En İyi Katı Meyve Sıkacağı 2023 Tavsiye ve Yorumlar


en iyi katı meyve sıkacağı

En iyi katı meyve sıkacağı hangisi? Birçok gıdanın katkı maddesi içerdiği şu günlerde katı meyve sıkacakları ciddi anlamda en işe yarar mutfak ürünlerinden birisi. Çünkü dışarıdan alacağınız meyve sularının içerisinde ne olduğu hiç ama hiç belli değil. Bu sebeple de hızlı bir şekilde meyvelerin suyunu sıkmaları sebebiyle katı meyve sıkacakları son zamanlarda oldukça popüler ve tüm evlere girmeye başladı diyebiliriz.

Bu sebeple biz de sizler için en iyi katı meyve sıkacağı hangisi, katı meyve sıkacağı tavsiyesi gibi sorularınıza yanıt vermek için bir liste hazırladık. En çok satılan ve beğenilen modelleri sizler için inceledik. Listemizde birçok ürün yer alıyor, her bütçe için uygun katı meyve sıkacağı modellerini listemizde bulabileceksiniz. Ancak en iyi katı meyve sıkacağı hangisi sorusuna yanıt vermeden önce, katı meyve sıkacağı alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini de bilmelisiniz. Gelin ilk önce katı meyve sıkacağı alırken nelere dikkat etmelisiniz sorusunu yanıtlayalım. Sonrasında da en iyi katı meyve sıkacağı hangisi sorusunu, tavsiye listemiz yardımıyla cevaplayalım!

Katı Meyve Sıkacağı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Katı meyve sıkacağı alırken dikkat etmeniz gereken ilk nokta, motor gücü olmalıdır. Çünkü motor gücü ne kadar fazlaysa, meyveler o kadar güçlü ve sorunsuz bir şekilde sıkılır. Diğer yandan küçük motor gücüne sahip makineleri, çok sık kullanırsanız cihazınız kısa süre içerisinde eskieyecektir.
 • Dikkat etmeniz ve karar vermeniz gereken bir diğer nokta ise bütçeniz. Bütçeniz ne kadar iyiyse cihazınızın özellikleri ve kalitesi de o kadar iyi olacaktır.
 • Elbette bütçeniz alacağınız markayı da etkileyecektir ancak, marka seçimi de önemlidir. Peki neden? Sonuçta alacağınız ürün elektronik bir cihaz. Bozulabilir, arızalabilir vs. vs. Yani karşınıza sorunlar çıkabilir. İşte bu yüzden de bilinir markalara sahip olmak daha iyi olacaktır. Çünkü bilinir markaların teknik servis ağı geniştir. Bu sebeple de cihazınızın markası önemlidir.
 • Eğer pratik bir meyve suyu sıkma deneyimi istiyorsanız ürünün bulaşık makinesinde yıkabilir olup olmadığını da bilmelisiniz. Tabi motoru bulaşık makinesinde yıkamayacaksınız ancak diğer parçaların yıkanması iyi olacaktır.

Katı Meyve Sıkacağı Tavsiyesi

Evet, en iyi katı meyve sıkacağı tercihi için bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken tüm noktaları sizlere aktardık. Şimdi de katı meyve sıkacağı tavsiyesi listemizdeki ürünleri inceleyebiliriz!

 • Katı Meyve Sıkacağı Tavsiye
  • Philips HR1836/00 
  • Sinbo Sbh-3143
  • TEFAL Easy Fruit 
  • Karaca Maxvit 1501 
  • TEFAL Frutelia Plus Juicer
  • VESTEL Enerjik Kms6000 
  • Kiwi KJ-1903
  • Arzum Meyvix 
  • Philips Meyve Sıkacağı HR1863/20

Philips HR1836/00 

en iyi kati meyve sikacagi markasi

Ünlü ev aletleri teknolojileri markası Philips, ürettiği HRI1836/00 modeliyle katı meyve sıkacağı piyasasının en görkemli ve en kaliteli ürünlerinden birisini ortaya çıkarmış. Tasarımsal olarak siyah ve gri renklere sahip bu cihaz, estetik açıdan yeterli kriterleri karşılamakta.

Tek seferde 1,5 litreye kadar meyve suyu sıkabilen bu ürün; QuickClean teknolojisi, 500 W motor gücü gibi ekstra donanımlara da sahip durumda. Tam bir tavsiye ürünü olan ve kullanıcılarından aldığı 4.7’lik derecesiyle ne denli beğenildiğini de ortaya koyan Philips, 500 TL ile 600 TL arasında değişen fiyatıyla da tam bir performans ürünü konumunda.

Sinbo Sbh-3143

kati meyve sikacagi tavsiyesi

Yerli ev aletleri markamız Sinbo, ürettiği bu model ile gerçekten tasarımsal açıdan sınıfı geçmiş gözüküyor. Kırmızı ve siyah rengi ile estetik açıdan muhteşem bir görünüme sahip olan bu meyve sıkacağı, donanımsal açıdan da muhteşem özelliklere sahip.

Paslanmaz çelik gövde, paslanmaz çelik filtre, 65mm büyük besleme tüpü, Damlamayı-önleyici Yerleşik güvenlik-sistemi, güvenlik kilitleme kolu, kolay temizleme için ayrılabilir parçalar,ekstra sabitleme gibi son teknoloji teknik özelliklere sahip Sinbo ile meyvelerinizi zorlanmadan bir şekilde sıkabileceksiniz.

