En İyi Netflix Dizileri ve Netflix Dizi Önerileri 2023


en iyi netflix dizileri ve netflix dizi önerileri 2021

En İyi Netlix Dizileri 2023

En iy Netflix dizileri hangileri? Netflix’de herkes için, her yaş için uygun bir dizi var. Korku, komedi, belgesel, macera, bilim kurgu derken seçenekler neredeyse sonsuz! Üstelik bu seçenekler arasına her geçen gün yenileri ekleniyor. Peki 2023’de Netflix’de izleyebileceğiniz en iyi diziler hangileri? Gelin şimdi hep birlikte Netflix dizi önerileri 2023 listemize göz atalım!

Russian Doll

en iyi netflix dizileri
 • IMDb: 7,9
 • Google: %94

 Son zamanların en iyi Netflix dizileri arasında yer alan Rus yapımı Russian Doll, kısa sürede geniş izleyici kitlesine ulaşmayı başardı.

 Sıradışı ve oldukça eğlenceli olması sebebiyle izleyicilerden tam not almayı başaran Russin Doll, Nadia’nın başından geçen sıradışı bir döngüyü ele alıyor. Kendi doğum günü partisine katılan Nadia, kedisini aramak için dışarı çıkar ve o sırada talihsiz bir kaza geçirir. Oracıkta ölen Nadia, sanki ölmemiş gibi gözlerini tekrar partinin verildiği evin banyosunda açar ve bu durumun hayal ya da rüya olup, olmadığına karar veremez.

Nadia, bu durumun devam ettiğini ve yalnızca bir başlangıç olduğunu fark eder. Kendisini birdenbire bu sıradışı döngüde bulan Nadia, zamanla bu durumdan oldukça rahatsız olmaya başlar.

En uzun bölüm 30 dakikadan oluşuyor. Yani bir günde bir sezon bile bitirebilirsiniz.

Dear White People

netflix dizi önerileri
 • IMDb: 6,2
 • Google: %77

Yakın zamanda ABD’de başlayan George Floyd protestoları sebebiyle dünya gündemini tekrardan sarsan ırkçılık problemi, halen güncelliğini korumaya devam ediyor. Bu sebeple ırkçılık temalı dizilere merak artıyor.

Bu sebeple Netflix’te de ırkçılık konulu diziler oldukça ilgi çekmeye başladı. Bunlardan en sevilenlerinden birisi olan Dear White People, maruz kaldıkları ırkçılığa karşı ses çıkarmak isteyen dört üniversiteli siyahi gencin hikayesini ele alır. Bu dört genç, beyazların sayıca daha üstün olduğu bir üniversitede öğrenim görmektedirler. Haliyle sorunlar da kaçınılmaz olur. Irkçılık her alanda kendisini hissettirir ve sonunda bu dört genç taleplerini dile getirmek için mücadele etmeye karar veririr.

Siyahilerin geçmiş dönemlerde yaşadıkları ırkçılığın hangi boyutlara ulaştığına da ışık tutan Dear White People, farkındalık yaratması açısından kesinlikle izlenmesi gereken dizilerin başında yer alıyor.

Stranger Things

en iyi netflix dizileri 2022
 • IMDb: 8,7
 • Google: %96

En iyi Netflix bilim-kurgu dizileri dediğimizde, çoğumuzun aklına gelen dizilerden birisi elbette Stranger Things’dir. İlk sezonu 15 Temmuz 2016’da yayınlanan dizi, 80’li yıllara ait müzikleri ve beğenilen oyunculuk performanslarıyla öne çıkıyor. Özellikle bilim-kurgu meraklılarının öve öve bitiremediği Stranger Things, Hawkins’de geçmektedir. Hawkins, İndiana’nın kurgusal kasabasıdır.

12 yaşındaki Will, bir anda ortadan kaybolur. Arama çalışmaları dört bir koldan sürerken, umutlar da yavaş yavaş tükenmeye başlar. Tam bu sırada gizemli bir kız ortaya çıkar. Bu kız da tıpkı Will gibi ortadan kaybolmuş ve yıllar sonra geri dönmüştür. Küçük kız, Will’in bulunabilmesi için adeta bir umut ışığı olmuştur.

Yakınlarda bulunan Hawkins Ulusal Laboratuvarı ise görünürde ABD Enerji Bakanlığı için faydalı araştırmalar yapan bir yerdir ve çok göze batmamaktadır. Fakat işler göründüğü kadar masum değildir ve burada doğaüstü deneyler de yapılmaktadır. Bu sebeple yanlışlıkla, bambaşka bir boyutun kapısı açılır. 

Mindhunter

netflix dizi tavsiyesi
 • IMDb: 8,6
 • Google: %92

 Dünyanın en çok izlenen filmlerinden Fight Club ve Seven gibi iki efsanevi filmde imzası bulunan David Fincher’in yönetmeni olduğu Mindhunter, aynı zamanda gerçek bir hikayeyi anlatan ve aynı isimli bir romandan uyarlanmıştır.

FBI ajanı Holden Ford’un kafasına bir şey takılır ve bu aslında büyük bir soruna işaret etmektedir. İnsanlar, katillerle empati kurmazlar ve dolayısıyla olaylara onların gözünden bakamazlar. Ona göre empati yapmak ve cinayetin katile göre nedenlerini anlamak polis teşkilatını oldukça rahatlatacaktır. Bununla beraber psikolojik analizler de toplum refahının artmasına imkan sağlanabilir. Holden Ford, bu çalışması için gerekleri yerlerden izin alır ve çalışmaya koyulur.

