En İyi Fritöz 2023 Tavsiyeler ve Kullanıcı Yorumları


en iyi fritoz hangisi

Herkese merhabalar! Sizlerden gelen en iyi fritöz hangisi, fritöz tavsiyeleri hakkında bir yazı yazar mısınız sorularını alınca böyle bir yazı yazmamız gerektiğine karar verdik. Elbette böyle bir yazı hazırlamak için de iyi bir araştırma yapmak gerekiyordu. Çünkü fritözler pahalı elektronik cihazlar arasında olması sebebiyle, almadan önce iyi karar vermek lazım diye düşündük. Peki en iyi fritöz hangisi, fritöz tavsiyeleri neler? Gelin hep birlikte bu konuyu inceleyelim!

En iyi fritöz yazımızda birçok markaya ve modele yer verdik. Öte yandan bu fritözlerin her bütçeye uygun olmasına da dikkat ettik diyebiliriz. Değinmek istediğimiz bir diğer nokta ise bu tavsiye listesinde bulunan 6 fritözden 3’ünü deneyimledik diyebiliriz. Gelin şimdi incelemeye başlayalım!

En İyi Fritöz ve Fritöz Tavsiyesi

 • En iyi Fritöz
  • TEFAL Actifry 1 Kg Fritöz
  • Arzum AR272 Cipsco Paslanmaz ÇelikFritöz
  • Fakir Gala Siyah 1.5 Lt Paslanmaz Çelik Fritoz
  • TEFAL Actifry Genius
  • TEFAL Uno M Fritöz
  • Philips Hd9650/90 Avance Collection Airfryer Fritöz

Yukarıdaki listede de gördüğünüz gibi Arzum, Fakir, Tefal ve Philips marka fritözlere yazımızda yer verdik. E-ticaret sitelerine baktığımızda da en çok kullanılan modellerin bunlar olduğunu söyleyebiliriz. Bunun Öncesinde Fritöz almadan önce nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda da birkaç cümle ile bu konuya açıklık getireceğiz.

Fritöz Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evet şimdi de bu konuya bir açıklık getirelim. Nelere dikkat etmelisiniz? Muhtemelen bu konuya aşinasınız ama okumanızda yarar var.

 • Her alışverişe çıkmadan önce dikkat etmeniz gereken nokta elbette bütçenizdir. Bütçeniz ne kadar fazlaysa kaliteli bir markaya ve iyi bir ürüne sahip olmak sizin için daha iyi olacaktır.
 • Fritöz alırken dikkat edebileceğiniz bir diğer nokta da fritözün hacmi. Yani siz patates, sosis ya da hamur işi kızartırken bunların miktarı ne olacak? Geniş bir aile misiniz yoksa çekirdek bir aile misiniz? Kullanıcı yorumları arasında bazı kullanıcıların aldıkları fritözün pişirebildiği patates miktarının az olduğu konusunda yaptığı bir yorumu gördük. İşte bu sebepten ötürü buna dikkat etmelisiniz.
 • Alacağınız fritözün markası da yine önemli bir konu. Peki neden? Bildiğiniz gibi elektronik ürünlerin arızalanması her zaman için ihtimaller dahilinde. Bu sebeple de, sizin aldığınız fritözün servisinin iyi ve her yerde bulunabilen bir markaya ait olması çok önemli. Zaten listemizde Tefal, Arzum ve Philips gibi markaların neredeyse her il ve ilçede teknik servisleri bulunuyor.
 • Fritöz alırken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan birisi de, kullanacağınız yağ miktarı. Bazı modellerin (mesela Tefal Actifry) bu konuda çok iyi olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü kızartma gibi yiyecekler çok yağlı olduğu için pek de sağlıklı değil. İşte bu tarz yani daha az yağ ile daha çok patates kızartabileceğiniz teknolojiler her zaman daha iyi olacaktır.

