Tayland Dizileri 2023 Beğenilerek İzlenen En İyi Tayland Yapımları


tayland dizileri

Tayland Dizileri

Ülkemizde yabancı diziler çok fazla kişi tarafından takip edilmektedir. Hatta kimi zaman Türk dizilerinden daha çok yabancı dizilerin sosyal medyada konuşulduğuna şahit olmuşuzdur. İspanya, İngiltere, İtalya ve Amerikan yapımı dizilerin yanı sıra Tayland dizileri de son zamanlarda popülerliğini oldukça arttıran yapımlar arasında yer alıyor.

Dramdan komediye birçok türün bir arada bulunduğu Tayland dizileri Türk izleyicilerinden tam puan almayı başardı. Biz de 15sey.com olarak bu yükselişe kayıtsız kalmak istemedik ve en iyi Tayland dizileri listemizi sizler için hazırladık. En iyi Tayland dizileri hangileri? En iyi Tayland dizilerinin konuları neler? Hepsi ve daha fazlası Taylan dizi önerileri 2023 listemizde. Keyifli okumalar.

Diary of Tootsies

 • IMDb: 7,7
 • Google: %91

En iyi Tayland dizileri listemizin ilk sırasında Diary of Tootsies yer alıyor. 7,7 gibi yüksek bir IMDb puanına sahip olan dizi, bir grup genç arkadaşın romantik, komik ve hüzünlü hikayesini konu alır. Natty, Kim Golf ve Gus’tan oluşan bu yakın arkadaşlar birbirilerinin sırlarını ve sevgilerini büyük bir inançla korurlar. Ancak hayatın acımasızlıkları bir türlü yakalarından düşmez.

Dizi, Gus’ın erkek arkadaşı tarafından terk edilmesinin ardından arkadaşlarının onu yatıştırmaya çalışmasıyla başlıyor.

Love Destiny

 • IMDb: 8,0
 • Google: %91

Dünyanın en sevilen Tayland dizilerinden olan Love Destiny, komedi türünde bir yapım. Zaman yolculuğu yaparak geleceğe giden Karaket’in macerasının anlatıldığı dizi aynı adlı ödüllü bir kitaptan uyarlanmış.

Tayland’ın eski zamanlarını da başarıyla yansıtan dizi, Taylan dizileri arasında en yüksek IMDb puanına sahip yapımlardan birisi. Ayrıca komedi türünde olmasına rağmen romantik sahnelerle de güzel bir ton yakalamış gibi gözüküyor Love Destiny.

Hormones

 • IMDb: 8,0
 • Google: %91

Tayland yapımı ilk gençlik dizilerinden birisi olan Hormones, lise öğrencisi 9 farklı gencin hikayesini konu ediyor. Farklı geçmişlere ve hayatlara sahip olan 9 gencin aşklarına ve kalp kırıklıklarına şahit olurken aynı zamanda uyuşturucu kullanımı ve kürtajın da ne boyutlara ulaştığını görebiliyoruz.

Sevilen Taylan dizileri arasında yer alan Hormones, Tayland’da gençlik çağındaki birçok çocuğun yaşadığı problemleri ve çalkantıları gözler önüne serdiğ için ilk yayınlandığı günden itibaren çok fazla ilgi gördü.

Gençlik Dizisi mi Arıyorsunuz? Netflix Gençlik Dizileri yazımızı okuyabilirsiniz!

Girl From Nowhere

 • IMDb: 7,7
 • Google: %97

Tayland dizileri arasında farklı temasıyla öne çıkan Girl From Nowhere, farklı ve esrarengiz bir yeteneğe sahip olan Nanno’nun hikayesini konu alır. Farklı okullarda, insanların yanlışlarını ifşa etme gibi bir yeteneğe sahip olan Nanno’nun garip ama dikkat çekici hikayesi, izleyiciler tarafından oldukça sevildi.

Size öfkeden korkuya kadar birçok duyguyu aynı anda yaşatacak olan bu dizi Taylandlıların da alışkın olmadığı türde yapımlardan birisi.

Revenge

 • IMDb: 6,4
 • Google: %76

Dram ve gerilim türündeki Tayland dizileri arasında yer alan Revenge, aldatıldığını öğrenen bir kadının kızıyla beraber hayata tutunma çabasını konu alıyor. Kocasının gizli bir ilişkisi olduğunu öğrenen Mathurson, hemen boşanmaya karar verir. Ardından da kızıyla birlikte evini terk eder ve yeni bir yaşama başlamak için kolları sıvar.

Ancak ekonomik sıkıntılar, Mathurson ve kızının önünde büyük bir engel olarak durmaktadır. İşlerinin kötü gitmesi sebebiyle Mathurson, kızıyla beraber hiç güvenli olmayan, yoksul bir mahalleye taşınmak zorunda kalır. Mahallenin dört bir yanındaki suçlu ve sabıkalılar, zamanla anne ve kızın başına büyük işler açmaktan geri durmayacaktır.

