam buğday ekmeği yapmanıza yarayan programın yanı sıra bitki ve kuru üzüm yapmanızı sağlayan programlar da bulunuyor.

Diğer yandan makine ile reçel dahi yapabiliyorsunuz. Avrupa tipi ekmek yapmanızı sağlayan program da makinede bulunan bir diğer özellik.

TEFAL Pain Plaisir Ekmek Yapma Makinesi

en iyi ekmek yapma makinesi markasi

En iyi ekmek yapma makinesi listemizin 2. sırasında da yine Tefal marka ama daha çok özelliği olan bir makine yer alıyor. Bu makinenin ise 17 farklı pişirme programı bulunuyor. Elbette glutensiz gıdalar tüketmek zorunda olanlar için de ayrı bir program makinede yer alıyor.

Yulaf lapası yapabilirken, reçel ve mısır gevreği de yapabileceğiniz bi makine olduğunu söylemeden geçmeyelim. Çıkarılabilir ve yapışmaz özellikte olan ekmek tavasının bulaşık makinesinde yıkanabilmesi yine pratik bir özellik diyebiliriz.

Diyelim ki ekmeğiniz sabah siz kalktığınızda hazır olsun istiyorsunuz. Gece uyumadan önce malzemeleri hazır edip, programı ayarlarsanız sabah uyandığınızda sıcacık ekmeğinizi hemen yiyebilirsiniz. Bu programı en fazla 15 saate kadar ayarlayabiliyorsunuz.

Glutensiz demişken, sadece glutensiz ekmekler yapmıyor. Ekmeğin yanında glutensiz içirmeyen kekler de yapabiliyorsunuz. Bu özelliklerin yanında 3 farklı kabuk rengi seçebiliyorsunuz. Açık, orta ve koyu kabuk rekleri yine sizin tercihinize bağlı. Son olarak da ekmek yapma kapasitesi maximum 1 kilogram. Ancak daha az ekmek yapmak istiyorsnız 500 gram veya 750 gram seçeneklerini de seçebilirsiniz.

Ekmek yapma makinesinde olan diğer özellikleri söylemeden geçmeyelim. Glutensiz tuzlu ve tatlı ekmek yaparken glutensiz kek de yapabilirsiniz. Beyaz ekmek için de iki program bulunuyor. Hızlı beyaz ekmek ve normal beyaz ekmek. Bu programlar haricinde fransız ekmeği, tatlı ekmek, kepekli ekmek ve çavdar ekmeği programları da bulunuyor. Dilerseniz, mayalı hamur, makarna, mısır gevreği ve reçel de makine yardımıyla yapılabilir.

HOMEND Breadfast 1503 Ekmek Yapma Makinesi

ekmek yapma makinesi onerileri

Bu makinenin ekmek kapasite ise diğer modellere kıyasla biraz daha az. En fazla 900 gram ekmek yapabilirken en az 700 gram ağırlığında ekmekler yapabilirsiniz.

Diğer modellerde olduğu gibi bu modelde de ekmeğinizin kabuk rengini ayarlayabiliyorsunuz. Yani ekmeğiniz açık, orta ya da kızarmış bir kabuğa sahip olabilir.

Diğer yandan makinede 12 farklı program yer alıyor. Bu programlar ekmek programı, kek programı, hamur karıştırme programı olarak sıralanabilir.

TEFAL Pain & Delices Ekmek Yapma Makinesi

en cok satan ekmek yapma makinesi

En iyi ekmek yapma makinesi listemizin 2. sırasında Tefal marka Pain Delices modeli yer alıyor. Makinenin tam tamına 20 farklı programı bulunuyor.

Bu 20 programı ise aşağıdaki listede görebilirsiniz.

 • 20 Farklı Program
  • Pizza
  • Yulaf lapası
  • Mısır gevreği
  • Glutensiz tuzlu ekmek
  • Glutensiz tatlı ekmek
  • Glutensiz kek ve pasta
  • Beyaz ekmek
  • Hızlı beyaz ekmek
  • Fransız ekmeği
  • Tatlı ekmek
  • Kepekli ekmek
  • Hızlı kepekli ekmek
  • Çavdar ekmeği
  • Mayalı hamur
  • Makarna
  • Kek
  • Pişirme
  • Reçel
  • Yoğurt
  • İçilebilir yoğurt
  • Süzme peynir

Bizce makinede yoğurt ve süzme peynir programlarının olması oldukça harika bir özellik! Makinenin en fazla yapabileceği ekmek ağırlı 1 kg iken, bu ağırlık en az 500 gram değerine sahip.

Yukarıdaki modellerde olduğu gibi bu modelde de önceden zaman programa özelliği bulunuyor.

Fakir Pane Deluxe Ekmek Yapma Makinesi

ekmek yapma makinesi guncel fiyatlari

Listemizin 5. ve son sırasında Fakir Pane Deluxe bulunuyor. Bu modelin öne çıkma sebeplerinden biri ise paslanmaz ve dayanıklı çelik bir gövdeye sahip olması diyebiliriz. Makinede 10 farklı pişirme programa bulunuyor. Pizza ve çörek hamuru yoğurma da yine makinede bulunan özellikler arasında.

Yukarıdaki modellerde olduğu gibi bu makinede de ekmek kabuğunun rengini seçebiliyorsunuz. Makinenin yaptığı ekmekler lezzetli olduğunu söyleyebiliriz.

En iyi ekmek yapma makinesi yazımızın sonuna geldik. Bu yazımızda ekmek yapma makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler neler, hangi ekmek yapma makinesini almalıyım, ekmek yapma makinesi tavsiyeleri neler gibi soruları yanıtlamaya çalıştık! Daha fazla içerik için 15sey.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.