En İyi Davlumbaz Hangisi? 2023 Tavsiye ve Kullanıcı Yorumları


en iyi davlumaz hangisi populer markalar

Davlumbaz Tavsiyesi

En iyi davlumbaz hangisi? Davlumbazlar son dönemin en popüler mutfak eşyaların birisi. Geçmişte daha çok aspiratörler kullanılırken, modern mutfaklarda artık davlumbazlar hem tasarımları hem de performansları sebebiyle yer alıyor. Öte yandan sizlerden gelen en iyi davlumbaz hangisi, davlumbaz alırken nelere dikkat edilmeli, davlumbazın özellikleri nasıl olmalı gibi soruları da yanıtsız bırakmak istemedik. Bu sebeple en iyi davlumbaz modellerini ve en çok satın alınan modelleri sizler için derledik! Keyifli okumalar.

Ancak daha öncesinde daha bilinçli ve bilgili bir alışveriş yapabilmeniz için davlumbaz alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunu sizlere birkaç maddeyle açıklayacağız.

Davlumbaz Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Davlumbaz alırken dikkat etmeniz gereken ilk noktalardan birisi davlumbazın ölçüsüdür. Mutfakta davlumbaz için ayırdığınız alan ne kadar? Eğer mutfağınızın ölçüsüne göre bir davlumbaz almazsanız daha sonrasında, mobilya ustasıyla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz.
 • Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da davlumbazın ses seviyesi. Bildiğiniz gibi davlumbaz ve aspiratör gibi ürünlerin sesi biraz fazla. Eğer gürültüsüz bir davlumbaz istiyorsanız, alacağınız ürünün ses seviyesine dikkat etmelisiniz.
 • 3. madde olarak da alacağınız modelin, motor gücü ve saatlik hava akış debisine bakmalısınız. Debi dediğimiz şey, davlumbazın bir saatte ne kadar havayı içerisine çektiğinin değeridir. Yani davlumbazınızın debisi ne kadar yüksekse o kadar yemek buharını çekecektir.
 • Peki davlumbazı nereden almalısınız? Biz genelde, ailecek ev eşyalarını e-ticaret sitelerinden alıyoruz. Hatta geçtiğimiz günlerde bir fırın siparişi verdik. Bosch marka bir fırında, 1 haftada elimize ulaştı. 1 gün sonra servis gelip fırının kurulumunu yaptı. Diğer yandan Bosch mağazasında 200 TL daha fazla bir fiyatı mevcuttu. Bu sebeple e-ticaret siteleri tercih edilebilir.

En İyi Davlumbaz Modelleri

Davlumbaz almanız ve en iyi seçimi yapabilmeniz için dikkat etmeniz gereken noktaları sizlere belirttik. Şimdi de her fiyat aralığından, en iyi ve en çok yorum alan davlumbaz modellerini inceleyelim.

 • En İyi Davlumbaz
  • KUMTEL Dp6-s Piramit Davlumbaz
  • Bosch Dwk065G60T İnox Ankastre Davlumbaz
  • Siemens Lc65ka670t Davlumbaz
  • VESTEL AD-6001 X İnox Ankastre Davlumbaz
  • Beko Adc 61620 Inox Duvar Tipi Davlumbaz
  • Samsung NK24M3050PS/UR Ankastre Davlumbaz
  • Bosch Dwk065g20t Eğimli Davlumbaz
  • Hoover Hech 616 X Duvar Tipi Inox Davlumbaz

Luxell Dp6-s Piramit Davlumbaz

en iyi davlumbaz

Listemizin ilk sırasında Kumtel marka piramit bir davlumbaz yer alıyor. Bu davlumbazı seçme sebeplerimizden en önemlisi fiyatı oldu. Çünkü bu fiyat aralığında, iyi bir davlumbaz bulmak ciddi anlamda zor. Gelin özelliklerini inceleyelim.

Cihazın şekli piramitken, duvar tipi bir davlumbaz olduğunu görüyoruz. Cihazın genişliği ise 60 cm değerine sahip. Yavaş, orta ve hızlı olmak üzere 3 tane çalışma seviyesi bulunuyor. Saatlik hava debisi ise 450 metre küp değerinde. Yani bu davlumbaz saatte 450 metre küp hacminde havayı çekebiliyor.

