Yağlı Saçlar İçin En İyi Şampuan 2023 Öneriler ve Yorumlar


yağlı saçlar için şampuan

Saç bakımında sıklıkla karşılaştığımız en büyük problem aşırı yağlanmadır. Aşırı yağlanma sonucunda saçlar hacmini kaybeder. Bu durum da saçların daha yapışık ve hacimsiz görünmesine sebep olur. Saçlar genellikle çok sık duş alındığında ya da yanlış şampuan kullanıldığında yağlanır. Doğru bakımı yapamamak da saçları yağlandırır. Ya da tamamen saç tipiniz yağlı olduğu için bu problemle karşılaşıyor olabilirsiniz. Her ne olursa olsun doğru şampuan ile doğru bakım yapmak çok önemlidir. 

Kirli ve yağlı görünümü sona erdirmek ve daha sağlıklı saçlara sahip olmak için ihtiyacınız olan şey yağlı saçlar için üretilen şampuanları tercih etmektir. Yağlı saçlar için şampuan kullanırsanız saçınız ihtiyacı olan vitamini ve besini alacaktır. Böylece beslenecek ve daha sağlıklı bir hale gelecektir. Biz de bu yazımızda sizler için yağlı saçlar için en iyi şampuan markalarını ve modellerini derledik. Kullanıcılar tarafından yağlı saçlar için şampuan önerileri ve tavsiyelerine yer verdik. Keyifli okumalar!

Yağlı Saçların Bakımı Nasıl Olmalı?

Yağlı saçlar için şampuan modellerine geçmeden önce yağlı saçların bakımı nasıl olmalı bir bakalım! Yağlı saçlar için en önemli şey bakımdır. Öncelikle saçınızı yağlandıran faktörü keşfetmeniz gerekir. Gün içerisinde saçınızla çok fazla oynuyorsanız bu sebep de saçlarınızın yağlanmasına sebep olacaktır. Yanlış şampuan kullanımı, aşırı saç yıkama ve durulayamama gibi durumlar da saçların yağlanmasına sebep olur. 

Peki yağlı saçların bakımı nasıl olmalıdır? Öncelikle saç kurutma makinesi, düzleştirici gibi cihazları daha az kullanmalısınız. Yağlanma önleyici şampuanlar kullanarak saçınızı beslemelisiniz. Yağlı saçlar için üretilen şampuanlar içerikleri sayesinde saçınızı kökten uca besler ve hacmini artırır.

Yağlanan saçlarınızın için uygun şampuanı kullandıktan sonra saçınızı iyice durulamalısınız. Sıcak suyla banyo yapmak yerine ılık suyu tercih etmelisiniz. Sıcak su saçınızın çok daha kolay ve hızlı şekilde yağlanmasına sebep olacaktır. 

Yağlanan saçlarınıza iyi gelecek şampuan tercihini yaptıktan sonra düzenli bir şekilde kullandığınızda etkisini göreceksiniz. Uygulama sırasında saç diplerinize masaj yapmanız ve iyi şekilde durulamanız oldukça önemlidir. 

Diğer yandan bu konuda çeşitli fikirler de mevcuttur. Bildiğiniz gibi günümüzde artık hayat çok hızlı. Elbette hayat hızlı olduğu için bizler de bu tempoya ayaka uydurmak için hızlı olmak zorundayız. Bu hızlanma esnasında fast food gibi yiyecekler de en çok tüketilen besinler arasında. Fast food tarzı yiyecekler çok fazla yağ içerdiği için saçlarınızın yağlanmasını hızlandırabilir.

Prozinc Normal Ve Yağlı Saçlar İçin Şampuan

yağlı saçlar için en iyi şampuan hangisi

Listemizin ilk sırasında birçok e-ticaret sitesinde binlerce kişi tarafından kullanılmış Prozinc yer alıyor. Zaten yazımızın konusundan da anlaşıldığı gibi yağlı ve normal saçlar için üretilmiştir. Eğer saçınız yağlanma eğilimindeyse de bu şampuanı tercih edebilirsiniz. Sadece yağlı saçlar için değil kırılmış ve kepekli saçlar için de uygundur.