Suçlu psikolojisini merak edenler için en iyi Netflix dizileri arasında yer alan Mindhunter, size farklı bir bakış açısı kazandırabilir.

Sex Education

netflix en cok izlenen dizileri
 • IMDb: 8,3
 • Google: %95

En iyi Netflix dizileri arasında drama ve komedi türünde sevilen yapımlardan birisi olan Sex Education, ilginç konusuyla IMDb ve Google’da yüksek puanlar almayı başardı. İngiliz yapımı olan dizi ilk bakışta sıradan popüler gençlik dizilerinden birisiymiş izlenimi yaratsa da aslında herkese kendisini sevdirecek cinsten.

3 lise öğrencisinin başından geçen olayların anlatıldığı Sex Education, her ne kadar cinsel içerikliymiş gibi dursa da aslında cinsel tabuları yıkmayı ve cinselliğin utanılmaması gereken bir şey olduğunu duyurmak amacıyla ortaya çıkmıştır.

16 yaşındaki Otis Milburn, oldukça utangaç ve içine kapanık bir çocuktur. Annesinin seks terapisti olmasında bunun azımsanmayacak da bir payı vardır doğrusu. Maeve Wiley ise okulun popüler ve aynı zamanda da hırçın kızlarından birisi. Otis zamanla, annesinden aldığı bilgiler sayesinde Wiley’i etkilemeyi başarır. İletişimleri güçlenen bu ikili, kısa zamanda, Otis’in annesi sayesinde okulda seks partnerliği yapmaya başlarlar. Para kazanmaya başlayan gençler, işlerin kısa zamanda tersine döneceğini biraz geç de olsa fark ederler.

Better Call Saul

2022 netflix ne izlenir
 • IMDb: 8,7
 • Google: %93

Şimdiden en iyi Netflix dizileri arasına girmeyi başaran Better Call Saul, Breaking Bad’den tanıdığımız ve kötü bir karakter olmasına rağmen oldukça sevilen avukat Saul Goodman’ın hikayesini anlatır. Breaking Bad’in öncesini konu alan dizi, Saul Goodman’ın nasıl ahlak yoksunu bir avukata dönüştüğünü ele alır.

Better Call Saul, Breaking Bad’in başlamasından 6 yıl öncesine kadar gider. Kronolojik olarak ilerleyen sezonlardan her birisi farklı bir olayı anlatır. Dizinin bu kadar sevilmesinde kuşkusuz Breaking Bad’in payı büyüktür. Breakin Bad dizisi hayranları için bir diğer güzel özellik ise diziden hatırladıkları pek çok karakterin yine Better Call Saul’de karşılarına çıkacak olmasıdır.

Sürprizler dolu olan bu dizi, kesinlikle göründüğü kadar basit değil. Aynı zamanda başarılı bir drama dizisi olan yapımda karakterlerin ne kadar derin olduğunu fark edeceksiniz.

Ozark

netflixte bugün ne izlesem
 • IMDb: 8,4
 • Google: %93

Netflix’in en iyi dizileri arasında aksiyonlu ve gerilim dolu yanıyla öne çıkan Ozark, suç ve drama türünü sevenler için kesinlikle izlenmesi gerekenler arasında. 2017’de çıkan dizi, çıkar çıkmaz neredeyse izleyen herkesten övgüler almayı başardı ve unutulmazlar arasında yerini aldı.

kinci bir işi olan Marty, Meksika’nın en büyük uyuşturucu kartellerinden birisinde, kara para aklama işi yapmaktadır. Bu zamana kadar bu iki işi dengeli bir şekilde götürmeye başaran Marty, hayatında her şeyin mükemmel gittiğini zanneder ve olayların iç yüzünün farkına varamaz.

İşler Marty için tehlikeli bir müşterinin büyük kayıplar yaşamasıyla başlar. Bu yüzden patronlarıyla arası açılan ve onların insafına kalan Marty, karısının yanına taşınmaya karar verir. Ozark’a taşınan Marty, burada işlerin daha kolay olacağını düşünür fakat soğuk ve kasvetli bu şehirde hiçbir şey istediği gibi gitmeyecektir.

Community

netflixte hangi dizi izlenmeli 2022
 • IMDb: 8,5
 • Google: %88

Community, ilk olarak 2009-2015 yılları arasında NBC kanalında izleyicisiyle buluştu. Tam da pandemi döneminde Netflix’te yayınlanmaya başlamasıyla tekrardan eski popülerliğine ulaştı. Özellikle absürt komedi türünü sevenlerin beğenerek izlediği Community, puanlarına ve izlenme oranlarına bakılırsa en iyi Netflix dizileri arasında yer almayı hakediyor.

Sıradan bir kolej dizisinin çok üzerinde olan yapım, ilginç bir konuya sahip. Avukatlık diploması iptal edilen ve tekrar üniversiteye gönderilen Jeff Winger, kendisi gibi birçok sahte diplomalı öğrenci ve öğretmenle tanışır. Birçok garip ve uyumsuz tipin bir arada bulunduğu bir çalışma grubu kuran Jeff Winger, oldukça sıradışı bir öğrenim hayatına adım atar. Hem de sil baştan.

La Casa De Papel (Money Heist)

netflixte hangi diziyi izlemeliyim
 • IMDb: 8,3
 • Google: %96

İlk 2 sezonuyla neredeyse dünyanın her yerine ulaşan ve en çok izlenen dizilerden olan La Casa De Papel, derin mesajları olan ve oldukça aksiyonlu bir dizi. Dizinin ilk sezonlarında, İspanya Merkez Bankası’nı soyan kırmızı tulumlu çete, çaldıkları para ile kaçmaya çalışır. Dizinin burada bittiği düşünülse de dünya üzerinde birden patlayan La Casa De Papel hayranlığı sebebiyle 3. Sezonun çekilmesi kararlaştırılır. Özellikle Berlin ve Tokyo karakterleri, geniş hayran kitlelerine ulaşmayı başardı.

