En İyi Eyeliner Hangisi? Tavsiye ve Yorumlar Su Geçirmez ve Kalıcı


En İyi Kalıcı Eyeliner Hangisi?

Makyajınızı tamamlayacak, size kusursuz bir görünüm sağlayacak en iyi eyeliner hangisi? Eyeliner kadınların makyajında vazgeçemediği bir üründür. Günlük hayatta tek başına bile sık sık kullanılır. Genellikle gözleri daha büyük ve çekici göstermek için kullanılan eyeliner farklı çeşitlerde bulunur. Makyajınızı tamamlamak ve daha çekici görünmek için eyeliner ile küçük bir dokunuş yapabilirsiniz. Göz tipinize göre farklı bir şekilde süreceğiniz eyelinerı doğru seçmeniz oldukça önemlidir.

Eyeliner çeşitleri uygulama şekli ve kalıcılık olarak birbirinden ayrılır. Bu noktada sizin göz yapınız için en uygun eyelinerı bulmanız gerekir. Bu kadar çeşidin arasından en iyi eyelinerı seçmek zaman zaman zor olabilmektedir. Bu yüzden bu yazımızda sizler için farklı çeşit ve fiyattaki eyelinerları derledik. Keyifli okumalar!

 • Kalıcı ve Waterproof En İyi Eyeliner
  • NYX Professional Makeup Waterproof Eyeliner
  • Golden Rose Waterproof Eyeliner
  • New Well Ultra Black Eyeliner
  • Farmasi Siyah Dipliner
  • L’Oreal Paris Ekstra Siyah Likit Kalıcı Eyeliner
  • Mac Eyeliner
  • Clinique Likit Siyah Eyeliner
  • Estee Lauder

NYX Professional Makeup Waterproof Eyeliner

en iyi eyeliner hangisi?

NYX Professional Make up suya dayanıklıdır. Suya dayanıklı yapısı sayesinde gün içinde uzun süre kullanabilirsiniz. Profesyonel bir eyeliner uygulamak istiyorsanız tercih edebileceğiniz bir üründür. Tamamen siyah olduğu için de makyajınızı tamamlar ve ekstra güzel gözükür. 

Yumuşak ve esnek kıl fırçası sayesinde kolay uygulama imkanı sunar. Aynı zamanda fırçası sayesinde keskin bir bitiş yakalamanıza da olanak verir. NYX Professional Makeup Siyah Eyeliner vegan formüle sahiptir. Herhangi bir hayvansal deney yapılmamıştır. Etik açıdan da olumlu olan NYX eyeliner fırça yapısını sevenler için idealdir. 

Golden Rose Waterproof Eyeliner

en iyi waterproof eyeliner

Golden Rose Suya Dayanıklı Siyah Dipliner uygun fiyatı ile öne çıkmaktadır. Küçük boyutu ile de çantanıza atmanıza olanak sunar. Suya dayanıklı olduğu için gün boyu rahatlıkla kullanabilirsiniz. İnce fırçası ile kolay uygulama imkanı sunar. 

Uyguladıktan sonra dağılmayan bir yapıya sahiptir. Pek çok kullanıcı tarafından fiyat performans ürünü olarak değerlendirilmektedir. Tam siyah rengi ile makyajınızı destekler ve daha güzel görünmesini sağlar. Eğer eyeliner uygulamakta zorlanıyorsanız fırçası sayesinde daha kolay şekilde uygulamanızı sağlar. Fırçasının şekli ile eyeliner ucunu kolay şekilde bitirmenize de olanak sunar. 

New Well Ultra Black Eyeliner

eyeliner tavsiyesi

New Well Ultra Black Eyeliner Pen suya dayanıklı bir formüle sahiptir. 24 saat kalıcı olan eyeliner ekstra siyah yapısı ile daha yoğundur. Daha belirgin makyaj sevenlerin tercih edebileceği bir eyeliner olarak karşımıza çıkmaktadır. Pratik amabalajı ve özel ucu ile kolay bir şekilde uygulamanıza da imkan sunar.