İçeriğinde bulunan pro-vitaminli formülü ile saçınızı besler. Saçlarınızı yıpranmaya karşı güçlendirerek de kırılmasını önler. Saçınızın ihtiyacı olan vitamini vererek saç bakımınızı yapar. Düzenli kullanımda da saçınızın hacmini artırır ve daha dolgun görünmesini sağlar. 

Yağlı saçlar için en iyi şampuan olarak görülen Prozinc 3’lü avantajlı paketi ile de oldukça uygun bir fiyata sahiptir. Düzenli kullanımda gözle görülür şekilde kepekleri yok eder. Aynı zamanda da kepek oluşumunun da önüne geçer. Prozinc Şampuan’ı saçınıza uyguladıktan sonra 2-3 dakika masaj yaparak bekletmeniz yeterli olacaktır. 

Bioxcin Genesis Yağlı Saçlar Için Şampuan

yağlı saçlar için şampuan önerileri

Bioxcin Genesis’in içeriğine baktığımızda genel olarak bitkisel kaynaklı olduğunu görüyoruz. İçeriğinde renklendirici, paraben ve silikon içermez. Tamamen doğal bir şampuandır. Bu yüzden de pek çok kullanıcı tarafından güvenle tercih edilmektedir. Erkek ve kadınların kullanımına uygun olarak üretilmiştir. 

Güçlendirilmiş yeni formülü ile saç köklerinizi besler ve güçlendirir. Aynı zamanda da saçlarınızın kırılmasını engeller. Saçınızın direncini artırarak yıpranmasını önler. Düzenli kullanımda saçlarınızın yağlanmasını azaltır ve hacmini artırır. Kullanıcılara göre yağlı saçlar için en iyi şampuan markalarından biridir.

Eğer saçınızı boyattıysanız ya da çok işlem yaptırdıysanız doğal formüle sahip bir şampuan tercih edebilirsiniz. Böylece saçlarınız kimyasaldan daha fazla zarar görmez ve güçlenir. Bu da saçınızın yağ oranını dengeler ve daha sağlıklı görünmesini sağlar. 

Bioxcin Genesis uygun fiyatı ile öne çıkmaktadır. Diğer yağlı saçlar için şampuanlara göre daha ulaşılabilir bir fiyata sahiptir. Denemek için tercih edebileceğiniz bir şampuandır. 

Saçlarınızın Bakıma mı İhtiyacı Var? En İyi Saç Maskesi Hangisi yazımızı okuyabilirsiniz!

Vichy Dercos Anti-Dandruff

yağlı saçlar için şampuan en iyi

Vichy Dercos Anti-Dandruff Bakım Şampuanı normal ve yağlı saçlar için uygundur. Selenyum Disülfür teknolojisi ile mikrobiyom dengesini korur. Böylece saçınızın kepeklenmesini önler. Aynı zamanda ilk kullanımdan itibaren de kepek görünümünü gözle görülür şekilde azaltır. Eğer hem yağlanma hem de kepeklenme problemi yaşıyorsanız tercih edeceğiniz en beğenilen şampuanlardan biridir. 

Yeni formülü ile kaşıntı hissini de en aza indirir. Böylece kepeklenme ve yağlanmadaki en sık karşılaşılan kaşıntı problemini çözer. Dermatolojik ve klinik olarak test edilmiştir. Testlere göre düzenli olarak 2 haftalık kullanım sonunda gözle görülür şekilde farklılık oluşur.

Saçlarınızın hacmi artarken kepekler kaybolur ve saçınızın yağlanması azalır. Vichy yağlı saçlar için şampuan markaları arasında kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Ortalama bir fiyata sahiptir. Eğer kepeklerinizden kurtulmak ve daha canlı saçlara sahip olmak istiyorsanız kullanıcılar şiddetle önermektedir. 4 binden daha fazla kullanıcı tarafından yağlı saçlar için en iyi şampuanlardan birisi olarak görülmektedir. 

Kerastase Yağlı Saçlar İçin Dengeleyici Şampuan

çabuk yağlanan saçlar için şampuan

Kerastase’in Bain Divalent modeli, saçlarda yağ oluşmasına sebep olan aşırı sebum üretimini düzenler. Böylece saç diplerini dengeler. Saçınızın derisini temizleyerek arındırır ve kepeklenmenin de önüne geçer.