3.sezonda bu kez çetenin bir üyelerinden birisi, polis tarafından yakalanır. Profesör ve ekibi, acımasız olarak gördükleri İspanyol Polisi’nin elinde arkadaşlarını bırakmak istemezler. Yeniden toplanan çete üyeleri, yeni takım arkadaşlarına alışmakta biraz zorlansa da kısa sürede eski enerjilerini yakalar. Hedef bu sefer daha büyüktür: İspanyol Darphanesi’ni soymak ve burada para pasmak.

İzlerken gerilimi doruklarda yaşayacağınız La Casa De Papel: Money Heist, en iyi Netflix dizileri arasında olmayı fazlasıyla hak ediyor.

Dead To Me

netflix dizi tavsiyesi 2022
 • IMDb: 8
 • Google: %92

 3 Mayıs 2019’da yayınlanmaya başlayan ve oldukça beğeni toplayan Dead To Me, Jen ve Judy isimli iki kadın arkadaşın hayat karşısındaki tutunma çabasını anlatır. Kederin ve acının bir an olsun hayatlarını terk etmediği bu iki ismin kayıplarıyla nasıl baş ettiğini görürüz.

 Judy, 8 hafta önce nişanlısını, Jen ise 3 ay önce kocasını kaybeden iki kadındır. Yakınlarını kaybeden insanların katıldığı bir yas programında tanışan bu iki kadın, dostluğa ilk adımını atarlar. Kadınların birlikte, omuz omuza oldukları zaman her güçlüğün üstesinden gelebileceklerini de gösteren dizi, keskin ve alaycı diliyle izleyiclerin beğenesini kazandı.

 Diziyi en iyi Netlix dizileri arasına sokan özelliklerden birisi de kuşkusuz dizinin yaratıcısı olan Liz Feldman’ın kendi tecrübelerinden yola çıkmış olmasıdır. Bu sayede Dead To Me’nin gerçekçi yanı da ilk bakışta hemen göze çarpıyor.

American Crime Story

dizi tavsiyeleri 2022 netflix
 • IMDb: 8,4
 • Google: %88

 Suç ve biyografi türündeki Netflix dizi önerimiz olan American Crime Story, Amerika’daki gerçek cinayetleri konu alır. Bu cinayetlerin hepsinin ortak özelliği, epeyce bir yankı uyandırmış olmalarıdır.

 İlk sezonu 10 bölümden oluşan dizide, ilk olarak Simpson davası ele alınır. Amerikan Futbol Ligi’nde siyahi bir futbolcu, eski sevgilisi ve erkek arkadaşını öldürme suçlamasıyla yargılanmaktadır. Gerçek bir hikayeden uyarlanması sebebiyle oldukça dikkat çeken ilk sezon, bazı tartışmaları da beraberinde getirir. Çünkü bu olay yaşandığında Amerika’daki siyahiler ırkçılık yapıldığı iddiasıyla bir süre ayaklanır. Olay bastırılsa da tartışmalar bugün bile devam etmektedir.

Queer Eye

en iyi netflix dizileri hangileri
 • IMDb: 8,5
 • Google: %95

Querr Eye, hem en iyi Netflix dizileri arasında, hem de en çok konuşulan yapımlarından birisi olarak karşımıza çıkar. Alanlarında uzman 5 eşcinsel erkekten oluşan Fab5, ufak değişimlerle insanların hayatlarına dokunmayı amaç edinir. Fab5, Küçük düzeltmelere ve iyileştirmelere ihtiyaç duyan insanlara ulaşır ve bu insanların hayatlarına daha mutlu bir şekilde devam edebilmelerini sağlar.

Bu 5 eşcinsel erkeğin farklı uzmanlık alanları vardır. Jonathan Van Ness, kişisel bakım, Karamo Brown, kültür, Antoni Porowski, yemek ve şarap, Bobby Berk, dekorasyon, Tan France ise moda alanlarında uzmanlardır.

Querr Eye, aynı zamanda 5 sezon Bravo’da yayınlanan Queer Eye for the Straight Guy’ın yenilenmiş ve biraz da değişiklik yapılmış formatıdır.

The Witcher

netflix dizi tavsiyeleri 2022
 • IMDb: 8,2
 • Google: %95

The Witcher, Netflix’in Amerikan yapımı ve fantezi türündeki dizisidir. Dizinin aynı isimli bir de kitabı bulunur.

Cadıların ve yaratıkların egemen olduğu bir dünyada, canavar avlayarak hayatta kalmaya çalışan Rivyalı Geralt’ın, aynı zamanda kendisi de bir cadıdır. Vengerbergli Yennefer, büyücü, Prenses Ciri ise dünyayı değiştirmeye yetecek gizemdedir. Prenses Ciri, Nilfgaard Krallığı’nın dünyayı ele gerçirme planlarının önündeki tek engeldir. Nilfgaar Krallığı, bir taraftan Prensess Ciri’yi ararken, bir taraftan da işgallerine devam etmektedir. Yennefer, Ciri ve Geralt güçlerini birleştirerek Nilfgaar Krallığı’na karşı mücadele etmenin yollarını ararlar.

Dizi çıktığı tarihten itibaren popülerliliğini kaybetmeyip, yüksek izlenme sayılarına ulaşmıştır. Bu popülerliği ve en iyi Netflix dizileri arasında yer almasını, dizinin kadrosunda bulunan ve Süperman serisinden tanıdığımız Hanry Cavill’in katkısı büyüktür.