TEFAL Actifry 1 Kg Fritöz

en iyi fritöz

Şüphesizki en iyi fritöz listemizdeki en iyi fritözün Tefal Actifry olduğunu söyleyebiliriz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi yağ konusu oldukça önemli. İşte Tefal Actifry ise bu konuda çok iyi. Markanın söylediğine göre 1 kg patates kızartması için 1 kaşık yağ atmanız yeterli!

İnanılması güç ama gerçekten harika bir ürün diyebiliriz. Peki fritözün özellikleri neler? Öncelikle 1 kg kadar bir pişirme kapasitesi bulunuyor ve ürünün üst kısmında bir sayaç bulunuyor. Siz süreyi ayarlıyorsunuz ve o süre bittiğinde öterek size uyarı veriyor. Ancak makine bu uyarı ile kapanmıyor sizin kapatmanız lazım.

Ürünün performansına baktığımızda ise patatesleri geç pişirdiği bir gerçek. Ancak bu durum patatesleri ne kadar ince yaptığınızla da alakalı. Yani ne kadar ince patates dilimlerseniz o kadar hızlı yapabilirsiniz. Sanırım bu yavaş pişirmenin sebebi yağ miktarının az olması. Ancak yine de sağlıklı ve lezzetli bir şekilde pişiriyor diyebiliriz. Bunların yanında biber kızartması, tavuk gibi gıdaları da fritözde kızartıp, pişirebiliyorsunuz.

Durun daha bitmedi, kırmızı et dahi pişirebildiğiniz bir fritöz. Bizce en iyi fritözlerden birisi. Ürünün garanti süresi ise 24 ay.

Arzum AR272 Cipsco Paslanmaz Çelik Fritöz

en iyi fritöz hangisi

Evet, fritöz tavsiyesi listemizin 2 sırasında Arzum marka bir fritöz yer alıyor. Bu ve yukarıdaki fritözü daha önce kullandık ve memnun kaldık. Arzum’u hala kullanıyoruz ve herhangi bir problem yaşamadığımı söyleyebilirim. Peki fritözün özellikleri neler?

Öncelikle fritözün yağ kapasitesi 1,5 litre civarında. Yani geniş diyebiliriz. Biz 4 kişilik bir aileyiz, patatesleri iki kerede tüm aileye yetecek şekilde kızartabiliyoruz. Kızartırken patatesler çok yağlı olmuyor ve patatesleri hızlı pişiriyor. Yağ sıçratma gibi bir durum da söz konusu değil.

Fritözde patates haricinde, hamur ve sosis, tavuk gibi besinleri de kızarttık. Gerçekten iyi pişirdi. Bizce alınabilir ürün. Ha unutmadan söyleyelim temizlemesi de kolay ve üst kapak çıkartılıp yıkanabiliyor. Ayrıca 24 ay garantisi bulunuyor.

Fakir Gala Siyah 1.5 Lt Paslanmaz Çelik Fritöz

fritoz tavsiyesi

Arzum’u inceledikten sonra şimdi de Fakir marka bir fritözü inceliyoruz. Yukarıdaki modelde olduğu gibi bu modelin de 1,5 litrelik bir yağ kapasitesi bulunuyor.

Fritözün dış kısmı dayanıklı bir madde olan paslanmaz çelikten imal edilmiş. Temizlemesi de yine yukarıda olduğu gibi çok kolay. Çıkarılabilen cam pencereli kapağının yanında, yapışmaz pişirme kabı da bulunuyor.

Ürünü kullanmadan önce yağı ısıtmanız lazım. Bu yağın ısınma süresi yaklaşık 9-10 dakikayı buluyor. Daha sonra da patatesleri atıyorsunuz. Patatesler ortalam 8-9 dakika içerisinde pişiyor. Eğer 2-3 kişilik bir aile iseniz size çok rahat yetebilecek sepeti bulunuyor.

TEFAL Actifry Genius

fritöz önerileri

Yine Tefal marka bir fritöz ile yazımıza devam ediyoruz. Ürünü birçok yemeği pişirmek için kullanabilirsiniz. İsterseniz yağlı ve kızarmış yemekler isterseniz de yağsız yemekler için kullanabileceğiniz bir fritöz.