Kalem şekli ile kolay bir şekilde tutabilirsiniz. Eyeliner seçenekleri arasında uygun fiyatı ile de öne çıkmaktadır. Diğerlerine göre sürülmesi oldukça kolay olduğu için rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Kalıcı ve daha koyu renkte bir eyeliner istiyorsanız listenize ekleyebilirsiniz. 

Farmasi Siyah Dipliner

eyeliner önerileri

Farmasi Siyah Dipliner uygun fiyatı ile öne çıkmaktadır. Keçeli kalem ucu sayesinde kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Mükemmel bir görünüm elde etmek için ideal bir eyelinerdır. Diğer eyeliner çeşitlerine göre daha küçük bir ambalaja sahip olsa da uzun süre gitmektedir. 

Mat bir görünümden hoşlananlar Farmasi Dipliner’ı tercih edebilir. Sürmesi de oldukça kolay olduğu için hızlı şekilde uygulayabilmenize imkan tanır. Özellikle farlar ile birlikte kullanabileceğiniz bu eyeliner makyajın olmazsa olmaz bir parçasıdır. Sürdükten sonra tam olarak kuruması için biraz beklemeniz gerekmektedir. Uygun fiyatlı ve kalıcı bir eyeliner arıyorsanız rahatlıkla tercih edebilirsiniz. 

L’Oreal Paris Ekstra Siyah Likit Kalıcı Eyeliner

en iyi eyeliner markası

L’Oreal Paris Ekstra Siyah Likit Eyeliner 24 saate kadar kalıcıdır. Likit formatında olduğu için uygulaması da oldukça kolaydır. Özel geliştirilen formülü ile diğer eyeliner çeşitlerine göre daha uzun süre kalıcılık sağlar. Suya ve akmaya dayanıklı yapısı ile gün boyu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sahip olduğu pigmentasyonu ile tam siyahlık sağlamaktadır.

4mm ucu sayesinde ultra kolay bir uygulama sağlar. Yoğun pigmentasyonu sayesinde makyajınıza uyum sağlar ve daha güzel gösterir. Fiyatı diğer eyeliner çeşitlerine göre yüksek olsa da etkisi oldukça farklıdır. Daha kalıcı ve kaliteli bir eyeliner görünümü için tercih edebilirsiniz. Biraz daha kalın uçlu eyeliner çekmek isteyenler için de idealdir. Uzun süre kullanabileceğiniz, kalıcı bir eyeliner arıyorsanız belki de makyajınız için en iyi eyeliner modelini bulmuşsunuzdur!

Parlak Bir Makyaj İçin Hangi Aydınlatıcı En İyi?

Mac Eyeliner

en iyi kalıcı eyeliner

Eyeliner tavsiye listemize makyajın vazgeçilmez markası olan Mac ile devam ediyoruz. Mac’in eyeliner’ı profesyonel görünüm isteyenler için idealdir. Özellikle porselen makyajlarda ve grafik tasarımlarda kullanılabilen bir üründür. Görece fiyatı diğer eyeliner çeşitlerine göre yüksek olsa da performansı oldukça iyidir. Kalıcı ve kaliteli bir eyeliner arıyorsanız Mac Eyeliner’ı tercih edebilirsiniz.

Likit yapısı sayesinde göz kapağınızda pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsiniz. Şekli sayesinde de kullanımı oldukça kolaydır. Pek çok kullanıcı tarafından önerilen Mac eyeliner hafif veya kalın çizgi seçenekleri de sunmaktadır. Detaylar için özel olarak geliştirilmiş özgün aplikatöre sahiptir. Böylece daha pürüzsüz ve mükemmele yakın bir eyeliner çekmenize imkan tanır. 