Hannibal

netflix dizi onerileri neler
 • IMDb: 8,5
 • Google: %89

Netflix dizi önerileri içerisinde yer alan Hannibal, aslında ilk defa NBC kanalında, 2013 yılında yayınlandı. 3 sezon ve 39 bölümden oluşan dizi, beklenmedik bir finalle ekranlara veda etti ve izleyicilerini hayal kırıklığına uğrattı. Şu sıralar dizinin tüm bölümleri Netflix’te bulunmakta ve en iyi Netflix dizileri arasında yer almaktadır.

Red Dragon isimli kitaptaki karakterlerden oluşan dizide, Dr. Hannibal Lecter, alanında oldukça başarılı ve uzman bir psikiyatristir. Görenleri ilk bakışta etkileyen Dr. Hannibal’ın yolu, Will Graham ile kesişir. Will Graham ise FBI için suç profilleri çıkarmakla meşguldür. Will Graham’ın aradığı son katil ise son derece ilginç biridir. Bu sebeple Dr. Hannibal Lecter’dan yardım isten Graham, güçlü bir takım olduklarına inanır. Fakat Dr. Hannibal Lecter hakkında gerçekleri öğrenince işler oldukça karmaşıklaşacaktır.

Halt and Catch Fire

netflix en iyi dizisi 2022
 • IMDb: 8,4
 • Google: %90

Çok yüksek reytingler elde edemese de, dönem dizileri türünde olduğundan dikkat çekmeyi başardı. AMC tarafından yapılan Halt and Catch Fire, günümüzden 30 yıl öncesinde geçmektedir. İnternet devrimini konu alan dizi, Cardiff Electric isimli bir teknoloji şirketinin dev şirketlere kafa tutuşunu anlatıyor. Eski bir IBM çalışanını işe almasıyla hem rekabet, hem de hikaye başlar.

Eğer popüler dönem dizilerinden hoşlanıyorsanız, Netflix’te Halt and Catch Fire’ın tüm bölümlerine ulaşabilirsiniz.

New Girl

dizi onerileri netflix
 • IMDb: 7,7
 • Google: %93

Sitcom dizilerinden hoşlanıyorsanız New Girl tam size göre. FOX dizileri arasında en eğlenceli dizilerden birisi olan New Girl, kadın-erkek ilişkilerini ele almasından dolayı özellikle gençlerin izlemekten keyif aldığı diziler arasında yer alıyor. Üstelik tüm bölümlerine Netflix üzerinden de ulaşabilmek, diziyi daha çekici hale getiriyor.

Bu sebeple Netflix dizi önerileri arasına aldığımız ve en iyi Netflix dizileri listemizde yer verdiğimiz New Girl, Jessica Day ismindeki kahramanımızın yeni bir ev bulma arayışıyla başlıyor. Birbirinden eğlenceli ev arkadaşları bulan Jessica Day’in ve arkadaşlarının başından geçen komik ve eğlenceli olaylar dizinin merkezini oluşturuyor.

Sitcom dizilerinden hoşlanmıyorsanız bile, sırf Zooey Deschanel’ın oyunculuğu için bile izlemeye değer olduğu birçok kişi tarafından söylenir.

Dark

dizi tavsiyesi netflix
 • IMDb: 8,8
 • Google: %95

En iyi Netflix dizileri listemizin olmazsa olmazların bir tanesi elbette Dark. Özellikle bilim-kurgu dizileri sevenlerin öve öve bitiremediği Alman yapımı dizi, gerilim türündeki dizileri sevenler için de izlenmeden geçilmeyecek türden. Özellikle oyunculuk performansları, görselleri, efektleri ve konusuyla en popüler bilim-kurgu dizilerinden olmayı hak ediyor.

Felsefi bir boyutu da bulunan dizi, zaman geçsin diye izlenilecek diziler arasında yer almıyor. Bölümleri dikkatle takip etmeniz gerekir. İnsan doğasının, zamanın karmaşası ve etkileriyle mücadelesini içerir. Almanya’nın Winden Kasabası’nda kaybolan iki çocukla beraber başlayan hikaye, gizlenen dört aile ve sırlarıyla beraber, zamanda yolculuğa kadar uzanıyor.

3 yıl boyunca devam eden dizi, bazı izleyicilerden, sahnelerin bir kısmını anlamadıkları için olumsuz yönde eleştirilmiştir.

The Last Dance

en iyi dizi onerileri netflix
 • IMDb: 9,1
 • Google: %95

Mini bir spor belgesel dizisi olan Last Dance, Chicago Bulls basketbol takımını merkeze alır. ESPN’in en çok izlenen belgeseli olan Amerikan yapımı The Last Dance, 91-98 yılları arasında efsane kadrolu Chicago Bulls takımını ve efsane oyuncu Michael Jordan’ı anlatıyor.

Özellikle 6. Şampiyonluğun incelendiği mini belgeselde, şampiyonluk yolunda ne emekler verildiği ve yapılan sıkı antrenmanlar anlatılıyor. İnişler-çıkışlar ve rekabetlerin de  yer aldığı bu seride, en çok zafer anları beğenildi.

The Umbrella Academy

en iyi dizi tavsiyesi netflix
 • IMDb: 8
 • Google: %95

The Umbrella Academy, son zamanların en sevilen fantastik dizilerinden birisi. Yer yer Heroes dizisini andırsa da özgünlüğünü yakalamış ve kendi kimliğini başarıyla oluşturmuş dizi. Toplam iki sezondan oluşuyor ve 20 bölüm mevcut. Netflix’in kendi yapımı olan The Umbrella Academy, en iyi Netflix dizileri arasında yer almayı sonuna kadar hak ediyor.

