En İyi Ocak 2023 Tavsiyeler Yorumlar Set Üstü ve Ankastre Ocaklar


en iyi ocak markalari

Ocaklar her mutfağın en ama en önemli parçalarından birisi. Biz de sizlerden gelen en iyi ocak hangisi, hangi set üstü ocağı almalıyım gibi soruları cevaplandırmak için böyle bir yazı yazmayı planladık. Ancak daha öncesinde ocak alırken nelere dikkat etmelisiniz sorusuna cevap vermemiz gerekiyor. Bu noktaları daha bilinçli bir şekilde incelediğinizde kendiniz için en iyi ocak hangisi sorusuna cevap bulabileceksiniz.

Ocak Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Ocak almadan önce kendinize sormanız gereken ilk soru nasıl bir ocak tipi istiyorsunuz olmalı. Çünkü birçok ocak tipi bulunuyor. Set üstü bir ocak mı istiyorsunuz yoksa ankastre bir ocak mı alacaksınız. Buna karar vermeniz sizin için oldukça önemli.
 • Diğer bir nokta ise ankastre ocak alman isteyenler için dikkat edilmesi gereken bir nokta. Bu ise alacağınız ocağın ölçüleri oluyor. Eğer ankastre bir ocak alıyorsanız, kestirdiğiniz ocak kısmının ölçülerine dikkat etmeniz gerekmekte.
 • Sonuçta ocaklar doğalgaz ya tüp ile çalışan ürünler. Bu sebeple ocakların güvenlik ve gaz emniyetleri oldukça önemlidir. Alacağınız ocağın kesinlikke gaz emniyeti özelliği olmalı. Eğer ucuz bir ocak alayım da bu işten yırtayım diyorsanız, birkaç yüz lira daha verip sağlığınızı düşünmeniz sizin için daha iyi olacaktır.
 • Evet dikkat etmeniz gereken son nokta ise alacağınız ocağın markası olacaktır. Çünkü ocağı aldığınızda evinize bir teknik servis elemanı gelecektir. Bu arkadaş ne kadar hızlı gelirse ocağını kullanmaya o kadar erken başlayabilirsiniz. Diğer yandan ocağınız arızalandığında da bilindik bir markadan aldıysanız servis kalitesi yüksek olduğu için sorununuzun çözümü kolay olacaktır.

En İyi Set Üstü ve Ankastre Ocaklar

Evet en iyi ocak yazımıza şimdi başlayabiliriz. Sizler için birçok modeli inceledik. Dilerseniz set üstü, dilerseniz ankastre ocak modellerini listemizde görebileceksiniz. Diğer yandan en iyi ocak listemizdeki ürünlerin fiyatları her bütçe için uygun diyebiliriz. Yani her fiyat için bir ocak seçimi yaptık. Keyifli okumalar.

 • En İyi Set Üstü ve Ankastre Ocaklar
  • Samsung NA64H3010AK
  • Bosch POP6C6B11O OCAK
  • Arçelik OCD 606 5 EG Gri Cam Ankastre Ocak
  • VESTEL AO-6104 G Gri Ankastre Ocak
  • VESTEL AO-6004 X İnox Ankastre Ocak
  • Teka TZ 6415 Siyah Vitroseramik Elektrikli Ankastre Ocak 
  • Beko AOV 64400 S Elektrikli Siyah Vitroseramik Ankastre Ocak
  • Bosch Pop6C2B110 
  • Arçelik OCD 607 EM1S Ankastre Ocak
  • KUMTEL KO40TSHDF

Samsung NA64H3010AK

en iyi ocak markasi

Samsung, NA64H3010AK ismini vererek ürettiği bu ankastre ocağı ile mutfaklarımıza çok farklı bir hava katmaya çalışmış. Siyah özel rengi hafif gri detaylarıyla harika bir görünüme sahip olan bu ocak; yüksek ısı ve daha hızlı pişirme teknolojileriyle donatılmış.

5 üzerinden aldığı 4.6’lık dereceyle de beğenisini gözler önüne seren Samsung, 1500 TL ile 1700 TL arasında satın alabileceğiniz bir fiyata stoklarda sizleri beklemekte.

Bosch POP6C6B11O Ankastre Ocak

en iyi ocak

Ünlü Alman teknoloji devi Bosch,ürettiği bu ankastre ocak ile tasarımın ne denli önemli bir bileşen olduğunu bizlere kanıtlıyor. Piano black renkleri ve açık gri detaylarıyla harika bir estetik hazzı veren bu ocak; gaz emniyet sistemi, güçlü ocak gözü,fabrika çıkışı doğalgaz ayarı gibi donanımsal özellikleri de bünyesinde barındırıyor.

Aldığı 4.8’lik puanlamayla da alıcılarını memnun ettiğini gözlemleyebildiğimiz Bosch, 1000 TL ile 1300 TL arasında bir fiyat bandında satılmakta.

Arçelik OCD 606 5 EG Gri Cam Ankastre Ocak

en iyi ocak hangisi

Yerli ev aletleri markamız Arçelik,ürettiği bu ankastre ocak modeliyle bizlere Türk malının kalitesini ve kullanışlılığını adeta göstermekte. Gri cam ile donatılmış bu ocak, teknik özellikler anlamında da piyasadaki bir çok rakibinin önünde yer alıyor.