Fiyat olarak ise gayet uygun bir fiyata sahip olan Sinbo, 200 TL civarlarında siz değerli alıcılarını stoklarda beklemekte.

TEFAL Easy Fruit 

en iyi kati meyve sikacagi hangisi

Tefal,Easy Fruit modeli ile özellikle kalite olgusunu çok yükseğe taşımış. Gümüş rengi özelliğiyle ürüne çok başka bir hava katan Tefal,donanımsal olarak da bir hayli gelişmiş.

Paslanmaz çelik, damlama önleyici, emniyet kilidi, köpük engelleme, hız kademesi, sessiz çalışma gibi bir çok üst düzey özelliğe sahip Tefal ile artık meyvelerinizi sıkarken zorlanmadan ve rahat bir şekilde meyve sularınızı hazırlayabileceksiniz.

Fiyat olarak da 800 TL ile 900 TL arasında bir fiyata sahip olabileceğiniz Tefal ile kalite ve konfor olgularını aynı anda tadabilirsiniz.

Karaca Maxvit 1501 

kati meyve sikacagi tavsiye

Karaca,Maxvit modeli ile son teknoloji bir ürünü daha hanesine yazdırmış. Tasarımsal açıdan muhteşem bir görünüme sahip olan Maxvit, donanımsal açıdan da oldukça son teknolojik bir ürün konumunda. 1500 w gibi oldukça güçlü bir motora sahip olan bu ürün, tek seferde 2 litre civarında bir meyve suyu sıkabilme potansiyeline sahip.

Aldığı 5 üzerinden 4.5’lik dereceyle de beğenisini ortaya koyan Maxvit,f iyat konusunda ise piyasa ortalaması bir fiyata sahip. 400 ile 500 TL civarlarında bir fiyata sahip olabileceğiniz Maxvit ile artık meyvelerinizi güvenli bir şekilde sıkabilip,içebileceksiniz.

TEFAL Frutelia Plus Juicer

kati meyve sikacagi onerisi

Tefal,ürettği Frutelia Plus modeli ile katı meyve sıkacağı kategorilerinin en güçlü ürünlerinden birisini ortaya çıkartmış. Dizayn açısından sade fakat şık bir görünüme sahip olan Tefal, 350 watt motor gücüne sahip motoruyla meyvelerinizi güvenli ve hızlı bir şekilde sıkacaktır.

Aldığı 4.7’lik notla da herkes tarafından beğenilen Tefal, 400 TL ile 500 TL arasında bir fiyata sahip olabileceğiniz kaliteli ve eşsiz ürünlerinden birisi konumunda.

VESTEL Enerjik Kms6000 

en iyi kati meyve sikacagi hangisi

Ünlü yerli ve milli firmamız Vestel, ürettiği bu model ile hem tasarımsal hem de donanımsal açıdan çok büyük işlere imza atmış. Siyah ve gri renkleriyle estetik açıdan harika bir görünüme sahip olan Vestel; 800 Watt motor gücü ve 2 litre meyve sıkabilme özelliklerine de sahip bir makine.

Aldığı 4.6’lık dereceyle de Trendyol kullanıcıları tarafından övgüyle tavsiye edilen ve önerilen bu ürün,600 TL ile 700 TL arasında bir fiyata sahip olabileceğiniz ve uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğiniz bir cihaz konumunda.

Kiwi KJ-1903

kati meyve sikacagi en iyisi

Kiwi,ürettiği KJ-1903 modeliyle ülkemiz pazarına giriş yapmış kaliteli katı meyve sıkacaklarından birisi. Tasarımsal açıdan sade fakat hoş bir görünüme sahip olan bu model, 600 watt motor gücü ve tek seferde 2 litreye kadar meyve suyu sıkabilme özellikleriyle takdire şayan bir iş ortaya çıkarıyor.

Aldığı 4.2’lik puan ve memnuniyet düzeyi yüksek yorumlarını gördüğümüz Kiwi, fiyat olarak ise oldukça uygun bütçeler için tasarlanmış. 300 TL civarlarına sahip olabileceğiniz Kiwi ile artık meyvelerinizi rahatlıkla ve konforla sıkabileceksiniz.

Arzum Meyvix 

kati meyve sikacagi onerileri

Arzum,Meyvix modeli ile piyasadaki en kaliteli meyve sıkacaklarından birisini üretmiş. Kırmızı ve piano black renkleriyle tasarımsal açıdan müthiş bir görüntüye sahip olan Arzum, donanımsal açıdan da gerekli tüm kriterleri karşılıyor.

1000 Watt’lık devasa gücü ve 2 litrelik geniş posa haznesiyle gerçek bir canavar olan Arzum,fiyat olarak ise 700 TL ile 750 TL arasında alabileceğiniz ama aldıktan sonra sizi yıllarca üzmeyecek, sizlere kaliteli bir kullanım sunacak türden bir makina konumunda.

Philips Meyve Sıkacağı HR1863/20

en cok satilan kati meyve sikacagi

Philips,ürettiği bu model ile piyasadaki en pahalı olabilecek ama aynı zamanda en kaliteli ürünlerden birisini ortaya çıkarmış. Tasarımsal açıdan mükemmelliyetiyle öne çıkan Philips; hız ayarı, 28 adet cımbız sayısı, kablosuz kullanım imkanları gibi son teknolojik özellikleri de bünyesinde barındırıyor.

4.6’lık derecesiyle de beğenileri toplayan Philips,1000 TL ile 1050 TL arasında bir fiyat bandında siz değerli ve potansiyel kullanıcılarını stoklarda bekliyor.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.