En İyi Aspiratör 2023 Tavsiyeler Markalar ve Çok Satanlar


aspirator onerileri en iyi

En İyi Aspiratör

En iyi aspiratör hangisi? Aspiratörler mutfakların olmazsa olmazlarından birisi. Eğer ocağınızın üstünde yemek buharını çekecek herhangi bir aspiratör ya da davlumbaz olmazsa, mutfak dolaplarınızın hali perişan olacaktır. Bu sebeple de aspiratörler mutfaklardaki önemli görevlerden birisini üstleniyor. Piyasada birçok marka yer alırken yüzlerce aspiratör modeli bulunuyor. Diğer yandan siz değerli okurlarımızdan gelen en iyi aspiratör hangisi, aspiratör tavsiyeleri neler gibi soruları da yanıtlamadan geçemezdik. Bu sebeple 5 farklı modelden oluşan ve en çok satılan modellere yer verdiğimiz bir liste hazırladık.

En iyi aspiratör hangisi sorusuna cevap vermeden önce, aspiratör alırken nelere dikkat edilmeli sorusuna da cevap vermemiz, iyi bir alışveriş açısından iyi olacaktır.

Aspiratör Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Aspiratör almadan önce dikakt etmeniz gereken ilk noktalarsan birisi de alacağınız markanın bilinirliği olacaktır. Vestel, Bosch, Arçelik gibi bilinir ve teknik servis ağı geniş markalardan alacağınız ürünler daha iyi olacaktır. Teknik servis ağının geniş olması olası bir arıza durumunda servise ulaşmanızı kolaylaştırabilir
 • Diğer dikkat etmeniz gereken nokta ise aspiratörün ne kadar elektrik gücü harcadığı. Ne kadar yüksek elektrik gücüne sahipse olursa, elektirik faturalarınızın üstünde yazan tutar da artacaktır. Diğer yandan motoru güçlü bir aspiratörün çekim gücü elbette daha iyi olacaktır.
 • Dikkatli olunması gereken bir diğer nokta da aspiratörünüzün hava akım debisi. Bu değer genelde, saatte 300 ile 500 metre küp arasında değişmektedir. Bu sebeple de hava akım debisi yüksek olan aspiratörlerin çekim kuvveti daha yüksek olacaktır.
 • Eğer gürültülü bir aspiratör istemiyorsanız, ürünün desibel cinsinden, ses seviyesine de dikkat göstermelisiniz. Bu değerler çoğunlukla 50 desibel ile 75 desibel arasında değişir. Az gürültülü bir aspiratör için, desibel değerinin düşük olması gerekir.
 • Aspiratörü nereden almalıyım diye soruyorsanız, e-ticaret sitelerinin almak için uygun olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü mağazalarda fiyat farkı olabiliyor. Mesela geçenlerde bir fırın aldık ve bu fırını e-ticaret sitelerinden aldık. Ertesi gün teknik servis gelip, fırının kurulumunu yaptı. Hem de mağazalardan 200-300 lira daha ucuzdu.

İlginizi Çekebilir | En İyi Ankastre Set Hangisi?

Aspiratör Tavsiyesi

Evet, aspiratör almadan önce dikkat etmeniz gereken noktaları da incelediğimize göre, en iyi aspiratör hangisi ve aspiratör önerileri yazımıza devam edebiliriz.

 • En İyi Aspiratör ve Aspiratör Tavsiyesi
  • VESTEL Efes Aspiratör 20260809
  • Arnica Inox Mutfak Aspiratörü
  • KUMTEL DS6-905 Sürgülü Aspiratör
  • Bosch DFT63CA51T Inox Sürgülü Aspiratör
  • Arçelik P170 B Sürgülü Aspiratör

VESTEL Efes Aspiratör 20260809

en iyi aspirator

Evet en iyi aspiratör listemizin ilk sırasında yerli ve güvenilir bir marka olan Vestel yer alıyor. Hemen ürünü inceleme başlayalım.

Aspiratörün, hız ve çalışma seviyesini kontrol etmek için düğümeler bulunuyor. Yavaş, orta ve hızlı seviyeleri olmak üzere 3 farklı kademesi bulunuyor.

Enerji sınıfı olarak D klasmanında yer alan ürünün aydınlatma sayısı ise 1 tane. 2 yıl garantisi bulunuyor ve emiş gücü ise saatte 291 metre küp değerine sahip.

291 metre küp değerinin fiyat bakımından ideal olduğunu söyleyebiliriz ve kullanıcı yorumlarına baktığımızda da gayet alınabilir bir aspiratör modeli.

Arnica Inox Mutfak Aspiratörü

en cok satan aspirator

En iyi aspiratör ve aspiratör tavsiyesi listemizin 2. sırasında Arnina marka bir aspiratör var. Ürünün en iyi özelliklerinden birisi çift motorlu çalışabilme özelliğine sahip olması.

