En İyi Gözenek Sıkılaştırıcı Hangisi? Tavsiyeler Tonik ve Serumlar


En İyi Gözenek Sıkılaştırıcı Hangisi?

En iyi gözenek sıkılaştırıcı hangisi? Ciltteki yağlanmaların en büyük sebebi açık gözeneklerdir. Cildinizi siyah nokta, yağ ve sivilcelerden arındırdıktan sonra gözenekler açılır. Eğer doğru bakım yapmazsanız bu gözenekler genellikle açık kalır. Bu durum da cildinizin yağlanmasına, sivilce ve siyah nokta yapmasına sebep olur. 

Açık gözenekler cildinizde eşit doku görünümünü de bozar. Bu yüzden de cildiniz makyajlıyken bile eşit görünmeyebilir. Doğru temizleme bakımının ardından gözenek sıkılaştırıcı kullanarak cildinize bakım yapabilirsiniz. Kuru, yağlı ve karma ciltler için farklı tipte gözenek sıkılaştırıcı çeşitleri bulunmaktadı ve bu ürünler arasında doğru seçimi yapmak oldukça önemli. İşte burada yapmanız gereken ise cildiniz için en uygun gözenek sıkılaştırıcıyı seçmek ve cilt bakımınıza başlamaktır.

Düzenli bir şekilde gözenek sıkılaştırıcı kullanımda gözeneklerinizin sıkılaştığını ve kapandığını görebilirsiniz. Böylece cilt tonunuz eşitlenirken sivilce, yağ ve akne gibi cilt problemlerini de en aza indirebilirsiniz. Gözenek sıkılaştırıcılar farklı formlarda olabiliyor. Mesela serum şeklinde gözenek sıkılaştırıcılar en çok kullanılanlar arasında. Elbette gözenek sıkılaştırıcı bir tonik istiyorsanız bu ürünlere de yazımızda yer verdik.

Bu yazımızda cildiniz için en iyi gözenek sıkılaştırıcı çeşitlerini inceledik. Kullanıcıların en çok memnun kaldığı gözenek sıkılaştırıcıları değerlendirdik ve içerikleri ile yer verdik. Umarız ki cildiniz için en uygununu bulabilirsiniz. Keyifli okumalar!

 • En İyi Gözenek Sıkılaştırıcı
  • Estee Lauder Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik
  • La Roche Posay Gözenek Sıkılaştırıcı
  • Estee Lauder Gözenek Sıkılaştırıcı Serum
  • Farmasi Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik
  • The Purest Solutions Gözenek Sıkılaştırıcı
  • Garnier Volkanik Gözenek Sıkılaştırıcı Maske
  • New Essentials Gözenek Sıkılaştırıcı Serum
  • Nuxe Gözenek Sıkılaştırıcı

Estee Lauder Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik

en iyi gözenek sıkılaştırıcı

En iyi gözenek sıkılaştırıcı listemizin ilk sırasında kozmetik alanında dünya lideri olan bir marka yer alıyor. Estee Lauder’ın tonik şeklindeki gözenek sıkılaştırıcı modeli cilt bakımı rutininize kolaylıkla ekleyebileceğiniz bir üründür. İçerdiği kil sayesinde cildinizin doğal dengesini destekler ve bakım yapar. Böylece cildinizin daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar. Aynı zamanda gözenekleri derinlemesine temizleyerek yağlanmasını önler. Eğer açık gözeneklerden şikayetçiyseniz düzenli kullanımda etkisini görebilirsiniz. 

Diğer toniklere göre fiyatı yüksek olsa da etkisi oldukça farklıdır. Mikro yosun gözenek küçültücü olduğu için gözeneklerinize direkt etki eder. Sabah ve akşam pamuk yardımı ile cildinize düzenli olarak uygulamanız gerekir. 200 ml’lik paketi ile ortalama 2 ay kullanabileceğiniz bir üründür. Günlük cilt bakım rutininizin arasına ekleyebilirsiniz. 

La Roche Posay Gözenek Sıkılaştırıcı

gözenek sıkılaştırıcı serum

La Roche Posay’in ürettiği gözenek sıkılaştırıcı dermatolojik olarak test edilmiştir. Bunun yanında e-ticaret sitelerini incelediğimizde on binlerce farklı kullanıcının beğenisini alarak en iyi gözenek sıkılaştırıcı modellerinden birisi olduğunu kanıtlamış diyebiliriz.

