En İyi Suç Filmleri 2023 Hangi Suç Filmini İzlemelisiniz? Tavsiyeler


Suç Filmi Önerileri 2023

Mafyaların, baronların, soyguncuların ve çetelerin bol bol bulunduğu suç temalı filmler, son yıllarda popülerliğini oldukça arttırdı. Maceranın bir an olsun son bulmadığı en iyi suç filmlerini 15şey.com olarak sizler için derledik. En iyi suç filmleri hangileri? En iyi suç filmlerinin konuları nelerdir? En iyi suç filmlerinin IMDb puanları kaç? Gibi sorular cevap bulabileceğiniz suç filmi önerileri listemiz sizlerle. Keyifli okumalar.

The Irishman (İrlandalı)

 • IMDb: 7,9
 • Google: %87

   En iyi suç filmleri listemizin ilk sırasında The Irishman bulunuyor. Robert De Niro, Al Pacino ve Joes Pesci’nin başrollerini paylaştığı film, Frank Sheeran’ın hayatına odaklanıyor. Frank Sheeran, 2.Dünya Savaşı’na katılmış ve gazi olmuş emekli bir asker. Uzun yıllar Bufalino isimli illegal suç örgütüne hizmet eden Frank, aynı zamanda işçi sendikası memurudur.

   Organize suç örgütlerinde işlerin nasıl yürüdüğünü yakından görebileceğiniz bu filmde, aynı zamanda tehlikeli rekabetlere ve suç örgütlerinin politikacılarla olan çıkar ilişkilerine de şahitlik edebileceksiniz. En iyi suç filmlerinden olan The Irishman, bir özelliği ile daha dikkat çekiyor. Amerika tarihinde henüz bile çözülememiş karanlık olaylardan birisi olan sendika başkanı Jimmy Hoffa’nın birdenbire ortadan kaybolma hikayesini de anlatıyor.

Wind River (Kardaki İzler)

 • IMDb: 7,7
 • Google: %90

   Bir tarafta acemi FBI ajanı Jane Banner, bir tarafta geçmişiyle olan sorunlarını bir türlü çözemeyen, kıdemli ajan Cory Lambert. Farklı karakter ve güçteki bu ikili, kimsenin uğramadığı bir Kızılderili bölgesinde işlenen cinayet için ortak olmuşlardır. Çözmeye çalıştıkları bu cinayet, sıradan bir cinayet değildir. Birçok karanlık ve gizemli yönü olan bu cinayet, ikilinin işini epey zorlaştırır.

   Oldukça iyi izlenme sayıları elde eden Wind River, en iyi suç filmleri arasında bulunuyor. Polisiye yanı da bulunan film, son derece sürükleyici.

Let Him Go (Gitmesine İzin Ver)

 • IMDb: 6,7
 • Google: %70

   En iyi suç filmlerinden biri olan Let Him Go, istediği izlenme sayılarına ulaşamasa da kurgusu ve oyunculuklarıyla oldukça dikkat çekici bir film. Torunlarını yanına almaya çalışan George Blackledge ve Margaret’in mücadelesini konu alan filmin başrollerini Kevin Costner, Diane Lane ve Lesley Manville paylaşıyor. Dram ve gerilimin de olduğu film Amerika’da salgın döneminde çıkmasına rağmen epey konuşulan filmler arasında.

   Yakın zamanda oğullarını kaybeden çift, torunlarını Dakota’da bir ailenin elinden alıp, birlikte yaşamak isterler. Fakat torunlarını alan aile, ondan vazgeçmeye pek de razı değillerdir. Bunun kolay olmayacağını fark eden George ve Margaret çifti, savaşmaya hazırdır. Çünkü torunlarını alıkoyan bu aile, son derece tehlikelidir.

   Dram ve suç temasının birlikte işlendiği bu yapım, her yönüyle beğenizi kazanmaya aday. Özellikle başarılı performanslar gösteren oyuncular, filmi daha güzel bir hale getiriyor. En iyi suç filmlerinden Let Him Go, Türkçeye “Gitmesine İzin Ver” olarak çevrilmiş.

