En İyi Netflix Zombi Dizileri ve Öneriler 2023 Zombi Temalı Filmler


netflix zombi dizileri

Netflix Zombi Dizileri

Son zamanlarda dünyaca geçirmediğimiz felaket kalmadı. Pandemi, depremler, seller vs. derken akla zombiler geldi. Belki bu uçuk bir hayal fakat tedbir almaktan da zarar çıkmaz. Biz de 15sey.com olarak sizin için olası bir zombi istilasından korunmanıza rehberlik edecek dizileri araştırdık. En iyi zombi dizileri neler? En iyi Netflix zombi dizileri hangi konuyu işliyor, anlattıkları tema nedir? Hepsi ve daha fazası sizin için hazırladığımız Netflix zombi dizileri önerileri listesinde.

Black Summer

 • IMDb: 6,4
 • Google: %78

Karl Schaefer ve John Hyams tarafından oluşturula dizi bilim kurgu yapısı altında aynı zamanda korku ve aksiyon draması. Netflix’in sayfasında yayınladığına göre de dizinin yeni sezonu yolda.

Ölümcül zombi salgınının boy göstermeye başladığı yaz aylarında, bir anne küçük kızıyla beraber tüm bu felaketlerden kaçmak için yola çıkar. İnsanlık bu salgın sırasında sadece zombilerle değil aynı zamanda kuraklık ve bunun getirdiği açlık ile savaşmaktadır. Anne ve kızının kendilerini mülteci bir grubun içinde bulduğu dizi son zamanların en iyi zombi dizilerinden biri.

Boşrollerini Jaime King, Justin Chu Cary ve Chirtine Lee’nin üstlendiği Netflix zombi dizilerinden olan Black Summer’ın her bir bölümü yaklaşık 40 dakika ve yayınlanmış 1 sezonu bulunmakta.

Daybreak

 • IMDb: 6,7
 • Google: %89

24  Ekim 2019 tarihinde ilk bölümü yayınlanan dizi, fantastikliğinin yanı sıra içerisinde bulunan komedi unsurları ile iyi vakit geçirmek isteyen bilim kurgu severler için en iyi yeni nesil Netflix zombi dizilerinden biri.

Gençlik dizi özellikleri de taşıyan dizi, okulunda pek sevilmeyen, dışlanan gencin kıyametten sonraki dünyada başından geçenlerden oluşuyor. 17 yaşında olan Josh, en yakın arkadaşı olan Sam’in aniden ortadan kaybolması ile onu aramak için yola koyulur. Bu yolculukta birtakım çetelerle ve zombilerle karşılaşan gencin hikâyesi zorlukların yanında tebessüm ettirmeyi de başaran cinsten.

Henüz 1 sezon yayınlanan dizi, 10 bölümden oluşmakta. Bir oturuşta hemen bitecek türden.

Maceraya mı İhtiyacınız Var? İşte En İyi Macera Filmleri!

Reality Z

 • IMDb: 5,4
 • Google: %72

Aslı Portekizce olan dizinin henüz 1 sezonu yayınlanmıştır. Dizi en iyi zombi dizilerinden biri olan Dead Set isimli dizinin uyarlamasıdır.

Şehir zombi istilasına uğradığı sırada birtakım insanlar reality programı çekimi için stüdyodadırlar. Olimpo, The House of the Gods isimli bu programın çekildiği stüdyoda mahsur kalan insanlar sadece zombiler ile değil başka tehlikelerle de karşı karşıya kalırlar. 

Başrollerinde Ana Hartmann, Sabrina Sato, Luellem de Castro gibi isimlerin bulunduğu Brezilya uyarlaması dizi komedi ve korku unsurlarını başarıyla sunan Netflix zombi dizilerinden. 10 bölümlük mini dizi hemen bitecek sürükleyiciliğe sahip. Her bölüm ise yaklaşık 35 dakika.

Betaal

 • IMDb: 5,3
 • Google: %78

Sırada Hindistan kökenli bir Netflix zombi dizi önerisi var.

Kabile köylülerini yaşadıkları yerden uzaklaştırıp otoyol açmak isteyen yetkililer, lanetli ve eski İngiliz asker zombilerinden oluşan insanları bulurlar. Bu savaşçı zombiler ile çatışma içine giren Hint polisine kabile köylüleri de yardım eder. Birden kendilerini ürkütücü savaşın ortasında bulan insanların macerası aksiyon ve korkuyu birlikte taşıyor.

Henüz 4 bölümü yayınlanan ve yayınlanmaya devam eden dizi zombi dizi arayışı içerisinde olanlar için ve Hint dizisi izlemeyi sevenler için iyi bir alternatif. Her bölümü ortalama 45 dakika olan dizinin yapımcısı Patrick Graham.

Kingdom

 • IMDb: 8,4
 • Google: %95

Sırada iddialı, Kore yapımı zombi dizilerinden olan Kingdom var.

Tarih, gerilim, aksiyon, korku, dönem ve fantastik gibi birçok türü içinde barındıran dizi, veliaht prensin başına gelenlerin anlatıldığı bir yapım. Açlık ve yozlaşma ile beli bükülen krallık bir de salgın ile uğraşmak zorunda kalır. Bulaştığı insanı zombiye çeviren salgın krala da bulaşmıştır. Prens ise babasının başına gelenleri öğrenmek ve halkını bu durumdan kurtarmak için zombiler ile savaşmak zorunda kalır.

