En İyi Nemlendirici Krem 2023 ve Nemlendirici Önerileri


en iyi nemlendirici

En İyi Nemlendirici

Cildiniz ve yüzünüz için en iyi nemlendirici hangisi? Cinsiyet ve yaş fark etmek sizin herkesin gün içinde yüz nemlendiricisi ürünlerini kullanmaya ihtiyacı vardır. Sabah ve akşam olmak üzere iki defa yüzünü temizlemesi, temizleme işlemi ardından tonik ile cildin desteklenmesi ve ardından da etkili bir nemlendirici kullanılması birçok kişinin günlük hayatta uyguladığı rutinlerden birisi. Diğer yandan bu işlemlerin düzenli bir şekilde uygulanmasıyla da gözle görülebilir sonuçlar elde edebilirsiniz.

Nem bakımından cildimizi en uygun şartlara getirmek için temizleme işlemine ve nemlendiriciye ihtiyaç duymaktayız.

Nem konusunda eksiklik yaşayan ciltlerde, cilt yüzeyinde çatlak gibi sorunlar meydana gelebileceği gibi aynı zamanda erken yaşlılık belirtilerini de göstermeye başlayacaktır. Düzenli olarak yüz nemlendiricisi kullandığınızda ise farkı görmeniz için fazla beklemenize gerek yok.

Yüz bölgesinin vücudumuzdaki en hassas bölgelerden biri olduğunu düşünürsek, bu alanda kullanacağınız tüm bakım ürünlerinin de belli bir kriteri olması gerekiyor.

Kullanıcılar, kendi cilt tipini belirledikten sonra nemlendirici için belirli bir karar vermelidir. Karma, normal ya da kuru cilt tiplerinden hangisi sizin için uygunsa bu duruma göre yüz nemlendiricisi tercihini yapmanız gerekiyor. Cilt kurumaları ya da yağlanmaları gibi sorunlar ile karşılaşmamak için cilt tipini doğru bir şekilde belirlemelisiniz.

15sey.com olarak sizin için en çok kullanılan nemlendirici ürünleri derledik.

 • En İyi Cilt ve Yüz Nemlendirici Kremler
  • Bioderma – Atoderm Cream
  • L’Oreal Paris – Nem Terapisi Aloe Vera Suyu Normalden Karmaya Ciltler için Su Bazlı Günlük Bakım
  • L’Oreal Paris – Nem Terapisi Aloe Vera Suyu Kuru ve Hassas Ciltler için Su Bazlı Günlük Bakım C5
  • CeraVe – Nemlendirici Krem
  • Clinique – Moisture Surge
  • Garnier – Tüm Cilt Tipleri için Su Bazlı Nemlendirici Krem
  • Bepanthol – Cilt Bakım Kremi
  • Neutrogena – Norveç Formülü Besleyici Bakım Kremi
  • L’Oreal Paris – Normal ve Karma Ciltler için Günlük Bakım Kremi
  • Bioderma – Atoderm Intensive Balm
  • Gülsha – Tam Gül Suyu Sprey
  • Garnier – Hyaluronik Aloe Jel – Günlük Nemlendirici Jel
  • Clinique – 72 Saat Nem Koruma Teknolojili Nemlendirici
  • Farmasi – Naturelle Nemlendirici Yüz Kremi – Sea Therapy
  • Simple – Su Bazlı Nemlendirici

Bioderma – Atoderm Cream

en iyi nemlendirici krem hangisi

En iyi nemlendirici listemizin ilk sırasında Bioderma marka bir nemlendirici bulunuyor. Atoderm Cream’i incelediğimizde besleyici bir içeriğe sahip olduğunu görüyoruz. Cilt üzerinde yenileyen ve cildi yapılandıran bileşenler içermektedir. Bu özelliği sayesinde de cilt üzerinde tutunmaması gereken etkenleri uzaklaştırır.

Nemlendirici özelliği ile cildin nem doygunluğunu yeterli seviyeye getirir ve çatlak, kızarma ya da yanma gibi rahatsızlık veren hislere karşı da cildi korur. Gün içinde 1 ya da 2 defa kullanıma uygundur. Yalnızca yüz ve boyun bölgesine kullanılmalıdır. Kullanımı sonrasında durulama yapmanıza gerek yok.

Değinmek istediğimiz bir diğer nokta da Atoderm Cream’in en çok tavsiye edilen nemlendiriciler arasında olduğu. Yani yüzlerce kullanıcı mevcut ve büyük bir çoğunluk oldukça memnun.

İlginizi Çekebilir | Cildinizi Besleyecek En İyi Cilt Serumu Hangisi?

L’Oreal Paris Normalden Karmaya Ciltler

nemlendirici krem tavsiyesi

L’Oreal Paris ürünü olan nemlendirici ile kullanımından kısa bir süre sonra yüzünüzü ferahlatır ve nem kazandırır. Hızlı bir şekilde cildiniz tarafından emilmesini sağlayan bileşenlerden oluşmaktadır. İçerdiği etken maddeler sayesinde tüm nemi cildinize hapseder. Diğer yüz nemlendiricisi ürünlerinden farklı olarak su bazlı olmasıyla ön plana çıkıyor. Temizlenen ve kuru ciltlere uygulanmalıdır. Günlük sabah ve akşam olmak üzere iki defa kullanıma uygundur. Yüz ya da boyun bölgesinde kullanılan nemlendiriciyi dairesel hareketler ile masaj yaparak uygulamanız tavsiye edilmektedir.

