En İyi Ankastre Set Hangisi? 2023 Tavsiyeler Markalar ve Yorumlar


en iyi ankastre set hangisi

Ankastre Set Tavsiyesi

En iyi ankastre set hangisi? Günümüzde gittikçe popülerleşmeye başlayan ankastre mutfak ürünleri birbirleriyle uyumlu olması açısından artık bir set şeklinde satılıyor. Diğer yandan bu ankastre setlerin çok şık olduğunu söylemekte de yarar var. Bu yazıda değinmek istediğimiz bir diğer nokta ise sizlerden gelen en iyi ankastre set hangisi, ankastre set tavsiyeleriniz neler gibi sorularla karşılaştık. İşte bu yüzden de sizler için birçok marka ve modeli incelediğimiz bir yazı ortaya çıktı.

Ankastre Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bildiğiniz gibi ankastre setler 3 parçadan oluşmakta. Yani alacağınız bu setin her bir parçasının nasıl olduğunu bilmeniz gerekiyor. Ocak, fırın ve davlumbaz. Zaten bunlar bir mutfağın olmazsa olmazı. Ocak varsa ya bir aspiratör ya da bir davlumbaz satın almalısınız. Alırken de bunların özelliklerini bilmeniz gerekiyor.

Gelin şimdi dikkat etmeniz gereken noktalara bir bakalım.

 • İlk önce ocaktan bahsederek başlayalım. Ocaklar genellikle doğal gaz ya da tüple çalıştıkları için tehlikeli denilebilecek mutfak aletleridir. Bu sebeple de ocağınızda bir güvenlik kilidinin olması oldukça önemlidir.
 • Diğer yandan bildiğiniz gibi yemeklerden sıçrayan yağa ocağın ızgarasının üstüne düşebilir. Bu sebeple de ocağınızın kolay temizlenebiliyor olması da pratiklik açısından önemlidir. Izgarasının bulaşık makinesinde yıkanabilmesi ise bir diğer artı.
 • Şimdi de ankasre setinizin fırınına bir bakalım. Fırının özellikleri arasında yine ihtiyacınıza göre pişirme programları olmalı. Mesela en iyi fırın yazısında bahsettiğimiz birçok fırının 8 farklı pişirme programı bulunuyor. Diğer yandan pizza yapmayı istiyorsanız da pizzaların bu modda çok iyi olduğunu söyleyebiliriz. Bu sebeple pizza modu gibi özellikler de ocağınızda olmalı.
 • Eğer zaman ayarı gibi özelliklere dikkat ediyorsanız, zaman ayarlı bir fırın seçebilirsiniz.
 • Bazı fırınların kontrol düğmeleri gömülebilir oluyor. Bunun böyle olması ise fırınınızın üst kısmının daha kolay temizlenmesini sağlıyor.
 • Bildiğiniz gibi fırınlar elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştürebilen cihazlardır. Bu nedenle fırınlarınızın enerji tüketimine de dikkat etmelisiniz. Çünkü elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştüren elektrikli cihazlar diğer cihazlara göre (televizyon, ocak, buzdolabı gibi) daha fazla enerji harcamaktadır.
 • En iyi ankastre set hangisi karar verebilmek için davlumbazınız da önemlidir. Davlumbaz alırken dikkat edilmesi gereken noktaları ise, yapıldığı malzeme, emiş gücü, ses seviyesi olarak söyleyebiliriz.
 • Ankastre set tavsiye listemize geçmeden önce son dikkat etmeniz gereken nokta da alacağınız marka. Markanın bilinir olması, servis sayısının ve müşteri hizmetlerinin çok olması kurulum veya herhangi bir arıza durumunda size kolaylık sağlayacaktır.

En İyi Ankastre Set

Evet ankastre set alırken dikkat etmeniz gereken noktaları sizlere aktardık. Şimdi de hangi ankastre set modelini almalısınız, bu konuyu inceyelim.

 • En İyi Ankastre Set
  • Samsung Ankastre Set
  • VESTEL Inox Ankastre Set
  • KUMTEL Black Still Button 3’Lü Ankastre Set
  • Siemens Ankastre Set41
  • Arçelik Ankastre Grion Tutku 3’lü Gri Cam Set

Samsung Ankastre Set

en iyi ankastre set

Listemizim ilk sırasında Samsung marka bir ankastre set bulunuyor. Her parçanın ayrı ayrı özelliklerini inceleyelim…

Tek fanlı bir fırı. Bu özelliğinin yanında 60 litre pişirme kapasitesi bulunuyor. Enerji sınıfı A olan fırının sıcaklıık aralığı ise 40 derece ile 250 derece arasında. Enerji değeri se 1200 watt değerinde. Bu özelliklerinin yanında aksesur olarak ise 2 adet derin tepsi ve 1 adet tel ızgarayla geliyor. Boyutlarına bakacak olursak, 59,5 cm derinlik, 59,5 cm genişlik ve 54,5 cm yükseliği olan bir fırın. Diğer yandan 7 tane de pişirme programo bulunuyor.