Siyah tasarımıyla gayet şık bir görünümü mevcut. Butonları mekanik olan davlumbazın ses seviyesi ise 56 dB değerinde. Motor gücü ise 190 watt.

Bu ürünü alacaksanız şunu önceden bilmeniz gerekiyor. Alacağınız ürün diğer modellerden biraz daha ucuz. Yani bu üründen 1000 TL’lik bir davlumbaz performansı beklemek yersiz olur. Ancak fiyatına göre performansı çok ama çok iyi. Kullanıcı yorumlarında da bunu görebiliyoruz.

Bosch Dwk065G60T İnox Ankastre Davlumbaz

en iyi davlumbaz markasi

Evet şimdi de çok şık bir davlumbazı inceleyeceğiz. Tabii ki Bosch marka olması sebebiyle de çok iyi olduğunu bir gerçek. Çünkü Alman teknoloji devi Bosch’un ürettiği ev ürünleri ciddi anlamda kaliteli oluyor.

Duvar tipi bir davlumbaz modeli ama eğimli ve siyah olması nedeniyle tasarımı ve görünüşü gerçekten harika. Cihazın genişliği, yukarıdaki modelde olduğu gibi 60 cm.

Ses seviyesi biraz fazla ve 70 dB değerine sahip. Bu değerin fazla olmasının sebeplerinden birisi de çekim gücünün fazla olması. Yukarıdaki modelin debisi 450 metre küp değerine sahipken bu model 530 metre küp değerinde. Yani saatte 80 metre küp daha fazla havayı çekiyor.

Yine her modelde olduğu gibi bu modelde de 3 farklı hız seviyesi yer alıyor. Kontrol şekli dokunmantik. Yani ışık ayarını ve güç seviyelerini dokunmatik ekran aracılığıyla yapıyorsunuz. Eğer bacasız bir davlumbaz arıyorsanız, bacasız kullanım için de uygun.

Tek motorlu olan davlumbazın güç değeri 210 watt.

Siemens Lc65ka670t Davlumbaz

davlumbaz tavsiyesi

Yine kaliteli bir marka olan Siemens ile yazımıza devam ediyoruz. Bacalı ve bacasız kullanıma uygun olan bir model. Eğimli bir model olan Siemens, her modelde olduğu gibi 60 cm ölçülerine sahip.

21 kg net ağırlığı olan davlumbazın, 3 kademeli güç ayarı bulunuyor. Bu modelde ise ses seviyesi 67 dB değerinde. Gücü ve aydınlatmayı dokunmatık ekranıyla kontrol edebiliyorsunuz. Çalışırken maximum hava çekme debisi ise 540 metre küp değerinde.

Bu davlumbazın oldukça şık olduğunu söylemek mümkün, camlı bir model. Kullanıcı yorumlarına baktığımızda yüzlerce kişi tarafından aldındığını ve gayet iyi çalıştığını görüyoruz.

VESTEL AD-6001 X İnox Ankastre Davlumbaz

davlumbaz onerileri

Vestel marka bir davlumbaz ile devam ediyoruz. Cihazın genişliği 60 cm iken ses seviyesi ise 63 dB değerinde. Cihazın şekli de piramit ve mekanik kontrol düğmeleri bulunuyor.

Eğer benim bütçem 1000 liradan az o kadar para vermek istemiyorum diyorsanız sizin için ideal bir model olduğunu söyleyebiliriz.

Ürünün öne çıkan özelliklerinden birisi de, geri dönüş önleme sistemi teknolojisine sahip olması. Bu sistem yardımıyla yukarı çıkan hava, aşağı inmiyor. Diğer yandan dışarıdan gelebilecek kötü kokuların da gelmesi engelleniyor.

Saatlik hava debisi ise 291 metre küp değerine sahip Bir de paslanmaz çelik olması sebebiyle tercih edilebilir.

Beko Adc 61620 Inox Duvar Tipi Davlumbaz

en iyi davlumbaz markalari

Beko marka bir davlumbaz, en iyi listemizde olmazsa olmazdı. D erinliği 41 cm olan davlumbazın genişlik ölçücü 59,8 cm. T tipi, camlı bir davlumbaz olması sebebiyle de şık bir görünüme sahip diyebiliriz. Yani piramit bir davlumbaz deği. Camın rengi füme ve oldukça şık.