Dizinin konusu, 1989 yılında, dünyanın bambaşka yerlerinde, hamile olduğunun bile farkına varmayan 43 kadının doğurduğu süper güçlere sahip bebeklerin etrafında şekilleniyor. Süper güçlere sahip bu bebeklerin ne yazık ki bir kısmı hayatta kalamaz ve ölür. Bir kısmı da terk edilir.

Sir Reginald Hargreeves ise oldukça zengin bir girişimcidir ve bu çocuklardan 7 tanesini evlat edinir. Luther, Diego, Allison, Klaus, 5 Numara, Ben ve Vanya’dan oluşan bu 7 çocuk özel eğitimlerden geçer. Şemsiye Akademisi(Umbrella Academy)’nde eğitildikten sonra özel yetenekleri ve büyük olayların üstesinden gelmeleri sebebiyle ün kazaırlar. Zamanla bu durumdan sıkılan çocuklar evi birer birer terk etmeye başlar ve sadece Luther, babasıyla yalnız kalır. İkinci sezonda ise babalarının ölümüyle birlikte kardeşler, babalarının ölüm nedenlerini alıştırmaya başlar.

Netflix’in en iyi fantastik dizilerinden olan The Umbrella Academy, macere dolu kurgusuyla sizleri bekliyor.

The Good Place

en iyi dizi tavsiyesi
 • IMDb: 8,2
 • Google: %93

Gelmiş geçmiş en iyi sitcom dizilerinden birisi olan Friends gibi projelere ev sahipliği yapan NBC’de yayınlanmaya başlayan The Good Place, sitcom sevenler tarafından oldukça sevildi. Aynı zamanda son dönemlerin en çok izlenen sitcomlarından da biri olan dizi, ölüme ve ahirete farklı bir bakış açısı getiriyor.

Dünyadaki yaşamında pek de Tanrı’nın istediği gibi bir insan olamayan Eleanor, öldükten sonra kendisini Good Place isimli bir kasabada bulur. Buraya yanlışlıkla gönderildiğini düşünen Eleanor, bunu etrafındakilerle paylaşmaz. Fakat git gide kasabanın da yerleşmiş düzenini alt üst etmeye başlar. Komşuları olan Chidi, Tahani ve Jason ile birlikte maceralar onları beklemektedir.

Farklı kurgusu ve bakış açısıyla beraber, güzel oyunculuk performanslarıyla en iyi Netflix dizileri arasına yerleşen dizi, 4 sezondan oluşmakta.

Schitt’s Creek

 • IMDb: 8,5
 • Google: %94

Kanada yapımı komedi dizisi Schitt’s Creek, 2020 yılı Emmy Ödülleri’ne adeta damgasını vurdu. 9 ödül alan yapım IMDb’de ise yaklaşık 45 bin kez oylandı. 7 Nisan 2020’de ekranlara veda eden dizi, başarılarla dolu bir yayın hayatı geçirdi. Bu sürede birçok hayran da kazandı elbette. En iyi Netflix dizileri listemizde komedi türü dizilerin en beğenilenleri arasında bulunuyor.

Schitt’s Creek, aynı zamanda Emyy rekortmeni adıyla da anılır. Zengin bir ailenin çöküşünü ve daha sonra eski günlerine geri dönmek için giriştikleri olayları anlatan dizi, oldukça eğlenceli ve komik sahneler barındırıyor.

Kanada’nın en zengin video kiralama şirketlerinden birinin sahibi olan Johnny Rose ve ailesi, şirketin diğer yöneticileri tarafından dolandırılır. Ailenin elinde maddi olarak hiçbir şey kalmaz. Ancak unuttukları bir şey vardır. Schitt’s Creek Kasabası. Oğullarına doğum günlerinde aldıkları bu kasaba, para etmedği için devlet bu mülke el koymaya gerek duymaz. Kalacak yerleri olmayan aile, son çare olarak buraya giderler ve tekrar zengin olmanın yollarını ararlar.

En iyi sitcom dizi önerisi arayanlar için güzel bir Netflix dizi önerisi olacak olan Schitt’s Creek, 6 sezondan oluşuyor.

The Great British Baking Show

en iyi dizi onerisi netflix 2022
 • IMDb: 8,6
 • Google: %92

Yemek ve aşçılık programlarından hoşlanıyorsanız bu seri tam size göre. Bir grup amatör fırıncı, hazırladıkları ürünleri jürinin karşısına çıkarıyor. İlk bakışta dünyanın en iyi yemek programlarından olan Masterchef’e benzese de format olarak aralarında büyük farklar var.

Tur şeklinde ilerleyen yarışmada her turda bir yarışmacı elenir. En son finale kalanlar arasında yapılan yarışmayla kazanan belirlenir. Birleşik Krallık ve İrlanda da yarışmanın başlamasıyla beraber pastacılık sektörüne de ilgi arttı. Hatta dükkanlardaki pastacılık ve fırın malzemelerinin satışında patlamalar yaşandığı söyleniyor.

Sektörün usta isimlerinin jüri koltuğunda olması programın bu kadar sevilmesinde büyük, rol oynuyor. Bu sebeple The Great British Baking Show, en iyi Netflix dizileri listemizde yer alıyor.