Özel formülü ile saçlarınızın hassaslaşmış kısımlarını da besleyerek güçlendirir. İçeriğinde Glisin ve B vitamini bulunur. Zengin içeriği sayesinde saçınızı kök dibinden güçlendirmeye başlar ve hacmini artırır. Silikonsuz bir formüle sahip olduğu için saçınızda daha doğal bir his bırakır.

Kerastase kuaförlerin de saç bakımında tercih ettiği bir markadır. Bu yüzden de pek çok kullanıcı tarafından yağlı saç tipleri için üretilen, en iyi şampuan modellerinden birisi olarak birçok kullanıcı tarafından önerilmektedir. İndirimli fiyatı ile saçına tam bir bakım yaptırmak isteyenler için en ideal şampuanlardan biridir. 

L’oreal Professionnel Yağlı Saçlar Için Arındırıcı Şampuan

yağlı saç için şampuan

L’oreal Professionnel Serie Expert Pure Resource saç derinizde oluşan fazla sebumu dengeler ve yağlanmayı engeller. Saçınızı derinlemesine temizleyerek besler. Yağlı saç deriniz ile kuru saçlarınız arasındaki oluşan dengesizliği düzenler. Böylece daha temiz ve dolgun saçlara kavuşmanızı sağlar. 

Özellikle saçınızı yıkarken suyun sertliğini alarak saçınızı korur ve zarar görmesini engeller. Suyu yumuşattığı için de saçınızın daha yumuşak ve canlı olmasını sağlar. Saçınızı yıkadıktan sonra daha kolay bir şekilde taramanıza ve şekil vermenize de imkan tanır.

Fiyatı diğer yağlı saçlar için şampuan markalarına göre daha uygundur. Eğer saç deriniz yağlıysa ve kullandığınız şampuanlar etki etmiyorsa Expert Pure Resource’u deneyebilirsiniz. Uygun fiyatı ve iyi kullanıcı yorumları ile güvenebileceğiniz bir şampuandır.

Yves Rocher Yağlı Saçlar İçin Arındırıcı Şampuan

yağlı saçlar için şampuan önerisi

Yves Roche’nin yağlı saçlar için ürettiği arındırıcı şampuanı doğal özleri ile öne çıkmaktadır. İçeriğinde ısırgan otu ve organik agav bulunur. Zengin içeriği ile saçlarınızı kökünden temizler.

Aynı zamanda saç derinizde oluşabilecek olumsuzları da engeller. İlk kullanımdan itibaren saçınızın 48 saat temiz kalmasını sağlar. Böylece eğer saçınız 1 günde yağlanıyorsa, bu yağlanma problemini Yves Roche şampuan ile çözebilirsiniz. 

Doğal formülünün yanı sıra uygun fiyatı ile de öne çıkmaktadır. Diğer yağlı saçlar için şampuan markalarının yarı fiyatına sahiptir. Organik içeriği sayesinde de hoş ve kalıcı bir kokuya sahiptir. Dermatolojik olarak test edilmiştir. %98 bitkisel içeriğe sahip Yves Rocher Yağlı Saçlar İçin Arındırıcı Şampuan düzenli kullanımda saçınızın yağlanmasını azaltır. 

Selin Beauty Yağlı Saçlar Için Şampuan

yağlı saçlar için şampuan önerisi

Selin Beauty’nin şampuanı saçlarınızı besleyerek güçlendirir ve kopmasını önler. Aşırı işlem görmüş saçlarda yağlanmanın yanı sıra kopma problemi de yaşanır. Selin Beauty, saçınızın dökülmesini ve kopmasını da engeller. Ejderha kanı reçinesi bileşenlerinden oluşan Protoancianidinas içerir. Ki bu da C vitamininden 20 kati E vitamininden de 50 kat daha güçlüdür.

Zengin içeriği sayesinde deri altındaki kan akışınızı hızlandırır. Böylece saçlarınızı dipten besler ve saçınız daha hızlı uzamasını sağlar. Eğer yağlanma ile birlikte saç uzaması ile ilgili probleminiz varsa tercih edebileceğiniz bir şampuandır. Aynı zamanda da saçınızın dökülmesini de engeller. Diğer yağlı saçlar için şampuan markalarına göre çok daha uygun fiyata sahiptir.  


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.