İlginizi Çekebilir | En İyi Gençlik Dizileri

Baby Driver (Tam Gaz)

 • IMDb: 7,6
 • Google: %92

   Baby lakaplı genç sürücünün oldukça ilginç bir işi vardır. Banka soyguncuları için şoförlük yapan Baby, soyguncuların bankadan kaçışlarını sağlamaktadır. Mesleğini sorunsuz bir şekilde ilerletirken, bir gün tehlikeli bir suç lideri ile bir araya gelir. Onun için çalışmak zorunda kalan Baby, yapılacak olan soygunun başarısılıkla sonuçlanacağına emindir. Bu tehlikeli işten paçayı sıyırmaya çalışırken, aynı zamanda da peşinde birbirinden tehlikeli insanlar vardır.

   Aksiyon dolu Baby Driver, mafya temalı filmleri sevenler için harika bir seçim olacaktır. En iyi suç filmlerinden olan Baby Driver, araba severlerin de ilgisini çekmeyi başarıyor.

Prisoners (Tutsak)

 • IMDb: 8,1
 • Google: %92

   En iyi suç filmleri arasında yer alan Tutsak, iki küçük kızın birden ortadan kayboluşu ve sonrasında yaşananları anlatıyor. Şükran günü için buluşan Dovers ve Birches ailesi, her şeyin yolunda gittiğini düşünür ve olacaklardan habersiz yemeklerini yerler. Dovers ve Birches ailelerinin kızları ise garip bir şekilde ortadan kaybolmuştur. Bu talihsiz haberle sarsılan ailelerin, dünyası başlarına yıkılır.

   İlk olarak polise başvuran aileler, polisten çok da umutlu değillerdir. Özellikle Dovers Ailesi, kızları için epey endişelenir ve durumun polisle çözülemeyeceğinin farkına varırlar. Keller Dover, bu işi kendi yöntemleri ile çözmeye karar verir ve hem genç, hem de yetenekli dedektif Loki’den kızları bulmasını ister. İşler ise ilerleyen süreçte oldukça karmaşık bir hal alır.

The Godfather (Baba)

 • IMDb: 9,2
 • Google: %93

   Suç filmi önerileri listemizin olmazsa olmazlarından birisi elbette The Godfather. Yani Türkçe bilinen ismiyle Baba. 1972 yapımı olan film, 9,2 gibi oldukça yüksek bir IMDb puanıyla en iyi suç filmleri arasında bulunuyor.

   Aynı zamanda dünyanın en popüler filmlerinden birisi olan The Godfather’ın konusu ise İtalyan bir mafya ailesinin efsaneleşen hikayesinden oluşuyor. Corleone Ailesi, New York’taki dört aile ile birlikte New York’un yeraltı hayatını yönetmektedir. Corleone Ailesi’nin, bunun yanı sıra politikacılar, bürokratlar ve yargıçlarla yakın ilişkileri bulunur. Aileyi diğerlerinden ayıran ve daha güçlü hale getiren bu özellik, ailenin başına kötü işler açacaktır.

   Bu ilişkilerine zarar gelmemesi adına uyuşturucu üreticisi Solozzo’yu karşısına alan Corleone Ailesi’ni zor günler beklemektedir. Gelmiş geçmiş en iyi suç filmlerinden olan The Godfather/Baba, eğer hala izlemediyseniz, efsaneniz olmaya aday.

Okuma Önerisi | En Netlix İyi Korku Filmleri

Knives Out (Bıçaklar Çekildi)

 • IMDb: 7,9
 • Google: %93

   Polisiye unsurların ağırlıkta olduğu Knives Out’un başrolünü, en popüler filmlerden olan James Bond serilerinden tanıdığımız Daniel Craig üstleniyor. Bir yazarın şüpheli ölümünün arkasındaki sır perdesini aralamaya çalışan dedektifin hikayesi anlatan film 2020 yılında vizyona girmesine rağmen, geniş kitlelerce beğenildi.