Davlumbazın özelliklerine baktığımızda ise 60 cm genişliği olduğunu görüyoruz. Piramit şeklinde bir model olmasının yanı sıra ses seviyesi ise 70 dB değerinde. 3 hız kademesi bulunuyor.

Yüzeyi çelikten olan ocağın, 2 hızlı, 1 yarı hızlı ve 1 ekonomik ateş kısmı bulunuyor. Güvenlik olarak ise alev arıza güvenliği bulunuyor. Diyelimki siz yemeği ocakta unuttunuz ve taştı. Taştıktan sonra ocağı söndürürse bu füvenlik sistemi ocağa giden gazı kesiyor. Genişliği 60 cm olan ocağın derinliği ise 51 cm değerinde.

VESTEL Inox Ankastre Set

ankastre set onerisi

En iyi ankastre set listemizin ikinci sırasında da yerli bir marka olan Vestel’in ankastre seti yer alıyor. Bu seti incelediğimizde ise e-ticaret sitelerinde yüzlerce kez satılan bir set olduğunu görüyoruz. Bu sebeple en iyilerden birisi diyebiliriz çünkü yorumları da gayet iyi.

Fırının özellikleriyle incelemeye başlayalım. Hacmi 65 litre olan fırın için gerekli dolap boyutları ise 60 cm yükseklik, 60 cm genişlik ve 58 cm derinlik olarak gözüküyor. Herhangi bir saati ve alarmı bulunmuyor. Enerji verimlilik değeri ise A sınıfı olarak gözüküyor. Düğmeleri gömülebilir özellikte değil. Sabit düğmeleri bulunuyor. Fırının kapak özelliklerine baktığımızda ise cam kapaklı bir fırın olduğunu ve bu camların 2 tane olduğunu görüyoruz ve iç camının çıkarılabilir olması sebebiyle de temizliği uygun.

Fırının pişirme programları arasında yoğurt yapma ve ekmek yapma programları bulunuyor. İç yüzey temizliğinde de kolay temizlenebilir iç yüzeye sahip.

Ankastre setin ocağını inceleyerek devam edelim. Gazlı ocağımızın, metal bir yüzeyi bulunuyor. Bu özelliklerinin yanında ise gaz söndürme emniyeti de cihazda bulunan özelliklerden birisi. Yani ocağın alevi söndüğünde emniyet devreye girerek, gazı kesiyor ve zehirlenme riskini ortadan kaldırıyor.

Davlumbazın özellikleri arasında geri dönüş önleme sistemi de yer alıyor. Bu sistem size tek yönlü hava akışı sağlıyor. Yani hava sadece aşağıdan yukarı gidiyor ve dışarıdan kötü kokuların gelmesi engelleniyor.

Yukarıdaki modelde olduğu gibi bu modelde de 3 kademe yer alıyor ve bunları düşük, orta ve yüksek olarak söyleyebiliriz. Eğer gürültülü bir davlumbaz istemiyorsanız 63 db ses seviyesiyle tercih edilebilir bir ankastre set.

Kullanıcı yorumlarına bakacak olursanız çok şık ve iyi çalışan bir ankastre set olduğunu görebileceksiniz. Bizce en iyi ankastre set modellerinden birisi.

KUMTEL Black Still Button 3’Lü Ankastre Set

ankastre set onerileri

Uygun fiyatlı ankastre set arayanlar için en iyi ankastre set modellerinden birisi olduğunu düşünüyoruz. Çünkü fiyatı ve özellikleri bakımından oldukça iyi diyebiliriz.

Fırının enerji tasarrufu değeri A sınıfında bulunuyor. Çift camlı emaye kaplamalı bir kapağı olan fırının 3 tane de pişirme fonksiyonu bulunuyor. Diğer yandan fırın geniş aileler için de uygun ve 58 litrelik iç hacmi bulunuyor.

Kumtel’in ocağının özellikleri de yine diğer ocaklara benzer özellikte. Gazlı ve yandan düğmeli bir ocak. Ocağın gövdesi ise cam bir gövde. Cam olması sebebiyle gayet iyi bir ocak diyebiliriz. Temizlik açısından da yeterli.