5 üzerinden aldığı 4.8’lik dereceyle de oldukça iyi bir nota sahip olan Arçelik, 1000 TL ile 1300 TL arasında bir fiyata sahip olabileceğiniz bir ürün konumunda.

VESTEL AO-6104 G Gri Ankastre Ocak

Vestel,ürettiği bu gri ankastre ocak ile uygun bütçeli bir ocak üretimini başarmış gözüküyor. Gri renk detayıyla oldukça şık görünen bu ocak; gaz sönme eminyeti ve düğmeden ateşleme gibi donanımları da bünyesinde barındırıyor. Çok uygun bir bütçeye sahip olabileceğiniz bu ocak, 750 TL ile 1000 TL arasında bir fiyata satılmakta.

VESTEL AO-6004 X İnox Ankastre Ocak

en cok satan ocaklar

Ve geliyoruz tam bir fiyat/performans ürünü olan bu ocağa. Vestel,ürettiği bu modelle özellikle dar bütçeli aileleri düşünmüş. Gri bir renge ve sade bir tasarıma sahip olan bu ankastre ocak, fiyatına oranla bir çok donanımsal özelliği sahip

5 üzerinden aldığı 4.3’lük puanla da ortalama bir puana sahip olan bu ankastre ocak, 650 TL gibi çok uygun bir fiyata satın alabileceğiniz ve uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğiniz bir ocak olarak sizleri stoklarda beklemekte.

Teka TZ 6415 Siyah Vitroseramik Elektrikli Ankastre Ocak 

Teka,ürettiği bu elektrikli ocak ile tasarımsal açıdan kırmızı detayları ile çok büyük iş başarmış. Elektrikli olması hasebiyle kullanımı da oldukça pratik ve kolay olan bu ocak, piyasa koşullarına göre de uygun bir fiyata satılmakta.

4.5’lik derecesiyle de alıcılarının beğenisi kazanan Teka,1250 TL gibi bir fiyata sahip olabileceğiniz ve konforunu uzun yıllar yaşayabileceğiniz bir ocak konumunda.

Beko AOV 64400 S Elektrikli Siyah Vitroseramik Ankastre Ocak

en iyi ocak markalari

Beko,bir çok ürününde olduğu gibi bu ürününde de kalitesini tam anlamıyla konuşturmuş diyebiliriz. Siyah rengi ve muhteşem tasarımıyla harika bir görünüme sahip bu ocak,vitroseramik ile üretilmiş.

Donanımsal açıdan da yeterli eknolojik özelliği bünyesinde barındıran Beko, 4.7’lik derecesiyle de kendini bizlere kanıtlamakta.

1900 TL ile 2300 TL civarlarında bir fiyata sahip olabileceğiniz Beko ile uzun yıllar Beko kalitesini ve konforunu rahatlıkla yaşayabileceksiniz.

Bosch Pop6C2B110 

ocak tavsiyesi

Bosch,kendinden kumandalı şeklinde ürettiği bu ankastre ocak ile teknolojinin son sürümünü evimize getiriyor. Beyaz rengi ve sade tasarımıyla oldukça geleneksel görünen bu ocak,geleneksel görünümünün arkasında donanımsal özellikleriyle son teknolojik bir iz bırakmış.

5 üzerinden aldığı 5 puanla da beğenisini ortaya koyan Bosch, 1250 TL ile 1500 TL arasında bir fiyata sahip olabileceğiniz ve kendinden kumanda özelliği sayesinde konfor odaklı kullanabileceğiniz ocaklar arasında.

Arçelik OCD 607 EM1S Ankastre Ocak

en cok satan ocak markaları

Arçelik,OCD 607 ürettiği modeliyle kalite ve teknolojiyi birleştirmeyi başarmış. Siyah harika rengi ve şık tasarımıyla çok hoş bir görüntüye sahip bu ocak,teknik özellik açısından da yeterli tüm kriterleri karşılamakta.

Aldığı 4.8’lik derece ile de kalitesini gözler önüne seren Arçelik,piyasa koşullarına göre ortalama bir fiyata satılmakta. 1350 TL ile 1400 TL arasında bir fiyata sahip olabileceğiniz Arçelik ile artık kalite ve konforu bir arada yaşayabileceksiniz.

KUMTEL KO40TSHDF

en cok begenilen ocak markalari

Kumtel,ürettiği bu zenon cam ankastre ocak ile çok çok uygun bir bütçeye evlerinize kaliteyi taşımak istemiş. Görünümü itibariyle yeterli bir görünüme sahip bu ocak, siyah renkleriyle gayet şık gözükmekte. 4 göz ocak sayısı,cam ocak yüzeyi,düğmeden ateşleme gibi özelliklere sahip bu ocak, 409 TL gibi çok komik ve uygun bir fiyata siz kullanıcılarını stoklarda beklemekte. Eğer uygun fiyatlı bir ocak arıyorsanız belki de Kumtel marka bu ocak sizin için en iyi ocak modellerinden birisidir.

Evet sevgili okurlarımız en iyi ocak hangisi, hangi set üstü ocak modelini almalıyım, ocak tavsiyesi gibi sorularınızı yanıtladığımızı düşünüyoruz. Daha fazla ürün için 15sey.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.