En İyi Elektrikli Şofben ve Tavsiyeler 2023 Hangi Marka En İyi?


En İyi Elektrikli Şofben ve Şofben Tavsiyesi

En iyi elektrikli şofben hangisi? Duş almak, insanlar olarak hepimizin en gerekli ihtiyaçlarından. Gün sonunda ya da günün başlangıcında rahatlatıcı bir duş almak da yaşam kalitesini etkileyen durumlardan birisi. Fakat duş alırken, vücudumuza yararlı olan su sıcaklığıyla duş almalı; bu konuda ideal su sıcaklığını koruyabilmeliyiz. Tabi bu kişinin kendi tercihine göre değişebilir.

Elbette soğuk kış günlerinde bizleri soğuk su ile duş almaktan kurtarabilecek bir araç mevcut, elektrikli şofbenler. Suyu çok kısa bir sürede ısıtabilen bu cihazlar, geçmişe nazaran artık daha iyi diyebiliriz.

Sağlam montajlandığı halde hiçbir sorunu ile karşılaşmayacağınız elektrikli şofbenler, günümüzde halen en güvenliğimizi teslim ettiğimiz bu aletler, kesinlikle kaliteden ve güvenlikten taviz verilmeden satın alınmalıdır. Çünkü birçok elektrikli şofben, evinizin elektrik tesisatına çeşitli zarar verebiliriz.

Biz de bu konuda sizlere yardımcı olabilmek amacıyla, piyasadaki en kaliteli ve güvenlikli şofbenleri araştırarak beğeninize sunduk! Keyifli okumalar, bakalım en iyi şofben modeli, en iyi elektrikli şofben markası hangisiymiş?

 • Elektrikli Şofben Tavsiyesi ve En İyiler
  • Fakir Devita
  • Baymak BT 7000
  • Artemis Lion
  • Fakir Clero 
  • Baymak MT 7000
  • Cvs Dn-5250
  • Arzum AR 012
  • Simetra Premium

Fakir Devita

en iyi elektrikli şofben

Fakir markasının Devita ismini verdiği elektrikli şofben modeli ile en iyi elektrikli şofben listemize başlıyoruz.

9000 Watt’a kadar su ısıtma gücüne sahip bu şofben, 3 kademeli ısı ayar butonu sayesinde dilediğiniz şekilde duş alma imkanı sağlıyor. Gövdesi yanmayan hammadde ile ek yalıtımlı üretilen bu model, 4 ile 6 bar arasında basınç sağlamakta.

Bünyesinde emniyet subapı, aşırı ısınmayı önleme fonksiyonu gibi güvenlik detaylarını da bulunduran Fakir; sizlere kaliteli ve güvenli bir duş imkanı vaat ediyor. Fakir, sorunsuz yapısıyla da uzun yıllar rahatlıkla kullanabileceğiniz en kaliteli elektrikli şofben modellerinden.

Okuma Önerisi | Sıcaklardan Kurtulmanızı Sağlayacak En İyi Klima Modelleri

Baymak BT 7000

en iyi ani su ısıtıcı hangisi

Kombilerde oldukça başarılı olan Baymak, ürettiği BT 7000 modeli ile en iyi elektrikli şofben listemizin ikinci sırasında.

230 V çalışma gerilimine, 3 kademe ısıtma ayarına ve 7000 Watt’a kadar su ısıtabilme gücüne sahip Baymak; çok kısa sürede en soğuk suyu dahi sıcacık bir hale getirebiliyor.

6 ayrı emniyet koruması sayesinde güvenlik konusunda aklınızda hiçbir soru işareti bırakmayacak bu ürün, aşırı ısınmayı önleyen emniyet termostatını da bünyesinde bulundurmakta.

Kireç tutmayan ve ek yalıtımlı rezistansı sayesinde uzun yıllar sizlere sorunsuz bir kullanım sunacak olan Baymak, yerli üretim olması sebebiyle de çok fazla tercih edilen ve elektrikli şofben önerileri arasında yer almakta.

Artemis Lion

elektrikli şofben tavsiye

Elektrikli şofben önerileri listemizin 3. sırasında Artemis yer alıyor. Artemis, Lion modeli ile kategorilerinin en çok tercih edilen ürünlerinden birisi. 7000 Watt ısıtma gücü ve 3 kademeli ısıtma ayarına sahip Artemis, suyunuzu en kısa sürede ısıtabilecek elektrikli şofbenler arasında.

Ek olarak, uzun tüp rezistansı sayesinde yüksek verimli sıcak su sağlayabilen bu ürün, istediğiniz ayarda su sıcaklığı sağlayabilmekte.

Kazanlı su ısıtıcıları gibi banyonuzda yer kaplamayan bu model, aynı zamanda tel rezistanslı sıradan ucuz cihazlara benzememektedir. 4lt/dk su debisi ile bol su sağlayabilen Artemis, 2023 teknolojisinde üretilmiş güvenlik donanımlarıyla da güvenli bir duş konforu yaşatmaktadır. Uzun ömürlü olması sebebiyle de gerçek bir tercih olan bu ürün, sizleri uzun yıllar hem emniyeti hem de kalitesiyle mest edecek.

Okuma Önerisi | En İyi Kombi Hangisi?