Maksimum çekiş gücü saatte 603 metre küp havayı çekiyor. Minimum ses değeri de 49 dB. 3 kademesi olan davlumbazın, 1 tane yağ fitresi bulunuyor. Bu filtrelerin bulaşık makinesinde yıkanabilmesi ise pratiklik açısından önemli.

Samsung NK24M3050PS/UR Ankastre Davlumbaz

en iyi davlumbaz hangisi

Samsung’un ürettiği ev ürünleri gerçek anlamda çok iyi performansa sahip. 3 farklı çalışma seviyesi olan ve piramit şeklinde bir davlumbaz. Her davlumbaz modelinde olduğu gibi bu modelde de 60 cm cihaz genişliği bulunuyor.

Ortalam ses değeri 70 dB olan modelin kontrol tipi ise mekanik. Kullanıcı yorumlarına baktığımızda ise fiyatına göre performansının gayet yeterli olduğunu görüyoruz.

Bosch Dwk065g20t Eğimli Davlumbaz

davlumbaz tavsiye

Tek motorlu ve motorunun gücü 210 watt değerinde. Emiş gücü maksimum seviyedeyken saatte 530 metre küp hava çekiyor. Ses seviyesi ise 70 dB değerinde. Hem bacalı hem de bacasız kullanım için uyfgun bir model.

Ürünün eğik ve duvara monte edilebilir özellikte. Ürünün kontrol etmek için ise dokunmatık ekranını kullanabiliyorsunuz. Metal yağ filtresi bulunan modelin filtresini bulaşık makinesinde de yıkayabiliyorsunuz.

Hoover Hech 616 X Duvar Tipi Inox Davlumbaz

davlumbaz onerisi

Piramit şeklinde ve duvar tipi olan davlumbazın en düşük ses seviyesi 55 dB değerinde. Emiş gücü ise 400 metre küp. Her modelde olduğu gibi bu modelde de 3 seviyeli çekiş ayarı bulunuyor. Inox renginde olan davlumbazın garanti süresi ise 36 ay.

Davlumbazın Sesi Kaç dB Olmalı?

Davlumbazların sesi sahip olduğu motora göre değişmekle birlikte, ideal bir davlumbazın ses seviyesi 60 ile 70 dB değerinde olmalı diyebiliriz.

Davlumbaz mı İyi Yoksa Aspiratör mü?

Davlumbazlar tasarım olarak daha şık ürünler olduğu için, davlumbazların, aspiratörlerden daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Aspiratör ve Davlumbazın Çekim Gücü Kaç Olmalı?

Çekim gücünün saatte 400 metre küp değerinden fazla olması yüksek performans için gerekliliktir. Ancak bu durum davlumbazın fiyatına da etki edecektir.

En Sessiz Çalışan Davlumbaz Hangisi?

Listemizdeki en sessiz çalışan Davlumbaz 49 dB ses seviyesi ile Beko Adc 6120 modeli.

Davlumbaz Bacasız Olur mu?

Davlumbaz bacasız olur ancak bacasız kullanım için ekstra aksesuarlara ihtiyaç duyulabilir.

En Popüler Davlumbaz Markaları Hangileri?

En popüler davlumbaz markalarının Bosch, Siemens, Vestel ve Arçelik olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü e-ticaret sitelerinde gördüğümüz kadarıyla bu markaların modelleri yüzlerce yoruma sahip.

En Fazla Yorum Alan ve Önerilerin Davlumbaz Hangisi?

En iyi davlumbaz listemizde en çok yorum alan ve beğenilen davlumbaz modeli Siemens’in Lc65ka670t modeli. Yüzlerce yorumu görebilirsiniz.

Evet sevgili okurlarımız eğer ankastre set satın alacaksanız, en iyi ankastre set yazımıza bakabilirsiniz. Sizler için en iyi davlumbaz hangisi, davlumbaz tavsiyesi ve davlumbaz alırken nelere dikkat edilmeli sorusuna cevap verdiğimiz yazımızın sonuna geldik.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.