En İyi Siyah Nokta Bandı Hangisi? Temizleyici Tavsiye ve Yorumlar


en iyi siyah nokta bandı tavsiye

En İyi Siyah Nokta Bandı

En iyi siyah nokta bandı hangisi? Burun bölgesindeo yer alan siyah noktalar, her zaman can sıkıcıdır. Siyah nokta temizleme de uzman bazı maskeler olsa da maske kullanımı zaman alıcı ve pratik olmamasıyla nedeniyle tercih edilmemektedir. Siyah nokta bandı kolay kullanımı nedeniyle bizimde tercihiniz olmaktadır. Siyah nokta bandı kullanımı hakkında sizler için faydalı ipuçları hazırladık!

Yazımıza başlamadan önce birkaç uyarıda bulunmamızda fayda var. Siyah nokta bantları ve bu tarz kozmetik ürünlerini kullanmadan önce lütfen çok dikkatli olun. Bir başkasının uygulayıp, memnun kaldığı çözümler sizin cildinizde istenilen performansı göstermeyebilir. Bu yüzden ürünleri alırken, aldıktan sonra kullanırken lütfen dikkatli olun…

İyi okumalar!

 • Temizleme Bandı Ne İşe Yarar?

Makyaj yapmayı sizde bizim gibi seviyor fakat siyah noktalarınızı etkili ve yoğun kapatıcılarla bile kapatamıyorsanız siyah nokta bandı kullanabilirsiniz. Makyaj üzerinden gözüken ve sevimsiz duran siyah noktalar pütürlü görünüm ile daha fazla can sıkmaktadır.

Siyah nokta bandı ne işe yarar sorusunun ilk cevabı cildi pürüzsüz görünüme ulaştırmak için cilt yüzeyinde oluşan siyah noktaları temizler. Yüz bölgesinde özellikle alın, burun ve çene kısmında siyah noktalar oluşmaktadır. Fazla sebum bu bölgelerde yer alan gözenekleri genişleştir ve buralardan dışarı atılır. Cilt doğru ürünlerle düzenli şekilde temizlenmediğinde siyah nokta görünümü oluşmaktadır. Siyah noktalar da zamanında müdahale edilmediğinde sivilce gibi sorunlara neden olur. Siyah nokta bantları kullanarak siyah nokta probleminin önüne geçebilirsiniz.

 • Siyah Nokta Bandı Zarar Verebilir mi?

Ciltte zaman zaman oluşan siyah noktalardan kurtulmanın yollarından birisi de siyah nokta bant kullanımıdır. Peki, siyah nokta bandı zarar verebilir mi?

Cevap evet olacaktır. Siyah nokta bandı kullanımının faydaları yanı sıra zararları da bulunmaktadır. Bu tür bantlar cildin kendi dokusuna zarar verebilir. Bu yüzden ne kadar az sıklıkta kullanılırsa o kadar iyi olacaktır. Cilt yüzeyinfe yer alan ve neredeyse kimsenin fark edemeyeceği kadar ince tüyleri de çeken bantlar, bu alanlarda daha güçlü kıl köklerinin oluşmasına da neden oluyor.

Ayrıca bu tür bantlar gözenekleri genişletici özelliktedir. Çünkü gözenekte yer alan siyah nokta çekilerek geri boş gözenek kalmaktadır. Boş gözenekler de doğru şekilde bakımı gerçekleşmediğinde tekrar siyah nokta, akne ve sivilce ile dolabilir. Bu tür ürünler minimum sıklıkta kullanılmalı ve hemen ardından mutlaka gözenek sıkılaştırıcı özellikte ürünler kullanılmalıdır.

 • En İyi Siyah Nokta Bandı
  • Cosrx Acne Pimple Master
  • StopEver Pore Strip Siyah Nokta Bandı
  • Rituel De Beaute Aloe Vera Siyah Nokta Burun Bandı
  • Nivea Siyah Nokta Bandı
  • AGISS Siyah Nokta Ve Kir Temizleyici Burun Bandı
  • Getwell Siyah Nokta Ve Kir Temizleyici Burun Bandı

Temizleme Bandı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Temizleme bandı kullanmadan hemen önce uygulayacağınız bazı bakımlar çok daha iyi sonuçlar almanızı sağlar. Yüzünüze buhar uygulamak gözeneklerde biriken sebumun gevşemesini sağlayacağı için siyah noktalar çok daha rahat bir şekilde cildinizi terk edecektir. Bir siyah nokta bandından çok daha iyi sonuçlar almak için temizleme bandını ortadan ikiye kesebilirsiniz. Bizim denemediğim ve memnun kaldığım bu yöntem bandın daha verimli kullanılmasını sağlar.

 • Sonrasında Neler Yapılmalı?

Siyah nokta bandını kullanımından hemen sonra birkaç önemli noktaya dikkat etmek gerekir. Bant kullanımı hemen sonra gözeneklerde genişleme olduğunu yukarıda açıklamıştık. Geniş ve için boşalan gözeneklerin iltihap kapmaması için gözenek sıkılaştırıcılar kullanılabilir.

Gözeneklerinizi Sıkılaştırmak İstiyorsanız En İyi Gözenek Sıkılaştırıcı Hangisi?