Davlumbazı ise gayet şık ve özellikleri yeterli bir ankastre set. Bacasız kullanım özelliğine sahip olan davlumbazda, 3 hız kademesi bulunuyor. Temizlik açısından da pratik olduğunu yıkabilir alüminyum filtresi sebebiyle söyleyebiliriz. Ses seviyesi ise diğer modellere kıyasla gayet iyi ve 56 dB ses seviyesine sahip.

Siemens Ankastre Set41

en iyi ankastre set markalari

Evet şimdi de listemize Siemens marka bir set ile devam ediyoruz. Ankastre setin fırınının iyi olmasını isteyenler ve çok programa sahip olmak isteyenler için iyi bir fırın diyebiliriz.

Fırının 8 tane pişirme programı bulunuyor. Bunlar sıcak hava dolaşımlı ızgara, pizza modu, yoğun ısıtma, çözme, hassas sıcak hava ve vario büyük alanlı ızgara olarak sıralanabilir. Diğer yandan sadece alt ısıtma özelliği de bulunuyor. Fırının iç hacmi 66 litreyken, sıcaklık değeri ise 50 derece ile 275 derece arasında.

Fırının iç yüzeyi gri renkta ve emaye kaplamalı. Kapağı ise tamamen cam iç kapat. Dokunmatik özellikli, led bir ekranı ve elektronik saati bulunuyor.

Duvar tipi bir davlumbaz olmasının yanı sırada, tasarımı oldukça şık. Cam dekora ve siyah renklere sahip. Davlumbazı, dokunmatik tuşlar yardımıyla kontrol edebiliyorsunuz. 3 tane de havalandırma seviyesi yer alıyor. Pratiklik bakımından iyi da pozifit etkilere sahip. Yağ filtresinin çelik olması ve bulaşık makinesinde yıkanması çok iyi!

Davlumbazın emiş gücü ise saattre 530 metre küp değerinde ve ses seviyesi 70 dB civarında.

Arçelik Ankastre Grion Tutku 3’lü Gri Cam Set

ankastre set tavsiye

En iyi ankastre set listemizin, 5. ve son sırasında Arçelik marka bir set bulunuyor. Davlumbaz genişliği 60 cm olan setin, hava debisi ise listemizdeki en iyisi diyebiliriz. Saatte 632 metre küp hava çekebilen davlumbaz oldukça şık bir tasarıma sahip ve duvar tipi bir davlumbaz.

Fırının enerji sınıfı A değerine sahip ve 6 farklı pişirme programı bulunuyor. Diğer yandan ocağın turbo özelliği de bulunuyor. Ön kapakta 2 cam kapak yer alıyor. Arka duvarı katalitik özelliğinde olması ile kolay tepmizlenebiliyor.

Fırının pişirme özellikleri arasında fan destekli pişirme, hızlı ön ısıtma, alt ızıtma küçük ızgara ve elektrikli ızgara modu bulunuyor. Fırının hacmi ise 71 litre olarak, listemizdeki en yüksek hacime sahip fırın modellerinden birisi.

En İyi Ankastre Set Hangisi 2023

2023 için en iyi ankastre setin listemizin 2. sırasında yer alan VESTEL Inox Ankastre Set olduğunu söyleyebiliriz.

Ankastrede En İyi Marka Hangisi?

Ankastre piyasasında birçok marka bulunuyor ancak en iyi markaların Vestel, Siemens, Arçelik, Kumtel ve Bosch olduğunu biliyoruz.

En Çok Satan Ankastre Set Hangisi?

E-ticaret sitelerinde en çok satan ankastre set listemizde de bulunan Vestel Inox ankastre set. 1000’lerce kişi tarafından satın alınan bir ankastre set modeli.

En Popüler Ankastre Set Markaları Neler?

2023 yılı için en popüler ankastre set markalarının Vestel, Siemens, Arçelik ve Bosch olduğunu söyleyebiliriz.

Ankastre Set Ürünlerinde Hangi Renk Seçeneği Mevcut?

Ankastre setlerin birçok rengi mevcut. Inox renginde, beyaz ve gri renginde ankastre setler mevcut. Bu sebeple de mutfağınıza uygun olan ankastre seti alabilirsiniz.

Evet sevgili okurlarımız en iyi ankastre set hangisi, ankastre set alırken dikkat edilmesi gerekenler ve ankastre set tavsiyeleri konulu bir yazı kaleme aldık. Umarız sizin için yararlı olmuştur.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.