   Suç romanları yazan 85 yaşındaki Harlan Thrombey’in cansız bedeni evinde bulunur. Bu şüpheli ölümün ardından dedektif Benoit Blanc, gizli bir şekilde davaya dahil olur ve araştırmalara başlar. Ortada bir cinayet olduğuna inanan dedektif, tüm karanlık sırları aydınlatmak için kolları sıvar.

  En iyi suç filmlerinden olan Knives Out, gizem dolu yanıyla da oldukça beğenildi.

The Devil All The Time (Her Zaman Şeytan)

 • IMDb: 7,1
 • Google: %83

   Robert Pattinson, Tom Holland ve Riley Keough gibi birçok ünlü ismin yer aldığı Netflix yapımı The Devil All The Time, ses getiren yapımlardan bir tanesi. Ray Pollock’un aynı isimli kitabından uyarlanan film, izleyicilerden büyük beğeni topladı. Tuhaf ve bir o kadar tehlikeli insanlardan oluşan bir grubun ortasında kalan Arvin Eugene Russell’in hikayesini anlatan film, uzun bir süre Netflix Top 10 listesinden ayrılmadı.

   Özellikle Tom Holland’ın oyunculuğu ise gerçekten izlemeye değer. Filmi beğenenlerin Tom Holland’ın oyunculuğuna değinmeden geçmedikleri görülüyor.

The Departed (Köstebek)

 • IMDb: 8,5
 • Google: %93

   Dünyanın en sevilen ve konuşulan filmlerinden birisi olan The Departed/Köstebek, polis teşkilatı ve mafya arasındaki savaşı konu alıyor. Leonardo DiCaprio ve Matt Damon gibi isimlerin yer aldığı film, dört dalda Oscar sahibi.

   Mafya tarafından uzun uğraşlar sonucu polis teşkilatına sızdırılan adamlar, oldukça iyi pozisyonlara gelmiştir. Buna karşılık olarak polis teşkilatı da mafyanın arasına kendi yetiştirdiği adamları yerleştirmiştir. Macera dolu anlar ise her iki tarafın da yerleştirdiği köstebeklerin açığa çıkmasıyla başlar. Gerilimin ve heyecanın en üst noktalara çıktığı anlarda, köstebekler ölümle yaşam arasında gidip gelecek.

   Şehrin en büyük suç örgütünün çökertilmesini işleyen bu film, hem dört dalda Oscar sahibi olmasıyla hem de aldığı puanlarla en iyi suç filmleri arasında bulunuyor.

The Grand Budapest Hotel (Büyük Budapeşte Oteli)

 • IMDb: 8,1
 • Google: %94

   Büyük Budapeşte Oteli, Avrupa’da yer alan gerçek olmayan şehir Zubrowka’da bulunur. Filmde, otelin en gösterişli zamanına tanıklık ederken, Gustave’nin de otel yönetimindeki ustalığına şahit oluruz. Bir süre sonra otele çalışmaya gelen Zero Mustafa ile Gustave arasında sıkı bir arkadaşlık başlar. Birbirleriyle olan arkadaşlık ilişkileri güçlenirken, hayali şehir Zubrowka da savaşa sürüklenmektedir. Bu sırada Gustave’a ölen sevgilisinden bir Rönesans tablosu miras kalmıştır. Bu miraston sonra maceralar, ikilinin peşini bırakmaz.

   20. yüzyılın başlarında geçen filmde, hem ikilinin hikayesini izlerken hem de dünyada olup biten olayları da arka planda görebiliyoruz. Son zamanların en popüler filmlerinden birisi haline gelen The Grand Budapest Hotel/ Büyük Budapeşte Oteli, filmde kullanılan tablolarla da dikkat çekmeyi başardı.

War Dogs ( Vurguncular)

 • IMDb: 7,1
 • Google: %90

   Hem suç hem de komedi türünde olan War Dogs/Vurguncular, gerçek bir hikayeye dayanıyor. İki arkadaş olan Hill ve Teller, henüz daha 20’li yaşların başlarındadırlar. Amerika’nın Irak’a girdiği zamanlarda Hill ve Teller, çoğu kişinin bilmediği bir hükümet girişiminden faydalanarak, Afgan Ordusu ile 300 Milyon Dolar değerinde bir anlaşmaya imza atarlar.