L’Oreal Paris Nem Terapisi Kuru ve Hassas Ciltler

hangi nemlendirici en iyi

Kuru ve hassas ciltler için en iyi nemlendirici hangisi sorusunu soruyorsanız birçok kadının tercihi bu krem olmuş diyebiliriz. Aloe Vera özüyle kullanıcılar ile buluşan ürünün en önemli özelliklerinden bir tanesi de su bazlı olması nedeniyle cilt tarafından hızlı bir şekilde emilmesi ve anında ferahlık sağlamasıdır.

Tüm nemi cilde hapsetmeyi başarır. Düzenli kullanımı sonrasında ciltte sürekli nemlilik ve ferahlık sağlamaktadır. Kuru cildinize her akşam ve sabah uygulamanız için uygundur. Aynı zamanda sadece yüz ve boyun bölgesi için kullanıma uygundur.

Cilt Bakım Rutininiz İçin Okuma Önerisi! | En İyi Yüz Temizleme Jeli

CeraVe – Nemlendirici Krem

en iyi nemlendirici markası

CeraVe nemlendirici ürünü, yüz nemlendiricisi seçenekleri arasında etkili olmasının yanında fiyatının uygun olmasıyla da yoğun talep görmektedir. İçeriğinde Seramid ve hyaluronik asit bulunduran nemlendirici gün boyu cilde hidrasyon sağlamaktadır. Düzenli kullanım olduğunda kısa bir süre içerisinde cilt üzerinde sağlıklı bir görüntü oluşmaktadır. İhtiyaç duyulan zamanlarda ve günlük kullanım için uygundur. Normal ciltler ve kuru ciltler tarafından kullanılabilir.

Clinique – Moisture Surge

nemlendirici tavsiyesi

72 saat cilt üzerinde nemi hissettiren özel krem, nem koruma teknolojisi kullanılarak üretilmektedir. Jel halinde olan nemlendirici cilt üzerinde tüm nem ve koruma sağlamaktadır. Cildin gün içerisinde sürekli olarak kendini yenilemesi için özel olarak tasarlanmıştır. Banyo ve yüz yıkama gibi unsurlarda kremin etkisini azaltmamaktadır. Cilt tarafından hızlı bir şekilde emilmektedir. Düzenli kullanım ile beraber hızlı bir şekilde etkilerini göstermektedir.

Garnier Tüm Cilt Tipleri için Su Bazlı Nemlendirici Krem

nemlendirici önerileri

Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun olan yüz nemlendiricisi, 24 saat boyunca etkin bir şekilde cildin nemli kalmasına yardımcı oluyor. Düzenli kullanımı ile beraber cildin daha sağlıklı ve ışıltılı görünmesine yardımcı oluyor.

Aynı zamanda ciltte oluşan ince çizgi görünümlerini azaltıyor ve cildinize elastik bir özellik kazandırıyor. İçeriğinde paraben bulunmamaktadır.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi

en kaliteli nemlendirici

Nemlendirici krem tavsiye listemizde şimdi de çok iyi tanıdığımız Bepanthol ile devam edeceğiz. Bepanthol ürünleri, genellikle kullanım sonrasında hızlı etkileriyle ön plana çıkan kremlerdendir. Cilt bakım kremi de bu hızlı etkiye sahip olan ürünleri arasında yer alır. Tüm gün cildinizin karşılaşabileceği dış etkenlere karşı içeriğinde bulunan Provitamin B5 ile bir kalkan oluşturur ve cilt üzerindeki korumanın devamlılığını sağlar.

Ciltte kaybedilen nem bu ürün ile tekrar kazanılır. Düzenli kullanımında serinlik hissini ciltle buluşturmanın yanı sıra yüzünüzde canlı bir görünümü destekler. Parfüm, paraben ya da renklendirici içermemektedir.

Neutrogena Norveç Formülü Besleyici Bakım Kremi

en iyi nemlendirici krem tavsiye

Yoğun bir nemlendirme özelliğinin yanında cildi dış etkenlerden korur ve yüzde var olan kahverengi leke görünümünü içeriğinde bulunan aktif soya sayesinde azaltmaktadır.

Rüzgar, soğuk hava, sıcak hava ve güneş gibi etkenlere karşı cilde tam anlamıyla bir koruma sağlar. Cilde hızlı bir şekilde nüfuz ederek nemlendirici formülü sayesinde yumuşaklık ve esneklik hissi kazandırmaktadır.