Eğer gözenek sıkılaştırıcı ürünleriniz yok ise burun bölgesine buz uygulayarak gözeneklerin kapanmasını sağlayabilirsiniz. Soğuk su ile yüzünüzü yıkayarak da aynı sonuca ulaşabilirsiniz.

Siyah nokta temizleme bantları cilde yapışarak ölü deriyi temizlediği için cilt kuruma gibi sorunlarla karşılaşmamak için uygulamanın hemen sonrasında cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyiniz. Bunun için de en iyi nemlendirici yazımızı okuyabilirsiniz!

Cosrx Acne Pimple Master

en iyi siyah nokta bandı

Hem siyah nokta hem beyaz nokta hem de sivilcelerle savaşan bir ürün!

Bant yukarıda da dediğimiz gibi hem siyah noktalara hem de sivilcelere karşı geliştirilmiş bir ürün. Siyah nokta, beyaz nokta veya sivilcelerin olduğu bölgeye uyguladığınız takdirde, enfeksiyon ve bakterilerin ortadan kalkmasıan yardımcı oluyor.

Gün içerisinde de uygulandığında terden, sudan ya da makyajdan etkilenmeden yapışkanlığını korumaktadır. Uygulama yapmadan hemen önce;

 • Siyah nokta bandını yapıştıracağınız bölgeyi temizleyin
 • Temizleyip duruladıktan hemen sonra herhangi bir kozmetik ürünü uygulamadan bandı yapıştırın.
 • Gece ya da gündüz cildinizde kalan bandı tekrar çıkarmak için bandı dikey olarak çıkartmalı eğer zorlanıyorsanız su ile ıslatmalısınız.

StopEver Pore Strip Siyah Nokta Bandı

siyah nokta bandı tavsiye

Birçok kadının deneyip memnun kaldığı ve yine çok fazla önerdiği, bir diğer siyah nokta bandı StopEver Pore Strip oldu.

1 pakette toplam 6 bant bulunuyor ve siyah noktalar üzerinde ciddi anlamda etkili. StopEver Pore Strip Siyah Nokta Bandı kullanıcılarından da 4.4 puan almıştır.

Ürünün özel formülünde çay ağacı yağı bulunur. Çay ağacı yağı uygulama yapılacak bölgeyi ferahlatmakta ve bakım yapmaktadır.

Uygulama sırasında burun bölgesinin temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca yağdan, kirden arınmış bir sonuç almak için bandı en az 10 dk burunda tutmalısınız. Kullanım sonrasında gözle görülebilir değişimi hemen fark edeceksiniz!

Rituel De Beaute Aloe Vera Siyah Nokta Burun Bandı

hangi siyah nokta bandı en iyi

Küçük beyaz noktalarda bile etkili siyah nokta burun bandı yine onlarca kişi tarafından kullanılmış ve memnun kalınmış ürünlerden birisi.

Nivea Siyah Nokta Bandı

siyah nokta temizleyici bant en iyi

Gözenek arındırıcı temizleyici bant tavsiyesinde yıllardır kalitesinden ödün vermeyen Nivea markasını inceledik.

Nivea Nıvea Siyah Nokta bantları T bölgesi uygulamaları için birçok kişi tarafından mükemmel olarak nitelendirilmiş! Hem kaliteli hem de etkili bir ürün arıyorsanız memnun kalacağınız siyah nokta bantlarından birisi. Ayrıca bant siyah noktaları, kiri ve yağı gideriyor.

Özel formülünde yer alan limon özüyle temizleme işleminden sonra ferahlık sağlayan bantlar, anında tıkalı gözenekleri açacaktır.

AGISS Siyah Nokta Ve Kir Temizleyici Burun Bandı

siyah nokta bandı önerileri

Agiss’in ürettiği siyah nokta bandı, burun bölgesinde meydana gelen siyah noktaları temizleyerek geri arınmış ve temiz bir cilt görünümü bırakır. Pratik uygulamasıyla dikkat çeken ürünü birçok kişi en iyi burun temizleme banlarından birisi olarak değerlendirmiş.

Kullanıcı yorumu; “Çok beğendim gerçekten faydalı bir ürün. Denediklerim arasında en iyisi”

Getwell Siyah Nokta Ve Kir Temizleyici Burun Bandı

İçeriğinden emin olduğumuz Getwell Siyah Nokta Ve Kir Temizleyici Burun Bandı, boya, koruyucu içermez. Parebensiz bantlar ile dikkat çeken ürünü denedikten sonra sizde memnun kalabilirsiniz.

T bölgesinde sıklıkta karşılaşılan siyah noktalar ciltte oluşan fazla yağı dışarı atmak için oluşur. Yağlı cilt tipine sahip olan kişilerde daha çok karşılaşılan bu can sıkıcı durumdan Getwell’i kullanarak kurtulan birçok kişi mevcut diyebiliriz.

Cilt yağından kaynaklı olarak alın, burun ve çene kısmında yer alan gözenekler genişler. Cilt düzenli olarak temizlenmediğinde ise siyah noktaların çıkması an meselesi olur. Getwell Siyah Nokta 6’lı tüm cilt tipleri için uygun olarak üretilmiştir.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.