Çift motorlu olan aspiratörün, emiş gücü ise saatte 460 metre küp değerinde. Diğer yandan aspiratörde geri dönüş önleme sistemi yer alıyor ve bu sistem gerçekten çok önemli.

Bu özelliğin kattığı avantaj ise yukarı çıkan hava asla aşağı inmiyor ve dışardan gelen kötü havalar da aşağı inmiyor. Ön panelinin paslanmaz çelik ve inox olması sebebiyle şık ve sağlam olduğunu söylemek mümkün. Ürünün boyutu ise 60 cm boyutlarında ve her mutfak için uygun.

İlginizi Çekebilir |En İyi Fırın Modelleri

KUMTEL DS6-905 Sürgülü Aspiratör

aspirator tavsiyesi

En iyi aspiratörleri listelediğimiz yazımıza uygun fiyatı ve yüksek performansıyla öne çıkan Kumtel ile devam ediyoruz. Her aspiratör modelinde 3 farklı kademe olduğu gibi bunda da 3 farklı seviye bulunuyor. Yavaş, orta ve hızlı ayarlarda kullanabileceğiniz bir model.

Saatte 450 metre küp emiş gücüne sahip olan ürünün ses seviyesi desibel cinsinden 46 desibel. Bu değere göre listemizde bulunan en sessiz aspiratör olduğunu söyleyebiliriz.

Sürgüyü açınca otomatik çalışma özelliğine sahip olan aspiratörün led aydınlatması ve yıkanabilir çift alüminyum filtre bulunuyor.

Bosch DFT63CA51T Inox Sürgülü Aspiratör

aspirator onerileri

Ünlü Alman teknoloji devi Bosch’un bu modeli ise aspiratörde bütçesini yüksek tutan kullanıcılar için diyebiliriz. Hem bacalı hem de bacasız kullanıma uygun olan aspiratörün tek motoru bulunuyır.

Emiş gücü ise saatte 310 metre küp değerinde. Yani maximum seviyede ise bu değerlerde çalışıyor. Aspiratörün 2 tane metal yağ filtresi bulunuyor ve bu filtreler bulaşık makinesinde yıkamaya uygun.

Güç seviyesi 181 watt olması ile birlikte maximum ses değeri 67 desibel ve minimum değer 48 desibel değerine sahip. Bizce listemizdeki en iyi marka ve modelin bu olduğu söylenebilir.

Arçelik P170 B Sürgülü Aspiratör

en iyi aspirator markasi hangisi

En iyi aspiratör listemizin 5. ve son modeli yine yerli bir marka olan Arçelik. 3 farklı kademesi bulunuyor ve bu üç farklı kademenin ses seviyesi sırasıyla 57, 62 ve 67 desibel. Bizce saatte 310 metre küp emiş gücü olan bir aspiratör için ideal bir özellik denilebilir.

Beyaz rengine ve gösterişsiz tasarımı sebebiyle uygun fiyatlı bir ürün. Ama teknoloji açısından ve performans sebebiyle kaliteli denilebilecek seviye. Zaten aspiratör ve davlumbazların ölçüleri standart bir biçimde 60 cm değerine sahip.

İndirimli Aspiratörler Hangileri?

Listemizde bulunan
Arçelik P170 B Sürgülü Aspiratör
Bosch DFT63CA51T Inox Sürgülü Aspiratör
KUMTEL DS6-905 Sürgülü Aspiratör
VESTEL Efes Aspiratör 20260809
model aspiratör modelleri, indirimli modeller arasında bulunmaktadır.

En Çok Satan Aspiratörler Hangileri?

Listemizdeki en çok satan Aspiratör modelinin VESTEL Efes Aspiratör 20260809 olduğunu, kullanıcı yorumları ve e-ticaret sitelerinden görüyoruz.

Aspiratörlerde En Çok Tercih Edilen Özellikler Neler?

Aspiratörlerde en çok tercih edilen özellikler arasında desibel değerinin düşük olması ve emiş gücünün yüksek olması bulunuyor.

En Popüler Aspiratör Markaları Hangileri?

En popüler aspiratör markalarına gelecek olursak, Vestel, Arçelik ve Bosch marka aspiratörlerin en popüler modellerden olduğunu söyleyebiliriz.

Aspiratörlerde Hangi Renk Seçenekleri Mevcut?

Aspiratörlerde genellikle 2 ya da 3 renk seçeneği bulunuyor. Bunlar siyah, beyaz ve inox rengindeki aspiratörlerdir.

Evet sevgili okurlarımız en iyi aspiratör yazımızın sonuna geldik. Eğer mutfak ürünleri konusunda başka ihtiyaçlarınız bulunuyorsa 15sey.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.