   Anlaşma yaptıkları insanların pek de güvenilir olmadığını anlayan Hill ve Teller, çok geçmeden işin altında Amerikan hükümetinin de olduğunu fark ederler. İlginç ve dikkat çekici bir hikayesi olan War Dogs/Vurguncular, en iyi suç filmleri arasında yer alıyor.

American Psycho/ Amerikan Sapığı

 • IMDb: 7,6
 • Google: %88

   Zengin bir ailenin çocuğu olan Patrick Bateman, aynı zamanda genç ve yakışıklı oluşuyla da göze çarpmaktadır. Hem iş hayatında hem de sosyal hayatında, diğerlerinden hep bir adım önde olan Bateman, başarılarla dolu bir hayatın içerisinde yaşamaktadır.

   Ancak bu ihtişamlı hayatının içerisinde, son derece karanlık bir noktası bulunmaktadır. Bateman, hiçbir sebep yokken masum insanları öldüren ve öldürdüğü insanların herhangi bir parçasını evinde saklayan akıl hastası bir insandır aynı zamanda. Bu yönünü henüz daha kimsenin fark etmemiş olması da oldukça ilginçtir. Vahşi Bateman’ın hikayesinin anlatıldığı American Psycho/Amerikan Sapığı, en iyi suç filmleri arasında bulunuyor.

No Country For Old Men/ İhtiyarlara Yer Yok

 • IMDb: 8,1
 • Google: %90

   Adını hepimizin en az bir kez duyduğu fakat bazılarımızın izlemeye fırsat bulamadığı, en iyi suç filmlerinden olan İhtiyarlara Yer Yok, dört Oscar sahibi, başarılı bir yapımdır. Efsaneleşen ve başyapıt haline gelen film, dünyanın en popüler filmleri arasında yer alır.

   Her sahnesini merakla izleyeceğiniz film, Llewelyn Moss’un başını belaya sokma hikayesini anlatır. Bulduğu çantayı alan ve bu sebeple peşine kiralık bir katilin takılmasına sebep olan Moss, iyi niyeti yüzünden ölümle burun buruna gelir. Vietnem gazisi olan Moss, birçok kişinin karışacağı bir takibin içinde bulur kendini.

The Invisible Guest/ Görünmeyen Misafir

 • IMDb: 8,1
 • Google: %91

   İspanyol yapımı başarılı film, bir cinayetin perde arkasındakileri anlatıyor. Asya bölgesindeki ticari faaliyetleri sebebiyle yılın adamı seçilen Adrian, otelde birlikte kaldığı sevgilisinin cesedi bulununca tutuklanır. Bunun üzerine başarılı avukat Virginia Goodman ile tanışır.

   Gerçek ve yalanın birbirine karıştığı bu hikayede, doğru sandığınız her şey yanlış çıkabilir. Son zamanlarda İspanyol dizi ve filmlerine olan ilginin artmasıyla Görünmeyen Misafir de en iyi suç filmleri arasında kendine yer buluyor.

Leon/ Sevginin Gücü

 • IMDb: 8,5
 • Google: %92

   En iyi suç filmi önerileri listemizin son filmi Leon/Sevginin Gücü. 1994 yapımı film, mutlaka izlenmesi gereken filmler arasında yer alıyor. Dünyanın en popüler filmleri arasında olan Leon, Türkçeye “Sevginin Gücü” olarak çevrilmiş. Oldukça güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip filmde, Jean Reno ve Natalie Portman, başrolleri paylaşıyor. Jean Reno, bir tetikçiyi, Natalie Portman ise küçük kızı canlandırıyor.

   Leon/Sevginin Gücü filminin konusu ise profesyonel bir tetikçi ile kimsesiz küçük bir kızın kesişen hayatlarının hikayesidir. Katı kuralları olan ve disiplinden kesinlikle ödün vermeyen Leon, patronundan işler alarak tetikçilik yapmaktadır. Bir gün Mathilda isminde küçük bir kızla tanışan Leon, farklı bir hayata adım atar. Sevgi ise aralarındaki tek ortak noktadır.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.