L’Oreal Paris Normal ve Karma Ciltler için Günlük Bakım Kremi

en iyi yüz nemlendirici

Yüz nemlendiricisi ürünlerinde oldukça başarılı sonuçlar veren L’Oreal Paris bu ürününde de etkili bir sonuç vermek için özel olarak tasarlanmıştır. Gliserol ve şeker türevlerini içeriğinde barındıran nemlendirici, tüm gün boyunca nemi ciltte hapsetmektedir. İleri seviyede nemlilik kazandırır.

Yine içeriğinde bulundurduğu Provitamin5 ve Seramid desteği ile cildinize tüm gün ışıltılı bir görünüm kazandırmaktadır. Özel tasarımı sayesinde zararlı güneş ışınlarından cildi koruduğu gibi erken yaşlanma gibi sorunların da çözümü olarak karşımıza çıkıyor.

Günlük bakıma uygun krem ayrıca su bazlı bir ürün olmasının yanında birçok kişi tarafından da en iyi nemlendirici kremler arasında gösterilmiş.

Bioderma Atoderm Intensive Balm

en iyi nemlendirici yuz bakım kremi

Yüz nemlendirici gibi ürünlere ihtiyaç duyan kuru ciltler için özel olarak tasarlanmıştır. Cilt kuruluğu yaşayan kişilerin ciltlerini yoğun derecede nemlendirme özelliğine sahiptir.

Cildin pek çok açıdan güçlenmesine de yardımcı olur. Dış etkenlerden korur ve dış etkenlerin cilt üzerinde tutunmasını imkansız bir hale getirir. Cilt kuruluğu nedeniyle oluşan kaşıntıları da önleyici ve rahatlatıcı etkisi vardır.

Gülsha Tam Gül Suyu Sprey

en iyi nemlendirici yüz kremi hangisi

Cildinizde gülün etkisini tam anlamıyla hissettirir. Kullanımında tüm gün boyunca cildiniz krem ile beraber rahatlar, tazelenir ve nem dengesini korur.

Etkili bir antioksidan içeriğine sahiptir. Tüm cilt tipleri için uygun bir nemlendirici olarak karşımıza çıkıyor. Cildiniz üzerinde; temizleme, yatıştırma ve nemlendirme özellikleriyle beraber ön plana çıkıyor. İçeriğinde parfüm ve paraben bulunmamaktadır.

Garnier Günlük Nemlendirici Jel

en iyi yüz nemlendirici hangisi

Pek çok yüz nemlendiricisi arasından 48 saat nemlilik sağlaması ile en iyi nemlendirici krem listemizde yer almayı başardı. Tam anlamıyla isminin hakkını veriyor ve düzenli kullanımında cildinizin nem oranına bir denge getiriyor.

Sağladığı nem ile beraber cildin rahatlamasını ve pürüzsüzlüğünü de destekliyor. Düzenli kullanıma uygun olan nemlendirici tüm cilt tipleri tarafından kullanıma da uygundur.

Clinique 72 Saat Nem Koruma Teknolojili Nemlendirici

en iyi yüz kremi nemlendirici

Eşsiz bir teknoloji tarafından tasarlanmıştır. Ciltlerde yaşanan nem dengesi sorununa hızlı bir şekilde çözüm getirmekte olan etkili bir nemlendiricidir. Kullanımı esnasında tüm gün cildinizdeki yenilenmeyi hissedebilirsiniz. İddialı bir şekilde 72 saat boyunca cildinizi yenilerken aynı zamanda nem dengesini de sağlamaya devam ediyor.

Tasarlandığı özel teknoloji sayesinde cildin kendini gün içinde sürekli olarak nemlendirmesi adına kendi iç su kaynağı yapısını oluşturmaya yardımcı olmaktadır. Düzenli kullanımı sonrasında etkili bir şekilde cildinizdeki rahatlamayı ve farklılıkları görebilirsiniz.

Farmasi Naturelle Nemlendirici Yüz Kremi

yüz nemlendirici tavsiye

Sea Therapy, su yosunu ekstresi ve Aloe Vera’nın birleşiminden oluşan kusursuz bir nemlendiricidir. Cildin nem dengesini korur, kuru ciltlere gerekli olan nemi kazandırır ve düzenli kullanım ile beraber ciltte kadifemsi bir görüntü oluşumunu destekler.

İçeriğinde barındırdığı deniz mineralleri ile yüzünüze tüm gün hissedilir bir ferahlık kazandırır. Yüz nemlendiricisi olarak ön plana çıkan bu ürün günlük kullanıma uygundur.

Simple Su Bazlı Nemlendirici

en iyi su bazlı nemlendirici

Simple su bazlı nemlendiricisi, özellikle hassas ciltlerde yüz nemlendiricisi seçeneği için etkili bir çözümdür. Kimyasal, etil alkol, parfüm, paraben ve renklendirici içermemektedir. Cilde zarar verecek hiçbir etken maddeyi içeriğinde bulundurmaz. Bu nedenle de hassas cilt tiplerine sahip kişiler tarafından gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

İçeriğinde bulundurduğu E ve B5 citaminleri ile cildinizin yaklaşık 12 saate kadar nem dengesini sağlar. Aynı zamanda bu sürede cildinizi de korumaya yardımcı olur.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.