Fakir Clero 

elektrikli şofben tavsiyesi

Fakir, ürettiği bir diğer şofben modeli olan Clero ile en iyi elektrikli şofben listemizde bir kez daha yer alıyor.

7000 Watt ve 80 derece sıcaklığa kadar suyu ısıtabilen bu şofben, yüksek performansı sayesinde birçok evde sorunsuz bir şekilde kullanılıyor. Normal şehir suyu tazyiki ile çalışabilen bu cihaz, tamamen otomatiktir; su açılmadan veyahut yeterli su cihaza gelmeden kesinlikle çalışmamaktadır.

Plastik gövdesi ve su tesisatıyla ikinci bir emniyet sağlayan Fakir, kireçlenmeme özelliği sayesinde de övgüler almaktadır. Sorunsuz yapısı nedeniyle de çok tercih edilen bu şofben, Alman mühendisliğinin ürettiği en kaliteli elektrikli şofben modelleri arasında yer almakta.

Baymak MT 7000

ani su ısıtıcı tavsiye

Baymak, MT 7000 modelini üreterek özellikle yerli malı şofben modelleri arasındaki en kaliteli ürünlerden birisini üretebilmeyi başarmış. 7000 Watt’a kadar gücü sayesinde suyunuzu çok kısa sürede ve performanslı bir şekilde ısıtabilen Baymak, ekstra olarak 230 V çalışma gerilimine sahiptir.

Yanmaya dayanıklı alev almayan orijinal hammadde, giriş-çıkış suyu kesildiğinde enerjiyi kesen özel diyafram, aşırı ısınmayı önleyen emniyet termostatı bulunmakta. Bunların yanında aşırı ısı ve yüksek akım kesici 2. daldırma termostatı ve kireç tutmayan ve ek yalıtımlı rezistansı sayesinde Baymak; güvenlik anlamında üretilmiş en kaliteli modeller arasında yer almaktadır.

Performans ve güvenliği bir arada bu kadar sunabilen bu şofben ile artık duşlarınızı gönlünüz rahat bir şekilde alabileceksiniz.

Cvs Dn-5250

elektrikli şofben en iyi marka

CVS, Dn-5250 modeli ile özellikle uygun bütçeler için yeterli sayılabilecek bir elektrikli şofben üretmiş. beyaz rengi ve mavi detaylarıyla oldukça sade bir yapıya sahip bu ürün, tam bir fiyat/performans modeli olarak karşımıza çıkmakta.

240 V anma gerilimi, 7 kW anma gücü, 50Hz frekans gibi özellikleri bünyesinde bulundurabilen bu cihaz, çok kısa sürede soğuk suyu ısıtarak sizlere keyifli bir duş keyfi yaşatır.

Birbirinden bağımsız 7 ayrı emniyetli koruma sistemine sahip CVS, güvenlik anlamında da uygun bütçesine rağmen sizlere çok fazla özellik sunmaktadır. Sorunsuz yapısı ve kaliteli mühendisliğiyle gönlünüz rahat bir şekilde kullanabileceğiniz bu şofben ile artık uygun bütçenize rağmen keyifli bir duş keyfi tadacaksınız.

Arzum AR 012

en iyi şofben

Arzum, ürettiği AR 012 elektrikli şofben modeli ile özellikle yerli üretim füryasına katılmış modellerden birisi konumunda. Arzum, donanımlarıyla da en iyi elektrikli şofben modelleri arasında yer almakta.

7000 Watt’a kadar su ısıtma performansı gösterebilen bu ürün, yine 240 V anma gerilimiyle sizleri performans yönünden memnun edebilecek özelliklere sahip. 2023 teknolojisiyle üretilmiş bir cihaz olan Arzum, özellikle güvenlik donanımlarıyla adeta sizlere emniyet hissini yaşatıyor.

Sorunsuz yapısı sayesinde gönlünüz rahat bir şekilde satın alabileceğiniz bu ürün, geniş servis ağı sayesinde de çok fazla tercih edilmekte. Siz de Arzum’un ürettiği AR 012 elektrikli şofben modeli ile duş keyiflerinizi bir tık daha kaliteli hale getirebilirsiniz.

Simetra Premium

en iyi şofben tavsiyesi

Geldik elektrikli şofben önerileri yazımızın sonuna! Simetra, adına Premium ismini verdiği elektrikli şofben modeli ile özellikle fiyat/performans ürünleri arayan herkesin istediği türden bir modele imza atmış. Görünüm olarak beyaz rengi ve sade yapısı sayesinde beklentilerinizi karşılayabilen bu ürün, donanımlarıyla da bu uygun bütçesine rağmen çok iyi işler çıkarmakta.

7000 Watt’a kadar su ısıtabilme performansı sayesinde duş keyfinizi arttırabileceğiniz bu şofben, güvenlik donanımlarıyla da sizlere gönlünüz rahat bir biçimde duş imkanı sağlar. Çok kolay montajı sayesinde kendiniz dahi montajını yapabileceğiniz Simetra, bu konuda da cebinizi asla yakmayacak.

Uzun ömürlü olması sebebiyle çok fazla tercih edilen Simetra, yorumlarda da çok beğeniyle karşılanmakta. Siz de Simetra Premium modeli ile elektrikli şofben ihtiyacınızı karşılayabilir, gönül rahatlığıyla duş keyfinizi bir üst noktaya taşıyabilirsiniz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.