Bodyguard

netflix ne izlesem 2022
 • IMDb: 8,1
 • Google: %95

En iyi fantastik diziler arasında gösterilen Game Of Thrones’un Robb Stark’ı olarak bilinen Richard Madden’in başrolünde yer aldığı dizi, yayınlandığı tarihten itibaren başta İngiltere olmak üzere İrlanda ve Avrupa’da izlenme rekorları kırdı. İlk bölümünü yaklaşık 10 milyon kişinin izlediği Bodyguard, hem polisiye türünü sevenler, hem de gerilim türünü sevenler için oldukça iyi bir Netflix dizi önerisi.

Afganistan’daki görevinden yeni dönen ve gazi olan Çavuş David Budd, çocukları ile annesini ziyaret edip tekrar Londra’ya dönerken, trende şüpheli bir şahıs dikkatini çeker. Şüphelerinde haklı olan Çavuş, şüpheli şahsın üzerinde bomba olduğunu anlar ve trendeki görevli ile birlikte hareket ederek kimsenin yara almadan kurtulmasını sağlar. Ülkede “1 Ekim Olayı” olarak da bilinen bu hadise geniş yankılar uyandırır.

Güvenlik seviyesinin en üste çıkarılmasının ardından Çavuş David Budd, içişleri bakanının özel koruması olarak terfi edilir. İçişleri bakanı ise çavuşun Afganistan’da katıldığı savaşın en büyük destekçilerinden birisidir. Savaşın sebeplerini ve kimlerin çıkarlarına hizmet ettiğini sorgulamaya başlayan Çavuş Budd ile bakan arasında çatışmalar kaçınılmaz olacaktır. Bu çatışmalar da yeni maceraları beraberinde getirir.

Altın Küre ödüllü dizinin sezon finali tam 17 milyon kişi tarafından izlendi. Özellikle polisiye dizileri sevenler için en iyi Netflix dizileri listemizde yer alan yapım, kesinlikle kaçırılmaması gerekenler dizilerden birisi.

The Queen’s Gambit

netflixde ne izleyim 2022
 • IMDb: 8,6
 • Google: %97

Son zamanların en çok izlenen ve konuşulan dizilerinden birisi olan The Queen’s Gambit, Walter Tevis’in aynı isme sahip romanının bir uyarlaması olarak karşımıza çıkmakta. Küçük yaşında ailesini kaybeden Belt Harmon’un hayatının anlatıldığı dizide, başrol koltuğunda Anya Taylor-Joy oturuyor.

Öksüz kalan Belt Harmon, kaldığı yetiştime kurumundaki çalışanlardan birisinden satranç oynamayı öğrenir. Zamanla bir satranç dahisi olan Belt, yenilmez bir oyuncu haline gelir. Gerçek bir hikayeden esinlenildiği söylenen dizide gerçek satranç dahisi Bobby Fischer ile Belt Harmon arasındaki benzerlikler dikkat çekici. Satranç ustası Dylan Loeb McClain’e göre dizinin 1958-1968 yıllarını kapsayan dönemi, aynı zamanda Fischer’in de kariyerinin zirve noktası. İşin ilginç kısmı ise Fischer’in kadın satranç oyuncularını berbat olarak nitelendirmesi.

Yapım yılı 2020 olmasına rağmen şimdiden en iyi Netflix dizileri arasında yer alan yapım, dönem dizisi sevenlerin de ayrıca beğenerek izleyeceği diziler arasında.

The Crown

netflixde dizi onerileri
 • IMDb: 8,7
 • Google: %94

Netflix’in dönem dizileri arasında bulunan dizide, İngiltere’nin İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra yaşadığı zorlukları görürüz. Dünyanın büyük bir çoğunluğunu etkileyen savaşın sonrasında İngiltere’de de hiçbir şey eskisi gibi değildir. Büyük bir tahribatla karşı karşıya kalan ülkede, her alanda yıkım yaşanmaktadır.

Siyasi olarak da karışıklık içerisinde bulunan ülkede, tahta 2. Elizabeth geçer. 2. Elizabeth’in tahtta kaldığı süre boyunca yaşadıklarını anlatan The Crown, 20. Yüzyılın siyasi ve sosyal yönüne de ışık tutar. 6 sezon ve 21 bölümden oluşan yapım, en iyi Netflix dizileri arasında yer alıyor.

The Haunting of Bly Manor

netflixde dizi tavsiyesi
 • IMDb: 7,4
 • Google: %88

Netflix’in sevilen ve en çok izlenen dizilerinden birisi olan The Haunting of Hill House’un 2. Sezonu olan The Haunting of Bly Manor’da bu kez farklı bir hikaye anlatılıyor. 1. Sezondan tanıdığımız Henry Thomas ve Kate Siegel, 2. sezonda da bizimle.

Bir kadın mürebbiye olarak 2 kardeşe bakmak için ıssız bir İngiliz kasabasındaki malikâneye gelir. Evde kötü ruhların olduğunu ve hayaletler gördüğünü söyleyen mürebbiyenin etrafında şekilleniyor hikaye. Gerilim ve korku dizilerini seviyorsanız, Bly Malikânesi tam size göre.

Cobra Kai

netflixde dizi onerileri
 • IMDb: 8,6
 • Google: %97

Efsane Karete Kid dizisinin devamı şeklinde olan Cobra Kai, ilk başta Youtube Premium tarafından çekiliyor. 3. sezondan itibaren ise dizi Netflix’e geçiyor. IMDb’de 41 bin kişi tarafından oylanan ve 8,6 puan alan dizi en iyi Netflix dizileri arasında yer alıyor.

Karete Kid filmindeki All Valley Karate Turnuvası’ndan tam 30 yıl sonrasını anlatan Cobra Kai, Johnny ve Daniel’i tekrardan izleyici ile buluşturuyor. Her ikisi de 30 yıl önce olduklarından çok farklılaşmışlardır. Hem olgunlaşıp, hem de başka işlerle meşgul olan ikili arasındaki rekabet tekrardan kızışacak. 