Sadece göz kapağınızda değil vücudunuzun her bölgesinde de kullanabilirsiniz. Tamamen sanatsal beden boyamalarında da kullanabilmenize imkan verir. Konik ucu sayesinde istediğiniz şekilde uygulayabilirsiniz. Bulaşma yapmayan bir yapıya sahiptir bu yüzden sürdükten sonra hemen kurur ve gün içinde rahat etmenizi sağlar. Eğer kalıcı ve profesyonel bir eyeliner arıyorsanız tercih edebilirsiniz.

Makyajınız Cildinizde Daha İyi Dursun! İşte En İyi Makyaj Bazları

Clinique Likit Siyah Eyeliner

kalıcı eyeliner önerisi

Clinique Likit Siyah Eyeliner konik ve ince bir uca sahiptir. Bu uç yapısı ile ultra kolay şekilde uygulamanıza imkan verir. Aynı zamanda konik ucu ile pürüzsüz ve eşit bir şekilde eyeliner çekebilirsiniz. Tasarımı ve yapısı ile tek hamlede eyeliner çekmenize olanak sağlar. 

Likit kalem şeklindeki formu ile eyeliner’ı hızlı ve kolay şekilde çekebilirsiniz. Fiyatı diğer ürünlere göre yüksek olsa da kullanım kolaylığı açısından onlardan ayrılmaktadır. Kalem formu sayesinde kolayca çantanızda taşımanıza da olanak sunar. Eğer uzun süre kullanabilecek bir eyeliner arıyorsanız Clinique Likit Siyah Eyeliner’ı tercih edebilirsiniz. 

Estee Lauder

en kaliteli kalıcı eyeliner

En iyi eyliner listemizi oldukça iyi bir marka olan Estee Lauder ile devam ediyoruz. Estee Lauder Siyah Eyeliner iki uçlu formu ile ekstra kullanım imkanı sunar. İstediğiniz kalınlıkta eyeliner çekebileceğiniz bir kalemdir. Kalın, ince ve çok ince olmak üzere 3 farklı görünüm seçeneği sunar. Bu sayede makyajınıza göre farklı boyutta ve tarzda eyeliner çekebilirsiniz. Ekstra kullanışlı olan Estee Lauder Siyah Eyeliner size uzun süre yeter. 

Fiyat olarak eyeliner skalasının üzerinde yer alsa da usun süre kullanabilirsiniz. Göz kapağınızda herhangi bir boşluk bırakmadan sürmenizi sağlar. Böylece pürüzsüz ve mükemmel bir görünüm elde edebilirsiniz. Herhangi bir şekilde tırtık bırakmadığı için de gözünüzün şekline uyum sağlar ve makyajınızı tamamlar. 

Suya dayanıklı formülü sayesinde gün boyu rahatlıkla kullanabilirsiniz. 12 saate kadar dağılmadan ve bulaşmadan gözünüzde kalabilir. Bu yüzden günlük makyajlarınızın yanı sıra özel gün davet ve eğlencelerinde de tercih edebilirsiniz. Tamamen profesyonel bir ürün olduğu için rahatlıkla her türlü makyajda kullanabilirsiniz. 

Buna da Bakın | Göz Altı Morluklarına Son! En İyi Kapatıcı Hangisi?

Gözünüzün şekli ve tarzınız için seçeceğiniz eyeliner oldukça önemlidir. Aynı zamanda sürüş kolaylığı ve kalıcılığı da eyeliner seçiminde önemli bir yer tutar. Gün içerisinde terden veya herhangi bir dış etkenden akmaması gerekir. Bu yüzden suya dayanıklı eyeliner tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Likit formunda olanlar da sürülmesi daha kolay olduğu için sıklıkla tercih edilir.

Bu yazımızda da bütçe, kullanım alanı ve şekli olaram tüm eyeliner modellerini sizler için inceledik. Umarız ki her açıdan size en uygun ve makyajınız için en iyi eyeliner modelini seçebilmişsinizdir. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere!


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.