Thirteen Terrors

 • IMDb: 6,9
 • Google: %93

En iyi Taylan dizileri arasında yer alan Thirteen Terrors, korku temalı olması sebebiyle ayrıca dikkat çeken yapımlardan birisi. Klasik bir korku hikayesini anlatmasına rağmen hem ülkesinde hem de yabancı ülkelerde beğeniyle izlendi.

Her bölüm birbirinden bağımsız konulara sahip olmasıyla da izleyicilerin merakını hep en üst seviyede tutmayı başarmış gibi gözüküyor. Batıl inançları ve hayalet hikayelerini konu alan dizinin merkezinde gençler var.

Stupid Cupid

 • IMDb: 6,7
 • Google: %78

Pembe dizi havasında olan Stupid Cupid, abartılı karakterlere ve diyaloglara sahip bir dizi. Amaraporn Ailesi’nin başına gelen olayları konu alan dizi, iki tarafın da isteksiz olduğu bir görücü usulü evlilikle başlıyor. Chawee ve Araya, çocukluklarından beri birbirlerinden hoşlanmamalarına rağmen yaklaşan bir evlilik onları beklemektedir.

0- Negative

 • IMDb: 6,9
 • Google: %85

Güzel bir arkadaşlık hikayesini konu alan dizi, 1998 yapımı aynı isimli sinema filminin diziye uyarlanmış şekli olarak izleyicilerinin karşısına çıktı. Aynı kan grubuna sahip 5 arkadaş, birbirlerinin en yakın dostları olmuşlardır zamanla. Şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamayan bu 5 arkadaş, aynı kişiye aşık olunca işlerin rengi de doğal olarak değişir.

Taylan dizileri arasında görmeye alışık olduğumuz arkadaşlık teması, bu dizide güçlü bir şekilde gösterilmiş.

In Family We Trust

 • IMDb: 8,1
 • Google: %95

Dram ve gerilim türündeki Tayland dizileri arasında yer alan In Family We Trust, zengin ve kalabalık bir ailenin hareketli ve mücadele dolu hayatına odaklanıyor. Ailenin en büyük oğlu ve reisin öldürülmesinin ardından kalanlar mücadeleye kaldıkları yerden devam etmek zorundadırlar. Üstelik bu kez her şey çok daha zorlu ve çetindir.

8,1 gibi yüksek bir IMDb puanına sahip olan dizi, en iyi Tayland dizilerinden birisi olarak dünya çapında izleyiciyle buluşmaya devam ediyor.

Project S- Side By Side

 • IMDb: 7,9
 • Google: %90

Spor temalı bu komedi dizisi Tayland’ın en çok izlenen dizileri arasında yer alıyor. Bir badminton oyuncusu olan P’Y’nin ilham verici hikayesi sizlerle. Bir yandan badmintonda başarılı olmaya çalışırken bir yandan da uğradığı zorbalıklara karşı mücadele etmek onu fazlasıyla yıpratacaktır.

I Told Sunset About You

 • IMDb: 9,3
 • Google: %99

Henüz daha 2020 yılında çıkmasına rağmen bir anda hem kendi ülkesinin hem de diğer ülkelerde en dikkat çeken yapımlardan biri haline gelen I Told Sunset About You, en iyi Tayland dizileri arasında yer alıyor. 9,3 gibi ulaşılması zor bir IMDb puanına sahip olan dizi, iki liseli gencin karmaşık duygularla dolu ilişkisi etrafında şekilleniyor.

Çocukluktan beri birbirlerinin en iyi arkadaşları olan iki genç, birbirine rakip olunca duygular da durumlar da epeyce karışır. Yıllar sonra bir Çince dersinde buluşan iki arkadaş, farklı ve karmaşık duygularla boğuşurken birbirleriyle olan bağlarını da güçlendirmek isterler.

Sotus The Series

 • IMDb: 8,0
 • Google: %97

En iyi Tayland dizileri listemizin son sırasında Sotus The Series yer alıyor. Romantik dram türünde olan bu dizi, iki arkadaşın arasında filizlenen aşkı konu alır. İlk başlarda birbirlerinden çok hoşlanmayan ve rakip olan iki üniversite öğrencisi, zamanla yakın arkadaş olur.

Aynı fakültede birisi birinci sınıf diğeri üçüncü sınıf olan iki arkadaş, arkadaşlıklarını bir adım öteye götürmeye karar verir. Aykırı yapısıyla çıktığı tarihten itibaren dikkatleri çeken dizini, Tayland dışındaki Asya ülkelerinde de birçok izleyicisi bulunmaktadır.


Caner Arslan
Merhaba, ismim Caner. Kendimi bildim bileli sürekli anlatıyorum. Aileme, arkadaşlarıma ve tanımadığım insanlara sürekli anlatırım. Yeter ki anlatacak bir şey olsun. Artık anlattıklarımı yazıya dökmeye karar verdim. Öykülerle, şiirlerle, oyunlarla anlatmaya başladım. Yaklaşık 2 yıldır da içerik yazarlığı ve metin yazarlığı yapıyorum. Bu sayede araştırmanın da keyfini çıkarıyorum. Yeni şeyler arayıp bulmak, belki de en dikkat çekici olanı çekip çıkarmak, bu işin en güzel tarafı.