Bridgerton

netflix ne dizi izlemeli
 • IMDb: 7,3
 • Google: %96

Yine Netflix’in en iyi dönem dizilerinden birisiyle karşınızdayız. Özellikle kullanılan kostümlerle dikkatleri üzerine çeken dizi, dönem dizisi sevenlerden tam puan almayı başardı. İzleyiciler dizinin oldukça etkileyici olduğunu ifade ederken oyuncuların performanları da göz doldurdu.

Daphne Bridgerton, Bridgerton Ailesi’nin en büyük kızıdır ve gerçekten sevdiği bir adamla evlenmek ister. Birden çok damat adayı Daphne’yle evlenmek ister fakat ağabeyi damat aylarının hepsini teker teker elemiştir. Bu arada Leydi Whistledown sayesinde adı lekelenen Daphne Bridgerton ile Hastings Dükü arasında bir çekim olur.

Kaçamak aşklar sayesinde heyecanın da hep en yüksek olduğu dizi ile İngiltere sosyetesini yakından tanıma şansını elde ediyoruz.

Lupin

netflix ne izlemeli 2022
 • IMDb: 7,6
 • Google: %95

Geçtimiz senelerin en poplüler dizilerinden birisi olan La Casa de Papel ile yer yer benzerlikler gösteren dizi, meşhur karakter Arsen Lüpen’in hayatından esinlenilerek çekilmiş. 1. sezonu 5 bölümden oluşan dizinin, 2. sezonu merakla bekleniyor.

 Yeni bir dizi olmasına rağmen başarılı kurgusu ve oyunculuklarıyla en iyi Netflix dizileri arasında yer alan Lupin, kibar hırsız Assane Diop’un intikam hikayesini anlatır. Assane Diop’un babası, zengin bir aile tarafından büyük bir haksızlığa uğrar. Babası, işvereni tarafından hırsızlık gibi son derece aşağılayacı bir suçla suçlanır. Bunu gururuna yediremeyen babası, hapishane yaşamına son verir ve Assane’yi yetim bırakır. Assane Diop da bunu onların yanına bırakmaz ve intikam planları yapmaya başlar.

Üstün hırsızlık yetenekleri ve karizmasının yardımıyla bütün bu yaşananları Pellegrini Ailesi’nin yanına bırakmamaya kararlıdır.

The Sinner

netflix ne dizi tavsiye edersiniz
 • IMDb: 7,9
 • Google: %91

Birinci sezonu 2017 yılında yayınlanan dizi, Netflix’in gerilim türündeki en iyi dizilerinden birisi. Her sezonunda sıradan insanların işledikleri cinayetleri ve bunların nedenlerini konu edinir. Merak ve heyecanın hep en yüksek noktada tutulduğu The Sinner, bu yönüyle izleyiclerden büyük beğeni topladı.

Birinci sezonda sıradan bir anne olan Cora Elizabeth Tannetti, çocukları ve eşiyle beraber vakit geçirmek için plaja gider. İşler buradan sonra karmaşık bir hal alır. Normal bir insan olan Cora, plaja gittikten sonra büyük bir değişime uğrar. Öfkesinin nedenini kendisi de anlayamaz. Bilinci yerinde değildir ve bu sırada bir cinayet işler. Kendine geldiğinde öldürdüğü kişiyi tanımadığını ifade eden Cora, hapse girmek zorunda kalır.

Diğer iki sezonda da buna benzer cinayetlerin olduğu ve nedenlerinin araştırıldığı dizi, olayların iç yüzünü düşünürken, zamanın nasıl geçtiğini unutturacak kadar sürükleyici.

Sherlock 

netflix ne dizi onerirsiniz
 • IMDb: 9,1
 • Google: %96

En popüler dedektif dizilerinden birisi olan Sherlock, epey yüksek bir IMDb puanına sahip. Bunun yanı sıra oldukça büyük izleyici kitlelerine ulaşan dizi Netflix’in en çok izlenen dizileri arasında. Yakın zamanda 5. sezonunun yayınlanması beklenirken, hayranları da merakla gelecek haberleri bekliyor. Birçok ögenin aynı anda bulunduğu dizi, bu yüzden geniş kitlelere ulaşabiliyor. Macera, gizem, aksiyon, dram gibi ögeleri içinde barındırıyor.

Olayları ve karmaşık durumlar çözme yeteneği ile ünlenen Sherlock Holmes, umutsuz vakalarda bile olayların aydınlatılmasına büyük katkılar sağlamıştır. Hikayenin başında Sherlock, Dr. Watson ile aynı eve çıkmaya karar verir. Bunun üzerine mahallede ev tutan ikili, birlikte yaşamaya başlarlar. İşler bu andan itibaren sıra dışı bir hal almaya başlar. Mahallede birden bire gizemli cinayetler ortaya çıkmaya başlar. Bölgede çalışmalar yürüten polis ise olay çözme yeteneğine güvendiği Sherlock’tan yardım ister ve maceralar başlar.

Türkiye’de de oldukça sevilen ve izlenen dizilerden birisi olan Sherlock, en iyi Netflix dizileri arasında geniş kitlelere ulaşabilen yapımlar arasında.

