No Frost Ne Demek? No Frost ile Derin Dondurucu Farkı


no frost nedir

No Frost Ne Demek?

No Frost ne demek sorusu, buzdolabı arayışında olan herkesin aklına gelebilecek sorulardan bir tanesi. Yazımızda bu soruya cevap aradık!

No Frost Ne Demek?

No Frost buzdolaplarında kullanılan bir özelliktir. No Frost Nedir? Kısaca anlatmamız gerekirse, buzdolaplarının buzlanmasını engelleyen bir sistemdir. Otomatik olarak buzların çözülmesini sağlayan bir sistemdir.
Çoğumuzun da bildiği gibi eski buzdolaplarının üst kısmında kendiliğinden oluşan bir buzlanma mevcuttu. Uzun yıllardır hayatımızda bulunan no frost özellikli buzdolaplarında ise meydana gelen bu buzlanma no frost teknolojisi sayesinde otomatik olarak engellenmektedir.
Bu teknolojinin avantajlarından biri ise buzlanma engellenerek buzdolabının iç kısmının nem oranı korunur. Yani nem oranı tehlikeli seviyeye çıkama

No Frost Ne İşe Yarar?

Bu teknolojinin avantajlarından biri ise buzlanma engellenerek buzdolabının iç kısmının nem oranı korunur. Yani nem oranı tehlikeli seviyeye çıkamaz. Buzdolabının iç kısmında nem oranının az olması gıdalarınızın kurumasına sebep olurken, nem oranının fazla olması ise gıdaların çürümesine sebep olabilir.
Günümüz teknolojisiyle üretilen no frost buzdolaplarında evaporatör olarak adlandırılan ve buzdolabında buharlaşma işlemi gerçekleştiren bir teknoloji bulunur. Bu teknoloji sayesinde buzdolabınızda oluşan buzlanma evaporatör yardımıyla buharlaştılır.
Bu sırada evaporatöre ek olarak buzdolabı fanlarının çalışması sebebiyle elektrik tüketimi fazla olacaktır.

No Frost ile Derin Dondurucu Arasındaki Fark

Aslına bakarsak no frost buzdolapları ile derin dondurucular birbirine benzeyen özellikler taşımaktadır. Ancak birbirinden ayrıldığı birçok kısım bulunmaktadır. No frost buzdolaplarının üst kısmında yukarıda da bahsettiğimiz gibi hava kanalları bulunmaktadır. Derin dondurucu olarak adlandırdığımız soğutma cihazları ise gıdaları dondurarak muhafaza eder ve no frost buzdolapları gibi hava kanalları bulunmamaktadır.

Ne Marka Buzdolabı Almalıyım?

Yaşadığımız dönemde nerdeyse her gün yeni bir teknoloji ortaya çıkarken yüzlerce buzdolabı markası bulunmaktadır. Peki hangi marka buzdolabı almalısınız?
Sizin için hazırladığımız En İyi Buzdolabı Markaları yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

No Frost İle Derin Dondurucu Arasındaki Temel Farklar

No frost özelliği taşıyan buzdolapları daha az enerji tüketir.
No frost buzdolapları, derin donduruculara göre daha pahalıdır.
No frost buzdolapları bünyesinde bulunan hava kanalları ile iç kısmı soğuturken, derin dondurucular buzlanma ve karlanma ile iç kısmı soğuturlar.

Evet sevgili okurlarımız bu yazımızda No Frost ne demek? sorusunun cevabını sizinle birlikte yanıtlamaya çalıştık. Daha fazla tavsiye için 15sey.com‘u ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca en iyi elektrik süpürgesi için de En İyi Elektrik Süpürgesi yazımızı okuyabilirsiniz!


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, aslında ilgil alanımın tek bir şey olduğunu söylemek çok yanlış olur. Elektronik eşyaları incelemeyi, araştırmayı ve nasıl çalıştıklarını merak ediyorum. Diğer yandan dijital pazarlama uzmanlık alanım diyebilirim. Kripto para alanında da bilgim yok desem yalan olur. Keyifli okumalar. 2018'de ilk web sitemi kurduktan sonra, insanlara daha farklı yollarla yardımcı olacağımı düşünerek 15sey.com'u hayata geçirmeye karar verdim. Yazıları yazarken de ürünleri büyük bir titizlikle incelemeye başladık. Elektronik ürünlere olan ilgimi, insanlarla paylaşmaya karar verdim. Sizlere daha kaliteli ürünleri, uygun fiyata bulmaya çalıştığımızdan emin olabilirsiniz. Sitede bulunan yazılarda, konusunda uzman yazarlarla çalıştığımı da belirtmeden geçmeyelim..