2 sezondan oluşan Kingdom aynı zamanda Netflix’in ilk orijinal Kore dizisidir. Yönetmen koltuğunda Kim Seong-hun’un oturduğu yapımın her bölümü yaklaşık 45 dakika ve zombi dizisi severlerin deneyimleyeceği farklı atmosfere sahip.

Santa Clarita Diet

 • IMDb: 7,8
 • Google: %95

Netflix zombi dizilerinden olan yapım korkudan ziyade izlerken yüzünüzde tebessüm ettirmeyi başarıyor. Komedi türünde kabul edilen yapımın ilk bölümü 3 Şubat 2017 tarihinde yayınlanıştır.

Sheila Hammound insanlardan beslenen bir zombidir. Kocası ona yemek bulmak için yardım eder ve çevrelerinde kötü insanları öldürüp Sheila’nın beslenmesine yardım eder. Konusu itibariyle diğer zombi dizilerinden oldukça farklıdır.

Usta isimlerin kamera karşısına geçtiği ve başrolünü Drew Berrymore ve Timothy Olyphant’ın üstlendiği yapım , 3 sezon ve 30 bölüm her bölüm ise yaklaşık 30 dakika.

Gençlik Dizileri İzlemek İstiyorsanız Okumanız Gereken İçerik Burada! | En İyi Netflix Gençlik Dizileri

Z Nation

 • IMDb: 6,7
 • Google: %93

Genel zombi dizilerini değişmeyen konularından olan salgından kaçış ve hayatta kalma mücadelesi bu dizide de var.

Dünyanın zombi istilası altında olmasından kaynaklı dünya düzeni tamamen dağılmıştır. Hükümetin tek umudu ise aşı kaynağı olabilecek bir kişiyi ülkenin bir yanından diğer yanına götürmesi gerekmektedir. Bunun için sağ kalmayı başarmış ya da başka bir deyişle zombiye dönüşmemiş bir grup insan bu görevi üstlenir ve beklendiği gibi kolay olmaz. Dizinin en önemli karakterlerinden olan Warden, her şeyini kaybetmiş umudunu ise hala yitirmemiştir. Bu yönüyle izleyene günümüz şartlarına dayanmak için umut verici nitelik taşır.

Karl Schaefer ve Craig Engler tarafından yaratılan ve başrollerini Kellita Smith, Keith Allan ve Russell Hodgkinson’ın üstlendiği Netflix zombi dizisi,5 sezon ve her bölümü yaklaşık 45 dakika.

The Returned

 • IMDb: 8,1
 • Google: %77

Fransız televizyon dizisi Les Revenants’ın uyarlaması olan dizi henüz 1 sezon.

Ölen insanlar, bir kasabada toplanırlar fakat öldüklerinden habersizdirler. Ölen bu kişiler bir gün kasabalarına geri dönmeye karar verdiklerinde ise olaylar yaşanmaya başlar. Cinayetler, korku dolu anlar başlar. Sıra dışı konusu ile izleyiciyi ekrana kilitlemeyi başarıyor.

10 bölüm olan dizinin başrolünde India Ennenga, Mark Pellegrino, Tandi Wright gibi isimler oynuyor.

Glitch

 • IMDb: 7,3
 • Google: %89

Netflix zombi dizileri listemize tam olarak bir zombi dizisi olmasa da öldükten sonra tekrar dirilen kişileri konu alan Avustralya yapımı Netflix’de yayınlanan Glitch dizisi ile devam ediyoruz.

The Returned ile benzer konuya sahip gibi görünen dizi de farklı zamanlarda altı yedi kişi bir gün açıklanamayan bir şekilde mezarlarından kalkıp yaşadıkları küçük kasabaya geri dönerler. Bu olayın peşine düşen bir polis memuru ve doktor kendilerini bekleyen gizemden ve dramdan hebersizdirlerr.

Aslında sektörde geçen undead türü olarak bilinen türün orijinal versiyonu olan Glitch başarısına 2016 Ekim’inde Netflix’de yayınlanmasıyla başarısına başarı katıyor. 3 sezon olan dizi yüksek performanslı oyuncuları ile göz doldurmayı başarıyor.

The Walking Dead

 • IMDb: 8,2
 • Google: %94

 Ve Netflix zombi dizileri listemizin son sırasında artık zombi denilince akla ilk gelen yapım olan The Walking Dead var.

Aslında konusunu herkes biliyor fakat biz yine de kısaca özetleyelim: George geçirdiği bir kaza sonrasında uyandığında hiçbir şey eskisi gibi değildir. Polis memuru olan George, hayatta kalma mücadelesine başlar. Tabii ona eşlik edecek zombilerin yanı sıra hayatta kalmayı başarmış bir grup insan da vardır.

Dizi 10 sezondan oluşuyor ve 148 bölüm. Başrolünü Andrew Lincoln, Norman Reedus gibi isimler yer alıyor. Yayınlandığı 31 Ekim 2010 tarihinden beri birçok kanalda yer alan dizi Netflix’de de yayınlanmaya başlamasıyla beraber daha da izleyici bulmuş ve en iyi Netflix zombi dizilerinden biri olmuştur.

Evet sevgili okurlarımız sizin için Netflix’de yayınlanan en iyi zombi dizilerini bir araya getirdik. Korkarken gülecek gülerken maceradan maceraya atlayacaksınız. Umarız hoşunuza gitmiştir. Şimdiden iyi seyirler dileriz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.