Tefal Actifry Genius’ın 9 tane pişirme ayarı bulunuyor ve bu ayarların hepsinin sıcaklığı ve süresi farklı. Ürünün en iyi özelliklerinden birisi de çok az yağ kullanmanızı gerektirmesi. Eğer kızartmaları seviyorsanız ve durmadan yağ satın almak size zor geliyorsa bu modeli tercih edebilirsiniz.

9 tane pişirme programı var demiştik. Kızartmalar, pane atıştırmalıklar, diğer atıştırmalık ve mini sarma bu 9 programdan 4’ünü oluşturuyor. Dilerseniz börekleri, tatlıları, mini sarmaları ve et-sebze toplarını pişirebiliyorsunuz. Yani hepsi için ayrı bir programı var.

Kutudan bir de tarif kitabı çıkıyor. Bu tarif kitabında 150 farklı yemek tarifi bulunuyor. Zaten Tefal’in en sevdiğim özelliklerinden birisi bu, her ürünün içinde ayrı bir tarif kitabçığı var. Ürünün kapasitesini söylemeden geçmeyelim, 1,2 kg kapasiteye sahip. Garanti süresi ise 24 ay.

TEFAL Uno M Fritöz

en iyi fritoz markasi

Fritöz tavsiyelerine devam ediyoruz. Fritözün yağ kapasitesi 1,8 litre ve pişirme kapasite 1 kg kadar. Ürünün temizlemesi ise oldukça basit. Alüminyum sepeti, kapağı ve filtreleme süzgeci bulaşık makinesinde yıkanabilir özellikte.

Ürünün tasarımında baktığımızda görünüş olarak şık olduğunu söylemek mümkün. Pişirme kapağının cam olması sebebiyle kızartmaların pişme durumunu gözden geçirebilirsiniz. Fritöz’ün fiyatı 700 ile 800 TL arasında değişiyor. Kullanıcı yorumları ise oldukça iyi. 5 üzerinden 4,7 ortalama puana sahip bir fritöz. 24 ay garanti süresine sahip.

Philips Hd9650/90 Avance Collection Airfryer Fritöz

en iyi fritoz tavsiyesi

Evet en iyi fritöz listemizin sonunda Philips marka bir ürün yer alıyor. Philips’i bilmeyen yoktur diye düşünüyoruz. Dünyanın en iyi elektronik eşya markalarından birisi. Peki bu fritözün özellikleri neler, sizin için ne yapabilir?

Öncelikle fritözün tasarımından bahsetmek istiyorum. Tasarımı çok modern ve şık duruyor. Tasarımı sebebiyle 10 üzerinden 10 verdik!

Ürünün öne çıkan birçok özelliği bulunıyor. İlk bahsetmek istediğimiz özelliği Fat Removal teknolojisine sahip olması. Bu teknoloji sayesinde fazla yağı ayırıyor ve normal yağ kullanımından %90 daha az yağ kullanmanızı sağlıyor.

Fritözün sadece patates, atıştırmalıklar ya da küçük tavuk parçaları için ideal olduğunu söyleyemeyiz. Fritözde tüm tavuk bile pişirebilirsiniz. Geniş bir aileye sahipseniz merak etmeyin, 1,4 kg kadar kızartma kapasitesine sahip.

Diğer yandan 5 tane de önceden ayarlanmış pişirme programına sahipr bir fritöz. Dondurulmuş patates, et, balık ve tavuk için farklı pişirme programı bulunuyor. Sıcak tutma özelliği ise yemeği siz sofrayı hazırlayana kadar sıcak tutmanızı sağlıyor. Bizce listemizdeki en iyi fritöz modellerinden birisi.

Sizlere cevap vermeyi umduğumuz bir yazının daha sonuna geldik! Bu yazımızda en iyi fritöz hangisi, fritöz alırken nelere dikkat etmelisiniz, fritöz tavsiyesi olarak neleri önerirsiniz sorularınıza yanıt vermeye çalıştık. Eğer bu tarz içeriklere daha fazla ihtiyaç duyuyorsanız ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.