Ürünü incelediğimizde yağlı ve hassas ciltler için uygun olduğunu görüyoruz. Gözenekleri sıkılaştırmada ekstra etkilidir. Geliştirilmiş içeriği sayesinde gözenekleri sıkılaştırırken ciltteki yağlanmayı da azaltır. Aynı zamanda siyah nokta oluşumunu da engelliyor. Özellikle cildinizde siyah noktalardan şikayetçiyseniz tercih edebileceğiniz bir toniktir.

Düzenli kullanımda cilt dokusunu yenileyerek güzelleştirir. Aynı zamanda içeriğinde bulunan temizleyici ve sıkılaştırıcı maddeler ile gözenekleri temizlerken tıkanmaları da engeller. İndirimli fiyatı ile öne çıkan tonik etkili bir gözenek sıkılaştırıcı olarak karşımıza çıkıyor.

Yapılan testlerde ve kullanıcı yorumlarında düzenli kullanımda gözle görülür etki yaptığı söylenmektedir. Özellikle yağlı ve karma bir cilde sahipseniz siyah noktalarınız için etkili olacaktır. En çok satılan gözenek sıkılaştırıcılardan birisi olan Posay’in, birçok kullanıcının tavsiye ettiği bir ürün olduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir | Çatlaklar İçin En İyi Çatlak Kremi Hangisi?

Estee Lauder Gözenek Sıkılaştırıcı Serum

gözenek sıkılaştırıcı tavsiye

Listemize yine Estee Lauder’ın gözenek sıkılaştırıcı serumuyla devam ediyoruz. Karşımıza çıkan ilk özelliklerinden birisi içeriğinde bulunan formül sebebiyle gözeneklerdeki tıkanıklığı açması oldu. Böylece cildinizin nefes almasını sağlar. İçeriğinde bulunan kestane özü ölü hücreleri cildinizin yüzeyinden atar. Böylece cildinizin doğal işleyişinizi hızlandırabilir ve cildiniz daha pürüzsüz bir hal alır. Cildinizdeki yağ üretimini azaltarak gözeneklerinizin küçülmesini destekler. Böylece daha kalıcı sonuçlar elde edebilirsiniz. 

Cildinizdeki birikmiş yağ ve kirleri elimine etmek için gözeneklerin direkt içine nüfus ediyor. Bu durum da cildinizi daha kusursuz ve parlak bir görünüme kavuşturur. Cildinizin üzerindeki renk dengesizliklerini de nötirize eder.

Aynı zamanda geliştirilmiş yapısı ile çizgi ve kırışıklıklarını da azaltır. Fiyatı diğer gözenek sıkılaştırıcı çeşitlerine göre hayli yüksek. Fakat kırışıklık ve cilt problemleri için oldukça etkili bir serumdur. Pek çok kullanıcı tarafından en etkili ve en iyi gözenek sıkılaştırıcı olarak tavsiye edilmektedir. 

Farmasi Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik

gözenek sıkılaştırıcı tonik tavsiye

Farmasi Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik uygun fiyatlı gözenek sıkılaştırıcı arayanlar için ideal bir üründür. Diğer gözenek sıkılaştırıcı çeşitlere göre fiyatı oldukça düşüktür. Özel geliştirilmiş içeriği sayesinde cildinizdeki kalıntıları derinlemesine temizler. İçeriğindeki mikro elementler sayesinde genişleyen gözenekleri mineraller bakımından zenginleştirir. Daha sonrasında gözeneklerinizi sıkılaştırır ve küçültür. 

Günde iki kez sabah ve akşam uygulamanız yeterlidir. Düzenli kullanımda açık gözeneklerinizin temizlendiği ve kapandığını fark edebilirsiniz. Binden fazla kullanıcı tarafından beğenilerek kullanılan bir gözenek sıkılaştırıcı toniktir. Uygun fiyatlı bir gözenek sıkılaştırıcı arıyorsanız Farmasi Tonik sizin için ideal bir ürün olabilir. 

Okuma Önerisi | Selülitlerden Kurtulmak İçin Selülit Kremleri

The Purest Solutions Gözenek Sıkılaştırıcı

gözenek sıkılaştırıcı tavsiyesi

The Purest Solutions Gözenek Sıkılaştırıcı gözenek problemi yaşayan ciltler için uygundur. Özellikle aşırı yağlanma gibi problemleri olan ciltlerde yağlanmayı dengeler. Yine de yağlı, karma ve kuru olmak üzere tüm cilt tiplerinde kullanılabilir. Cildin üzerindeki kir, ölü deri ve makyajı tamamen temizler. Böylece cildinizin hava almasını sağlar ve cildinizi parlaklaştırır. 