Chilling Adventures of Sabrina

netflix ne dizi en iyi
 • IMDb: 7,5
 • Google: %93

Yarı cadı, yarı insan olan Sabrina, 16.yaş gününde tam bir cadı olabilmek için şeytanla anlaşma yapması gerekir. Sabrina tam anlamıyla cadı olduğunda ise ne yakın arkadaşlarını, ne de çok sevdiği erkek arkadaşını bir daha göremeyecek. Bu yüzden törenden kaçan Sabrina, tüm cadıların hedefi haline gelir. Bu seçimi yüzünden karanlık güçlerle mücadele içinde olacak olan Sabrina’nın maceraları oldukça gerilimli.

Yayına girmeye hazırlanırken iptal edilen diziye Netflix el uzatıyor ve dizi Netflix bünyesinde yayına giriyor. Böylelikle Netflix’in en iyi fantastik dizilerinden birisi haline geliyor.

Anne With An E

netflix en iyi dizileri hangileri 2022
 • IMDb: 8,7
 • Google: %98

Biraz olsun hayata olan umudunuzu arttırmak istiyorsanız en iyi Netflix dizilerinden olan Anne With An E, içinizi ısıtma garantili bir dizi. Anne ve babasının hayatını kaybetmesiyle kimsesiz kalan Anne isimli karakterin hayata tutunma macerasının anlatıldğı dizide, çocuk yaştaki oyuncuların performansları göz dolduruyor. Anne’nin masum ve sevgi dolu kalbi karşısına çıkan bütün zorlukların üstesinden gelmeye yetiyor. Green Gables Kasabası’nda, yaşlı bir kadın ve onun erkek kardeşinin yanına yerleşen Anne, yeni evine ve kasabasına alışmaya çalışır. Bu süreçte bazı olumsuzluklar da karşısına çıkar.

Netflix’in her yaştan izleyiciye hitap ettiği bu dizisi, dram ağırlıklı ve oldukça da duygu yüklü. Dram sevenlerin en iyi diziler listesinden bulunan yapım, 3 sezondan oluşuyor. Dizinin en beğenilen yanlarından birisi, Anne’nin sınırsız hayal gücü.

House Of Cards

netflix en iyi dizi tavsiyeleri
 • IMDb: 8,7
 • Google: %91

En iyi Netflix dizilerinden olan House Of Cards, politika içeren dizileri sevenlerin oldukça beğendiği bir yapım. Gözünü koltuk hırsı kaplayan politikacı Francis Underwood, kendisine vadedilen dışişleri bakanlığı pozisyonuna başkası getirilince bir plan uygulamaya koyar. Demokratik Partili Francis Underwood’un planını uygulamaya çalışırken yaşadıkları oldukça dikkat çekici.

Prison Break

netflix en iyi dizi onerileri 2022
 • IMDb: 8,3
 • Google: %95

En popüler dizilerden birisi olan Prison Break, tüm sezonlarının Netflix’te yayınlanmasının ardından en iyi Netflix dizileri arasında da kendine yer buluyor. FOX tarafından 2005 yılında yayınlanan dizi, aksiyon ve macera sevenler için olmazsa olmazlar arasında. Efsaneleşen dizi ile ilgili replikler, üzerinden 16 sene geçmesine rağmen hala sosyal medya sitelerinde karşımıza çıkmakta. Dizinin 6.sezonunun yayınlanacağı haberlerinin çıkması üzerine hayranlarını heyecanlandıran yapım, haberin yalanlanmasıyla sevenlerini hayal kırıklığına uğrattı.

En iyi yabancı diziler arasında yer alan Prison Break’de, Lincoln işlemediği bir suç yüzünden hapis yatmaktadır. Suçu ise başkanın kardeşini öldürmek olan Lincoln, idam cezası ile yargılanmaktadır. Kardeşini idam cezasından kurtarmak isteyen Michael, bir banka soygununa katılarak abisinin kaldığı hapishaneye girmek ister. Bu planında başarılı olan Michael’in sıradaki planı, abisi ve yardım aldığı birkaç mahkumla beraber hapishaneden kaçmaktır.

Aynı zamanda iyi bir mühendis olan Michael, bütün detayları en ince ayrıntısına kadar düşünmüştür. Sırtına hapishanenin krokisini çizen Michael, abisini idam gününden önce kurtarmak zorundadır. Bunun için en önemlisi de o güne kadar kurguladığı planını eksiksiz uygulaması gerekmektedir.

Toplam 5 sezon ve 92 bölümden oluşan dizi, en iyi yabancı diziler arasında yer alır ve dünyada en çok izlenen dizilerden bir tanesidir.

Snowpiercer

netflixde ne izlenir dizi 2022
 • IMDb: 7,1
 • Google: %82

Listemizin son sırasında en iyi Netflix dizilerinden olan Snowpiercer yer alıyor. Başarısız ve tehlikeli bir deneyin sonucunda tüm gezegen, bir buz küresine dönüşür. Küresel ısınmanın son noktaya ulaştığı bu felakette, dünya üzerindeki yaşam büyük ölçüde biter. Son bir sığınak kalmıştır. O da dünya üzerinde kesintisiz bir şekilde ileryen tren. 1001 vagonlu bu trende yolcular, bitmek tükenmek bilmeyen bir yolculuğun içindedirler.

Sadece kar ve buzla değil, tren içindeki sınıfsal farklılıklarla da mücadele eden kıç taraftaki yolcular, insanca yaşamanın yollarını aramaktadırlar. Farklı ve yaratıcı konusuyla en iyi diziler arasında yer alan Snowpiercer, insanlığın vahşiliğini gözler önüne serecek.

Evet sevgili 15sey.com okurları, sizler için en iyi Netflix dizileri hangileri, Netflix dizi önerileri neler ve en çok izlenen Netflix yapımlarını derledik. Umarız dizi keyfinize bir miktar yardımcı olabilmişizdir.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.