Özel içeriği sayesinde sebum salgısının dengelenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda cildi yenileyerek yaşlanma belirtilerine karşı korur. Böylece ciltteki kırışıklık ve yaşlanma belirtilerini azaltır. İçeriğinde bulunan glycolic asit sayesinde cildinizin ihtiyaç duyduğu bakımı sağlar. Pek çok kullanıcı en iyi gözenek sıkılaştırıcı olarak The Purest toniğini önermektedir. 

Garnier Volkanik Gözenek Sıkılaştırıcı Maske

en iyi gözenek sıkılaştırıcı maske

Eğer tonik veya serum kullanmak istemiyorsanız Garnier Volkanik Gözenek Sıkılaştırıcı Maske ihtiyacınızı karşılayabilir. Volkanik kaya ve kil içeriği sayesinde gözeneklerinizi derinlemesine temizler. Ve cildinizdeki ölü deriyi tamamen arındırarak temizlenmiş gözenekleri sıkılaştırır. 

Hafta en fazla 2 kere düzenli olarak kullanabilirsiniz. Tek kullanımlık paketleri sayesinde kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. 15 dakika cildinizde kurumasını bekledikten sonra yıkayabilirsiniz. Tek uygulamada dahi etkisi gözle görülebilir. Düzenli kullanımda cildinizdeki gözeneklerin küçülmesini ve sıkılaşmasını sağlar. Gözenek sıkılaştırıcı olarak tam olarak tam bir fiyat performans ürünüdür. 

New Essentials Gözenek Sıkılaştırıcı Serum

gözenek sıkılaştırıcı serum en iyi

Gözenek sıkılaştırıcı serum arıyorsanız sizler için New Essentials’ı inceledik!

New Essentials gözenek sıkılaştırıcı serum çok yönlü bir formüle sahiptir. Geliştirilmiş formülü ile geniş gözenek görünümünü azaltır. Düzenli kullanımda gözenekleriniz gözle görülür şekilde toparlanır ve sıkılaşır. Aynı zamanda yüz kontürünün belirginleşmesine de yardımcı olur. 

Ancak ürünün düzenli bir cilt bakım rutini sonrasında etki gösterdiğini lütfen unutmayın!

Cildinize hızlı bir şekilde emilir ve taze bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Cilt dokusunu düzene sokarak cildinizin ince kırışıklıklarının azalmasına yardımcı olur. Cildinizi temizledikten sonra yüzünüzün her iki tarafına 3’er doz uygulamanız yeterlidir.

Fiyatı da diğer gözenek sıkılaştırıcı serumlara göre uygundur. Beş yüzden fazla kullanıcı tarafından en iyi gözenek sıkılaştırıcı olarak tavsiye edilmektedir. Eğer siz de kırışıklıklarınız ve açık gözeneklerinden şikayetçiyseniz rahatlıkla tercih edebilirsiniz. 

Nuxe Gözenek Sıkılaştırıcı

gözenek sıkılaştırıcı en iyi

Gözenek sıkılaştırıcı tavsiyesi listemizin son sırasında Nuxe marka bir ürün yer alıyor. Nuxe gözenek sıkılaştırıcı özellikle karma ciltler için oldukça etkilidir. Losyon olduğu için serum ve toniklerden farklı bir yapıya sahiptir. Uygulaması oldukça kolaydır ve cildinizde gözle görülür etkiler bırakır. Cildinizi nemlendirirken pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını da sağlar. Özel geliştirilmiş formülü ile açık gözeneklerinizi temizlerken onları sıkılaştırır ve yağlanmasını engeller. 

Makyaj pamuğu ile cildinize günde 2 kez uygulayabilirsiniz. Pek çok kullanıcı tarafından seruma göre kullanımının daha kolay olduğu söylenmektedir. 1 hafta kullanımda dahi gözeneklerde küçülme görülmektedir. Paraben içermeyen bir formüle sahiptir. Son olarak göz çevresine uygulanması doğru bir kullanım şekli değildir. Bunu da lütfen unutmayın!

Bu yazımızda cildin en büyük sorunlarından biri olan açık gözeneklere değindik. Gözenek bakımında en etkili olan şey gözenek sıkılaştırıcılardır. Farklı cilt tiplerine ve cilt sorunlarına göre geliştirilmiş pek çok gözenek sıkılaştırıcı bulunmaktadır. Bu yüzden de kullanıcı yorumları ve içerikleri bakımından en çok tercih edilenleri inceledik. Umarız ki siz de cildiniz için en uygun gözenek sıkılaştırıcı bulabilmişsinizdir. Keyifli günler dileriz!


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.